Wyprawa do Warszawy

Często jest tak, że drużyny po bojach w Pucharze Polski, później „odchorowują” w spotkaniach ligowych. Legia, do której teraz wybiera się Śląsk, stoczyła w środę batalię o wejście do półfinału PP w Częstochowie z Rakowem. I padła 1-2. Co dla nas w tym jest najlepsze – padła po dwugodzinnym pojedynku, który rozstrzygnął się w dogrywce.
Paru naszych Czytelników uważa, że Legia zagrała w eksperymentalnym składzie. Nie do końca. Wyłączając bramkarza Majeckiego, bo ten się nie nabiegał połowa składu w meczu z Rakowem to była wyjściowa jedenastka składu z ostatniego meczu Legii w Gdyni.
Stolarski, Jędrzejczyk, Hlousek, Cafu i Kucharczyk grali na Arce i z Rakowem.
Oni te 120 minut będą mieli w nogach, a ewentualny ich brak trener raczej będzie uważał za osłabienie zespołu.
Czy to zwiększa szanse Śląska na urwanie jakiegokolwiek punktu na Łazienkowskiej? Zobaczymy. Odpowiedź w sobotę 16 marca około godziny 22:30, gdy już skończy się mecz Legia – Śląsk, którego rozpoczęcie jest zaplanowane na 20:30.
Mecz we Wrocławiu wywołuje nawet spore zainteresowanie, zatem można liczyć na sensowną liczbę fanów Śląska na stadionie.
Dziś Miedź Legnica dołączyła do półfinalistów PP.
Oprócz Rakowa w 1/2 PP zameldowały się także Lechia Gdańsk oraz Jagiellonia Białystok. Finał 2 maja w Warszawie na Stadionie Narodowym. Półfinały, których losowanie odbędzie się jutro (piątek 15 marca) zostaną rozegrane w połowie kwietnia. Jest spora szansa, że któryś z zaprzyjaźnionych klubów będzie grał na tym obiekcie, na którym kibice Śląska pod swoimi barwami jeszcze nie gościli.
AP, fot. arch, na zdjęciu kibice Legii Warszawa załatwiają w obecności ochroniarza wewnętrzne porachunki na murawie własnego stadionu po meczu kończącym sezon 2016/17 Legia – Lechia, podczas którego zdobyli mistrzostwo Polski