Robienie łaski

 O tym, że PiS klęczy na kolanach przed żydami pisaliśmy od pewnego czasu. Teraz już chyba nikt nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Rozwiane zostały również wątpliwości jak jesteśmy traktowani przez Amerykanów.
Konferencja antyirańska, której nikt nie chciał, została nam narzucona przez „naszego najlepszego sojusznika”. Sojusznik się nie pytał, czy wolno, tylko potraktował tak, jak traktuje się lokaja. „Zrobimy sobie imprezkę u ciebie”.
Oczywiście imprezka na sztandarach miała hasła pokojowe, ale jej faktyczny cel odkrył żydowski premier mówiąc wyraźnie, że jest to spotkanie mające osaczyć Iran przed wojną, której domaga się Izrael.
Mało tego, przyjechał sobie do Polski na spotkanie „o pokój na Bliskim Wschodzie” wiceprezydent USA i natychmiast zaczął gadać o konieczności zaspokojenia żydowskich roszczeń finansowych wobec Polski.
Cyrk na kółkach. Kto na to pozwala? Kto nami rządzi? Ludzie, którzy mają polski interes na względzie, czy żydowski?
A co dostaliśmy w zamian?
Nic. Chociaż obecna polska władza podnieca się spotkaniem ambasadorów USA z krajów Europy Środkowowschodniej, na którym ustalano jak USA ma pobudzić te kraje do wzmożenia wysiłków budowania Trójmorza. Co konkretnie ustalono, tego niestety nie wiemy. Wiemy jedynie, że Polska jest traktowana przez USA jak przydatny pętak. Pętak, z którym nikt się nie liczy, który ma oddawać swoje szkolne kanapki i na zawołanie rzucać kredą w nauczyciela.
Teraz czekam na głosy tych wszystkich, którzy twierdzili, że konferencja to fantastyczny sposób na podniesienie rangi Polski w świecie oraz tych, którzy wciąż uważają, że ustawa 447 to taka sztuczka pijarowa, która nie pociągnie za sobą żadnych konsekwencji finansowych.
Wyszliśmy na tej konferencji jak Zabłocki na mydle. Amerykanie nas traktują z buta, Żydzi przyjechali się umawiać na wojnę, a naszą rolą jest za to wszystko zapłacić.
Roman Zieliński fot. angora, zmiany.na.ziemi.pl

Poniżej tekst naszego stałego Czytelnika, pokazujący jak część naszych Czytelników powoli ma dość traktowania Polski i Polaków przez kastę rządzącą:

Tekst głównie do „PiSowskiej” części FAN-a piszę jako stały czytelnik.
Taki mój manifest:
=====
Kolejny artykuł z serii „zawiedziony PiS-em” . No a niby jak miało być? Jak przed wyborami mówiłem że tak będzie to „ruski agent”. Dobra, poszło i co? Już chyba najbardziej zagorzali zwolennicy zwątpili…. ciekawe co teraz wybiorą? To jest taka sama ściema jak ta przemiana po 89. Naprawdę, nie oglądam TV od jakiś 10 lat, ostatnio u znajomego „z przymusu” obejrzałem wiadomości to aż mnie skręciło jakbym widział ten stary DTV czy jak to się tam zwało.. ale tak to działa Goebbels to nawet nie śmiał marzyć o takich możliwościach sterowania ciemną masą.
Co jest najbardziej jest dla mnie smutne, to że ludzie głosujący na PIS to ludzie jednak mający na sercu Polskę, w odróżnieniu od tych resortowców z PO. Jednak jak ich zapytam „dlaczego PIS?” to nie potrafią odpowiedzieć. Potrafią tylko mówić jaka to platforma zła. No to próbuje im podpowiedzieć wg. programu tej partii: „To może dla większych podatków? Nie? To może dla zwiększania długu publicznego? Nie? To może aby dalej Bruksela nam dyktowała co mamy robić? Też nie? Zwiększenie biurokracji? Ku chwale żydów? Nie? To czemu?” Bo PO złe i tyle. A jak zapytasz platfusów dlaczego PO to odpowiedzą dokładnie to samo czyli odwrotnie „bo PIS/Kaczyński zły”.
Czego to dowodzi? Tu pojadę już po całości ale niestety wychodzi że taki przeciętny, mimo wszystko bliższy mi i wyborca PiS-u, działa dokładnie tak samo jak platfus – głosuje przeciw. Głosuje na PiS bo jest przeciw PO, a platfus głosuje na PO bo jest przeciw PiS i to jest smutne. Jaki wniosek? Ludzie głosują nieświadomie, czasem mając całkiem dobre intencje. Niestety większość jest głupia i tyle. Telewizja robi „robotę” w praniu mózgu i mówię to jako osoba długo będąc poza. Najgorsze że każdy powie „no niby tak” ale dalej włączy ten swój TVP1 czy tam Republikę a reszta wiadomo resortowce/młodzi liberałowie te swoje TVN-y Polsaty itd.
Jeśli ktoś wyczuje że za bardzo się cisnę PIS a za mało PO to tylko dlatego, że dla tych resertowców/młodych „liberałów” nie ma już nadziei, a jednak Ci głosujący na żydów z PiS-u, powtarzam raz jeszcze, mają bardziej w sercu Polskę w mojej opinii. Dlatego ten tekst ma dać choć trochę do myślenia ludziom z prawej strony żeby głosowali za a nie przeciw.
WojtasNR, fot. polskie radio, arch.

komentarzy: 40

  1. @Z
   Dzięki Z za ten link, oczywiście wartość wyartykułowanego w nim stanowiska PMM jest dla niektórych FAN-owiczów tożsama z wartością piłkarską Gawisha, ale to nie jest mój problem. Każdy ma prawo oceniać co chce i jak chce. Ważne, żeby trzymał się faktów, sytuacji zmaterializowanych w rzeczywistości, zapadłych decyzji wiążących, a z tym niektórzy mają problem. Niestety, jest to w jakiejś części zasługą Romana, który w autentycznej, głębokiej i nie podlegającej dla mnie w żadnej mierze wątpliwości trosce o szeroko rozumiany interes RP opisując pewne kwestie antycypuje, przejaskrawia, używa aksjomatów retorycznych. To z kolei dla niektórych czytelników są bodźce wykraczające (czasami znacząco) ponad ich możliwości absorpcyjne, analityczne, interpretacyjne. To także nie jest mój problem, chociaż nad tym czasami ubolewam. Problemem dla mnie jest natomiast podejście podobne do zaprezentowanego np. przez Szydercę.
   @Szyderca
   Bła ha, ha. Ja? Ze wstydu? Zajady mi popękały! A o co konkretnie Ci chodzi? O to, że staram się, chociaż oczywiście subiektywnie, to racjonalnie oceniać obecny obóz rządzący i mimo mam odwagę zając jasne stanowisko, że na dzisiaj nie ma dla RP lepszej, realnej opcji, która jest w stanie wygrać najbliższe wybory i samodzielnie rządzić? Jeżeli Twoje szare komórki generują wizję zwycięstwa partii (koalicji, stronnictwa, stowarzyszenia), które spełni wszystkie Twoje oczekiwania, nie zawiedzie Cię w niczym i da pełnie satysfakcji z oddanego głosu, to gratuluję, żyj dalej w Matrixie, ale chociaż czasami ogarnij stan faktyczny. Przypominam, piszę o bieżącym roku wyborczym, a nie o dalszej perspektywie czasowej.

   Obecna scena polityczna jest bipolarna. Jest PIS i antyPIS (plus trochę nieznaczącej wyborczo drobnicy). To tak, jak w powietrzu, dominujący jest azot i tlen, a 1%, to jakieś tam inne gazy. Owszem, szanuję poglądy mocno na prawo od PIS-u, ale rzeczywistość jest taka, że wszelka inicjatywa z tej strony sceny politycznej w tym roku może liczyć np. na 3% poparcia (nie wykluczam tym samym, że przy właściwej pracy i dostosowanemu przekazowi, za 4 lata będzie to np. 13% lub więcej). Oczywiście obecnie te 2-4% zdobędą kosztem PIS-u. Nie można zatem wykluczyć hipotetycznego scenariusza, że te 2-4% zabraknie PIS-owi, a zyska Boni, Lewandowski, Thun, Szczerba, Kopacz, Kamysz, Czarzasty i spółka. Czekają nas wówczas powtórne wybory itd. Może w czarnym scenariuszu gówno warty rząd mniejszościowy lub (nie daj Boże) powrót p.o. do władzy. Kto powinien się wówczas wstydzić? Oczywiście nie większość (opluwaczy) PIS-u, bo ich beztroskie klepanie w klawiaturę wywodzące się z infantylnego traktowania rzeczywistości (lub z innych pobudek) nie spowoduje zawstydzenia, bo ono generowane jest przez sumienie.

   Tak, PIS popełnia błędy w różnych obszarach zarządzania państwem.
   Nie, nie ma na dzisiaj lepszej alternatywy.
   Tak, za kilka lat (realnie) lepiej będzie, gdy będzie rządził PIS, ale w koniecznej koalicji z siła od nich na prawo.
   Nie, obecnie nikt bardziej na prawo nie zdobędzie 5% (czy też więcej) głosów poparcia.
   Tak, strata głosu na ugrupowanie, które nie wejdzie do Sejmu RP spowoduje wymierna korzyść mandatową Neumana, Schetyny, Kierwińskiego, czy innej Pichowicz.

   Rzeczywistość, to „nie je bajka”, należy żyć ideałami, ale podejmować decyzje oparte na racjonalnych przesłankach, a wokół ideałów (jeżeli komuś rzeczywiście zależy), należy budować skuteczność wyborczą, aby realnie stworzyć możliwość ich materializacji. Nie ma drogi na skróty, potrzebna jest ciężka i fachowa praca oraz spore środki finansowe.

 1. Do wszystkich atakujących ( często słusznie) PiS mam pytanie, co będzie jak po następnych wyborach obecna władza przegra ? Kto zajmie ich miejsce ? ( tylko proszę o realny scenariusz, nie uwierzę, że narodowcy wygrają ) Czy wówczas Polska będzie rządzona lepiej ?

  1. Pytanie typowego niewolnika systemu. Miejmy już tą dżume bo jest lepsza niż cholera a resortowcy powiedza to samo tylko na odwrót.
   Wystarczy obniżyć podatki a gospodarka sama już sobie poradzi, mógłbym tu napisać dużo, ale zwyczajnie mi się nie chce. Albo ktoś to kuma albo nie. Ci co mieli okazje prowadzić dzaiłalnośc za granicą wiedzą doskonale o czym piszę. Jak posmakujesz mniej opresyjnego systemu podatkowego i później widzisz tą naszą machine administracyjną z zusem i fiskusem na czele, wtedy się oczy otwierają. To tak w wielkim skrócie bo bym musiał napisać ze 3 strony. Przykład Romana Kluski chociażby taki pierwszy z brzegu wyjęty.
   Gospodarkę mamy już zrobiioną co z resztą? Dać ludziom wolność wyboru w kwestiach typu szczepionki, składki na zus, prawo budowlane itd. Znowu piszę to w wielkim skrócie bo następne kilka stron by wyszło.
   Polityka zagraniczna – dlaczego nie możemy handlować z ruskimi, ogromny rynek zbytu mięso, owoce… Co tam że niemcom w tym samym czasie nie szkodzi prowadzić polityki exportowej na wschód. No tak zapomniałem – w tym momencie już jestem ruskim agentem.
   Szkoda gadać.. dla mnie ktoś głosujący – na dzień dzisiejszy podkreślam – na PIS jest tak samo głupi jak ci resortowcy z po.

  2. Wojtas NR odpowiedziałeś mi nie na temat. Czy PO obniży podatki ? A może da wolność w kwesti szczepień ? Załatwi eksport żywności na wschód ? I tak można mnożyć pytania.
   Na pewno nie jestem niewolnikiem systemu. Zadałem tylko pytania na które jakoś nie doczekałem się odpowiedzi

  3. Co będzie to nie wiem, nie jestem jasnowidzem. Wiem natomiast że trzeba głosować na prawdziwą prawice i nie patrzeć na żadne ogłupiające sondaże, bo później taki jeden z drugim przestraszony widmem wygranej PO ostatecznie woli wspomóc PIS jako „mniejsze zło”.

 2. No to mamy temat dnia. Jak to już ktoś wcześniej zauważył, gdzie się schował @antykomuch? Pewnie ze wstydu się zapadł pod ziemię.
  Powiem, że do wczoraj nie wierzyłem za bardzo w to, co się na Fanie pisało o zależności od Żydów. Teraz widzę, że wiedzieliście lepiej.

  1. @antykomuch nie miał się po co zapadać pod ziemię bo reakcja rządu na opluwającego żyda jest jednoznaczna i ostra…:
   https://www.onet.pl/?utm_source=onetsg_poczta&utm_medium=onetsg_poczta_logout&utm_campaign=onetsg_poczta#wylogowanie
   Nie leżała PiS-owi ta konferencja a żyd pokazał z czego się bierze (nie antysemityzm bo nie ma mowy w tym momencie o niechęci do rasy Arabów i Żydów wszelakiej maści) ale Judeosceptycyzm bo o Judaizm tu chodzi i ich przeświadczenie, że są Narodem Wybranym… a reszta to nic nie znaczący goje….I dolał żyd oliwy do ognia i przebrała się miarka…chama, który nasra w gościnnym pokoju i d… podetrze obrusem… A nie chodzi tu o bydlaka z Izraela czo szcza na pomnik w Birkenau czy grupę żydów , którzy w ‚transie modlitewnym” przecięli druty w Treblince, pobili strażnika i wyłamali drzwi do zabytkowego obozowego baraku….tu chodzi o szefa rządu…. niewdzięcznego łajdaka rzucającego słowa na wiatr.

 3. @W18, pisząc ,, a co Wy zrobilibyście będąc na miejscu Pis? ” jest pytaniem bałamutnym. Dlaczego przywołani przez Ciebie forumowicze mają odpowiadać na tak postawione pytanie? . Czy to oni zapraszali buraków do,, swojego” mieszkania, umownie zwanym Polską, którzy narobił bardaku? Czy to oni zapraszali do wcześniejszych kontedansów takich a nie innych partnerów? Czy to oni w końcu ostatecznie gięli się przed nimi na wysokość ich lędźwi? Niech tę żabę jedzą sami rządzący. Tym bardziej, że ( jak sądzę) część z forumowiczów wysiadła już z pociągu zwanym PiS, jedni na stacj „zdrada” (prawda panie Romanie? ), inni na stacji ,, żenada” jeszcze inni na ,, rozczarowanie”,
  ,, zawód”, „niemoc” etc.
  Redaktor przywołuje porażkę PiS w tzw metapolityce (relacje uległości wobec Izraela, miałkość relacji i wiernopoddaństwo wobec USA, brak realizacji własnych projektów międzynarodowych). Jeżeli PiS miał posłużyć do odsunięcia PO od władzy, to już to zrobił. Na dzisiaj jego misja się skończyła. Piszesz, że PiS broni Polski przed nawałnicą liberalną. Ha ha. Co otrzymujesz w zamian? Państwo na telefon? Niejasne układy i niejasne interesy? Gonienie w piętkę i przykrywanie własnych ciemnych geszeftów wcześniejszymi przekrętami? Na tym ma polegać ta ,, dobra zmiana”? . Tak wyczekiwana przez niektórych cela +, to mgławicowa perspektywa a paliwo i obciążenia na peło kończy się i dewaluuje. Myślę, że zabraknie go na jesienne wybory, tak jak to prorokowałeś wcześniej. A wszystko przez własną głupotę i pazerność. I tu tworzy się luka do zagospodarowania.

  1. @Miodek… Od razu widać, że teoretyzujesz i nigdy niczym nie zarządzałeś…. Powiedz mu Romek jak wygląda zrobienie wyjazdu na mecz na drugi koniec Polski, jak teoretycznie możesz zapanować nad grupą, Jaką masz teoretycznie władzę nad wyjazdowiczami i w jaki sposób możesz ich dyscyplinować….Jak finansowo „wyzerować” wyjazd, żeby na nim nie popłynąć… lub tak jak kibice „Jagi”, że mieli do zapłacenia 100 tys złotych podatku za trzy lata organizacji wyjazdów. Powiedz mu Romek…. jak prowadzi się negocjacje w sprawie zgód, układów, wojen wszelakiej maści. Potem kolego uzmysłów sobie, że na wyjazd jeżdżą jednostki najbardziej mobilne i tzw. elita, elity elit…. I jakie gówno czasami wychodzi a mówimy o grupie 100-500 osób. teraz wymnóż to wszystko razy 1000… czyli ilość mieszkańców naszego miasta wraz z przyległościami…. i wyobraź sobie, że na wyjazd do Białego stoku jedzie cały Wrocław… z pedałami, lesbami, zdrajcami wszelakiej maści, grupami zawodowymi, związkami z zakładów pracy… miejscowymi narkomanami…. ( a samych dożylnych mamy ze 2 tysiące) emerytami, rencistami i zakonnicami…. zaplanuj wyjazd do Białegostoku) wiedząc, że po drodze będą czekać „komitety powitalne” w sile podobnej lub większej…. zadbaj o jedzenie, picie, pierwszą pomoc medyczną, transport organizację…..i zadowolenie wszystkich wyjazdowiczów…. potem wymnóż te ponad pół miliona razy 40….dodaj emerytów rencistów i osoby upośledzone i będziesz wiedział jak rządzi się krajem średniej wielkości położonej między dwiema potęgami gospodarczymi….. Znajdź sposób na zadowolenie wszystkich na sprawne, sądy, na rozwój gospodarczy i rozdział państwa z kościołem…wiedząc, że jakieś 5 milionów osób z niecałych 40 to zdrajcy i dywersanci siedzący w kieszeniach Twoich wrogów…. łatwo jest @Miodek wyliczać błędy problem z doświadczonymi uczciwymi politykami…. Rozumiem, ze Ty masz sposób na sukces…Bylebyś nie wpuścił Polaków w maliny takie jak Zjednoczenie Narodowe (mieli fajne logo ale nic poza tym) w 1939 roku albo Wazowie-kontreformatorzy Wielkiej Polski Katolickiej… którzy dbając o interesy Kościoła swoją polityką w XVII i XVIII wieku oraz Konstytucją 3 Maja wepchnęli nas w rozbiory…

  1. Trzeba myśleć, że są jeszcze żydzi, którzy nie są obywatelami USA. I po to, by oni dostali kasę, to żydzi amerykańscy będą wywierać nacisk na kręgi rządowe USA (w którym zresztą jest ich cała masa, czyli będą wywierać nacisk na samych siebie), by jednak Polacy nie wywinęli się od płącenia.
   RZ

 4. Macie racje… i@orzech i @TKWM I@konwojent i inni…. Macie rację…!
  Ale co zrobilibyście Wy będąc na miejscu PiS…?!? Wojnę z UE i Rosją nie zaczęliśmy my… zaczęli ją Niemcy Gerarda Schrödera rozpoczynając budowę pierwszej nitki NS 1… , której to spółki Gerard z ludźmi Władimira zostali prezesami…spychając nas do jedynego możliwego narożnika czyli USA… USA to zdrajcy… wywołujący od 100 lat co trzy lata wojnę na każdym zakątku globu…. PiS powstrzymał nawałnicę Muslimów i broni Polski przed terrorem liberalnym. Za mało mamy danych, żeby wiedzieć czy można robić to lepiej czy może nie da się robić tego lepiej… bo jest opór polityczny.
  Konferencja została nam narzucona… Jak to Zandberg określił … kryminalista Netanjahu chce wywołać wojnę by przeżyć jeszcze kilka lat bez kryminału. Sąd państwa Izrael pokazał, że potrafi wsadzić na 12 lat byłego prezydenta Izraela czy na 30 lat głównego rabina… za pedofilię… W trakcie wojny… nikt nie będzie Benjamina skarżył. Ewa Kurek miała rację mówiąc u Roli, że to zaściankowość PiS nie pozwala na ostre cięcia w polityce z Izraelem i Żydkami z NY…
  Na kogo zagłosujesz Romek…?!?
  Na Ruch Narodowy. Co zrobi RN nawet jak dojdzie do władzy…?!? Wybierze kurs na Białoruś, Rosję i Niemcy…?!? Będziemy sojusznikiem ZBiR-a…. a decyzję będą podejmować członkowieEpiskopatu Polski….?!? Niezlustrowany aparat prania mózgu na usługach tych co więcej zapłacą… ?!? Decyzji kościele nie podejmują Międlary, Isakowicze Zalewskiego, śp.Popiełuszki tylko aparat powiązany z UB PRL posiadający miliardy złotych w obrocie… bardziej zamożny niż miliarder Sorros… słyszałeś jakiś sprzeciw w sprawie terroru liberalnego… to są ci co będą nogi myć muzułmanom… jak Franciszek w Watykanie….Ci co prowadzą niekończący się dialog z Żydami popieranymi przez Wahabitów w sporze z Szyickim Iranem. Ruch Narodowy to partia wyznaniowa, będzie robił toco przed rozpoczęciemwojny… wsadzi kij w mrowisko i będzie patrzył na efekty swojej zagłady państwa Polskiego i jego obywateli a po armagedonie będzie dziękował matce boskiej, że uratowała sztrzępy tego co było kiedyś całością… My żeśmy to przerabiali… i Wielką Polskę Katolicką i sojusz z aliantami…
  Łatwo jest krytykować ale jakie ruchy dyplomatyczne może wykonać zwykłypionek na mapie szachowej ?!? Bez armii poborowej, atomu w kleszczach niemiecko-ryskich zalewany gównem liberalnym z 5 milionami zdrajców posiadającymi polskie paszporty…?!?

  1. Wiesz… wolę Powstanie Warszwskie, które daje procent nadziei niż robienie za podnóżek przez całe życie.
   Mamy do wyboru. Spróbować dać naszym dzieciom i wnukom wolny kraj, lub z góry założyć, że będą niewolnikami.

   A co mają zrobić?
   Utworzyć od nowa wojsko.
   Spowodować, by polski przemysł był polskim przemysłem i przynosił zyski Polsce i Polakom (wcale nie jest to takie trudne).
   Miejsce między Niemcami a Ruskimi wykorzystać jako element tranzytowy (to akurat pisowcy starają się robić – z naciskiem na słowo „starają”)
   naciskać Amerykanów możliwością dogadania się z Chinolami, by ci pierwsi wyłożyli gotówkę na budowę Trójmorza, które jest jak najbardziej także w ich interesie.
   Zaostrzyć politykę wewnętrzną, by nie dopuścić do demoralizacji kolejnych pokoleń oraz by uciąć finansowanie zboczków.
   Mówisz, ze nie ma instrumentów?
   Instrumenty są, ale trzeba chcieć je wykorzystać. Jak u steru są trzęsidupki to nawet przy władzy absolutnej nie da się nic zrobić.
   RZ

 5. Zaprosili żydów na imprezę to im nasrali i jeszcze rachunek wystawili. Straszne że głosując w Polsce wybieramy między HIV a rakiem.

  1. Wybacz, nie chce mi się tego czytać. Zatem poniżej uwaga ogólna:
   Jeśli największy debil akurat gada mądrze, to trzeba się z nim nie zgadzać dla zasady?
   RZ

  2. Oczywiście, że nie. Na końcu mojego poprzedniego komentarza znalazłaby się emotka z uśmiechem, mrugającym okiem, itp. ale, że takie nie przechodzą na Fanie więc jej nie dałem.
   Komentarz jednak był z przymrużeniem oka bo najpierw przeczytałem tutaj o lokaju a później zrobiłem sobie prasówkę i natknąłem się u niego na porównanie Polski do lokaja. Dlatego mnie to trochę rozbawiło.

 6. Teraz nie na temat.
  Dzisiaj mija 77 rocnica powołania Armii Krajowej , przez Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych – Władysława Sikorskiego!….

 7. Poczekajmy jeszcze chwile z ferowaniem wyroków. Stawka idzie o bezpieczeństwo narodu. Zobaczymy na ile skutecznym politykiem jest Kaczyński. Jeśli udałoby się zatrzymać yankesow na stale w Polsce to nie muszę tłumaczyć co to oznacza dla naszych dzieci i ich dzieci. Ps ja też jak wielu z was straciłem cierpliwość do Kaczyńskiego i myślę, że PiS niedługo odczuje to ma własnej skórze.

  1. „Jeśli udałoby się zatrzymać yankesow na stale w Polsce to nie muszę tłumaczyć co to oznacza dla naszych dzieci i ich dzieci” – tak z ciekawości – co to oznacza?

  2. do przemyślenia: oznacza to tyle, że nie można budować przyszłości, pomyślności narodu bez zapewnienia mu wpierw bezpieczeństwa.

 8. Polska jest głęboko w zadzie, ale to przez lata rządów „naszych” polityków. Mamy do wyboru Niemcy, Rosję i USRAEL i sam nie wiem co jest lepsze, a co gorsze.

 9. Los nasz przypomina los służącej, która by dla swoich państwa harowała od świtu do nocy, a na pierwszego płaciłaby sobie pensję z własnej książeczki oszczędnościowej. Być może taka służąca nie wydawałaby jednak organów prasowych poświęconych spostrzeżeniom, że „opinia angielska w ostatnich czasach wykazuje w stosunku do nas dużą zmianę na lepsze”, albo też wylewaniem łez, dosłownie łez rozczulenia i radości z powodu, iż księżna Atholl czy jakaś inna dobrotliwa dama z polsko-szkockiego towarzystwa dodaje nam otuchy.

  „Chciałbym przekrzyczeć kurtynę żelazną”
  S. Cat-Mackiewicz

 10. Czy PiS ,, robi laskę” USA? Oczywiście. A jak może być inaczej, gdy skonfliktowany jest z Fr. i Niemcami? W Europie postawili UK, ale ci akurat zaraz będę poza Unią i sprawy Polski czy wspólne przedsięwzięcia będą bezprzedmiotowe. Poza tym Angole, jak to drzewiej bywało, będą taplać się w swojej pianie i będą mieli swoich wystarczająco dużo problemów, żeby kołować dile z PL.
  Pytanie co jest lepsz (bo to, że jakiś wybór należy dokonać, wydaje się bezdyskusyjne, Polska jest za słaba, i geo politycznie przegrana, żeby istnieć oddzielnie) przytulnie się do eurokołchuzu z fantami z tego przytulenia wynikającymi (stanowiska, granicę, nieclony biznes etc) , ale i obciążenia (np.wspolna polityka migracyjna, nielubiane tu multi kulti,, tolerancja dla odmiennych) czy deklarowany sojusz z USA, który poza mglistymi obietnicami nakłada na nas zobowiązania (kupujcie nasze choć droższe, zwróćcie Izraelowi co jego i… nie jego, bądźcie na nasze każde zawołanie, a w zamian gwarantujemy waszym liderom atrakcyjne foty dla mediów z naszymi politykami wyższego szczebla, ale nie podskakujcie) . Tak to mniej więcej wygląda, a wybór… No cóż. W ogóle myślę, że PiSowi poza rządzeniem i profitami z tego wynikającymi nie chodzi o nic więcej. To tylko frazeologia. Naprawdę. Może taki Macierewicz jest ideowcem, ale Kaczyński zdaje się zwykłym ostrym graczem, licytującym wysoko i duże stawki. Taki udawany safanduła ze znoszonymi ciżemkami. Kaczyński, nie mniej uważny czytelnik ubeckich akt niż pan redaktor naczelny Głosu Tel Awiwu nie wiedział do wczoraj, że jeden z jego najbliższych współpracowników w zakresie finansów, to agent? Bez żartów. Frazeologia, PR, i segmentacja polityczna bezideowa, to słowa klucze dla głównych konkurentów na naszej scenie politycznej.

 11. Krótko reasumując:
  – 2 wpisy Natanjahu o wojnie z Iranem na Twitterze, pózniej skasowane i usprawiedliwione błędami tłumaczenia.
  – dziennikarka Andrea Mitchell to znana nowojorska „persona” żurnalistów z rodziny żydowskiej. U niej nie ma pomyłek, ona w to wierzy, jak 99% amerykańskich żydów
  (swego czasu ktoś z rodziny Spielberga, publicznie ogłosił, że mundur esesmański, chronił żydów przed Polakami)
  – Mike Pompeo oprócz konieczności rozszczeń, nawiązał również do postaci żydowskiego partyzanta (Frank Bajchman), który po wojnie był aktywnym funkcjonariuszem UB.
  W kontekście Iranu, kraj fundamentalny, ale o dziwo według Gadowskiego, naród który gardzi zgniłym lewactwem i ateizmem zachodu, jednocześnie ma jakiś respekt dla Polski, bo w Teheranie kojarzą kraj nad Wisłą, jako nieliczny w Europie – kraj „Maryjny”. (W hierarchi muzułmańskiej ateista stoi najniżej, wyznawcy „proroka Jezusa” są wyżej w ichnim światpoglądzie). W kontekście histrycznym, to chyba my im więcej zawdzięczamy, niż oni nam. W końcu bezinteresowanie w 1942 przyjęli 43 tys „polskich uchodxców”, a my z kolei od zawsze szafujemy – „nic o nas, bez nas”, czy oburzamy się na Jałte, gdzie byliśmy obecni tak samo jak teraz Iran w Warszawie.
  Ciekawostką jest jak konferencja przedstawiona jest medialnie. Tym razem TVP i wyborcza, idą ramię w ramię. Nic złego o szanownych „gościach”, opozycja też ma zgryza, kogo hejtować i za co.

 12. Do Polski (Polin?) przyjeżdża pan Pompeo – sekretarz stanu, coś jak minister spraw zagranicznych i na dzień dobry mówi o zwrocie mienia bezspadkowego, a w następnym akapicie jako przykład dobrych stosunków Polsko-Amerykańskich podaje żydowskiego kata z UB odpowiedzialnego za tortury na akowcach i innych żołnierzach podziemia niepodległościowego.
  Amerykańska dziennikarka (z narodu wybranego) podczas relacji z tejże konferencji mówi o bohaterskim powstaniu żydów przeciwko reżimowi nazistowskiemu i polskiemu. Reakcja ze strony Polski (Polin?) – tweet i zapowiedź wszczęcia postępowania przez IPN
  Na tej samej konferencji premier Izraela mówi wprost, że celem tego zjazdu jest wojna przeciwko Iranowi, a wcześnie wszyscy się odżegnywali, że to będzie konferencja pokojowa. prawdziwa klęska na bliskim wschodzie dzieje się w Jemenie i Izraelu ale złem jest oczywiście Iran, a nie wahabici i syjoniści…
  pisowcy szaleją jakby właśnie wskoczyli do ekstraklasy światowej polityki, bo będą płacić Ameryce za stacjonowanie tu amerykańskich wojsk 2 miliardy dolarów (!) i jeszcze kupili przepłacony system amerykańskich rakiet, bez żadnego offsetu, tak że nawet ciągniki do tych rakiet muszą być amerykańskie.
  „… Wtedy skonfliktujemy się z Niemcami, Rosją i będą uważali, że wszystko jest super, bo „zrobiiliśmy laskę” Amerykanom. Także gamonie kompletni gamonie dadzą się wykorzystać jak…” To jest cytat z Sikorskiego u Sowy. Prorok.
  W dniu wszystkich świętych Polacy żebrają na cmentarzach na renowacje i uporządkowanie swoich cmentarzy, tymczasem pan minister Gliński daje lekką ręką 100 mln na muzeum polin i cmentarze żydowskie.
  Jesteśmy pod okupacją.
  Polin ze stolicą w Warszawiwie

 13. Wiele jest mord co zasługują na sąd ludzki. Oj wiele. Nie doczekają się oni go, lecz życie ludzkie jest krótkie i zanim się człowiek obejrzy wyląduje w trumnie. „Każdy z nich stanie przed Sądem”. Tym najwyższym. Tam to już będzie płacz i zgrzytanie zębami.

 14. PiS nadal nie rozliczył się z 300mln złotych za obchody Święta Niepodległości, oddal pejsom, na konferencji pewnie zaklepali, że oddamy Żydom 300 miliardów. Co tu komentować dla mnie są takimi samymi zdrajcami jak POqurwy, tylko z tą różnicą, że sobie mordy Niezłomnymi wycierają..Romek nadal będziesz głosował na Przemysława Czarneckiego?

  1. Nie, nie będą głosował na PiS. Już kilka miesięcy temu o tym pisałem.
   PiS był dobry dla uwalenia władzy PO. Dostał szanse od naszego środowiska, ale w trakcie kadencji ją zaprzepaścił.
   I tyle.
   RZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *