Ku chwale żyda

 Zanim padnie coś oryginalnego, najpierw przypomnienie faktów, o których mówią wszyscy:
Sama organizacja „konferencji bliskowschodniej” w Warszawie to katastrofa wizerunkowa dla Polski. I katastrofa w stosunkach z Iranem.
Miała być pokojowa, a już na „dzień dobry” premier Izraela powiedział, że szuka chętnych do prowadzenia wojny z Iranem.
Później syjoniści na płaszczyźnie politycznej i medialnej bezkarnie obrażali Polskę i Polaków. Nikt nie potwierdził, ale i nie dementował, zatem wszystko wskazuje na to, że za cała tą hucpę, razem z obrażaniem Nas, zapłaciliśmy sami.
Na koniec okazuje się, że „szczyt V4” ma się odbyć w Izraelu. Kto mniej zorientowany; V4 to kraje: Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Teraz rzut oka na mapę… i robi się śmiesznie. Siląc się na szczyptę złośliwości – trzeba było zrobić ten szczyt na Wyspie Wielkanocnej. Byłoby jeszcze oryginalniej, a na pewno mniej podejrzanie*.
Teraz już na poważnie.
PiS właśnie definitywnie stracił część wyborców. Tych, którzy głosowali na partię Kaczyńskiego tylko po to, by odsunąć od władzy złodziejstwo z PO. I tych, którzy deklaracje PiS-u o rozliczeniu złodziejstwa i wstawaniu z kolan w polityce zagranicznej wzięli na poważnie.
PiS jest słaby. Prezydenci dużych miast pokazują pisowcom wała nawet w sprawach, które nie powinny budzić wątpliwości także wśród PO-manów. Przywrócenie nazwy ulicy na Armii Ludowej to już jawna kpina z władz krajowych. Na dodatek taki symboliczny akt miał miejsce pod samym nosem tychże władz – w Warszawie.
Czego potrzeba PiS-owi do przeprowadzenia tego, co zapowiadał? Mając „swojego” prezydenta, większość w Sejmie, większość w Senacie – czego jeszcze by chciał Kaczyński? Większości konstytucyjnej? Zawłaszczenia wszystkich instytucji?
Nawet jakby to dostali, to i tak by spartolili.
Coraz więcej osób zadaje pytanie, czy PiS rzeczywiście reprezentuje interes Polski? Wiele wskazuje na to, że dla tej formacji najważniejszy jest interes kogoś innego.
A z tym normalny Polak pogodzić się nie może.
degrelle, fot Demotywatory żydzi według Voltera, tytuł RZ

* nie ma najmniejszej wątpliwości, że w fakcie spotkania grupy V4 w Izraelu chodzi o jakiś interes żydów. Jaki – to już pytanie do analityków.

Złośliwy komentarz redaktora naczelnego
Premier Morawiecki ogłosił, że nie pojedzie na spotkanie V4 pod kuratelę żydów, po czym rządowe media ogłosiły wielkie zwycięstwo polityczne PiS-u. Skrajnie propisowskie media głosem Tomasza Sakiewicza ogłosiły, że Morawiecki z Netaniahu powinni zostać uhonorowani Pokojową Nagrodą Nobla.
Autokompromitacji nie ma końca.

komentarzy: 31

 1. 1. Czyli to był samodzielny pomysł Polski? Czy są jakieś dowody na potwierdzenie tej tezy?
  2. Pełna zgoda. Wbrew pozorom na konferencji broniliśmy Iranu.
  3. Chwała Wam za to, ale problem już dawno miał swoje rozwiązanie.
  Uważam, że wbrew pozorom nie tak wiele nas dzieli. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam:

 2. Do komentarza redakcji:
  1 Nie wiem, kto wymyślił szczyt w Izraelu, ale został on jednak odwołany – chyba o to nam chodziło?
  2. Żydki niezadowoleni – to z włazidupstwa rodzi się to niezadowolenie, czy z polityki polskiego rządu, stawiającej realnie nasze interesy?
  3. Jak nikt nic, nie mówi na temat roszczeń Żydów to mówicie, że nic się z tym nie robi, a jak ktoś prostuje głupoty mówione na ten temat, to znaczy, że coś jest „na rzeczy” – to jak w końcu to zrobić – pokazywać, czy nie pokazywać naszego stanowiska?
  4. Tu Redaktor musi mi wierzyć na słowo: nigdy nie popierałem partii UD – podobnych, staram się w życiu iść pod prąd, ale w tym momencie widzieć nieco szerzej. Zajmuje się hobbystycznie i zawodowo historią. Wierzcie mi, że w jej traktowaniu przez PO i PiS nie ma nawet porównania (dużo, dużo mógłbym tu pisać). Pozdrawiam;

  1. 1. Dzielne rozwiązywanie problemów stworzonych przez siebie.
   2. Realne nasze interesy, to nie mieszać się tam, gdzie możemy jedynie stracić (Bliski Wschód) i budować to, co może nam przynieś zysk (Trójmorze).
   3. Od trzech lat piszemy, a od półtora roku wręcz wałkujemy temat roszczeń. W tym o tym, że rząd zamilcza sprawę. Gorzej, wielokrotnie robił przeciw ruchom, które próbowały w tej materii coś zrobić.

 3. To też „Ku chwale Żyda”: https://wpolityce.pl/polityka/434400-szczyt-grupy-wyszehradzkiej-w-izraelu-odwolany
  A może to: https://wpolityce.pl/polityka/434451-szczerski-srodowiska-zydowskie-nie-sa-zadowolone-z-sytuacji
  A tu o roszczeniach: https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2264238,Jacek-Sasin-nie-ma-tematu-zydowskich-roszczen-wobec-Polski
  A realną alternatywą jest to: https://wpolityce.pl/polityka/434467-thun-chcialaby-aby-polsce-odebrac-pieniadze-z-ue
  Przeczy to nieco narracji uprawianej przez redakcję, bo Polska upomina się o swoje interesy, a z takich opinii cieszy się Berlin i Bruksela! No i realną alternatywą są rządy partii, którą reprezentuje ta Pani! Na prawdę nie widzicie różnicy?

  1. A wystarczyło reagować półtora roku temu, a nie teraz, gdy wrzód się rozrósł do rozmiarów takich, że fizycznie zagraża istnieniu państwa polskiego.
   Teraz, to już każdy wie, że żyd chce od nas kasy. Gdy parę lat temu alarmowali Braun i Michalkiewicz, to byli oszołomami. Gdy narodowcy zaczęli o tym trąbić 1,5 roku temu, gdy na tapetę weszła amerykańska ustawa 447, to również byli mącicielami burzącymi fantastyczne stosunki z USA.
   Kiedy na Fanie zaczęliśmy pisać o problemie, rownież byliśmy nawiedzeni, przesadzaliśmy, szukaliśmy teorii spisowych.
   1. Szczyt w Izraelu:
   Nie widzisz, że PiS rozwiązał, który został stworzony z d…? Szczyt V4 w Izraelu, to mógł wykombinować tylko debil.
   2. Żydki niezadowolone – pewnie, że niezadowolone. Już chciały nas obrobić na 400 miliardów dolarów, a tu niespodziewanie pojawia się opór. To są niezadowoleni.
   3. Sasin o tym, że nie ma tematu – na pewno nie ma, skoro sam musi zabrać na ten temat głos?
   4. Że k..y reprezentujące Polskę chcą Polskę obrobić z kasy tego akurat nam powtarzać nie trzeba. Bo że PO to najgorsza rzecz jaka się mogła nam przytrafić, to na Fanie pisaliśmy jeszcze wówczas, gdy większość naszych Czytelników tak bardzo ich kochała…

 4. Panowie, cyknijcie trochę. Gdyby było tak jak wieszczycie –poklepywaniom, uściskom i wszelkiej maści wyrazom uznania, szacunku itp, nie byłoby końca. Ale żmijowe plemię jest najwyraźniej wściekłe. Pewnie coś im w bankach nie sztymuje lub upatrzyły tłuste szuje cło jakieś grubsze … Konferencja w Warszawie im nie pykła, gdyż Polska wprawdzie pozwoliła ją sobie wlepić bez pytania, ale potem nie dała źle mówić o Iranie. Ustawa 447 nie podziałała gdyż premier pokazał Amerykaninowi umowy indemnizacyjne aż z 11 krajami Zachodu, w tym z USA. A teraz jeszcze odwołano szczyt V4. Czekam jeszcze na reakcję Węgier ? Byłoby to logiczne. W każdym razie Żydom nie poszło, a teraz jeszcze durnowatym zachowaniem sami poprawiają nasze stosunki z Iranem ! Żydzi testują ten rząd. Gdzie jest przyczyna, gdzie źródło konfliktu z ty rządem ! Gdy nie wiadomo o co chodzi , chodzi zawsze o pieniądze ! I tak jest w tym przypadku. Podstawową filozofią działania tego rządu jest budowa Silnej , Suwerennej i Dostatniej Polski, a co za tym idzie z silnymi wpływami w samej UE i na Świecie !!!! Do tego potrzebna jest odbudowa kapitału narodowego, dlatego ten rząd zatkał strumień niekontrolowanego wypływu gotówki! Do wielu wewnętrznych i zewnętrznych kieszeni! Taka filozofia działania. Wszystko co powstaje w naszym kraju , rękoma Polaków ma w pierwszej kolejności iść na budowę dostatniej Polski, reszta musi poczekać !! I za to ten rząd dostaje ze wszystkich stron !! Amen.
  P.S –Takie moje chciejstwo i być może naiwna nadzieja bo jak nie to jesteśmy w czarnej de.

  1. Taaa silnej i dostatniej Polski. Dobre. Podam przykład. Szacuje się, że przez zakaz handlu w niedzielę upadło 16 tysięcy małych sklepów. Co za tym idzie dostawcy towarów do tych sklepów też dostali i dostają po tyłkach. A to jeszcze nie koniec. No skoro tak się buduje silną i dostatnią Polskę to pogratulować optymizmu.

  2. @CICHB
   Naprawdę uważasz, że to z powodu ustawy o zakazie handlu w niedziele upadło tyle małych sklepów?? To wg mnie trochę naiwny jesteś. One upadły, bo we wszystkich miastach aż się roi od wielkich galerii, biedron, żabek, lindlów i innych kauflandów. Mieszkam w takim miejscu we Wrocławiu, że spacerkiem mogę w 5 min. dojść do 3 dużych galerii i kolejnych 4 sklepów sieciowych. A sklepików małych, osiedlowych zostało może ze 2. Zakaz handlu w niedziele wbrew pozorom dobrze robi tym małym sklepom, gdyż one mogą w taki dzień być otwarte (właściciel albo jego żona za kasą i heja). Tyle że ten zakaz nic w tej materii nie zmienia, bo w rywalizacji z tymi dużymi sklepami małe osiedlowe sklepiki nie mają na dłuższą metę żadnych szans

  3. https://biznes.newseria.pl/news/prezes-zpp-ustawa-o,p481591952. To jest źródło. I trudno się z tym nie zgodzić. Ogólnie gospodarka jest bardzo mocno przeregulowana przez co słaba. I kolejne zmiany w przepisach i rozbuchane rozdawnictwo w stylu 500+ sytuację jedynie pogorszą. Państwo ze słabą gospodarką jest słabe więc łatwiej je mieć pod butem. Wy z perspektywy Wrocławia może widzicie to inaczej, pozytywniej. Ja mieszkam 60 km od stolicy województwa i jakoś tu się nic nie zmienia na lepsze. Płace nie rosną ale rachunki już tak. I tu też widać zmiany z małymi sklepami.

 5. ….w polityce nie ma rzeczy czarnych i białych …, są na ogół szare, mnie w całej tej sytuacji cieszy tylko to, iż może naiwny dotąd rząd PIS troszkę zaczyna otwierać oczy i wreszcie w minimalnym stopniu zaczyna się zachowywać podmiotowo ( odwołanie udziału w konferencji ) czy w końcu jasna deklaracja Morawieckiego odnośnie roszczeń żydowskich , czyli słowa o tym ,iż nic się im od Polski nie należy , a ewentualnie od rządu USA ( przecież PRL jeszcze im płacił za zrzeczenie się roszczeń, a jeżeli takowe miały się pojawić w przyszłości to ich regulacja będzie w gestii USA ) …, nie zmieni to faktu,iż rządami PIS jestem delikatnie mówiąc zawiedziony, jednakże prawda jest taka ,iż obecnie obrazić się na PIS , to tyle samo co zrobić prezent Schetynie, Cimoszewiczowi, Gasiuk Pichowicz czy innym ” Donkom”…..Grzegorz Braun ( mimo mojej ogromnej sympatii ), czy Krzysiek Bosak ( jeszcze większa sympatia )…nie przekroczą 10 %…., czyli jak zawsze w Polsce , trzeba głosować przeciw komuś ,a nie za kimś…oczywiście w dużym skrócie, pozdrawiam.

  1. Jeżeli Grzegorz Braun i spółka nie przekroczą 10%, ale osiągną zbliżony wynik, to uważałbym to za wielki sukces i warte byłoby oddana na nich głosu, zważywszy, jaką prawa strona sceny politycznej ma możliwość występowania w mediach głównego nurtu. Oczywiście że taki wynik spowodowałby odebranie części głosów PISowi, ale i o to w tym chodzi. PIS odjechał w dużej mierze również przez to że ma całkowitą większość. Gdyby tak był zmuszony do koalicji np. ze wspomnianą koalicją, to już byłoby coś. Od czegoś trzeba zacząć, a głosowanie na mniejsze zło nic nigdy w tym kraju nie zmieni.

 6. Po pierwsze ważniejszym i strategicznym dla Polski sojusznikiem jest USA a nie Iran.
  Po drugie szczyt V4 w Izraelu został odwołany do czego przyczynił się głównie ten straszny PiS-owski rząd. Ostatnimi czasy czytając Fana można odnieść wrażenie, że największym nieszczęściem dla Polski są rządy PiS-u. Życzę Polsce i sobie aby to się szybko nie zmieniło, ponieważ alternatywą będzie antypolskie lewactwo.

  1. PiS dostał m.in. od środowisk kibicowskich i narodowych spory kredyt zaufania w roku 2015.
   I teraz robi wiele, by ów kredyt zniszczyć.
   A włażenie w zad kraikowi wielkości polskiego województwa i narażanie Polski na niebywałe roszczenia finansowe to już nie jest nadużycie kredytu zaufania, lecz uderzenie w podstawę egzystenconalnych podstaw naszego bytu.
   RZ

  2. Sław – nie bądź naiwny. Grasz z PiSem w jego grę. PiS jest podpalaczem i strażakiem w jednym. Właśnie cieszysz się, że ugasili (rzekomo) pożar pod ktory wcześniej położyli ogień. Metoda stara jak Machiavelli, albo z jeszcze większą brodą. Zabawa dla bezkrytycznych wyznawców, albo naiwnych konsumentów treści politycznych.
   Nie mówię od razu, żeby ich olać i zaorać, ale większe wymagania wobec władzy, implikują faktyczne podwyższanie standardów politycznych i faktyczne działania a nie propagandę rodem z TVP, która nie jest dodatkiem do polityki rządu (ok jaki rząd taka propaganda) ale zamiast.

  3. Zgadzam się w 100% jak nie PIS to lewactwo, pedalstwo i złodziejstwo.
   Nie ma alternatywy na ten moment i długo nie będzie.

  4. Lizus nie jest dla nikogo sojusznikiem. Lizus niekiedy bywa przydatny, ale się go nie szanuje, ani nie traktuje jak przyjaciela, gardzą nim wszyscy łącznie z tym któremu lizus liże tyłek. A Polska zachowuje się w stosunku do USA właśnie jak lizus. Bycie sojusznikiem to trochę coś innego.

  5. @Kibic, jak to nie ma alternatywy? Jest. Jest koalicja Braun- Korwin- RN- Liroy. Dołączyła też Kaja Godek. Im więcej dostaną głosów tym lepiej bo będą bardziej zauważalni. Tak w ogóle to teraz za rządów PiSu nie ma lewactwa, pedalstwa i złodziejstwa? Jest. I niestety to wszystko dobrze funkcjonuje bo rządzący jak widać nie mają zamiaru wystrzelić w kosmos jakichś Lambd, Nigdy Więcej czy zdrajców z PO- PSL. Za to kibice, narodowcy i organizacje pronarodowe czy prolife już tak łatwego życia nie mają. Z całym szacunkiem ale gadanie typu jak nie PiS to PO jest głupie i naiwne. Przypomnę tylko, że na tą głupotę i naiwność liczą obie te partie. Okrągły Stół wiecznie żywy. A Polska jak była pod czyimś butem tak jest nadal. Właśnie przez takie myślenie.

  1. Nie insynuuj. Pewnie nie chciałbyć czytać pod swoim adresem podobnych wpisów?

   Z ego co wiem – nie.
   Co nie zmienia faktu, że oczadział.
   RZ

 7. To, że z PiSem jest źle i zaczynają gonić w piętkę widać, słychać i czuć. Sondaże, które dają im jeszcze przewagę, wydają się już jechać tylko na oparach. Pierwsze, Naczelnik grilowany taśmami i Srebrną. Drugie, polityka zagraniczna istna tragedia – było na kolanach to teraz jesteśmy na łopatkach. Przecież, to był idiotyzm zgoda na organizację hucpy antyirańskiej i dalsze tego konsekwencje. Totalnie z zadka była zgoda na spotkanie V4 w Izraelu. Kto u nas robi politykę zagraniczną? Przydupasy Yankesów? Dzieciaki z piaskownicy? Po trzecie polityka wewnętrzna też trzeszczy, związki zawodowe, w tym Solidarność, coraz bardzie Wku…. Po czwarte, tragedia w oświacie. Takiej zadymy jakiej doświadcza moje dziecko z 8 kl nie życzę zaprzysięgłemu wrogowi. A pani min. która dała gębę tej reformie daje dyla do znienawidzonego parlamentu Euro. Żeby to przykryć kogo by tu trzeba było zatrzymać i zamknąć? Zaraz zabraknie byłych prezesów spółek skarbu państwa i co PiS zrobi. Zacznie szukać w swoich szeregach? Ale i to już przerabialiśmy. Miarą beznadziei są zaklęcia Antykomucha i W18, dokładnie w duchu poprzedniej władzy, jak nie my, to oni. Słabe to i nie przekonujące. Antykomucha , co PiS musi zrobić, jak dać doopy, żebyś odpuścił i poszedł linią Fana? Dali ciała w sposób klasyczny a następnie bardziej wyrafinowany z dwoma partnerami. Jedyne co jeszcze działa, to wskaźniki ekonomiczne. Ale jak koniunktura się skończy? Mamy poduszkę zabezpieczającą? Guzik, socjalne wydatki rozdmuchane na czas koniunktury. A po niej choćby potop? Poza tym do wskaźników nie jest mi potrzebny PiS. Zrobią to na spółkę kilku wykładowców z UW, UWr i Jagielonki. Po cholerę tak drogi rządowy aparat, poumieszczany dodatkowo w radach nadzorczych. O,, take,, zmianę walczyłeś? Miarą bezsilności Antykomucha jest przeintelektualizowany bełkot i obrażanie czytelników w tonie
  „(Roman) opisując pewne kwestie antycypuje, przejaskrawia, używa aksjomatów retorycznych (to jakiś nowa figura stylistyczne utworzona przez Antykomucha – wtrącenie moje Miodek) To z kolei dla niektórych czytelników są bodźce wykraczające ponad ich możliwości absorbcyjne, analityczne, interpretacyjne”.
  Ufff, czym mądrzej tym puściej. Proponuję koledze Antykomuchowi zatrudnienie się w organie prasowym rządzących, albo telewizyjnej tubie propagandowe. Tam to przechodzi. Na Fanie coraz rzadziej.

  1. Z W18 właśnie się pożegnaliśmy. Nie tylko nie przeprosił za swoje antypolskie kabotyństwo, lecz jeszcze dowalił do pieca osobistymi wstawkami. Zatem z jego wpisami od dziś się żegnamy.
   RZ

  2. @Redakcja – trochę szkoda, bo nieraz pisał (W18) ciekawie. No, ale rozumiem, że pojechał po bandzie i zaliczył przy tym kilka punktów w lidze koszykarskiej?

  3. Ma wiedzę oraz denerwujące skrzywienie antykościelne. Ale to było do przejścia.
   Teraz sam się wypisał. „List pożegnalny” średni nadaje się do pokazania. Generalnie – wszyscy źli, a ja to już w ogóle mało mózgowy jestem. Przeprosin za „Polaczków” nie było.
   RZ

 8. Nie oszukujemy się, PiS zawsze był słaby, tylko samozaoraniu platfusów i pomyśle z 500+ zawdzięczają sukcesy. Zresztą opozycja regularnie ostrzeliwuje się po stopach to rządzącym mocno słupki nie spadają ale też nie rosną. JarKacz nie dysponuje żadnymi sensownymi kadrami a te które ma, działają głównie w myśl zasady TKM. Kwintesencją wszystkiego jest polityka zagraniczna a w zasadzie jej brak.

 9. Jak tylko usłyszałem, że spotkanie Grupy Wyszehradzkiej ma być w Izraelu to zdębiałem. Na początku pomyślałem, że przeoczyłem zmiany geopolityczne.
  Jak to możliwe, że tam się robi spotkanie, a oni do tej grupy nie należą.
  Osobiście uważam, że należy takie spotkania robić w kraju, który jest w tej grupie i to najlepiej w największym z grupy. W celu zachowania transparentności winno się to robić również w krajach, które są w grupie aby im pokazać, że są ważne.
  Dlaczego ku**a Izrael?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *