Wrocław odetchnął

750 kibiców Zagłębia Sosnowiec mimo formalnego zakazu uczestnictwa z zorganizowanych wyjazdach obejrzało porażkę 0-2 swojej drużyny we Wrocławiu z sektora gości. Dodatkowo spora grupka fanów Zagłębia wizytowała trybuny gospodarzy. I to nie jako partyzanci.
W meczu drużyny najsłabiej grającej u siebie z drużyną najsłabiej grającą na wyjazdach mógł być albo remis, albo ktoś musiał się przełamać. Na szczęście wyszło na to, że to Śląsk odbił się od dna tabeli meczów u siebie.
W zasadzie spotkanie powinno być rozstrzygnięte już do przerwy. Ale jak się pomaga „główce” ręką (Tarasovs) lub nie trzyma linii spalonego (Radecki), to co z tego, że piłka wylądowała w siatce.
Tym razem nie mogliśmy narzekać na piłkarza, o pardon, sędziego Musiała. Przy obu nieuznanych bramkach niestety miał rację, natomiast wyrzucenie z boiska zawodnika Zagłębia to był majstersztyk. Pierwsze zagrania faktycznie na „żółtko”, ale ten drugi faul naciągany jak gumka procy. Co nie zmienia faktu, że sosnowiczanie musieli grać ponad pół meczu w 10.
Przyglądaliśmy się Bambie. Ani partacz (choć ta 10 minuta…), ani orzeł. Przynajmniej na razie. Zagłębie też ma swojego Bambę.
Po przerwie Śląsk odpuścił czekając na kontry i po jednej z nich za sprawą Radeckiego wszystko zostało załatwione ostatecznie.
Na trybunach fajerwerków nie odnotowano. Na płocie Śląska głównie repliki starych flag.
red, fot. NI-FO

20+

komentarzy: 54

1. Ja nie wierzę w to co widzę…?!?
    Poznań nam się robi…. ! To są właśnie kibice… @magic napisał, że Murzyni są „spoko.”… bo Bambo się przeżegnał wchodząc i schodząc z boiska… bo katoliccy Murzyni lepsi są od arabusów…. @magica poparło450 osób… !!! Szok ! Panowie kibice… Śląska… modern futbol wam się marzy…?!? Sektorówki „Welcome refugis” „ Gegen Nazi”…. i sezonowi piłkarze. Piszcie…Petycje do klubu o przeniesienie całych wiosek murzyńskich pod Wrocław… Po co mają grać nasi skoro liberalni zarządcy miasta mogą drużynę z Afryki ściągnąć… Niedługo kibice Śląska wybiorą Bambo na piłkarza roku… i będzie histeria kryptotolerancji jak w Poznaniu kiedy Pyrusy wybrały Arboledę na piłkarza roku a klub dał mu kontrakt za 2miliony złotych na rok… No i sektor B zamiast Piotrek Celeban będzie darł ze wszystkich gardeł Koko Lubambo… brawo !!! Teraz widać ilu zakonspirowanych Sutryków siedzi na forum…1947% poparcia dla władz miasta. Brawo !

21+

1. W18, piszesz to co łatwo można zauważyć ( na fanie o tym było w kontekście marszu pedałów) to jak się urabia młodych Polaków i jak młodzi się zmieniają. Co do Czarnych to generalnie tak jest ze Murzyni katolicy są lepsi od murzynów muzułmanów czy arabusów bo się np: nie wysadzają itd. Tylko, ze to nic nie zmienia. Afrykaniec to afrykaniec zawsze stanie za swoim, czarny za czarnym nigdy za białym, mają taką solidarności palemienną, rasową o której my biali możemy pomarzyć. Czarny zawsze lepjej potraktuje czarnego niż białego.
      Teraz Polska, Polacy wbrew pozorom są bardzo otwarci na czarnych, kolorowych a wynika to z polskiej gościnności, ostatnio bywa tak że jak jakaś panna przywiezie jakiegoś czarnego (np z Anglii) do siebie to cała rodzina wokół niego skacze i traktuje jak króla wioski a jest tego sporo. Teraz taki przykład: Australijczycy przyjmowali biednych Afrykanów, ofiary wojny itd. wszyscy się litowali, pomagali ściągnąć rodziny (Nawet moja parafia pomagała, przed rokiem 2007, jakiemuś czarnemu ściągnąć rodzinę. Zanim ściągnął rodzinę to cieżko pracował a teraz oczywiście już jest na zasiłku, jego żona tylko pracuje) Teraz mają problemy i otwarcie mówią o afrykańskich gangach w dużych miastach (głównie Melbourne). Często członkami tych gangow bywają młodzi „wychowani” czy nawet urodzeni juz w Australii ludzie. Problem staje się poważny, nawet spora cześć moich „znajomych” lemingów widzi już, że to problemy i mówi o tym. Jeden czarny to nie problem ale jak tych jednostek będzie wiecej i więcej to będzie problem.

9+

2. @W18, dramatyzujesz. Pisząc, że ktoś jest bardziej spoko nie twierdzę, że tego bardziej spoko tutaj chce. Jakbym za sąsiada miał mieć Hindusa lub Murzyna to wolałbym Hindusa, jak Murzyna lub Araba to Murzyna. Nie cieszył bym się z żadnego z nich ale potrafię ocenić kto jest mniejszym złem czyli jest bardziej spoko. Dlatego napisałem, że wolę Murzyna z katolickiego kraju niż Arabusa, który będzie urządzał głodówki w czasie Ramadanu, przerywał trening bo mu akurat wypadnie pora modlitwy itd. Proste. A, że generalnie w publice piłkarskiej coś się zmienia to masz rację.
      W sobotę młyn Śląska przy wyczytywaniu składu skandował Śląsk tak samo głośno przy nazwisku Lubamby jak przy pozostałych zawodnikach. Ja wiem, że część kibiców najchętniej przyszłaby na stadion z bananami ale jednak to już raczej nie te czasy. Nie oceniam, stwierdzam fakt.

10+

2. Na razie Śląsk wygrał mecz, który po prostu musiał wygrać. Wygląda na to, że Zagłębie będzie przysłowiowym chłopcem do bicia, chociaż pewnie jeszcze jakieś punkty ugrają, ku rozpaczy innych, ale to już nie nasz problem, przynajmniej do 30 kolejki. W rundzie finałowej też trzeba obowiązkowo zdobyć na Zagłębiu 3 punkty. Wygrana we wczorajszym meczu cieszy, ale powodów do popadania w euforię nie ma. Martwi też rozmiar i styl wygranej. Zagłębie z wczorajszą dyspozycją i dodatkowo osłabione powinno być rozgromione, niestety, to nie nastąpiło, co nie napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Miejmy nadzieję, że to wynikało tylko z tego, że był to pierwszy mecz po przerwie w rozgrywkach i będzie tylko lepiej.

17+

3. Graliśmy nieźle, ale mimo grania jednego więcej, Zagłębie potrafiło zamknąć nas na 10 minut na naszej połowie.
    Mączyński niemrawy, dwa razy został zrobiony na zamach, jak junior. Nie wiem czy wykonał chociaż jeden sprint.
    Lubamba całkiem niezły- dobrze wrzuca i ruchliwy, ma przegląd pola, ale specjalnie zwracałem uwagę na to, czy jest szybki. Na moje oko – nie jest. Nie minął nikogo na szybkości i raczej nie wchodził w pojedynki 1 na 1.
    Radecki, Łabojko, Cholewiak – bardzo dobry mecz. W szczególności Łabojko i Radecki.
    Celeban na boku, fajnie to wyglądało, groźne wrzutki, mądre granie. Pewne, że jak dostanie na stronę zawodnika typu Kosecki, to nie poradziłby sobie.
    Farshad – gdyby piłka nożna nie była sportem kontaktowym, to byłby to bardzo dobry pilkarz.

Sytuacja z około 80 minuty, gdy jeden z zawodników Zagłębia dostaje piłkę na około 7 metr i w sytuacji sam na sam strzela prosto w Słowika, po czym bez reakcji, emocji wraca na swoją połowę, pokazuje jacy piłkarze grają w tej lidze. Parodyści bez ambicji.
    Kolejna kuriozalna sytuacja- z tych śmiesznych. Około 90. minuty. Piłka wychodzi na aut dla nas, Piłkarz zagłębia wybiega za piłką poza boisko, podczas gdy nasz już ma piłkę w rękach i podaje do zawodnika, który powinien być pokryty przez tego gościa co pobiegł. Nie mogłem i dalej nie mogę uwierzyć, że coś takiego jest możliwe w piłce nożnej dla dorosłych.
    Trybuny bez zarzutu, frekwencja na plus. Wydaje się, że to dobra sytuacja na odbudowanie mody na Śląsk.

9+

4. Co do piłkarza barwnego inaczej. Polecam zobaczyć powrót i odbiór w 25 minucie. Dawno takiego czegoś u naszych „wkładów” nie widziałem. Ciekawe, czy będzie tak grać w każdym meczu, czy chciał się tylko pokazać w debiucie i potem tylko pobieranie pensji

31+

5. Bohaterem mógł dziś zostać nasz ulubiony defensor z Łotwy z 2 bramkami na koncie. Czy ktoś policzył jaki % szans na awans do grupy mistrzowskiej?

7+

1. Skoro 42 punkty, to potrzebujemy 21 punktów:

– 7 wygranych i 2 porażki,
      – 6 wygranych i 3 remisy (zero porażek),
      – 5 wygranych i po Top8,

Sam oceń prawdopodobieństwo górnej ósemki, bo w mojej ocenie jest na to znikoma szansa. Konsekwentnie uważam, że w dużej mierze przyczynił się do tego Zarząd m.in. decyzją i przeciąganiu współpracy z „rwącym potokiem myśli trenerskiej”.

14+

2. Czyli z 9 meczów musimy wygrać 7. Nic prostszego, prawda? Chce się jeszcze komuś liczyć procenty?

12+

1. Jakiego „majstra”? Mistrza! „Majstra” szukaj sobie przy Bułgarskiej lub w innym dziwnym miejscu.

46+

2. @antykomuch
      „majstra” celowo ujęto w „”, nieważne w tym przypadku nazewnictwo, jak dla mnie może być „majster”, aby w Gdańsku.

32+

1. Też wolałbym hierarchię Wrocławianin – > Dolnoślązak – > Polak – > Słowianin – > Europejczyk – > Ale mamy tak jak mamy. Jak będzie dobrze grał i dawał z siebie 100% to nie mam nic przeciwko. Wiem, że przykład Franka ganiającego Rudolfa jest medialny ale jednak Murzyni są bardziej przewidywalni i jakkolwiek to zabrzmi „spoko” od islamskich p…

455+

7. Mówiłem,że dobrze,że sparingi tajne byly, pierwsze efekty widoczne.
    Myślę,że Milan z Piątkiem mieliby kłopoty ze Śląskiem teraz.Liga Mistrzów tuż,tuż!!

21+

8. Panowie czarnoskóry nasz piłkarz jest bardzo ruchliwy ale … przyjęcie słabiutkie, celne podanie słabiutkie, strzał na razie tez słabiutki. Wolałbym żeby grał jakis nasz młody chłopak. Gorszy nie będzie.

61+

1. Gdyby nasi nie byli gorsi to byśmy mieli parę pnkt. więcej. Rozumiem sceptycyzm bo do tej pory każdy zawodnik rodem z Afryki w Śląsku to totalna porażka. Ale mówmy jak jest. W tym meczu zagrał naprawdę poprawnie, a na boisku było kilku gorszych. Wiadomo on za Śląsk raczej nigdy ginąć nie będzie chciał ale może mu się chcieć dla własnych celów – czyli wypromować się i odejść dalej jak niegdyś Japończyk. Jest zwycięstwo trzeba się cieszyć bo kto wie co będzie za tydz. Hej Śląsk

40+

9. Przez chwilę uważałem, że będzie deja vu z ostatniego meczu u siebie. Z Koroną również prowadziliśmy 1-0, również przy prowadzeniu sędzia nie uznał nam bramki i również sędzia robił wiele by rywalom nie stała się krzywda. I choć Musiał starał się jak mógł (bo musiał), to udało się dowieźć zwycięstwo, a nawet podwyższyć prowadzenie w końcówce. Widać, że drużyna zaczyna lepiej reagować po stracie piłki i lepiej ustawiać się w obronie. Widać również zaangażowanie całego zespołu. I o to chodzi. Tylko ta skuteczność… Gdyby nie ona, to już do przerwy byłoby 5:0, a tak trzeba było drżeć o wynik do 79. minuty. Ale ma to też swoje plusy. Niech chłopcy nie osiadają na laurach i uczą się grać pod presją. Bo prawdziwa gra dopiero się zaczyna.

29+

10. Bambo zagrał przyzwoicie i nie ma się co go czepiać. Dawał dużo w ofensywie dzięki czemu mogliśmy przeprowadzać atakami zarówno lewą, jak i prawą stroną. Warto podkreślić, że widać rękę trenera, począwszy od stałych fragmentów gry, które dzisiaj były nasząmocną stroną. Kończąc na konsekwencji taktycznej.
    Co do czerwonej kartki, to drugą żółta była konsekwencją pierwszej. Gruzin dostał reprymendę, żeby trochę się uspokoić a w kolejnej akcji dalej idzie na całość. i nawet jeśli nie był to faul na kartkę, to zachowanie piłkarza już tak, który ewidentnie pokazał sędziemu że ma go gdzieś. Jedyne co usprawiedliwia Gruzina, to wcześniejsze puszczanie ostrej gry przez Musiała i nagły zwrot w ocenianiu sytuacji.
    Czekam na powrót Robaka, bo 2 gole przy tak ogromnej ilości sytuacji to dramat.

53+

11. Uważam POdobnie jak m i POdkreślam nie jestem obrońcom czarnoskórych są (nie tylko w naszym klubie e-sy ) grają to niech grają . Co do dzisiejszego występu Lubambo wstrzymałbym się z chwaleniem i negowaniem ale nie było źle czas POkarze czy zakup się opłacał.

11+

1. @Szmuc
      Zajrzyj do słownika ortograficznego.
      Jeżeli nie postarasz się i nie poprawisz pisowni języka ojczystego, to Bóg Cię pokarze i nikt nie pomożesz wówczas żadnym obrońcom, choć to powinno być tak, że obrońca pokaże dobrą grę i nie będzie trzeba być obrońcą jego postawy na boisku.

11+

2. Dla ciebie opłacalnym zakupem może okazać się zakup słownika ortograficznego, lub powrót do trzeciego oddziału szkoły podstawowej. Pytanie do Redakcji, która jest bardzo wyczulona na punkcie poprawnej polszczyzny – dlaczego publikuje się tak kompromitujące wpisy pod względem ortografii i interpunkcji.

8+

12. Podobnie jak redakcja uważnie obserwowałem nowy nabytek – Lubambo. Nie zgadzam się że ani partacz ani orzeł , bo schodzić powinien przynajmniej z dwoma asystami (Piech i Celeban) przy czym także sporo „wiatru” na skrzydle , nie oddychał rękawami po 20 minutach , tak że w mojej opinii bliżej mu raczej do oceny powyżej średniej niż poniżej. Ale….. To dopiero pierwszy mecz , jeśli utrzyma taką tendencję przez trzy kolejne będzie można stwierdzić czy to naprawdę dobry nabytek Śląska. Mecz sam w sobie do „odfajkowania” i tyle.

44+

13. Grał dobrze, w większości akcji ofensywnych miał swój udział. Bardzo porządnie dośrodkowoywał, panował nad piłką. Jesteście nieobiektywni, to niesprawiedliwe.

51+

1. Jakie grał dobrze. Podawał nie w tempo. Źle się ustawiał. Trochę jeździec bez głowy. Na plus na pewno szybkość i fakt że nie boi się uderzać.

27+

1. Wyobraźcie sobie w takim gustownym kostiumie…Martusię Lempart.
      Wszystkie LessPartnerki miałyby wilgotno

18+

2. Powinno być dużo chętnych do nabycia tych strojów. Cena prawie połowę niższa niż meczowej repliki koszulki Śląska.