Lista propolska

Ruch Narodowy & Pobudka (Grzegorza Brauna) & Korwin & Antyaborcjoniści Kai Godek & Liroy & Kresowiacy & wszyscy myślący propolsko i antyunijnie (nie myśleć – antyeuropejsko, lecz właśnie antyunijnie).
Jeśli jest wam bliska ekipa otwarcie mówiąca o tym, że Unia Europejska panoszy się w Polsce i narzuca nam swoją wizję świata, to możecie złożyć swój podpis pod listą poparcia, potrzebną do zarejestrowania Komitetu Wyborczego „Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.
Lista jest wyłożona w sklepie „Kibol”, Wrocław ul. Kościuszki 32.
RZ, fot. horst24 (na zdjęciu – w tym kierunku zmierza Europa).

Także w sklepie „Kibol” zbierane są podpisy pod petycją do spółdzielni Nowy Dwór o nieusuwaniu istniejącego grafa z Żołnierzami Wyklętymi.

komentarzy: 21

 1. Niech mi ktoś wyjaśni , skoro koalicja propolska jest przeciw antyunijna , to dlaczego startuje w wyborach do parlamentu unijnego? Przecież to czysta schizofrenia.

  1. Najprościej jak można:
   Żeby UE rozwalić, trzeba albo jej wypowiedzieć wojnę, albo rozbić ją od środka.
   Innej możliwości nie ma.
   Wojna chyba odpada, nieprawdaż?
   RZ

 2. Czyli wejdzie do sejmu zlepek, a potem skoczą sobie do gardeł w tematach od świadczeń socjalnych przez gospodarkę na bezpieczeństwie państwa kończąc robiąc z tej już syfiastej instytucji totalny burdel. Ważne, że dojadą mniejszości i lewactwo. Nie ma poważniejszych ludzi z dobrym programem i poglądami?

 3. Pytanie techniczno-doktrynalne. Jaka jest wizja, lub koncepcja owego tworu w kontekście stategii i polityki zagranicznej RP, a co za tym idzie także sojuszy i obronności kraju? Bo np Korwin jest mega wręcz pro-rosyjski, pro-chiński i pro-irański. U pozostałych różnie to bywa, zwłaszcza że występując oddzielnie, mieli dotychczas skrajnie różne poglądy na temat sojuszu z USA, stacjonowaniu wojsk amerykańskich czy kształtu samego NATO. Tak samo w kwestii Ukrainy, nie mówili dotychczas jednym głosem. Mnie ciekawi, czy w przypadku kolejnej hybrydówki w Donbasie, czy nawet na Białorusii po której stronie by się opowiadali (pytam bo jakiś lubelski aktywista był widziany nawet ze sztandarem Noworosiji).

  1. Przecież mówią wyraźnie, że jedyną rzeczą, która ich łączy w tych wyborach, to krytyczny stosunek do UE i dewiacji społecznych i gospodarczych proponowanych przez ten twór. Ty, jako wyborca masz okazję się wypowiedzieć „chcę tego syfu” lub „nie chcę tego syfu”.
   Możesz oczywiście wybrać „udaję, że nie chcę tego syfu”, wówczas masz obowiązkowe włażenie w zady żydom i nachalne przymilanie się do USA (PiS). Możesz także wybrać „kocham ten syf”, wystarczy zagłosować na POKO. Wówczas będziesz musiał trzymać się za portfel, bo jak wprowadzą euro to z polskiej gospodarki nic nie zostanie.

   Co do polskiej polityki wschodniej – obecnie rządzący robiąc łaskę Amerykanom i żydom bezkrytycznie popierają Ukrainę, choć Ukraińcy mają nas za pożytecznych idiotów wspierających ich za darmo. Kolanka się zginają nawet przed taką potęgą jak Litwa z liczbą mieszkańców Warszawy i okolic. Zauważ, że narracja wobec Białorusi zmieniła się ostatnio i juz Łukaszenka to nie jest „zły, wstrętny dyktator”, jakim był jeszcze 2-3 lata temu.
   Polityka zagraniczna POKO, jak można domniemywać, będzie gałęzią polityki zagranicznej Niemiec.
   RZ

  2. Czekałem jak ktoś wyciągnie największą „zbrodnię” nowego ugrupowania – brak zajadłości w stosunku do Rosji i Białorusi. Przecież to ważne – wielu „patriotów” definiuje swój „patriotyzm” jako pogardę i nienawiść w stosunku do tych dwóch nacji. Do tego, trzecia, to Iran – ten to dopiero zawinił „jedynym słusznym Polakom” czyli Wildsteinowi i Pereirze. Polacy „z krwi i kości”….
   „Istnieją Polacy, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę”
   R.Dmowski

 4. Życzę Konfederatom dwucyfrowego wyniku. A niech jeszcze ekipa kukizioców coś zgarnie. Jakiś głos rozsądku będzie brzmiał w PE. Mobilizujcie swoje rodziny oraz znajomych aby oddali głos na Konfederację (Normalności).

 5. @RZ
  Mała uwaga; Unia Europejska w artykule jest napisana z wielkich liter (zgodnie z zasadami pisowni), a „…wam..” z małej, choć zasada grzecznościowego zwrotu sugeruje inaczej.

  1. Zgodnie z zasadami ortograficznymi i językowym savoir-vivre’em wielką literą piszemy zaimki osobowe i dzierżawcze, odnoszące się do osób, do których się zwracamy w listach lub e-mailach.
   Powyższy artykuł nie jest korespondencją z konkretną osobą/osobami.
   Znając podejście Romka, gdyby odpowiadał na post, z pewnością użyłby formy Wam. A tak, po prostu się dopier….sz, jak to masz w zwyczaju. Mógłby użyć wielkiej litery, ale w w zwykłym informacyjnym artykule nie ma takiego obowiązku. Moim skromnym zdaniem w tym wypadku byłby to przerost formy nad treścią. Nadmieniam przy okazji, że odnosząc się do konkretnych osób na Fanie, do Ciebie również, używam wielkiej litery.

   https://sjp.pwn.pl/poradnia/szukaj/ciebie.html

   https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Zaimek-wy-mala-czy-wielka-litera;17602.html

  2. @ChR
   Ale się rozpędziłeś, jak Petru w monologu o Trzech Królach. Nie twierdzę, że w tym artykule był obowiązek napisania „…Wasze…”, ale Ty wykazałeś się nadwrażliwością sensoryczną, jak to masz w zwyczaju.

  3. @Antykomuch, proszę, nie ocieraj się o śmieszność…
   Nie twierdzisz, „choć zasada sugeruje inaczej”. Zanim, kolejny raz, rzucisz w innych językowym kamieniem, wstań znad klawiatury, przejdź się chwilę, ochłoń nieco, lub może ostudź zimnym prysznicem rozbudzone emocje każące Ci poprawiać bliźnich. Wtedy nie dasz okazji do wykazania się sensorycznego. Na mnie zawsze możesz liczyć w takich sytuacjach. Darzę wielką atencją przemądrzalców, co rusz poprawiających innych. Ot, taka oczywista oczywistość.

  4. @ChR
   Przed „lub” nie powinno być przecinka.
   Musiałbym Ci w odpowiedzi polecieć Maciejem Dobrzyńskim, bo doszukujesz się czegoś, czego nie było.
   Już niejednokrotnie pisałem, że reaguję/poprawiam, jeżeli uważam, że coś jest źle napisane lub mogłoby być lepiej/poprawniej. To nie oznacza, że jestem bezbłędny, nieomylny itp. Czy pozbawia mnie to prawa do takich komentarzy? Uważam, że nie i zakładam, że gdyby takie prawo przysługiwało jedynie uznanym autorytetom z dziedziny językoznawstwa, to liczba mówiących/piszących „poszłem, ja był, wziełem, włanczam…” byłaby trzykrotnie wyższa.
   Nie chcesz, nie reaguj, nie czytaj moich wpisów, będziesz spokojniejszy, a tak to sam idź na spacer, albo na kuflaka.

 6. Poważne problemy(oszechterowano) ! Spółka zamyka swoje drukarnie w Pile i Tychach. Zwolnionych ma być do 153 pracowników. Serce się raduje.

  1. Mamy 2019 rok czyli kończącą się drugą dekadę XXI wieku. Pismo drukowane na wymarciu czego przykładem jest np. „Fan”. Kolejna sprawa to 153 osób na bruku….dobrze o tyle że ze znalezieniem pracy niekoniecznie będą mieć problemy a w razie czego się przekwalifikują.
   Dla tych co jeszcze nie załapali. Brak wpływu ze sprzedaży egzemplarza gazety to na pewno ból dupy, ale w finansach liczy się wynik ogólny a nie tylko jedna składowa. W szczegóły tego nie wnikam.

 7. Na tej stronie często wspominane są jakieś rocznice związane z historią Polski, tymczasem zapomniano o dzisiejszej, radosnej rocznicy – 66 lat temu umarł Józef Stalin. Na co? Jak powiadał dawny żart: na szczęście.

 8. Jeszcze piłka w grze. W maju będzie sprawdzian. Na co można liczyć. Gdybym chciał u siebie zbierać podpisy do kogo lub gdzie mam się udać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *