Żeby było śmiesznie

 W tym artykule dwie fotografie z ostatniej kolejki ligowej. Młyn Śląska Wrocław w meczu z Jagiellonią Białystok i młyn Lechii Gdańsk podczas spotkania z Wisłą Płock.
I teraz info kolejki. Na meczu Śląsk – Jagiellonia ktoś doliczył się 8286 osób na trybunach stadionu.
Na meczu Lechia – Wisła Płock odnotowano 8769 widzów.
Stadiony we Wrocławiu i w Gdańsku mają z grubsza taką samą pojemność, w Gdańsku zamontowano 41 620 krzesełek, we Wrocławiu siedzeń jest 42 771. Żeby nie było, że na innych trybunach było odwrotnie, tzn. ścisk we Wrocławiu przy luzie w Gdańsku. Nie, na innych częściach trybun też te gdańskie zdawały się być bardziej zapełnione.
Czy jest coś, co Was w tych liczbach i tych zdjęciach zadziwia?
Miłej rozkminki.
Roman Zieliński, F-M fot NI-FO, ALG

Takie dodatkowe info z meczu Śląsk – Jagiellonia, oprócz 70 kibiców gości na sektorze X, na meczu było dodatkowo 4 niepełnosprawnych kibiców Jagiellonii. Siedzieli na sektorze C przy klatce.

komentarzy: 20

 1. Różnica: w Gdańsku dolne piętro (podejrzewam, że górne wyłączone, zamkniete) wymuszające ściśnięcie sie na mniejszej powierzchni, u nas „naturalne” rozproszenie na jednej nieprzedzielonej ogromnej trybunie. I to, co jest zaletą przy wypełnionym młynie tworzącym na B ścianę ludzi i morze głów (jak słynne the Kop czy młyn BVB), tak przy garstce widzów wygląda słabo.
  Po drugie ponoć w klubach istnieją dwie frekwencje: kasowa czyli osób uprawnionych do wejścia, tj. tych co zakupili bilety w kasach i karnetowiczów, nie uwzględniająca niedojazdów, chorób itp. oraz frekwencja kołowrotkowa, czyli realna. Kluby często podają do mediów tę pierwszą…

  1. Na twitterze udostępniłem filmik Michała Zachodnego. Przejechał kamerą po trybunach stadionu tuż przed rozpoczęciem meczu o Puchar Polski z Miedzią Legnica. Może z tysiąc osób na stadionie. Tymczasem oficjalna frekwencja wyniosła wówczas 4008 widzów.

  2. Czy Śląsk podaje liczbę sprzedanych karnetów? Interesujące jest także jak jest liczona sprzedana loża. Bo zdaje się, że pojemność takie loży to 20 osób. I teraz czy taka sprzedana loża we frekwencji jest podawana jako: 20, 1, 0 ? Kolejna sprawa to dziennikarze. Czy wchodzący na akredytację są wliczani do frekwencji czy nie?

 2. w tym w sam raz przypadku odnośnie frekwencji podejrzewam, że te ponad 8200 wynikało z promocji na Dzień Kobiet, gdzie piękne niemal za free dostawały bilety. Gdy w piątek kupowałem online to na C ciężko było w dobrym miejscu znaleźć 2 miejsca obok siebie, a w rzeczywistości obok mnie było sporo wolnych miejsc. Piękne nie dotarły w chłodny piątkowy wieczór, a wraz z nimi ich faceci

 3. U nas młyn jest rozproszony. Od dawna powtarzam znajomym, że we Wrocławiu nie ma jakiejś organizacji itp.
  Jaki fajny byłby efekt jak byśmy na trybunie B najpierw zapełniali dolny sektor pomiędzy pierwszym płotem od murawy z flagami a barierkami ” drugi rząd” flag !!!
  I piłkarze czuli by „oddech ” kibiców a i kibice poczuli by pot piłkarzy… Hehe

 4. Co do młyna w Gdańsku i u nas różnica jest taka że tam wszyscy się schodzą w jedną grupę i lepiej to na zdjęciach wygląda u nas tego brakuje. Gdyby wszyscy na B schodzili się w jedną grupę to wyglądałoby dobrze. Co do transparenty to KMWTW.

 5. W mediach ruszyła lawina komentarzy odnośnie transparentu w Gdańsku. Pozytywnych antypedalskich jak i propedalskich. Rozwiazanie jest jedno. Ani kroku w tył przed pedalstwem.

  1. Ja to zdziwiony jestem, że się w Gdańsku taka treść pojawiła, bo po tym jak trybuny zareagowały na występ żony Adamowicza to miałem obawy.
   We Wrocławiu od jakiegoś czasu wyraźnie sprawy patriotyczne stonowały. Ale jak patrzę kto za tym stoi, to się nie dziwię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *