Start

 Za oknami wiosna. Na szczęście, bo jeszcze parę dni temu mieliśmy atak zimy. Gdyby się przedłużył, to frekwencja na meczu Śląska z Zagłębiem Sosnowiec stałaby pod znakiem zapytania. To znaczy i tak stoi, gdyż w naszym przypadku hulający po trybunach wiatr stanowi normę i tylko wielkość owej pustki jest zmienna, ale mimo wszystko lepiej mieć około 5 tysięcy ludzi na trybunach, niż 1 500 jak to było na ostatnich meczach zimą ubiegłego roku.
Choć to początek rozgrywek po ligowej przerwie, co zawsze wzmaga zainteresowanie, ale szału nie będzie – to chyba wiemy wszyscy. Tym bardziej, że fanatycy Zagłębia Sosnowiec mają oficjalny, wydany przez Komisję Ligi zakaz pokazywania się na Pilczycach.
O życie?
Sportowo zarówno Śląsk jak i Zagłębie marzą o jednym. Uratowaniu się przed spadkiem. O ile dla Śląska zadanie to zdaje się być realne, to w przypadku sosnowiczan byłaby to zakrawa na cud. A do tego cudu koniecznie jest im potrzebne… zwycięstwo we Wrocławiu. Co z kolei byłoby małym gwoździkiem do trumny Śląska.
Śląsk po raz pierwszy w meczu o stawkę wystąpi pod okiem nowego, czeskiego trenera Vitezslava Lavicki. Od niego będzie zależało, czy na murawę wybiegnie któryś nowych zawodników: Hołownia, Mączyński czy Bambo.
Mecz aktualnie 14 i 16 drużyny w tabeli rozpocznie się w sobotę 9 lutego o godzinie 15:30.
AP, fot.sportowezaglebie.pl

18+

komentarzy: 26

 1. Klasyfikacja liderów w ,,hulaniu wiatru na trybunach,, :

  1.Śląsk na stadionie Miejskim (23% wypełnienia trybun)
  2.Amica na stadionie Inea (28% )
  3.Cracovia na stadionie Miejskim (32%)

  PS.owe 23% i tak uważam na lekko naciągane.

  8+

 2. Stawiam, że Mączyński i Bambo wybiegną w pierwszym składzie na 100% i niech dadzą z siebie 100%, a wtedy nie będzie ważne, czy jeden jest bardziej opalony od drugiego.

  13+

 3. Kogo jak kogo, ale Zagłębie Sosnowiec nie tylko wypada, ale nawet trzeba wpuścić na nasze trybuny. Chociażby ze względu na zasady.

  48+

 4. A ja swoje ! Wszyscy na każdy mecz Śląska !!! i taki mały kamyczek do redakcyjnego ogródka….uważam, że na stronie Fanatyków w treści artykułu powinno być nakręcanie, podsycanie i wręcz zobowiązanie do kibiców, że trzeba iść na mecz…szczególnie na B !!!! A czytamy o pewnie słabo będzie, u nas to norma, może pogoda nas uratuje itp… Hej Śląsk !!!

  25+

  1. Najważniejsza jest porażka tej drugiej drużyny, Zagłębia. Porażka Śląska (jeśli takowa nastąpi), choć do zakończenia sezonu będzie jeszcze 16 kolejek, będzie kazała nam się powoli oswajać z grą w niższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie.

   10+

  1. Babcia ma swoje imię. To jedno. Poza tym biega w BB, to drugie, więc ze względu na to i fakt, że złamała u nas niejedno mańkowe serce, powinna być. Nie nabijaj się

   6+

  2. Jeszcze raz szacun dla babci której nie znam imienia. A ta pani utkwiła mi w pamięci ze zdjęcia kibiców Zagłębia którzy byli 15 lat temu we Wrocławiu. Na tym meczu byłem ale jej osobiście nie widziałem. Niech nasi kibice biorą z niej przykład że w tym wieku można jechać na wyjazd.

   3+

  1. Trzeba być co najmniej godzinę wcześniej, jakby przesunęli rozpoczęcie…Należy też rozważyć, czy od razu nie jechać na Oporowską, jakby w ostatniej chwili zmienili miejsce rozgrywania meczu, ale ten stadion chyba nie ma licencji.

   8+

 5. Zagłębie Sosnowiec jeszcze bez wygranej w delegacjach w bieżących rozgrywkach (3 remisy i 7 porażek w 10 wyjazdach). Wypadałoby przedłużyć im tą passę.

  32+

  1. Fakt, grają ze sobą najgorzej punktujące u siebie (Śląsk) i na wyjeździe (Zagłębie) drużyny w lidze. Przesądy przesądami, ale tu trzeba zap… i gryźć murawę.

   1+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *