Cisza prawdy

 Teraz już nie ma najmniejszej wątpliwości. Kwestię żydowskich roszczeń majątkowych obecna władza postanowiła zamilczeć. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Wybory. Jak do ludzi dotrze, że żydzi chcą 1 biliona złotych, a rządy PiS chcą żydom te pieniądze dać z naszych podatków, to wybuchnie niezadowolenie społeczne.
Aby „było cicho” rząd robi wiele. To widać gołym okiem.
Podczas ostatniego łykendu w USA miejscowa Polonia robiła demonstracje przeciwko ustawie 447 nakładającej na kongres Stanów Zjednoczonych obowiązek pilnowania wdrażania żydowskich roszczeń w innych krajach. W tym w Polsce. Media rządowe na ten temat nie pisnęły ani pary z ust. Gdyby nie internet, to o tym proteście wiedzieliby co najwyżej jego uczestnicy i paru amerykańskich przechodniów. Choć i internet nie był przychylny temu wydarzeniu. Portale społecznościowe w Polsce blokowały możliwość prowadzenia relacji z demonstracji. Oczywiście samo się nie zrobiło – ktoś interweniował, ktoś zablokował możliwości przesyłania obrazu.
A wczoraj…
Wczoraj, czyli na prima aprilis 2019 roku w polskim Sejmie miała się odbyć konferencja dotycząca tychże żydowskich roszczeń finansowych. Nie dopuścił do niej marszałek Sejmu. Oczywiście marszałek z PiS, Kuchciński. Trzeba było ją błyskawicznie przenieść w inne miejsce, chociaż to oczywiste, iż rozmowa o tak poważnych kwotach powinna się odbyć w najistotniejszym dla polskiej polityki gmachu.
Media na oba tematy, które mają klamrę wspólną, czyli żydowskie roszczenia majątkowe, się nie wypowiadają. Co ciekawe – milczą zarówno te związane z rządem jak i te, które za byle drobiazg rządowi PiS urządzają awanturę medialną. A tu tak po jednej jak i drugiej stronie politycznej barykady panuje idealna cisza.
Ostatnio furorę, ale jedynie na internecie w niszowych portalach, robiła wypowiedź znanej z oceniania stosunków polsko – żydowskich dr Ewy Kurek. Powiedziała, że wicepremier Piotr Gliński prosił o wyciszenie tematów związanych z żydami, gdyż inaczej USA nie zainstaluje w Polsce baz wojskowych.
Dziś Gliński wypiera się tych słów. Dr Ewa Kurek twardo i oficjalnie potwierdza, że Gliński jednak jej to powiedział.
Poziom zainteresowania społeczeństwa polskiego polityką jest niski, dlatego znakomita większość populacji Polski nie ma najmniejszego pojęcia ani o samej ustawie 447, ani o faktycznie grożących nam, Polakom, konsekwencjach. Polscy politycy (czy na pewno polscy?) wiele by dali, by taki niski stan świadomości utrzymać. A już na pewno zrobią wszystko, żeby ta niewiedza utrzymywała się do październikowych wyborów do Sejmu i Senatu.
degrelle, fot waznesprawy.pl

komentarzy: 7

 1. Romek, jak jeszcze byłeś za pisem i wykazywałeś niesamowite różnice między jedną frakcją POPISU a drugą, to koronnym argumentem było, że Tusk ukradł miliardy z OFE, a Kaczyński nie. Jak skontrowałem, że tylko dlatego Pis tego nie zrobił, bo uprzedziła ich platforma to uznałes to za niepoważne. Zobacz co PIS będzie teraz kręcił przy OFE, żeby było na kiełbasę wyborczą

  1. Nie OFE było osią sporu. O ile w ogóle o OFE rozmawialiśmy.
   Platforma zaj…brała OFE, ale także poprywatyzowała za pół darmo co się rozkraść jeszcze dało. Niektórych rzeczy rozwalić nie zdążyła (kopalnie, LOT), bo byli pewni, że mają na to jeszcze cztery lata. Gdyby wiedzieli, że ich polityka natrafi na opór w 2015, to na bezczela rozwaliliby LOT, kopalnie, jeszcze więcej kamienic, a pewnie również szpitale jeszcze przed tymże 2015.
   Tak, optowałem za PiS, jednak nie z jakiejś miłości do nich, ale z uwagi na realna opcję mogącą oderwać złodziejstwo od żłoba.
   Obecnie, widząc realne zagrożenie ze strony PiS opędzlowania Polski żydom popieranie tej opcji jest w moich oczach niemal dokładnie tym samym, co wcześniejsze lubienie przez co niektórych Platformy.
   RZ

 2. Jeśli ktoś tylko trochę przygląda się Polskiej scenie politycznej to widzi, że od dawna walka bardzo zacięta jest o aborcję itp ale bardzo ważne rzeczy są głosowane tak samo przez PO jak i PIS….. Pan Michalkiewicz mówi że w ambasadzie USA w Warszawie jest urzędnik który zajmuje się tylko ustawą 447 oraz że została wprowadzona ustawa o zwalczaniu antysemityzmu w Europie. Pewni jak krzykniemy złodzieje to oni na nas antysemici… a armia USA nas wtedy pod mur i jak Niemcy

 3. Dopiero co wygnaliśmy jedne obce wojska, a teraz chcemy sobie sprowadzać drugie, które przy każdej okazji będą nas szantażować, że jak nie zrobimy tak jak USrael chce to się stąd wyniosą. I jeszcze będziemy za to płacić. Patologia..
  Trzeba inwestować we własną armię i nowe technologie wojskowe, a nie w bazy USraela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *