Gwóźdź rozjaśniający?

 Zabawę mam. Zacząłem się spierać z bezwarunkowymi wyznawcami PiS-u. Takimi dla których istnieje tylko PiS, a wszystko co nie z PiS-em to „ruskie trolle”, „wywrotowcy”, „idioci nie rozumiejący o co tak naprawdę chodzi”, „nienawistnicy” czy „miłośnicy PO”.
Dla jasności. Widzę dobry dorobek PiS, ale głównie na jednej płaszczyźnie – odsuwaniu PO od żłoba. Niestety w innych obszarach, nawet jeśli są jakieś osiągnięcia, to obwarowane obostrzeniami i w niemal każdej dziedzinie następuje wyraźne cofanie się.
Są jednak ludzie zapatrzeni w PiS do tego stopnia, że żadne argumenty nie docierają. Kompletnie. Wytłumaczą wszystko. Brak repolonizacji mediów? Nie stłumiony dopływ szerokiego strumienia pieniędzy do lewackich projektów? Brak barier dla panoszenia się pedryli w przestrzeni publicznej? Brak własnej polityki zagranicznej? Brak ostatecznego rozliczenia deprawacyjnych rządów PO? Nieprawidłowości we wprowadzaniu programu 500+, polegające na podczepieniu się pod program zwiększenia populacji Polaków jakichś Ukraińców, Kazachów czy Cyganów?
Na wszystko znajda odpowiedź. Nigdy merytoryczną. A jak brakuje argumentów (gdzieś na wysokości trzeciego pytania), zaczynają się bluzgi i inwektywy.
Ale właśnie zdarzyło się coś, co części najzagorzalszych PiS-obrońców jednak dało do myślenia.
Tematem, w którym czują się najmniej pewnie najzagorzalsi wyznawcy PiS, jest kwestia żydowskich roszczeń majątkowych wobec Polski. Oczywiście najwierniejsi z wiernych nie widzą problemu „wszakże wszystko jest załatwione”. I zabawne „co nas jakaś ustawa 447 just może obchodzić, skoro to jest ustawa Kongresu USA i Polski to nie dotyczy”, który to argument miał być ostatecznym.
No to teraz miłośnicy PiS, którzy z racji zapatrzenia ekipy Kaczyńskiego w Amerykanów, jednocześnie muszą być miłośnikami USA, mają zagwozdkę.
Otóż Stany Zjednoczone podpisem dekretu przez Trumpa łaskawie zezwoliły Izraelowi na aneksję Wzgórz Golan.
Co ma USA do Wzgórz Golan? Dokładnie tyle samo, co do realizacji ustawy 447 w Polsce.
Niektórzy z najzagorzalszych wyznawców PiS mają teraz niezłą zagwozdkę. A część z nich dostała właśnie intelektualnego kopa.
Bo te żydowskie roszczenia nie dość, że wielkie, to jeszcze rosną w zawrotnym tempie. Jeszcze 3 lata temu chcieli 65 miliardów dolarów. Teraz stawka wzrosłą do 300 milardów dolarów, które żydzi sobie od nas życzą.
Roman Zieliński, fot. fishki, angora

komentarzy: 58

 1. Platforma ma lemingi, pis ma pelikany. Tak ujadali, że platformiarze przegłosowali acta 2, a teraz zapowiadają, że wstawać z kolan nie będą i grzecznie wprowadzą to co zdecydował nasz suweren. I tak samo będzie z tęczowym ustawodastwem. Co wam za różnica czy przyklepie to Morawiecki czy Schetyna ?

  Głosującym na popis trzeba ręce poobcinać

 2. W świecie ujętym w aspekcie politycznym i biologicznym istnieje względna równowaga, dlatego istniejemy. Kobiet i mężczyzn jest 50/50% z lekkim przechyłem na rzecz płci żeńskiej (pomijam trans płciowość – to margines), dlatego możemy się reprodukować. W polityce globalnej po 20-30 letniej dominacji USA i świata Zachodniego, świat się także zrównoważył (potężniejące Chiny, nuklearne potęgi z Indii, Pakistanu, nadal silna finansowo Zatoka, czy prężące się tygrysy z Brazylii, Korei etc – czyli względna równowaga w różnorodności). Podobnie jest i w naszym ogródku politycznym. Wg badań, ok 1/3 populacji ma przekonania prawicowe, 1/3 lewicowe, ileś tam procent to twardzi narodowcy, liberałowie etc. I dzięki Bogu. Nie odmawiam żadnej partii politycznej (no może poza agenturami obcych mocarstw) prawa do realizowania swoich pomysłów, pod warunkiem, że mieszczą się w naszej kulturze politycznej i prawie. Także PiSowi. Niemniej osobiście uważam, że ta partia niewiele daje naszemu krajowi, myślę, że na pewno go nie buduje i umacnia. Jako liberał jestem przeciwny taniemu pozyskiwaniu wyborcy poprzez socjal. To deprawuje a i z punktu ekonomicznego, takie obietnice jak 500+ na dzieci bez podziału na status zarobkowy, 13 emerytura w maju dla seniora, i inne ,,dobrodziejstwa” dobrego władcy (patrz piątka Kaczyńskiego), to koszty sztywne w budżecie, już dzisiaj się niedopinającego (zwiększenie deficytu budżetowego do 2-3%), a co będzie jak ściągalność vat się zmniejszy, bo służby fiskalne duszą jak mogą przedsiębiorczość, albo jak w sposób naturalny przyjdzie regres gospodarczy|?.
  Będąc nawet zwolennikiem takiej wizji świata jaki prezentuje PiS, nie można być ślepym na ewidentne szmugle i nieradzenie sobie z prowadzeniem Państwa. W poprzednim poście Redakcja wyściełała mi spory pasus o dysfunkcji w sądach i bezradności w MON, które nazwałem M O Bezbronności, jako PeOwskie głupoty. Dlaczego nie wykazano mi braku racji, tylko cyk i kosz? Czyżby wywalenie iluś tam sędziów uzdrowiło sądownictwo, sprawy toczą się szybciej? procedury przewlekłości toczących się spraw zreformowano? sędziowie średnio z 400-500 spraw ,,na biegu” mają o połowę mniej? Zwiększono nakłady na sądownictwo? Zwiększono pulę sędziów w sądach?.A skąd, pozostało jak było, a nawet się pogorszyło. Puszczanie popierdółek o wywaleniu kasy ma nas podniecić i zastąpić faktyczne reformy. Czy PiS zmienia kraj? Wolne żarty, wystarczy dostać się do specjalisty i jak się czekało kilka lat tak nadal się czeka. Wystarczy odwiedzić SOR i jak się czekało 5 godzin to teraz jest szansa na 8-9. Nie wierzycie skorzystajcie (czego wam nie życzę) np. na Weigla.
  Można uprawiać partyjną propagandę tak jak Antykomuch czy Kibic, ale rzeczywistości to nie zmienia. A wystarczyłoby te 10 miliardów jako 13 dla seniorów, którzy tego nie poczują, bo 60 zł na miesiąc, a tyle wypada po po dzieleniu na 12 miesięcy to kwota nieistotna, było wrzucić w SORy i specjalistów, wówczas te dziatki nie byłyby maltretowane na korytarzach szpitalnych po 9 godzin a następnie odsyłani z kwitkiem do specjalistów a tam kolejne terminy na świętego niewiadomego. Czy w tym kontekście Antykomuch chce pogadać o Wzgórzach Golan o Zachodnim Brzegu i statusie Jerozolimy? Zejdźmy na ziemię i nie pie…głupot, bo świat realny jest coraz bardziej brutalny, a rządy obecne, poza naskórkiem nie dotykają żadnego palącego problemu.

  1. POdwykonawca tvn ,Gejzety Wymiotnej powrócił ! Dobre, przedsiębiorca załamuje ręce bo ma zapłacić 500tys zł a który szef firmy chce płacić rachunki, wydymać pracowników na czarno za 4,50 zł, to by było ok a teraz ból d.py bo trzeba płacić 11-12 zeta, Eksperci tvnu Cimoszewicz ,Balcerowicz,Ciosek ,Miller itp obrońcy demokracji stracą prace !

 3. Tia…, czyli stwierdzanie, że obecna władza (ustawodawcza i wykonawcza) przeprowadziła jakiekolwiek zmiany zasługujące na uznanie (poza oczywistą-usunięciem p.o.) kwalifikuje autora tezy do grona głupich.
  Nie powinienem się dziwić, bo od jakiegoś czasu retoryka Romana w tej kwestii jest zdumiewająco agresywna. Szkoda, że brzmi to już jak krytyka wypowiadana przez (…), przez szacunek nie napiszę tego porównania.

  Rozumiem, że całą swoją sympatię (a może i zaangażowanie, do którego też kiedyś namawiałem) Roman ogniskuje na Konfederacji. Nie rozumiem, dlaczego to musi oznaczać automatyczną, totalną krytykę wszystkich dokonań obecnej władzy. Zrozumiałbym przekaz o tym, że za rządów Konfederatów w RP będzie żyło się lepiej, niż żyje się teraz, ale taki komunikat sprowokuje pytania o namacalne podstawy, w oparciu o które postawiono tę tezę. Tu może pojawić się problem, bo nikt nie zna programu Konfederacji, a nawet ich ew. zamiaru dotrwania do jesiennych wyborów krajowych po niewątpliwym, niestety zapewne marnym wyniku w wyborach do PE.

  Powtarzam z uporem maniaka (naiwniaka wg Romana), że nie ma partii (koalicji) idealnych, bezbłędnych, odpowiadających wszystkimi swoimi działaniami wszystkim nam. PIS krytycznie oceniałem (i oceniam) m.in. za politykę wobec Ukrainy (-ńców), za zbyt miękkie podejście wobec żydostwa, za brak publikacji „aneksu” … .
  Szybko niektórzy zapominają, jak było jeszcze kilka lat temu i jak może być ponownie.

  Temat rzeka. Zbierając sedno przekazu z kilku podobnych tematycznie artykułów FAN-a zastanawiam się, czemu Roman nie napisze wprost, że dalsze rządy PIS-u + oznaczać będą realizację założeń amerykańskiej ustawy „447”, a odsunięcie PIS-u + od władzy nas od tego uchroni. Są tu tacy, którym nie trzeba niczego specjalnie argumentować.
  A’propos Wzgórz Golan, to można było śmiało założyć się, że uznanie ich przez Trumpa za izraelskie RZ uzna za wart wyartykułowania argument rzekomo potwierdzający nieuchronność zwrotów z tyt. restytucji mienia bezspadkowego. To oczywiście żaden argument w tej kwestii. Polityka i to wielka. Trump po prostu uznał, że to dobra chwila na skrojenie terytorialne Syrii, której bliżej do Putina (bo dalej rządzi Assad) i oddanie ich Izraelowi tuż przed wyborami (pewnie przed wyborami obstawia w ten sposób Netanjahu, jako swojego człowieka). Oczywiście DT ma w d… RB ONZ i wszystkich dookoła, ale pewnie duży (silny) może więcej. Nikt tu głośniej nie pierdnie nawet. Kolejnym testem będzie Wenezuela.
  Wiązanie jednak tej decyzji w sprawie Wzgórz Galan z „477” jest zbyt daleko idące i równie mało prawdopodobne jak ew. założenie, że Trump uznał Jerozolimę za stolicę i WG za własność terytorialną Izraela w zamian za kilka spraw (w tym odbój w sprawi roszczeń wobec RP).

  1. Jesteś tak niwny, że ręce opadają.
   Tak, utrzymanie władzy w takim zakresie, w jakim PiS rządzi obecnie, będzie oznaczało uznanie roszczeń żydowskich. Tak, daję 99% na takie rozwiązanie. Ten 1% to nie niepewność wobec polityki PiS, lecz zmienna w sytuacji międzynarodowej.
   Poważni ludzie na ten temat mówią. Cytują najważniejsze osoby w państwie (które publicznie na ten temat milczą jak zaklęte), ale zawsze znajdą się tacy, którzy tego nie widzą, bo nie chcą widzieć, tacy którzy nie słyszą, bo nie chcą słyszeć.
   Minuta, 15:45 – 16:45 https://www.youtube.com/watch?v=uqkoXTo7Ri0
   I wszystko jasne.

  2. @Red.
   Bardzo komfortowa pozycja, 99%, że coś złego się wydarzy, 1%, że się nie wydarzy z uwagi na inne uwarunkowania… . Ten 1% po to, że jeżeli nie dojdzie do żadnych wypłat/zwrotów z tytułu tzw. mienia bezspadkowego, to Red. będzie mogła z czystym sumieniem napisać, że powodem nie były działania władz RP, ale bliżej niesprecyzowane „inne uwarunkowania”.
   W moim przypadku nie jest to naiwność, ale umiarkowany optymizm.Nie wiem Romanie, czy czy faktycznie nie rozumiesz mojego przekazu, czy tylko udajesz. Troska o interes RP jest dla mnie bardzo ważna, jak i dla Ciebie. Żaden z nas nie wie, co w tej kwestii się wydarzy. Dla mnie, w oparciu o obecny stan faktyczny, jest bardzo mało prawdopodobne, że zapłacimy cokolwiek, da Ciebie wielce prawdopodobne, choć zapewne wolisz, żebym w tej sprawie miał rację.
   Piszę o tym wielokrotnie, że w oparciu o stan faktyczny (przyjęcie przez Kongres USA ustawy „447” i podpisanie jej przez PDT, „pierdy” werbalne Pompeo i żydostwa) nic się nie zmieniło i nie widać żadnego ruchu legislacyjnego, aby ku temu podejmowano jakiekolwiek próby.
   Kłamanie, że władze milczą, nie ma sensu (PAD: „…nie dopuszczę do tego…”, MSZ: „…447 nas nie wiąże…”).

   *Szanuję Sumlińskiego, przeczytałem kilka jego książek, wiem, co przeżył i z czym się zmierzył. Szanuje też dr Kurek. Tym bardziej nie spodziewałem się usłyszeć „…Ewa powiedziała, że minister powiedział…”. Trąci trochę dziecinadą. Ty to uważasz za argument w dyskusji? Ty?
   Przez długi czas ocena wydarzeń/zjawisk/osób była raczej oparta na racjonalnych przesłankach, zatem w miarę obiektywna. Od jakiegoś czasu coś zatraciłeś Romanie. Namawiam do refleksji i próby ponownej oceny faktów.
   Poparcie, nawet zaangażowanie osobiste w projekt „Korwin, Liroy, Braun, Narodowcy” nie musi oznaczać „totalsowego” plucia na obecną władzę, mimo jej oczywistych niedoskonałości.
   Gwarantuję Ci, że moja troska m.in. o interesy majątkowe RP nie jest w żadnym stopniu mniejsza, od Twojej.

   *Na zaczepki i wynurzenia „p.o.- lewki” postanowiłem nie reagować.

  3. Źle zrozumiałeś.
   Ja jestem pewien na 100%, a ten 1 to szansa z uwagi na sytuację międzynarodową. Konflikt USA-Chiny wejdzie w ostrzejszą fazę, Iran wreszcie pierdyknie bombkę na Izrael, Arabowie wzniecą bunt w tymże Izraelu, w USA rozpocznę się rozruchy antyżydowskie… zdarzyć się może wiele rzeczy, których konsekwencjami będzie spora zmiana geopolityczna.
   Jedna, jedyna rzecz, która może cokolwiek zmienić w tej materii, a co jest od nas zależne, to szeroki ruch społeczny z wielkimi demonstracjami przeciwstawiający się ustawie 447 i generalnie – samym roszczeniom. Bez tego i przy utrzymaniu status quo po wyborach parlamentarnych – żydowską łapkę na bilionie złotych żydzi położą na pewno.
   Jak chcesz, to wynajdź wypowiedź samej Ewy Kurek. Bodajże na wrealu24, ale nie jestem pewien. Mówi dokładnie to samo, co powtarzał Sumliński, zatem ten niczego nie zmyślił. Zresztą u samej Kurek nastąpiła zmiana. O ile jeszcze kilka miesięcy temu mówiła o roszczeniach żydowskich w tonie podobnym do Twojego, to obecnie już tego zagrożenia nie bagatelizuje. Już się zastanawia, jak się przed roszczeniami bronić. A – z całym szacunkiem – wiedza o żydach jej i Twoja to dwa różne światy.
   RZ

 4. Umberto powrócił, naczelny jedzie po PiSie jak po psie. Zmiany, zmiany, zmiany jak to mawiał klasyk.
  Ostatnie 4 lata to niszczenie państwa po wcześniejszych 8 w ten sam deseń. Jedni wcześniej mieli zapaść z 2008 roku a obecni mają prosperite. Wcześniej nie zrobili nic by ułatwić życie przeciętnemu Kowalskiemu a ostatnio jednak trochę projektów weszło w życie.
  Jako zadeklarowany przeciwnik socjalistycznego PiS, KK ale też i innego pedalstwa wraz z PO tak tylko zastanawiam się czy przypadkiem Konfederacja nie spowoduje odejścia prawicowego elektoratu właśnie z PiSu. Efekt będzie taki że władzę zdobędzie ten który trzyma się razem bo taką mamy arytmetykę wyborczą której to procentowy wynik ma się nijak do obsady stołków w parlamencie.
  Czekam też na te obiecane przez Macierewicza śmigłowce „made in USA” które zapowiadał kilkukrotnie.
  Jedyną zasługą PiSu jest to że trochę układów rozpie…li ale przy okazji rozłożyli totalnie wszystko: politykę zagraniczną, wojsko, zasady stosowania prawa i jakiejś w tym wstrzemięźliwości.
  Potencjalna wygrana centrolewicy będzie wyglądać tak że dostaną od PiSu taki oręż po tych 4 latach że aż mi jest już żal co poniektórych.

  1. Nie, skąd. Teraz mamy politykę zagraniczną z niejakim Czaputowiczem jako szefem resortu. Czy wystawienie na to stanowisko gostka z tylnych ław politycznych nie jest dobrowolnym wywieszeniem białej flagi?

 5. I żydki dostali prztyczka, ale to jest temat rzeka….Redaktor napisał o Unii Wolności to nie pis to PAD zaczęła się od zawetowania…..ustawy o sądach , już przestał być moim prezydentem, i dał karmę całej opozycji, awantura w UE….dał karmę tym idiotom. Pedalstwo wprowadza samorząd duże miasta, (tu opozycja rządzi i pieniądze wydają na pedalstwo ot tak…. rząd nie ma nic do tego, Peło i te wiosny, razem…kij wie kto jeszcze oni są tak zdesperowani, że jakbyś Schetynie powiedział, że idzie do pierdla na 5 lat ale jak wyjdzie to przejmie władzę to pójdzie siedzieć…!! )lobby te zagraniczne i te co się uwłaszczyło po 89roku. Kto ma wykupić media zagraniczne działające w Polsce? Kto ma tyle kasy może ktoś kto czyta Fana…. ludzie !!oni 30 lat kradną !!! Robią biznes na sprzedaży majątku wspólnego naszego. Pis rządzi 4 lata i co wy chcecie, żeby osądzić tych co 30 lat temu kradli?
  Jeszcze do roszczeń żydowskich większość posłów PiS Mularczyk,Żaryn etc sprawa roszczeń jest zakończona, trzeba uważać na tych ludzi co za 1zł sprzedają kamienice we Wrocławiu, to nie żydzi tylko jakieś stowarzyszenia pro żydowskie i żydowskie dostają za darmo grunty kamienicę etc, Co ma rząd do prezydenta miasta X że oddaje za frajer żydom kamienice grunty etc, oni taki myk chcą zrobić, A takich miast jest pełno….Co do 500 + ok może to socjal,ja bym chciał żeby zamiast 500+ dostał większy zwrot z mojego podatku mam dzieci więc nikogo nie naciągam na kasę, A do tych co są oburzenie 500+ nie przeszkadzało że poprzednie rządy kradły,rodzina tych złodziei też kradli, i inni macherzy którzy znali się na vat też kradli niech sobie pomnożą razy 25 lat….
  PiS też mnie nieraz wkur… (kiboli pałują, a że zbokami jak z jajkiem, niektóre pro żydowskie zachowania)
  Jak nie pis,to kto ? Pierwszy rząd który to co obiecał to robi….
  Sorki za błędy piszę z telefonu i po tajniaku bo jestem w pracy

 6. Do Walesy,Michnika,Kwaśniewskiego,Lisa,Millera,Cimoszewicza i resztę tej żydokomunistycznej hołoty.
  Nie wyobrażajcie sobie, że przez całe lata można uprawiać służalczą propagandę na rzecz radzieckiego lub też eurokołchoznicznego reżimu, a potem powrócić nagle do intelektualnej przyzwoitości. Raz się sk…wisz – k…wą zostaniesz.

 7. Swego czasu szpicel Wałęsa,powiedział” nie socyjalyzm,nie kapytalyzm tylko polskie drogą”. Kto rozkmini bełkot Wałęsy,któremu wierzy inteligencja,bo szary człowiek nie może być takim durniem, cytując klasyka?

 8. Mam kolegę w pracy ślepo zapatrzonego w PiS.
  Jak powiedzieli, że dają 500 zł na pierwsze dziecko poczuł dumę z rządu. Gdy Mu tłumaczyłem, że ta kasa idzie z nowych podatków, akcyz i innych opłat, które wprowadza się po cichu lub z zabierania przywilei innym grupom to poraziła mnie Jego odpowiedź. Powiedział całkiem na serio ” widzisz wystarczyło ukrócić złodziejstwo PO i pieniądze się same znalazły bez dodatkowego obciążania społeczeństwa”. PIS ma też swoich lemingów.

  1. Maciej, chyba urodziłeś się już w lll RP skoro ta argumentacja jest dla Ciebie kosmiczna.Sam płacę wszelkie możliwe podatki ale Twoja argumenty to nadużycie.

 9. Redakcjo, wpis jaki poczynił @Kibic jest zwykłą agitką i propagandą, nie mającą z rzeczywistością absolutnie żadnego związku. Takie wpisy, po ostatniej literze tekstu, powinny mieć, z automatu, przyklejoną gwiazdkę z odsyłaczami prostującymi wpisywane dyrdymały.
  Widzę, że jak komuś brakuje argumentów, to straszy dopustem bożym, jakim jest znienawidzony przeciwnik polityczny. Kiedyś PO straszyła PiSem, dzisiaj odwrotnie.
  No to stawiam gwiazdkę po kropce w ostatnim zdaniu @Kibica i odpowiadam.
  Ad 1. Teza, że przegrana PiS, to ponowne dojście do koryta hołoty z PO/KE/Wiosny etc.to dla mnie partyjne zaklęcia zupełnie bez znaczenia. W ogóle się tym nie podniecam, wręcz leję z tych, którzy nie mając z tego tytułu żadnych fruktów, jarają się, że obecnie rodzina Kamińskiego wykosiła np. Grupińskich. Ha Ha. Jako, że ja, ani moja rodzina ani nie należymy do żadnej partii ani nie jesteśmy w ich strukturach, to z mojego punktu widzenia przy zmianie władzy: jedna hołota zmienia się przy żłobach z drugą hołotą.
  Ad 2. Polityka prorodzinna – jako liberał ekonomiczny, zawsze byłem przeciwny ,,dawaniu” ot tak, aby dać (lepiej wędkę niż rybę – powiada stare liberalne przysłowie). Nie do końca wiemy na co trafiają te pieniądze. Wyrównywanie różnic społecznych ok, jakaś forma zachęt tudzież, albo pomoc najuboższym czy rodzinom wielodzietnym w formie setek programów dedykowanych do faktycznie potrzebujących. Dzisiaj wiele miliardów jest wyrzucone w błoto (obficie obciążając budżet), bo trafia do rodzin, dla których te 500 zł, to dodatek zupełnie nieistotny. Jak rząd na to zarabia, podam dalej.
  Ad 3. Gospodarka – uszczelnienie Vatu, faktycznie spłynęło o ponad 40 mil więcej niż w poprzednich latach, częściowo jest to zasługą rygorystycznych zapisów skarbowych, częściowo wyłapaniu cwaniaczków (tu chylę czoło) częściowo wzrostu gospodarczego.
  Ja w tym przypadku zatrzymałbym się na duszeniu przedsiębiorców małych i średnich – czyli na ogół polski biznes, przez obecny rząd. Fiskalizm tego gabinetu jest potężny. Mógłbym zapisać niezłą księgę jak fiskus odpuszcza wielkim międzynarodowym molochom, typu sieci handlowe (długa opowieść o fałszowanie nazw towarów, fałszowaniu zawartości składników tworzący finalny towar min tkaniny – polscy przedsiębiorcy w tej branży rwą włosy z głowy, że pomimo skarg na oszustwo, polskie organa zupełnie nie walczą z tym procederem) , ale zamknę sprawę krótką opowieścią pewnego prezesa średniej spółki z centralnej Polski, o obrotach kilkudziesięciu milionów złotych rocznie. Opowiedział mi takie historie, że „Państwo w Państwie”, to opowieści licealistki. Otóż od ponad dwóch lat ma permanentną kontrolę skarbową (służby mówią wprost, że są po to, żeby wydębić od niego i jemu podobnych, kasę na socjalne obietnice rządu. Właśnie dostał absurdalne „zarzuty”, że jego partnerzy biznesowi, związani z transportem i spedycją, być może nie posiadają jakiś aktualnych licencji, zatem przeprawy spedycyjne, które były ich udziałem, stają się niebyłe a on ma zapłacić skarbowi państwa ok 1,5 mil. Oczywiście przez kolejne 2-3 lata będą przepychanki po sądach, ale ile to napsuje krwi i ile strat, to tylko on i jego rodzina wie. Ponadto, pod koniec 2018, Gazownia, zrobiła jego, dosyć sporej firmie, w której taśmy technologiczne są na gaz, domiar za dwa lata wstecz, ponieważ, rzekomo przez kilka lat spisywała faktyczne zużycie gazu z dwóch liczników a nie trzech, które nota bene sama gazownia posiada do odczytu u siebie. Przedsiębiorca załamuje ręce, bo domiar wynosi 500 tyś zł i jest tak uznaniowy (on do tych liczników nie ma w ogóle dostępu), że nie wiadomo jak się bronić.

  Ad 5, Polityka zagraniczna nie istnieje. Istnieje tylko łapanie za kolana USA a jak usa to i Izrael. Nie ma partnerstwa, jest podległość do Ameryki, podlizywanie się do Izraela. Nie ma inicjatyw mądrych, bo z tych głupich zaraz z podkulonym ogonem rząd się wycofuje, a przy okazji wywołując skandale międzynarodowe. O inicjatywach globalnych ani regionalnych nie wspomnę, są kontakty z Węgrami, ale ci mają swoje biznesy i polityki, które nie są po drodze Polsce (Putin).
  Dodam tylko, że ktoś rozumny, myślący w imię racji stanu, jeżeli przypisuje PiSowi zasługę w postaci obniżenia progu emerytalnego o 5 lat, przy starzejącym się społeczeństwie (ujemny przyrost naturalny, przewaga emerytów nad ludźmi w wieku produkcyjnym), jest albo właśnie partyjnym klakierem, albo ekonomicznym nieukiem.
  Jeżeli ktoś sławi kolejne socjale, to niech posłucha np. przedsiębiorców, jakim to się odbywa kosztem, niech zajrzy w książeczki z rosnącą ceną energii, gazu, wody i kolejnymi daninami fiskalnymi, o których na tych łamach niejednokrotnie pisaliśmy.
  Co do napływu obcokrajowców, to dzięki transferowi ludności ukraińskiej, czy nam się to podoba czy nie, kilka branż w naszym kraju, nie boryka się , w stopniu paraliżującym te gałęzie biznesu, z brakiem rąk do pracy, a dzięki składkom ubezpieczeniowym z ich pracy został w zeszłym roku uratowany budżet ZUSu.
  Pozostały wywody @Kibica, to publicystyczne niskiego loty koszałki opałki.

  1. Widzę, ze Fan przepuszcza kodziarskie komentarze.
   Lewak pełną gębą, przeczysz sobie w co drugim słowie. Z wpisów wnoszę że przedsiębiorca zapatrzony w PO.
   Nawet nie chce mi się komentować tych wypocin, ściągnij jeszcze ze 3 mln Ukrów i każ swoim pracownikom tyrać do 75 roku życia czyli do śmierci.
   Ja się na to nie piszę, nie należałem nigdy do żadnej opcji politycznej, partii czy jakby to nazwał, mam oczy i odrobinę wyobraźni, czego tobie z dobrze ci znanych powodów brakuje.

  1. Puszczam to jako fajną szyderę.
   Kpinę, ironię i szyderstwo uwielbiam.
   PO nienawidzę od samego momentu jej powstania, bo od początku widziałem jacy ludzi lgną do tego szamba.
   RZ

  2. Romek nie można dzielić prawicy w czasie gdy pedały , lesby i reszta lewackiego ścierwa chce zniszczyć to co polskie. Rodzinę.

  3. Dlatego wnerwia mnie Gwiazdowski.
   Nie nazywaj PiS-u prawicą. To, że sami się tak nazwali wcale nie oznacza, że to prawica.

  4. Wystarczy że są anty lewakami a już są prawicą, są patriotami i chcą aby Polska była mocnym państwem.
   Może nie są to cechy typowo prawicowe ale są anty lewackie i nie są liberalne.

  5. A nie można też zrobić wszystkiego naraz , po tylu latach zapaści komunistycznej a później postkomunistycznej.

 10. No to nie będę popularny na Fanie.
  Ale swój głos oddam na PiS i wszystkim życzącym dobrze Polsce też to radzę.
  Każdy głos nie oddany na nich to wsparcie hołoty, która pcha się do władzy. Po zjednoczeniu hołoty, o którym pisałem kiedyś, że jak do niego dojdzie to mogą wygrać, każdy głos na PiS jest cenny.
  Dlaczego PiS?
  Główny powód powyżej, kolejne:
  Polityka prorodzinna, zlikwidowali biedę, szczególnie dla rodzin wielodzietnych, zahamowali spadek przyrostu naturalnego. Bardzo ważne sprawy.
  Polityka społeczna, szczególnie obniżenie wieku emerytalnego.
  Gospodarka – uszczelnienie Vatu i ciągły rozwój.
  Obronność – Wojska Obrony Terytorialnej, powolne ale jednak dozbrajanie armii (poprzednicy, jakby dać im jeszcze parę lat to chyba byśmy musieli z nożami i siekierami się bronic w razie czego).
  Polityka zagraniczna – nie wpuścił islamu do kraju, poprzednicy by to zrobili i zrobią to na pewno jak wygrają wybory.
  I wiele innych pozytywnych rzeczy,
  Czy wszystko robią dobrze, jasne, że nie, czy jest alternatywa dla PiSu jasne że nie ma.
  Jesteśmy póki co słabym krajem, więc gdzieś musieliśmy się podczepić, Rosja odpada siłą rzeczy pod niemiecką podczepieni są platformersi i zwielu wielu względów również odpada, została amerykańska. Na Fanie straszy się od dłuższego czasu, żądaniami żydowskimi, a ja myślę, że opcja amerykańsko-żydowska jest najlepszą opcją tak czy inaczej, dlaczego? Jak to mówi Cejrowski tłumaczę i objaśniam. Żydzi bezpośrednio do Niemiec już nic nie wydoją, co mogli to wyciągnęli, więc mogą to zrobić przez kogoś pośrednio, padło na nas, więc jeśli my będziemy mieli zapłacić 300, 500 mld USD Żydom, to pójdzie z kasy Niemców za repatriacje wojenne, więc my przy tym też się obłowimy, a że i Żydzi przy tym, trudno, taki świat.
  Paru rzeczy PiS nie zrobił i nie mam pojęcia czy zrobi, nie posprzątał sądów jak należy, nie rozliczył hołoty, nie dał broni Polakom i wiele innych większych i mniejszych rzeczy. Ale jak pomyślę co się wydarzy po porażce PiSu to masakra.
  Nie liczcie na razie na Ruch Narodowy, może ich czas przyjdzie ale nie teraz, Kaczyński wieczny nie będzie, po jego „abdykacji” może się otworzy inna droga ale nie teraz.
  Jak chcecie mieć wszystkie media w rękach platformersów, tęczowe szkoły, związki partnerskie, arabów w kraju, brak jakiejkolwiek zdolności obronnej, dalsze rozkradanie i upadek Państwa Polskiego głosujcie na kogoś innego.

  1. Fantastyczny jest Twój ostatni akapit.
   PiS ma:
   Rząd
   Wiekszość z Sejmie
   Wiekszość z Senacie
   Prezydenta
   I to od prawie 4 lat.
   Tymczasem:
   Media w niepolskich rękach
   Tęczowe szkoły
   Rozbrykane pedalstwo, które wciąż chapie szeroki strumień dofinansowania z państwowej kasy.
   Coraz większa imigracja. Nie tylko arabska i ukraińska
   Armia wciąż w rozsypce
   Rozkradanie państwa, co prawda w innym wymiarze – poprzez rozdawnictwo socjalne
   Upadek na horyzoncie – jak się żydzi wezmą za nasze pieniądze tak właśnie będzie.
   A teraz głosuj na PiS, by dalej rządziała Unia Wolności.

  2. Po wygranej hołoty:
   Media wszystkie w niepolskich rękach
   Armia-brak
   Tęczowe szkoły w 100%
   „Rozdawnictwo” to nie rozkradanie, ktoś z tego korzysta w wielu przypadkach w najlepszy możliwy sposób bo nasze dzieci
   Pracuj do 67, 70 a może 75 roku życia.
   I żeby tak właśnie nie było kolejny raz zagłosuję na PiS.
   Pomyśl chwilę i wyobraź sobie Polskę pod rządami hołoty, wyobraziłeś sobie no to teraz głosuj na kogo chcesz a obudzisz się w nieprzyjemnym miejscu.

  3. Czyli dokładnie to samo, co za PiS, tyle, że może bardziej zintensyfikowane.

   Zagłosowałeś na PiS, rządzi Unia Wolności, a Polska coraz bardziej staje się Polin.
   Twój wybór.

  1. Sorki.
   Za bardzo mieszasz rzeczywistość z kacopołami.
   Nie chce mi się prostować głupot, a bez tego to mieszanie w głowach.
   RZ

 11. Oj Panie redaktorze, to nie jedyny temat przy którym nabierają wody w usta. Jest lepszy – skąd PiS weźmie pieniądze na wszystkie 500 plusy i inne rozdawnictwo? Odpowiedź – od małych i średnich firm, których właścicielami są Polacy – wielkie, międzynarodowe, korpo sobie poradzą.
  Taka to „patriotyczna” partia.

 12. Nigdy nie głosowałem na PiS i nie planowałem ale jakoś tam cieszyłem się, że odsuneli PO, że nie wchodzą w zadki ue, w kwestiach patriotycznych. Niestety jak zaczęli realizować swoją politykę socjalną, którą traktowałem jako kiełbasę wyborczą to się załamałem. Walić wszystkich socjalistów, wszystkich nieważne co robią w innych kwestiach. Ostatnio jak usłyszałem o 5 socjalistycznej w imię zwycięstwa w wyborach i podniesieniu długu publicznego do 2-3 procent to już nie jestem załamany, jestem wnerwiony.
  Paradoksalnie dzięki tej 5 Kaczyńskiego dostanę po raz pierwszy coś od Państwa tylko że to jak przyniesienie kasy z prowidenta z harmonogramem spłat w prezencie. I teraz do wszystkich, którzy napiszą nie bierz jak się nie zgadzasz. Ja odpowiadam za swoją rodzinę tak jak PiS powinien odpowiadać za Polskę, więc skoro ci oszuści zabiorą mi 1000 to moim obowiązkiem jest wzięcie tych 500+ i zmotanie kasy na pokrycie pozostałej kasy na pokrycie długu zdrajców. Do zwolenników historii o stymulowaniu rynku i napędzaniu gospodarki poprzez social powiem tak. Musicie poznać i co ważniejsze zrozumieć podstawy ekonomii dla dobra was jako Polaków i was jako głów domów.

 13. żydki się rozbestwiły, najgorzej, że oni wszędzie mają swoich agentów nawet w unii europejksiej,

  czytajcie https://www.pch24.pl/pe-wzywa-bosnie-i-hercegowine-do-zwrotu-mienia-zydowskiego–to-cena-czlonkostwa-w-ue,67101,i.html

  Kasę chcą już od połowy Europy, niedługo pewnie nawet od Eskimosów.
  Wszystkie europejksie kraje powinny się zjednoczyć przeciwko żydostwu. Te niesłusznie przekazane im kamienice też im powinno się poodbierać i polikwidować wszyskie gminy żydowskie itp. wyłudzacze pieniędzy i majątku.

 14. Rozumiem, że walcząc z PiS red. nacz. jednocześnie agituje za Konfederacją. A przecież przy wszystkich różnicach to są przyszli sojusznicy i koalicjanci.
  Mamy innych wspólnych wrogów: PO KO, lewaków i napierających gejów.

  A teraz odwróćmy sytuację i wymyślmy zabawę: „lubię się spierać z bezwarunkowymi wyznawcami Konfederacji” – Pytanie: dlaczego antyunijni sceptycy i przeciwnicy złej Unii chcą za wszelką cenę wleźć do tej „złej i podłej lewackiej Unii i jej Parlamentu?
  Odpowiedź: Miesięczne wynagrodzenie posła wynosi 8611,31 EUR, zwrot kosztów ogólnych („na biuro”) – wysokość tego zwrotu w 2018 r. wynosi 4 416 euro miesięcznie; zwrot kosztów podróży w klasie biznes i stałe ryczałty na podróże; w przypadku działalności poza państwem członkowskim, w którym danym poseł został wybrany, przysługuje zwrot kosztów podróży i zakwaterowania oraz zwrot wydatków powiązanych w wysokości maksymalnie 4 358 EUR rocznie; ponadto Parlament Europejski wypłaca dietę ryczałtową w wysokości 313 EUR dziennie w celu pokrycia ogółu pozostałych kosztów ponoszonych przez posłów w okresach działalności parlamentarnej”. Gruuube siano…

  Nie jestem „bezwarunkowym wyznawcą PiSu’, ale pchanie się do złego PE po „jurki” przez eurosceptyków to hipokryzja wbrew głoszonym ideom antyunijnym.
  Zamiast więc tak się przerzucać argumentami zewrzyjmy szyki i razem przeciwstawmy się wspólnym wrogom.

  1. dlaczego hipokryzja ? to co mają robić ? 50 osobowe pikiety na ulicy ? Jeśli przeciwnik 500+ pobiera 500+ to też jest hipokrytą ?

 15. Tylko tak Romek. Pisałeś (chyba nic nie pokręciłem), że w TVP dużo było o Wiośnie Biedronia bo to PIS-owi jest na rękę, ta partia odbierze jakieś głosy PO. I teraz odwróć sytuację z kolacją Brauna. Czy każdy głos oddany na nich nie jest mimowolnym i nieświadomym głosem na PO?
  To tak apropo trzeciego zdania w artykule bo myślę, że dobrze chwytam jego przekaz.

 16. „Parlament Europejski przyjął w lutym br. rezolucję dotyczącą restytucji mienia bezspadkowego, zajętego podczas Holokaustu. Wzywa on władze Bośni i Hercegowiny do podjęcia odpowiednich działań ustawodawczych. Zachęca również do „rozpoczęcia rozmów z zainteresowanymi stronami na temat kwestii dotyczących zwrotu przejętego mienia lub odszkodowania za takie mienie”. To cena, jaką kraj ten musi ponieść, aby dołączyć do UE.”
  To tak odnośnie parchatej ludności. Oni do końca świata będą znajdować powody, dla których wszyscy muszą płacić.

 17. Dziwi mnie bardzo bierna postawa Rosji względem Kosowa. Skoro bez jednego wystrzału odzyskali Krym i teraz niemiecka oficjalna delegacja świętowała tam piątą rocznicę powrotu Krymu do Rosji, Putin powinien od razu po zagraniu Trampka podpisać rezolucję, iż Kosowo jest serbskie… Oczywiście nie jestem zwolennikiem Putina, ale jeśli ktoś na świecie może sprawić, by Kosowo wróciło kiedykolwiek na łono Serbii, jest to wyłącznie Putin…

  1. Rosja jest teraz zaangażowana w Wenezueli. Zgodnie z jakimiś wewnętrznym porozumieniem rosyjsko-wenezuelskim, Rosjanie wysłali swoje wojska do Wenezueli, by pomóc legalnemu prezydentowi.

 18. Z ciekawostek w niedzielę w Warszawie przed Marszem dla Życia zbierane były podpisy przeciw roszczeniom (www.ustawa447.pl), wielu uczestników popierających PiS złożyło swoje podpisy, wśród nich były poseł nowoczesnej a aktualnie kp PiS.

 19. Chciałbym zwrócić tu uwagę na pewien znamienny fakt. Otóż stosunek PiS do roszczeń żydowskich to, wydawało by się, znakomita pożywka dla wszelkiej antypisowskiej opozycji. Tymczasem ze strony tych wszystkich PO-PSL-Nowoczesnych-Wiosen-itp., które na tle żydowskich roszczeń mogłyby jeździć po PiS jak po łysej kobyle, nie słychać nawet pisku na ten temat, podczas gdy byle bzdurna wpadka pisowców w innych sferach powoduje wręcz wycie opozycji. Podobnie rzecz ma się z ukraińską imigracją, która zwłaszcza w kontekście doświadczeń historycznych, dla trzeźwo myślącego człowieka jawi się jako jawne zagrożenie dla przyszłości Polski. Tymczasem wszyscy na ten temat zgodnie milczą. Podobna zgoda panuje w sprawie przynależności do UE. To skłania do wniosku, że w polskiej polityce są pewne nienaruszalne „pryncypia”, których realizacja dziwnym trafem zmierza w jednym kierunku – gospodarczego, politycznego, militarnego, etnicznego osłabienia Polski, pozbawienia jej statusu państwa narodowego i resztek suwerenności. I co do tego wśród elit politycznych nie ma w zasadzie poważniejszych rozbieżności co jasno prognozuje nasze dalsze losy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *