Nie dla multikulturalizmu

(AKTUALIZACJA) Nowa Zelandia. Według jednych to Brenton Tarrant, według innych Nikola Jorgić, z pochodzenia Serb. Ta melodia z radia sprzed wydarzenia, to muzyka bałkańska.
W dwóch meczetach zastrzelił 49 muzułmanów, ranił kolejnych 25.
Teraz mocne:
Co zrobił? (film) UWAGA – już zablokowany (17 03 2019) cenzura w internecie)
https://kiwifarms.net/data/video/694/694847-518a3baf6096388726e4e9ac7ca0336f.mp4
Dlaczego? (manifest)
https://sejmlog.pl/manifest-zamachowca-z-christchurch-tlumaczenie/#comment-89
Zobaczysz filmik, przeczytasz myśli jego autora (jak zdążysz, bo jego manifest jest obecnie usuwany z sieci, jest zbyt niepokojący) – wnioski wyciągaj sam.
Roman Zieliński, link do filmu podesłał jeden naszych z Czytelników (nie wiadomo, czy chce, by go wymieniać). Fot. Fronda

PS: W zamachach zginęło 49 osób, a 48 zostało rannych. Wiadomo, że ranne zostały osoby pochodzące m.in. z Turcji, Indonezji, Pakistanu, Indii.

Władze nie udostępniły jeszcze listy ofiar. Po atakach wiele osób uznano za zaginione. Według nowozelandzkiego Czerwonego Krzyża poszukiwane są osoby z Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Jordanii, Turcji i Afganistanu. (za: Media Narodowe)

komentarzy: 35

 1. Przewaga nas, białych ludzi wychowanych w cywilizacja łacińskiej powinna być taka nad dziczą, że walczymy z uzbrojonym przeciwnikiem a nie bezbronnymi ludźmi. Rozumiem likwidacje socjału i nawet przymusowe deportacje ciapatych ale nie strzelenie do bezbronnych ludzi. Jak chciał walczyć z islamem to jest dużo miejsc na świecie gdzie można to robić a u nas to przede wszystkim powinniśmy walczyć ze sobą, ze swoją wygodą. Znaleźć dobrą samice i spłodzić z nią 4 synów i wychować ich na dobrych wojowników.

 2. Cyt. manifestu
  Konserwatyzm to ukryty korporacjonizm, nie chcę mieć z nim nic wspólnego.
  Tak i jestem pewien, że dziennikarzom się to spodoba. W większości zgadzam się z poglądami Sir Oswalda Mosleya i uważam się za Eko-faszystę z natury. Naród z najbliższymi mi wartościami politycznymi i społecznymi to naród Chińskiej Republiki Ludowej.

  Czy wspieram Donalda Trumpa?
  Jako symbol odnowionej białej tożsamości i wspólnego celu? Oczywiście. Jako twórcę polityki i lidera? Broń Boże nie.

  Czy zawsze miałem takie poglądy?
  Nie, kiedy byłem młody byłem komunistą, później anarchistą potem libertarianinem by na końcu zostać eco-faszystą.

  To zwykły lewacki terrorysta próbujący wywołać wojnę. Jak mawia Stanisław Michalkiewicz z jego ulubioną spiskową teorią dziejów – „kto za tym stoi? Przeważnie ten który odnosi najwięcej korzyści”

 3. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Plus dla Białasa.
  Dodam tylko że w pzeciągu ostatniego miesiąca muuzułmanie dokonali lekko ponad 120 aktów terroru, w 21 krajach z łączną liczbą ofiar 800 +. Wnioski łatwo wyciągnąć.
  Czekałem, długo czekałem że chociaż raz to świadomy zdeterminowany biały mężczyzna z europejskim nazwiskiem odpowie mieczem na miecz. Niech Pan Jezus sądzi go nie wedle jego czynów ale wedle swojegp miłosierdzia. Amen

 4. Poczatkiem upadku Europy była II WŚ. Poza zniszczeniami oraz śmiercią masy ludzi emigranci, nie-europejczycy (współpracujący głównie z aliantami) zobaczyli, iż mieszkańcy dawnych Państw posiadających kolonie też mogą żyć w biedzie, głodzie i strachu jak oni – vide – Marokańczycy gwałcący co popadnie we Włoszech, kiedy wraz z aliantami podbijali ten kraj. To było pęknięcie pewnej granicy na której „stał” stary świat.
  Dodatkowo Europejczycy dali się wtedy mnetalnie wykastrować i wzrost – rozumiany szeroko jako przyrost naturalny, dążenie do wynalazczości, inwencja itp. – zastąpiono konsumpcjonizmem i tanim kredytem – żyj aby mieć, posiadać, nie „być, rozwijać się”.

  Kto na tym wygrał? Każdy, kto choć minimalnie zna historie zna pojęcie „bankster”.

  Bardzo polecam ten cykl książek (pisanych przez chińczyka):

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_pieni%C4%85dz
  „Autor przedstawia w nich historię powstania obecnego systemu finansowego. Opisuje kolejne etapy wchodzenia w życie nowych pojęć z dziedziny finansów, jak dług publiczny, czy emisja pieniądza jako zaciągnięcie długu w banku centralnym pod zastaw wpływów z przyszłych podatków. Przedstawia w popularny sposób mechanizm operacji fiskalnych, skutkujących drenażem majątku od średnio zamożnego społeczeństwa poprzez manipulację stopami procentowymi kredytów oraz inflację.

  Książka opisuje, jaki wpływ na kondycję ekonomiczną społeczeństw poszczególnych krajów miały wielkie korporacje bankowe, poczynając od banków rodziny Rothschildów z czasów wojen napoleońskich i bitwy pod Waterloo do współczesnych wojen i kryzysów finansowych. Według autora banki międzynarodowe uzyskiwały największe zyski przy jednoczesnym zubożaniu lub ruinie społeczeństw całych krajów. Dziać się to miało zawsze podczas kryzysów finansowych, panik giełdowych lub wojen, które w rzeczywistości były inspirowane przez wielkie banki dążące do jak największych zysków.

  Książki te oskarżane są o promowanie antysemickich teorii spiskowych, według których żydowski spisek jest odpowiedzialny m.in. za bitwę pod Waterloo, dojście do władzy Adolfa Hitlera czy zamach na J.F. Kennedy’ego”.

 5. Strzelał Australijczyk, ubocznym skutkiem tej strzelaniny jest atak jaki lewacy w Australii przypuścili na premiera i rząd. Obwiniają premiera Australii ze to, że to jego antyimigracyjna polityka (także jego poprzedników) doprowadziła do tego co się stało. Zaczęli naciskać by otworzyć się na emigrantów na Islam bo znów ktoś kogoś zabije, bo wredni nacjonaliści tylko czekają na to by zabijać, Chore lewactwo. W mediach tak od razu poszło ze był biały, ze nacjonalista itd. Wcześniej, przy islamskich zamachach nie pisano ze zamachu dokonał czarny, ciapaty czy jakiś inny. Nikt nie mówi ze określenie „biały” na zamachowca to rasizm, poprzednio kiedy ktoś podawał, że zamachy dokonał „czarny” to posądzano mówiącego o rasizm. Oczywiście jedzie się po wszystkich nacjonalistach, antyemigrantach itd, nie mówi się, że wszyscy nacjonaliści są ok, a to wyjątek, jak to bywało z islamistami. Jedyny plus tego taki ze ludzi przestają wierzyć mediom. Widza co dzieje się w zachodnich dzielnicach Sydney czy Melbourne. Dla mnie sprawa jest jasna ileż można wytrzymać patrząc na to co się dzieje. Pierwszy nie wytrzymał i wybuchnął czy raczej wystrzelił. Dla islamistów i tych islamofilnych mam cytat z Biblii: „kto sieje wiatr, zbiera burze” .

 6. Przeczytałem dla pewności artykuł 2 razy. Brakuje mi stanowiska autora (-ów).
  1. To dobrze, że zabił?
  2. Czy jest w tym zamachu jakaś (jakakolwiek) wina (zasługa) PIS-u?
  Trochę jestem pogubiony, bo w ostatnim czasie w art. traktujących o polityce Redakcja dobitnie komentowała hipotezy, jakby były to fakty. Tu mamy do czynienia z faktami, a jednoznacznego stanowiska brak. Czyżby Red. postanowiła tym razem delegować wyrobienie sobie opinii czytelników przez nich samych w oparciu o przedstawione fakty? Może warto podobnie zachować się w innych sprawach stanowiących temat zamieszczanego tekstu redakcyjnego, zamiast kreować tęże?

  Wiem, wiem, Red. ma wyrobioną opinię (w dominującej większości zbieżna z moją) i w oparciu o nią określony wektor komentowania wydarzeń, zjawisk, przypuszczalnych scenariuszy, hipotez itd.
  Piję do tego, że w ostatnim czasie FAN stał się konkurencją dla wszelkiej maści „totalsów” opluwających obecne władze państwowe ( definicji niedoskonałe). To, że oni robią to nie zważając na fakty mnie nie dziwi… .
  Proszę o odrobinę refleksji i zadanie sobie minimum trudu wyobrażenia sobie sytuacji, w której PIS (innej siły zdolnej do tego nie było) w 2015r. ie odsunęło PO od władzy. POtraficie sobie wyobrazić, co wydarzyłoby się przez te >3 lata?
  Stąd właśnie ponawiany przeze mnie apel, krytykujmy merytorycznie poszczególne fakty, wydarzenia, zjawiska autorstwa władzy, ale nie zapominajmy o ówczesnej alternatywie, nie zapominajmy o pozytywnych zmianach, nie krytykujmy całości przez prymat niedoskonałości w pewnych kwestiach.

  Kibicuję sile politycznej na prawo od PIS-u (liczę, że za > 4 lata będzie szansa na sukces), ale teraz scena jest spolaryzowana. Albo obecny stan, albo „niech będzie tak jak było”. O ile w wyborach do PE głosowanie na „nową alternatywę prawicową” ma jakieś logiczne uzasadnienie (zagłosują w kluczowych sprawach podobnie, jak PIS), to w krajowych wyborach, przy sondażowym poparciu (obecnie, mam nadzieję, że za >4 lata to się zmieni) na poziomie 1%, „strata” głosu przysłuży się wiadomo komu.

  *nie wiem, jak zniosę wstyd, jeżeli specjalistka od dinozaurów sprzed 65 mln lat uśmiercanych kamieniami przez głodnych ludzi wejdzie w imieniu RP do PE.

  1. Przeczytaj, obejrzyj.
   Może chwyci Cię chwila refleksji:
   https://wprawo.pl/2019/03/16/katarzyna-ts-u-roli-kongres-usa-pomogl-zydom-okrasc-szwajcarskie-banki-nie-bagatelizujmy-ustawy-447/

   Co do samego artykułu o Nowej Zelandii – tak zostawione jest miejsce na wyciągnięcie wniosków. Przy czym diaboliczność takiego sposobu traktowania Czytelnika polega na tym, że w zasadzie trudno jest wyciągnąć wnioski inne, niż narzucają się nam.
   PS. Okazuje się, że przynajmniej jeden z zaatakowanych meczetów (chyba ten z filmiku) prowadził nabór do ISIS.

  2. @Red.
   Od chwili przyjęcia tej ustawy przez Kongres USA i dyskusji na jej temat na FAN-nie zgadzamy się co do zasady, że żadnym żydowskim organizacjom nie należy się jakiekolwiek tzw. mienie bezspadkowe. To pozostaje poza dyskusją.
   Różnimy się w ocenie efektów jej uchwalenia. Red. twierdzi w swoim przekazie, że jakieś negatywne dla Polski skutki już wywołano, ja twierdzę, że nie. Swoją opinię, jak w każdej sprawie, staram się opierać na faktach, zatem racjonalnych przesłankach, a nie na spekulacjach, domniemaniach, antycypacji.
   Aby wypłacić z budżetu choćby złotówkę lub zwrócić pięć ziemi, potrzebna jest zmiana ustawowa w obszarze przepisów krajowych regulujących takie kwestie. Zmiany nie ma, nie zapowiedziano takiej i nie ma komunikatu o pracach legislacyjnych.
   Rosja może sobie przyjąć ustawę o tym, że należy się jej jeszcze po II wojnie Suwalszczyzna, Czesi ustawę o tym, że cały Cieszyn należy się im, a Ukraina, że Przemyśl powinien być ukraiński. Czy to oznaczałoby, że mamy z tych powodów srać barszczem i podejmować jakąkolwiek inicjatywę dyplomatyczną. Uważam, że byłby to błąd taktyczny i oznaka słabości.
   Red. skrytykowała PAD-a i Rząd, że takiej dyskusji nie inicjuje wobec władz amerykańskich. Moim zdaniem brak wywoływania przez stronę RP tematu w takiej dyskusji jest właściwy.
   W podsumowaniu roku kilka dni temu Czaputowicz z mównicy sejmowej jednoznacznie wypowiedział stanowisko Rządu w kwestii amerykańskiej ustawy „447”. PAD w czasie spotkania z wysłannikiem-negocjatorem Izraela w kwestii naprawy napiętej sytuacji (po słowach Kaca) parę dni temu też wysłał go delikatnie na drzewo. Skoro zarzuca się władzy judofilię i chce się jednocześnie być obiektywnym w przekazie, to może warto wspomnieć i o takich niuansach?

   Ustawa „447”, w mojej skromnej opinii, zasługuje w RP jedynie na przyglądanie się ewentualnym dalszym działaniom władz USA RP, a nie na dyskusję o rzekomych skutkach, których przecież nie wywołała. Nie wykluczam tym samym pazerności żydostwa amerykańskiego i tego, że będą próbowali coś ugrać, ale proponuję, reagujmy adekwatnie do sytuacji.

  3. Chcesz twardy faktów?
   No to zaczynamy. Wypowiedź Pompeo 14 lutego, w dniu przyjazdu do Polski na zorganizowany przez USA i Izrael konferencję antyirńską.

  4. Po co się w Redakcji denerwujecie? Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że antykomuch ma partyjną legitymację PiSu i potrafi usprawiedliwić wszystko. Nawet największy absurd.

  5. @CICHB
   Dostałej ode mnie (+) za poczucie humoru. Gdybym miał legitymację PIS-u, to bym o tym napisał, bo niby dlaczego miałbym to ukrywać. Fakt ten zapewne nie spowodowałby banowania mnie przez Redakcję. Nie mam jej, bo pewne rzeczy w tej partii nawet mnie nie odpowiadają. Tym wpisem na osi poziomu merytorycznej dyskusji pozycjonujesz się we właściwym sobie miejscu.

   @Red.
   Wypowiedź M.Pompeo, to fakt, ale my, zdaje się, dyskutujemy o faktach dotyczących skutków ustawy „447” dla budżetu RP, a takie nie zaistniały i na chwile obecną brak jest merytorycznych przesłanek do założenia, iż ten stan ulegnie zmianie (pisałem o tym wyżej). Przywoływanie zatem „twardego faktu” w postaci wypowiedzi MP jest próba redefinicji terminu „fakt” w przedmiocie dyskusji, albo próbą obrony swojej tezy za wszelka cenę, wbrew rzeczywistym faktom.
   Jedyny fakt, to przyjęcie tej poj…j ustawy przez kongresmenów, wszystko pozostałe jest przypuszczeniem, hipotetycznym scenariuszem, definiowaniem obawy. Owszem, należy pilnować, aby nigdy nie podjęto próby zmaterializowania tychże, ale niewłaściwa reakcja na tym etapie byłaby błędem.
   Co wg Red. miałyby zrobić polskie władze na tym etapie? Już padł zarzut, ze nie wywołały tematu w czasie bilateralnych rozmów, co w mojej ocenie naraziłoby nas na śmieszność. Może MSZ miał wezwać Mosbacher i przekazać jej protest rządowy, albo wystapić z protestacyjna notą dyplomatyczna do sekretarza stanu, czy samego Trumpa, albo z żądaniem wobec Kongresu o jej wycofanie (zmianę)? Wszystko to spowodowałoby przekaz, iż debilna ustawa w jakimkolwiek stopniu wiąże prawnie nasze państwo, a Red. doskonale wie, że tak nie jest i nie ma prowadzonych
   żadnych prac w tym kierunku.

   Polemika nasza sprowadza się do tego, że uznajemy „447” za zło i dowód pazerności organizacji żydowskich, ale mamy odmienny pogląd w kwestii właściwości reakcji naszych władz. Red. stoi na stanowisku, że po przyjęciu przez USA tejże ustawy, RP powinna wysłać oddziały szturmowe. Uważam, że w obecnej sytuacji faktycznej należy pozostać w gotowości operacyjne, ale bez nadpobudliwych reakcji.

  6. Nie chce mi się dyskutować. Wiesz czemu? Bo sobie wszystko, ale to wszystko wytłumaczysz.
   Odpowiem tak: czas jesieni się zbliża.
   A teraz zajrzyj do tej ustawy 447 i zobacz, czym jest dla niej jesień. A w konsekwencji – czym jesień jest dla Polski.

  7. @Red.
   Ok., pozostaniemy przy swoich stanowiskach. To, że sobie wszystko wytłumaczę, to zarzut? To chyba dobrze, zwłaszcza, że „tłumacząc sobie” opieram się na faktach, nie domniemaniach.
   „447” to zło i ta kwestia jest poza dyskusją. Jeżeli wywołałaby jakiekolwiek skutki dla naszego budżetu, to byłby dramat. To też jest poza dyskusją. Jest jedno ale, właśnie to jeżeli. Na tę chwilę żadne jeżeli się nie materializuje. Oficjalne stanowisko Rządu RP w sprawie „447” przedstawił w minionym tygodniu MSZ. Nie było w tym stanowisku przestrzeni do spekulacji.

   Osobiście uważam, że większe szanse na jakiekolwiek odszkodowanie powojenne mają Włosi od USA za zbombardowanie klasztoru na Monte Casino, niż jakieś organizacje żydowskie z USA na jednego dolara z tytułu mienia bezspadkowego. Nie ma takiej podstawy prawnej do zajmowania się tematem przez Sądy w RP.

   Gdyby w RP kiwnięto palcem w bucie w kierunku próby uznania w jakimkolwiek stopniu zasadności takich roszczeń, to byłby to bonus dla nowej siły (Konfederatów), którzy na tej fali rzeczywiście mieliby spore szanse pozyskać elektorat (bo jako jedyni prezentują jednoznaczne stanowisko wobec żydostwa). Wolę jednak, żeby poparcie uzyskiwali na innych fundamentach, czego im szczerze życzę.

   Ciekaw jestem jedynie, co wg Red. nasze władze powinny oficjalnie zrobić w związku z „447” (uchwalonej w USA i tyle)?

  8. Przeczytaj swój komentarz. Kilka poprzednich też i wyciągnij wnioski. Zastanów się czy wobec twardych faktów Twoje stanowisko przypadkiem nie odbiega zbyt daleko.

  9. @CICHB
   Jakich twardych faktów? Przypomnij mi proszę takowe fakty i moje napisane rzekomo komentarze stojące wobec nich w kontrze.
   Nie przypisuj mi należności do jakiejkolwiek partii, bo gdybym był na poziomie Twojego wpisu, to powinienem zaszufladkować Cie do np.: .Nowoczesnej, czy innego Razem. Nie rób tego, bo na podstawie komentarzy zamieszczanych na FAN-ie można oczekiwać od Ciebie nieco wyższego poziomu.

  10. Nie załapałeś. Chodzi o to, że za każdym razem bronisz PiS a nie, że należysz do tej partii. Fakty są takie: pedalstwo nadal się szerzy, 447 jest zagrożeniem dla Polski, rozdmuchany do granic absurdu socjal, program Cela + pozostaje w sferze naszych marzeń, armia Ukraińców w polskich miastach i innych obcych kulturiowo i wiele innych. Za to odpowiedzialny jest PiS i powinen polecieć ze stołka. To tak w dużym skrócie.

  11. @CICHB
   Zrozumiałem dokładnie to, co wynikało z Twojego przekazu „…Antykomuch ma partyjną legitymacje PIS-u…”. Taka retoryka nie wymaga interpretacji. Chcesz coś ironicznie zasugerować, to zadaj sobie minimum trudu i poszukaj w swoich zasobach słownych trochę bardziej adekwatnych wyrażeń.

   Widzisz, ostatnim wpisem dajesz podstawy do zarzucenia Ci, że jesteś sympatykiem PO-KO lub nawet tej całej zawiązanej teraz koalicji oPOzycyjnej, bo wg Ciebie „…PIS…powinien polecieć ze stołka…”. Otóż zakładam, że jesteś na tyle ogarnięty, aby wiedzieć, że obecnie jeżeli nie PIS, to P.O. i spółka. Innej realnej możliwości, choćbyś nie wiem jak czarował rzeczywistość, brak. Wybacz zatem, ale pisząc o wyrzuceniu PIS-u nie pozostawiasz pola do interpretacji. Jesteś za totalsami. Gdybyś napisał, że PIS-owi trzeba zafundować konieczność koalicji z Konfederatami (teraz jeszcze nieprawdopodobna, bo chyba nie wejdą do Sejmu) lub choćby z Kukizem, to co innego.

   1. „Pedalstwo się szerzy”. Nie więcej, niż się szerzyło od zawsze. Odpowiedz sobie, jakby wzrosła dynamika tego szerzenia się, gdyby dalej rządził poprzedni obóz. Prawnie homosie niczego w tym kraju nie zmienili (nie uzyskali). Jest ich sporo w kraju i lobbują, krzyczą itd., ale żadnej legislacji nowych aktów prawnych nie spowodowali.
   Chciałbym, żeby lgbt uznano za chorych i ograniczono lub odebrano prawo do szerzenia choroby, ale to jest mission impossible.

   2. „447 jest zagrożeniem dla Polski”. Nie jest. Zagrożeniem byłyby jej skutki, chociażby jakakolwiek inicjatywa ustawodawcza złożona przez jakikolwiek organ posiadający taką prerogatywę. Nic takiego od chwili uchwalenia „447” się nie wydarzyło i na to się nie zanosi, a bez ustawowej zmiany prawa w tym zakresie nikt nie może dostać ani złotówki, jako tzw. mienie bezspadkowe. Ta ustawa, to zło potwierdzające pazerność organizacji beznapletkowych. Rząd w tym wypadku zachowuje się adekwatnie do sytuacji. Każde państwo ma prawo sobie uchwalać, co chce, USA też. Rola polskich władz jest niedopuszczenie do wpływu obcego ustawodawstwa na nasze prawo i nasz budżet (majątek narodowy).

   3. „Rozdmuchany do granic absurdu socjal”. Chyba nie wiesz, o czym piszesz. Skutki wypłaty tych świadczeń paradoksalnie sprzyjają budżetowi, a ogromna część społeczeństwa bardzo tego potrzebowała. Temat rzeka, ja pochwalam tę odpowiedzialną budżetowo aktywność władzy.

   4. „Cela +”. Też chętnie widziałbym Tuska w pasiakach i nie chodzi mi o strój Juve. „Cela +” to slogan, który powstał w mediach i necie. Łatwo go podłapaliśmy wszyscy. Udowodnienie komuś przestępstwa karnego lub karno-skarbowego, to jest złożony proces i do tego wymagający sprawności i obiektywizmu wszystkich organów ścigania i organów sprawiedliwości. Jak jest w Sądach, chyba wiesz? Na kogo są dowody (Pinior, Gawłowski, Bury, Kwiatkowski, Neuman, chyba Niesioł…), tam są inicjowane postępowania przygotowawcze, są stawiane zarzuty i kierowane akty oskarżenia. Czy Sądy skażą, zobaczymy. Jak masz mierne dowody lub tylko poszlaki, to możesz się skompromitować i dać mocny argument Giertychowi i totalsom.

   4. Pełno Ukraińców. Masz rację i tez mnie to mocno wnerwia, że jest ich zbyt wielu. Innych jest nieporównywalnie mniej, ale warto się temu przyglądać. Nie mamy za to 9000 nachodźców, których byłoby już z 6-8 razy więcej (łączenie rodzin), a może jeszcze więcej. Zapomniałeś dzięki komu tak nie jest?

   PIS nie jest bez wad, bo takich partii nie ma. Roman kiedyś podniósł kwestię, że ich największą zasługą było odsunięcie p.o. od władzy. Nie wiem, czy największym, bo to kwestia ocenna, ale na pewno bardzo ważnym. Dzisiaj sytuacja na scenie politycznej jest taka, że albo PIS (Zjednoczona Prawica), albo Koalicja Obywatelska. Inne opcje są w sferze marzeń. Sam sobie odpowiedz, co jest lepszym rozwiązaniem lub jak wolisz, mniejszym złem.

  12. @antykomuch
   Wiesz, co w Tobie irytuje?
   Zafiksowałeś się i kompletnie nie dopuszczasz faktów, które przeczą Twojej wizji.
   Jeszcze raz: 14 luty i wypowiedź Pompeo.
   Przesłuchaj, przeanalizuj, pomyśl kto był adresatem i w jakim celu zostało to powiedziane.
   Jeśli po czymś takim nie wykazujesz żadnych refleksji, to dyskusja jest jałowa.
   A co do stwierdzenia, że dzięki PiS-owi nie ma u nas pontoniarzy – otóż bardzo dokładnie wsłuchiwałem się w to, co mówili przedstawiciele PiS w czasie kampanii wyborczej w w/w temacie. I ich stanowisko wcale nie było takie twarde. Dopiero, gdy już po zmianie rządów ludzie wychodzili na ulice z antyimigracyjnymi hasłami, oraz gdy im z badania opinii publicznej wyszło, że około 80% jest zdecydowanie przeciw, dopiero wóczas utwardzili kurs w tym zakresie.
   RZ

  13. Wszyscy zajarzyli o co chodzi z tą legitymacją tylko nie Ty. Wobec tego Twoje twierdzenie, że jestem zwolennikiem POKO jest nietrafne. Ty wychodzisz z założenia, że jak nie PiS to PO. Po prostu myślisz stereotypowo jak większość ludzi i nie dostrzegasz alternatyw. Dlatego w Polsce jest jak jest i władza od 30 lat na tym żeruje. A alternatywą jest Konfederacja. Jeśli uważasz, że praktycznie nie ma szans na nic to spójrz na niedawne wybory w Gdańsku i sprawdź wynik Brauna. Owszem, wobec wyniku tej impotentki umysłowej Dulkiewicz 12% procent jest niczym. Jednak kto jeszcze 3- 4 lata temu „faszyście” Braunowi dałby ponad 10% w jakichkolwiek wyborach? Odnośnie socjalu. Gratuluję optymizmu i wiary w „geniusza ekonomicznego” Morawieckiego. To co gadasz o rozdawaniu kasy jest po prostu śmieszne. Co do pedalstwa. PiS przez ponad 3 lata nie kiwnął nawet palcem w bucie, żeby zmienić prawo i udupić tych dewiantów. W zamian mamy marsze w Lublinie, Wrocławiu i jakąś kartę LGBT czy coś takiego w Warszawie. Mało tego. Za sprzeciw wobec tego dziadostwa po głowach dostają kibole, narodowcy, konserwatyści itd. Dalej Cela+. Podobnie jak w przypadku socjalu gadasz głupoty. Resztę wyjaśnił Romek.

  14. @RZ
   Romanie, ale dokładnie ten sam zarzut mogę skierować do Ciebie, że zacietrzewiłeś się w twierdzeniu, że PIS jest zły, zły i zły, nie zwracasz uwagi na fakty. Te natomiast są takie, że nic, ale to dokładnie nic nie wskazuje na to, aby władza przygotowywała się do realizacji jakichkolwiek roszczeń, o których mowa w ustawie obcego państwa.

   Owszem, faktem jest wypowiedź Pompeo, ale ani po niej, ani po uchwaleniu „447” nic się dla nas nie zmieniło. Przyznasz to jako fakt? Faktem jest też oficjalne stanowisko Rządu RP w tej sprawie wygłoszone w Sejmie ustami MSZ. Czy taki fakt miał miejsce? Trochę dziwi mnie że w większym stopniu przyjmujesz słowa Pompeo, niż polskiego MSZ (czyli Rządu).

   A’propos pontoniarzy, nawet jeżeli było tak, jak napisałeś (choć ja pamiętam od początku kampanii stanowisko PIS-u na NIE dla programu UE dot. „kwot” uchodźców na poszczególne państwa), to chyba i tak zasługuje to raczej na uznanie, niż krytykę (patrz, co chciała zrobić specjalistka od uśmiercania dinozaurów).

   @CICHB
   Chciałbym odnieść się do Twojego wpisu, ale merytorycznie nie ma do czego. Odnośnie Konfederatów, już pisałem, trzymam kciuki za utrzymanie się tego projektu i rozwój. Kiedy przyjdzie czas, że głos na nich w ostatecznym rozliczeniu skutku uczyni dla RP więcej dobrego, niż złego, możliwe, że też na nich zagłosuję.
   Porównujesz rzeczy nieporównywalne (12% Brauna). Było 3-ch kandydatów, w tym nie było kandydata PIS-u. Reszta wpisu, to biegunka werbalna. Weź stoperan w płynie, pokuś się o rzeczywistą refleksję, wyrób opinię w oparciu o fakty i dopiero ja przedstaw. Tymczasem piszesz ogólnikami, bez racjonalnej argumentacji (z którą mogę się nie zgadzać, jak z RZ, ale niech będzie racjonalna i merytoryczna), jakbyś na siłę chciał się przypodobać opiniami zbieżnymi z RZ.

   Ale co tam, wg Ciebie PIS jest chu..wy i powinien natychmiast zostać unicestwiony. A co teraz w jego miejsce (realnie, nie w marzeniach)? A co tam, ważne, że „doje…m” obecnej władzy, a że bez konkretów, faktów, dowodów, co z tego. Jestem cool, bo idę pod prąd.
   To jest po prostu słabe.
   Krytykuj PIS za zezwolenie na przyjazd tylu ukrów, podpisze się pod tym, jak i pod krytyką za politykę wobec władz Ukrainy. Przyklasnę krytyce za nieopublikowanie „aneksu” oraz zbyt miękkiej polityce wobec KE. Potwierdzę naganną ocenę polityki wobec władz Izraela. Pewnie znajdzie się coś jeszcze. Ale krytyka w postaci, PIS jest zły we wszystkim (bez konkretów i argumentów) jest na poziomie piaskownicy i nie pozostawia przestrzeni do polemiki (merytorycznej), zatem szkoda klawiatury.

  15. @antykomuch
   W kwestii pontoniarzy – zaraz sam sobie przypomnisz. Zarówno Duda w swojej kampanii, jak później Szydło, gdy były pytania o, nazwijmy to, chrześcijańskie miłosierdzie, przybierali narrację pomocy a) chrześcijanom z tamtego regionu, b) matkom z dziećmi c) ludziom faktycznie uciekającym z terenów objętych wojną.
   Stanowisko utwardzili już po wyborach, gdy protesty nie osłabły i gdy poczuli się mocniejsi.
   Wygrali, bo ludzie mieli do wyboru „miękki” PiS i proimigracyjną PO.
   Tak, trzeba się z tego cieszyć, ale też trzeba mieć świadomość, że gdyby nie ulica i nastroje społeczeństwa to wcale tak być nie musiało nawet po podwójnym zwycięstwie PiS.

   Wracając do tematu roszczeń. Sądzę, że nie wysłuchałeś linka, którego Ci podesłałem.Dlaczego tak sądzę? Bo nie sposób nad tym, co tam zostało powiedziane przejść bezrefleksyjnie.
   Tu masz w zasadzie to samo, ale krócej, bez szwajcarskiego wstępu i w innej narracji. Michalkiewicz sprzed paru dni we Wrocławiu:
   https://www.youtube.com/watch?v=E1SE-YdegoE
   Masz jak na tacy. Wysłuchaj, przemyśl.
   Gdybyś miał wątpliwości, czy Michalkiewicz ma kompetencje, by formułować takie przypuszczenia:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Michalkiewicz

   Generalnie, jeśli ktoś nie widzi zagrożenia w związku z ustawą 447, ten albo jest niefrasobliwie naiwny, albo zapatrzony w tych, którzy nas okłamują, albo kompletnie nie interesuje się tematem.

  16. Powiedzmy, że krytykujesz władzę za Ukraińców czy Izrael po czym usprawiedliwiasz działania owej władzy. Jeśli faktycznie chcesz dobrze dla Konfederacji to proszę bardzo idź w maju i postaw przy niej krzyżyk (tylko nie odbierz tego na zasadzie, że sugeruję Ci oddanie głosu na kogoś). Do reszty nie chce mi się już odnosić. Jeszcze będzie okazja do dyskusji.

  17. @RZ
   Romanie, jak wiesz, nigdy nie kwestionowałem autorytetu Michalniewicza. Lubię go słuchać, prawie ze wszystkim się zgadzam. Owszem, on w tej sprawie przedstawia faktografię i to bardzo barwnie, w swoim stylu. Różni mnie to (od niego i Ciebie), że od chwili opowieści o okolicznościach przyjęcia „447” dalej już jest to antycypacja.

   Nie wiem, czy nasz język się jakoś istotnie różni, że mnie nie rozumiesz, czy w tej sprawie nie chcesz zrozumieć.Spróbuje jeszcze raz, ta ustawa jest złem (powtarzam to) i zagrożeniem potencjalnym. „Potencjalnym” oznacza, że wywoła ew. złe skutki, jeżeli RP przyjęłaby regulacje prawne umożliwiające wypłatę 1 dolca mienia bezspadkowego i oddanie jednej cegły.
   Jak wiesz, takiej nowelizacji prawa nie ma i nie ma prac legislacyjnych w tym zakresie. Oczywiście St.M. robi wrzutę o „możliwym podpisaniu cyrografu”, bo to fajnie brzmi na takim wykładzie, ale co ma na poparcie takiej tezy?
   Myli się też (nie wiem, czy celowo, czy przez nierzetelne przeczytanie stenogramu), że MSZ w przemówieniu w Sejmie nie poruszył tej sprawy. Poruszył jednoznacznie.

   Nie tyle Rząd USA (administracja) przyjęła na siebie realizację tej ustawy, co Kongres ją jej narzucił, a to trochę inna sytuacja. Pompeo powiedział to, co powinien powiedzieć człowiek piastujący jego funkcję. Będzie musiał jakoś w raporcie dla Kongresu wykazać, że administracja podejmowała kroki, ale z przyczyn… okazały się nieskuteczne. Gdyby milczał, co miałby napisać w raporcie dla Kongresu? Co zrobił?

   Nie zgadzam się z Tobą i St.M. w kwestii oceny milczenia naszych władz (np. PAD-a u Trumpa) w kwestii „447”. Zakładam, że miał przygotowana odpowiedź na ew. zagajenie przez Trampa, ale skoro ten nie wywołał tematu, to należało się nie wychylać. Na marginesie, nie wiem jak Tramp wytłumaczy Kongresowi realizację postanowień tej ustawy, skoro nie zainicjował tematu wobec PAD-a.
   Podtrzymuję stanowisko, że nadpobudliwa reakcja nieadekwatna do sytuacji byłaby niekorzystna dla Polski.
   Namawiam bezustannie do trzymania się faktów, które coś potwierdzają lub wykluczają. Faktami są: przyjęcie „447” w USA, wypowiedź Pompeo, atak werbalny władz Izraela, pazerność organizacji zajmujących się restytucją tzw. mienia bezspadkowego. Te fakty w żaden sposób, chyba to widać nie wpłynęły na polski budżet. Dalej, faktami są: oparte jak w Europie i sporej części świata na prawie rzymskim polskie ustawodawstwo regulujące sprawy spadkowe, które to prawo uniemożliwia jakakolwiek wypłatę lub zwrot czegokolwiek. Faktem jest wypowiedź PAD-a przed kamerami (nigdy do tego nie dopuści) i Czaputowicza z mównicy sejmowej (ustawa nie rodzi dla nas żadnych skutków). To są fakty i ich się trzymajmy.
   Owszem, można nie ufać Adrianowi, Kaczyńskiemu, Morawieckiemu itd. i snuć obawę w oparciu o dramatyczny, ale jednak tylko hipotetyczny scenariusz. Przyzwoicie jest jednak napisać, że swoje tezy stawia się na podstawie nieufności wobec władzy, na intuicji, na doświadczeniu życiowym, ale nie na racjonalnych przesłankach w postaci faktów.
   Obserwować, czytać, słuchać i reagować, ale adekwatnie do sytuacji. Dzisiaj wzniecanie płaczu (bo chyba nie żądań) tylko by nas osłabiło na arenie międzynarodowej.
   Może jestem „niefrasobliwie naiwny”, ale uważam, że tak jak nie przyjęliśmy żadnego pontoniarza z przydziału, tak i nie zapłacimy ani dolara i nie oddamy ani piędzi ziemi w myśl oczekiwań żydostwa odnośnie tzw. mienia bezspadkowego.

   Ty unikasz odpowiedzi, co konkretnie mają zrobić dzisiaj nasze władze różnego szczebla i czym byłoby to uzasadnione, na jaki skutek sfokusowane?
   Napisz czy uważasz, że po wyborach jesiennych i ew. ponownym zwycięstwie obecnego obozu (>230 mandatów) zmienią prawo tak, żeby zacząć wypłacać?

   Mnie nie trzeba uświadamiać w kwestii żydostwa, swoje zdanie mam i też mam jakieś obawy o ew. skutki tej ustawy. Nie o tym jednak rozprawiamy. Jeżeli w RP zrobiony zostanie najmniejszy krok sugerujący, że jednak coś w tej sprawie u nas zaczyna się dziać, to będę jako jeden z pierwszych bił na alarm. Na chwile obecna fakty nie wskazują na taką konieczność.

  18. Jednak jesteś naiwny.
   A co powinniśmy zrobić? Podpowiedziałem wcześniej. Nie wysłuchałeś p. Katarzyny.
   Powinniśmy zrobić aferę medialną. Dla USA jedyną rzeczą, która może ich wzruszyć, a którą posiadamy, to jest opinia publiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *