Bardzo ważne spotkanie

 W przerwie zimowej mieliśmy w redakcyjnej rozmowie poważną różnicę zdań co do dalszych losów Arki Gdynia. Naczelny uparł się, żeby klub z Gdyni traktować jako potencjalnego spadkowicza. Wzbudzał tym lekkie uśmieszki. Wydawało się, że Arka będzie walczyć o górną ósemkę i że ma w tej walce całkiem realne szanse na osiągnięcie sukcesu.
Po sześciu kolejkach szczęka opadła, gdy Arka na 18 możliwych punktów zdobyła jeden i z ekipy aspirującej do górnej części tabeli stała się zespołem realnie zagrożonym spadkiem.
Tak szczerze, to o tym, czy jest bardzo poważnym kandydatem na drugoligowca zadecyduje najbliższa kolejka. Jeśli Arka odbije się właśnie na Śląsku, to po pierwsze sama oddali się od strefy spadkowej, a po drugie to Śląsk będzie mieć za plecami. Ale każda strata punktu w tym meczu będzie dla gdynian kolejnym krokiem do piekieł.
Oczywiście kłopoty Arki nas obchodzą o tyle, że im większe kłopoty ma Arka, tym spokojniej jest we Wrocławiu. Dlatego mecz w Gdyni ma dla Śląska niesamowite znaczenie.
Śląsk po raz ostatni punkt (remis 1-1) na obcym stadionie zdobył 24 listopada w Krakowie w spotkaniu przeciw Cracovii. Od tamtej pory zdążył przegrać w Poznaniu, Szczecinie, Krakowie (Wisła), Gliwicach, oraz w Warszawie zdobywając jednego gola w Szczecinie i tracąc 8 bramek.
Arka natomiast u siebie po raz ostatni punkt zdobyła 21 grudnia (3-3 z Wisłą Płock), a ostatni raz zwyciężyła w Gdyni 26 listopada (4-1 z Wisłą Kraków).
Ten, kto się w tym meczu przełamie, ten ucieka spod topora degradacji. Komu seria się przedłuży, ten dostanie poważnego kopa od życia.
Mecz Arka Gdynia – Śląsk Wrocław rozpocznie się w sobotę 30 marca o godzinie 18:00.
Aktualizowany na bieżąco terminarz meczów Śląska: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/11198
Andrzej P, fot. gol24.pl

komentarzy: 5

  1. W sobotę cała prawdziwa,, Duma Gdyni” sercem z piłkarzami Śląska!!! Wygraj to dla nas Śląseczku…!!! I skierujcie to w strefę gdzie ich miejsce! Arka-Śląsk 0-5.

  2. Nie przeceniałbym ważności tego meczu. Karty co do spadku, zostały już rozdane : spadnie Wisła P i Zagłębie S. Wystarczy zerknąć na tabelę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *