Wojna i wojna

 Dwie sprawy. Fan ma trochę Czytelników w Gdańsku. I wielu takich, którzy mają znajomych z Gdańska. Prośba do tych pierwszych: to w Waszych rękach jest, czy po dumnym, mieście będą się legalnie szwędać pedały, czy Gdańsk będzie miastem kultywującym polskie tradycje. Dziś decydujecie, do 21:00.
Prośba do tych drugich: weźcie zadzwońcie do znanych Wam kibiców Lechii z Gdańska. Jeden telefon, dla zmotywowania do udziału w wyborach.
Tęcza Warszawa
Patrząc z perspektywy Wrocławia oczywiście można się śmiać z wyborów warszawiaków. Wybrali sobie na prezydenta nawiedzonego „tęczusia”, który przerabia stolicę Polski w międzynarodowe centrum wciskania fajfusów między pośladki kolegów*.
Mimo wszystko na trybunach stadionu na Łazienkowskiej dawany jest wyraźny sygnał jaki jest światopogląd kibiców Legii. Szacunek za jednoznaczne i bezalternatywne pokazanie wszystkim wokół tego, co drzemie w naszej, polskiej duszy. Że nie ma zgody na przerabianie ulic, miast, a w dalszej perspektywie – klubów sportowych w jakieś barejowskie „Tęcze”.
Są kluby, które znajdując się w podobnej sytuacji, ale takich transparentów nie wywieszą. Ktoś mógłby stracić pracę…
Roman Zieliński, fot. Molecki East News

* We Wrocławiu prezydentem jest autentyczny Pan Pedryl. Jednym z pierwszych jego ustaleń personalnych było ustanowienie „doradcą prezydenta ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii” osobnika z postkomunistycznego SLD.

komentarzy: 50

 1. Bastion antykomunistyczny WM Gdańsk i biało-zielona Solidarność przegrały nie tylko wybory, ale i sprawę zdemontowanego już pomnika ks. Jankowskiego. Czy ktoś tam poszedł i się temu fizycznie sprzeciwił? Lewaki potrafią przykuć się łańcuchami do drzewa w obronie chrząszczy i żabek. A tu pada kolejny symbol. Przecież w tamtych czasach sw. Brygida była też biało-zielonym bastionem…

  1. Może tak, może nie. Na razie jeden oskarżający go okazał się mitomanem i notorycznym oszczercą (miał podobne „opowieści” wobec innych osób).

  1. Tak, SLD jest postkomunistyczne.
   Reszta wpisu wylądowała w koszu, choć Twoje wspomnienia są nader interesujące.
   Twoje zacietrzewienie proplatformerskie jest tak wielkie, że przypisujesz mi rzeczy, których nigdy nie robiłem.
   Moja rada – zmień portal. TVN, Głos Tel Awiwu – tam się będziesz czuł jak u siebie.
   RZ

 2. Wszystkie duże miasta mają teraz lewackie skrzywienie. Coraz bardziej staje się realne, że po stwierdzeniu „ha ci w de” adresat tych słów zamiast się obrazić zacznie się przymilać.

 3. To po raz kolejny obala mit jakoby kibice byli jakąś jednorodną politycznie grupą i znaczącą siłą polityczną, mogącą znacząco wpłynąć na wynik wyborów.
  Weźmy np. Warszawę. Legia ma na facebooku 960 tys. fanów, odliczając dzieci i młodzież, ludzi spoza Warszawy, ludzi głosujących na lewicę, PSL etc., to zostaje nam powiedzmy 200 tys. ludzi. Patryk Jaki w ostatnich wyborach samorządowych dostał 250 tys. głosów (głosowali przecież także ludzie starsi i nie-kibice). Tak więc te duża część z tych 200 tys. albo nie poszła na wybory, albo moje w/w szacunki są błędne…
  Mobilizacja i zjednoczenie raz w roku na 11.11. to jak widać za mało…

 4. Oj będzie nie popularnie i nie fanowo, pewnie mi się oberwie.
  Braun powinien przestać się kompromitować podnosząc larum o oszukanych wyborach i mateczeniu, wynoszeniu kart itp.
  To były jedne z niewielu wyborów w ostatnim czasie, których wynik był znany długo przed ich rozpoczęciem.
  Ostatni idiota nie maczałby palców przy ich ustawieniu bo to tak jakby kierownik drużyny X chciał dać łapówkę kierownikowi drużyny Y za wygranie meczu gdy X w 89 minucie prowadzi 5:0.
  A sam Braun powinien sobie wydrukować wyniki tych wyborów, wpisać w CV, powiesić na ścianie, bo w żadnych innych z pełną ilością kandydatów nie zbliżyłby się do tych dwunastu procent.
  A na koniec najlepsze, życzyłem mu wygranej ale Śląskowi życzę też finału LM.
  A mój post jest tylko obiektywną oceną wyborów.

 5. Panie i Panowie krótko w temacie. Jeśli w szkole lub przedszkolu waszego dziecka pojawi się przedstawiciel LGB, to do prokuratury. Seks w tym kraju jest dozwolony od 15 roku życia jeśli wyrazi na niego zgodę osoba niepełnoletnia i sama go zaproponuje. Uczenie 10 latka masturbowania się, jest pedofilią. Poruszanie tematów przez osoby z tych środowisk, nie mających wykształcenia pedagogicznego i psychologicznego też.Trzeba jechać z nimi krótko. Zresztą dla mnie Ojca i 42 latka seks z osobą nieletnią jest wypaczeniem. To tak na marginesie jeśli chodzi o nasze prawo.

  1. Mylisz się lewacy to mniejszość mają media, pieniądze i poparcie pedalskiej Europy i to ich siła. Wierzę w Polaków w końcu wygramy z dewiantami.

 6. Pożegnanie. Coś w okolicach 20 % to dla Grzegorza sukces. Gdańsk poprzez najazd słoików między innymi stał się miejscem, z którym ja się nie utożsamiam. Ale coś boli mnie o wiele bardziej. Gratulacje dla tępej kretynki od moich byłych biało zielonych kolegów. Gratulacje, selfie, nawet od takich osób jak Marcin G. Dlatego dziś o 18.00 obejrzę na żywo ostatni mecz Lechii. Po 40 latach kończę z tym klubem. Klubem , którego kibice identyfikują się z gdańskim zboczono żydowskim układem. Koniec Lechio. Życzę upadku gdyż sukces przypisze sobie oczywiście dulkiewicz… matka dziecka adamowicza

  1. Klub to jest miłość na całe życie.
   Jakby okazało się, Twoje dziecko na nią głosowało albo było w jej sztabie to byś się podpisał ex ojciec?
   Może piszesz to pod wpływem wzburzenia ale to i tak niczego nie tłumaczy. Życzyć upadku klubowi z którym było się czterdzieści lat i który w tym okresie gdyby nie kibice mógłby przestać istnieć? Brak słów.

  2. No wiadomo że napisane pod wpływem nerwu…. Pisałem już o tym kiedyś, TV ma nadal taką siłę prania mózgu, że widać to właśnie po wynikach. Ja się pytam gdzie elektorat tej pseudoprawicy z PISu skoro w skali karuju mają te +/- 35-40% (strzelam – nie oglądam TV) to w Gdańsku powinno być coś podobnie na zasadzie rachunku prawdopodobieństwa. Nawet dajmy, że jest te 30% PISowskiego elektoratu. Grzegorz Braun dostał niecałe 12%, to gdzie te pozostałe, załóżmy nie wszyscy poszli, odejmiemy jakieś 5, to i tak 10 jak nic brakuje.
   Moim zdaniem głosowali na tą Adamowiczową. Całkowite pominięcie G. Brauna w reżimowej TV zrobiła o czym redakcja już napisała wcześniej.

  3. A dlaczego masz się żegnać z Lechią. Lechia to Ty. Braun nie był przygotowany do rządzenia tak jak nie jest do tego przygotowany Międlar. Do sejmu tak, na prezydenta miasta już nie. Odejdź z Lechii i zostaw samych tych, którzy przetrwali i chcą trwać. Jak Polska po wyborach będzie Biedroniowo-Nowoczesna to przestaniesz być Polakiem ? Masz być Naziolem. Chcesz teraz opuścić Lechię, kiedy po latach niebytu ma szansę pierwszy raz w historii zostać mistrzem Polski. W Śląsku też jest kupę tych co glosowali na Sutryka mimo tego, że nikt oficjalnie się do tego nie przyzna. Kilka setek nazbierałbym jakbym zapytał „kto jest za tym, żeby do Śląska pościągać murzynów na ligę mistrzów”. Lechia idzie na mistrza. Śląsk spada z ligi (od 6 lat). Twoje ziomki potraciły mózgi ale to nie znaczy, że Ty masz być giętki.
   Lecz kiedyś nadejdzie,
   wreszcie taki dzień.
   Zawisną Nasze sztandary.
   Lecz Oni tego nie zobaczą.
   Zapewne zginą
   Od pierwszej kuli.
   Do zobaczenia na Królewieckiej

  4. NSZWKS… czemu żegnam się z Lechią? Gdyż siedzieć wśród wyznawców adamowicza to dyshonor. A czemu teraz gdy Lechia jest na szczycie? Żeby nikt nie zarzucił mi, że uciekam jak szczur z tonącego okrętu. Nie po drodze mi z niektórymi. Nie tak wychowaliśmy się z Dufem, Kaczorem , Dzidzią, Jaskółą. Pozdrawiam i trzymam kciuki byście się utrzymali.

   ExLechista88
   Ruch Narodowy

 7. Moim zdaniem wyniki są jakie są bo 80 procent ludzi to tak zwane lemingi. Głosują tak jak im powiedzą a telewizji. Nie dlatego że tak uważają. Pracuję w grupie trochę ponad 20 osób i nikt ale to nikt nie wiedział o wyborach w Gdańsku.Ani o co w tym wszystkim chodzi. Nie wiedzieli też o jakimś szczycie w Warszawie. Mówią że nie interesują się polityką. Polityka to rządzenie ludźmi i rządzenie pieniędzmi. I każdego kiedyś dotknie.
  Przykład – kolega który się niczym nie interesował martwi się że wnusia nie dostała się do publicznego przedszkola. A prywatne drogie. Ale za te pieniądze co poszły na muzeum tych wiecie których i co minister ma dołożyć na ich cmentarz można by postawić 15 przedszkoli i miejsce by się znalazło. Trzeba rozmawiać z tymi co nie wiedzą i się nie interesują bo oni są większością.

  1. W innej sondzie podają 19%.
   Co nie zmienia efektu – Gdańska zagłosował za idiotką bojącą się rozmawiać, która jawnie twierdzi, że będzie kontynuować tęczową politykę Budynia.

 8. „Książę „i pedał pokazali mieszkańcom Warszawy dość szybko jak będzie zarządzana Warszawa przez tych dwóch.To jednak pokazuje, także co będzie gdyby broń Boże ,jakimś cudem PO powróciła kiedyś do władzy w Polsce. I oczywiście przykład „naszego” Sutryka tez to pokazuje.

  1. Musi.
   Tęczowa Warszawa możliwa jest tylko dzięki „tęczusiowi” z PO. Sutrykowi jest obojętne jaki ma szyld, ale jest podpięty pod PO.

  2. @efc w tym przypadku ma rację. Nie musi wracać PO, żeby Polska tęczowiała. Co zrobił PiS, żeby zamknąć działalność Nigdy Więcej czy innych tego typu szmatławców? Nic nie zrobił. Co zrobił PiS, żeby zatrzymać narodowców, wolnościowców itd? Dużo. Patrz: Brudziński i kontrmanifestacja w Lublinie w zeszłym roku. Drugi przykład. Czy za PiSu zostały zablokowane marsze pedalstwa w polskich miastach? Nie, choć PiS ma narzędzia, żeby je blokować. Nawet ta tęczowa Dulkiewicz jest PiSowi na rękę bo Braun zbyt dobrze się orientuje w tym jaka jest rządząca obecnie partia. A jest delikatnie mówiąc niezbyt krystaliczna.

  3. @CICHB
   Racja w 100%

   Problem jest inny. @efc to czciciel PO i jego wpis ma zupełnie inne intencje.
   Choć faktycznie nie o intencje chodzi, lecz o to, jak wypowiedź zostanie odebrana.
   RZ

  4. Jeśli jest czcicielem PO to żegnam i nie pozdrawiam. Wy w Redakcji wiecie lepiej jakie komentarze puszczać, jakie ciąć a jakich nie puszczać w ogóle. Tyle, że tu faktycznie w tym jego komentarzu tak jak mówisz Romek chodzi o odebranie przekazu. I jego przekaz w tym wpisie jest ok. Natomiast powtarzam. Skoro lubi PO to cześć i czapka i niech spada z Fana. Sam powinien wyjaśnić jakie ma intencje.

  5. @RZ Ja tam nie,zauważyłem by Efc był jakimś wyznawcą PO.Co do PIS to faktycznie kompletnie nie radzą sobie, na wszystkich frontach,nawet ich programy z plusami, nikogo już nie ruszają,i nic im nie pomogą.

  6. Ja się nie łudzę że liberałowie już nigdy nie dojdą do władzy w Polsce. Oczywiście że dojdą PiS będzie miał jeszcze z jedną kadencję a potem liberalne siły się połączą aby zdobyć władzę po szyldem PO lub innego raka z przerzutami. Tusk już daje sygnały że chce prezydentury i założę się o rację że powalczy z PAD w drugiej turze bo nasze społeczeństwo szybko zapomina. A Polska się robi coraz bardziej tęczowa i nie unikniemy losu Europy zachodniej. Aczkolwiek to za PiS jest mocna zmasowana ofensywa inżynierii społecznej.

  7. Żalisz się, że piszesz farmazony i walisz PO-wską narrację i propagandą i Ci nie przechodzi?
   Są takie gazetki, które to chętnie opublikują.

   Koniec tego wątku, bo kompletnie nie na temat.

  1. Dodaj kartka wyborczą. Przed ostatni raz glosowałem na Wałęsę,dłuuuugo dłuuuugo nic,aż do 2015 roku. A teraz nawet gdybym miał o kulach pójść na wybory to pójdę. I zachęcam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *