Psychol z dinozaurem

 Po wielkim poruszeniu, jakim było zadźganie w ramach Wielkiej Orkiestry malwersanta Adamowicza w zasadzie nie pozostał już żaden ślad. A jeśli coś zostało, to raczej smród. Opinia publiczna teraz już lepiej wie o jego licznych kontach i mieszkaniach, o darowiznach liczonych w setkach tysięcy złotych i tym podobnych cuchnących sprawkach. Trup ledwo co ostygł, a żałoba nabiera tempa, na jego trumnie zaczął się taniec pogrążonej w żalu małżonki, która zdaje się ma jeszcze więcej za uszami niż sam Adamowicz.
Jeszcze próbę reanimacji trupa podjęto za sprawą filmiku TVN-u, który burzy wyobrażenie przeciętnego telewidza, który naoglądawszy się filmów doszedł do wniosku, że trzy dźgnięcia w klatę albo są niegroźne (Rambo), albo śmiertelne tak, że dźgany umiera sekundę po trafieniu.
Jednak z tego ożywiania trupa nic nie wyszło, bowiem znudzeni widzowie przerzucili się na inne afery.
Najpierw zachłyśnięto się „mową nienawiści”, czego ofiarą padł Piotr Ryba, bo niedaleko żydowskiego spektaklu wspomniał o żydostwie. Następnie kilkaset tysięcy gamoni zostało naciągniętych na kupno egzemplarza Głosu Tel Awiwu. Zapowiadano tam aferę. No cóż, kto czyta ten periodyk ten sam jest sobie winien, kasa na egzemplarz wywalona została w błoto, bo z całej „afery” z podsłuchiwaniem Kaczyńskiego najistotniejsze jest to, że pier…. Kaczor ani razu nie przeklął.
A dziś już truchło Adamowicza zostało wklepane w ziemię ostatecznie. Okazało się, że przez rok mieliśmy premiera – idiotkę, która za rzeczywistość bierze filmy „Park Jurajski” czy „Jaskiniowcy”. Mówienie o ludziach rzucających kamieniami w dinozaury… woda z mózgu pani Kopacz może być trująca.
Na jej usprawiedliwienie trzeba przypomnieć, że dokładnie to samo swego czasu mówił Michaś Kamiński, tyle, że on zamiast dinozaurów używał mamutów. Pani premier mamut się pomylił z dinozaurem. Dobrze, że pani Kopacz nie leczy, wszak z wykształcenia jest lekarzem, a nerka to nie to samo co wątroba.
No i nasz ulubiony Stefcio.
Czasem jest tak, że ludzie wyglądają jak debile, ale gdy otworzą gębę to się nadziwić trudno, jaką wizualny gamoń posiada wiedzę, elokwencję i jaki jest sprawny w sztuce konwersacji. Jednak najczęściej wrażenia wizualne pokrywają się z rzeczywistością. Przyznacie, że wzrok to Stefcio Niesiołowski ma, powiedzmy delikatnie, psychopatyczny. A z tego co mówi też wyłazi jakiś „pata”. Najbardziej pasuje „socjo…”.
Teraz wyszło, że jest eromaniakiem, który zalicza panny lekkich obyczajów podsyłanych mu w formie łapówki.
Ludzie lubią szoł. Ale szoł musi być łatwe w odbiorze, proste w przekazie i zrozumiałe.
Szoł jest tam, gdzie jest krew, seks, taniec, używki, kasa i dużo śmiechu.
Szoł na gdańskiej scenie WOŚP był, choć krew jakoś nie tryskała, a powinna. Ale teraz mamy lepsze widowisko. Kopacz ujeżdżająca dinozaura i zawodowy pieniacz sejmowy okazujący się seksualnym żebrakiem skutecznie zamordowali legendę świętego Pawła.
Roman Zieliński, fot. ELBA stroje karnawalowe

komentarzy: 18

 1. Odnośnie specjalisty od bzykania..muszek.. Napad na Źródłowej:Ekspedientka z utargiem zostaje napadnięta przez Czumę. Niesiołowski stoi „na lipku”.Kobieta (nie w ciemię bita) ma w reklamówce cegłę i nokautuje napastnika.Policja zatrzymuje Czumę,który „sypie” Niesiołowskiego.Obydwaj dostają „propozycję nie do odrzucenia”. Zorganizować „Ruch” w celu wyłapania „niedobitków” 1968 roku.Prowokacja się udaje: Wielu studentów z Łodzi,Gdańska i Lublina,wylatuje z „wilczym biletem”.Rzecz ciekawa, Niesiołowskiemu i Czumie,7-letnie wyroki nie przeszkodziły w ukończeniu studiów.

  1. Edit: Będąc młodą lekarką wszedł raz do mnie dinozaur i rzekł:
   -Dzień dobry Pani doktor.
   -Dzień dobry. Co Panu dolega – rzekłam.
   -Kamienie, Pani doktor, kamienie – westchnął dinozaur i wyciągnął się na leżance.

 2. Co do leczenia ludzi przez panią „doktor”, to miałem tą „przyjemność” skorzystać z jej usług będąc dzieckiem. Na szczęście nie zdążyła zrobić mi krzywdy ponieważ mama zachowała zdrowy rozsądek i mnie ewakuowała.
  Podobno takie brednie gadała, że się włos na głowie jeżył.

  1. Dawno temu była sobie Anastazja P. Urzędowała w hotelu sejmowym. Potem nawet napisała książkę o wyczynach posłów. Podobno dużo było o Stefanie. Chyba to wtedy Stefan stał się krzykaczem. Niestety pożałowałam pieniędzy na kupno i czasu na czytanie.

 3. Kiedyś chodził w piątki tajny morderca a teraz jest nowa moda . Usmircanie sie na scenie politycznej . Kulczyk , Adamowicz i palenie ciał jak ….. Niewiem .

 4. Czy tylko mi się wydaje że za dużo,, bomb”wybucha ostatnio?Po mojemu to Ziobro odrobił lekcje z lat 2005-2007 i najpierw poświęcił swoich (Misiewicz, Kamiński) którzy i tak już byli odpaleni z Pisu. Po to tylko żeby nie było wycia o polityczne motywacje w CBA. Nazajutrz afera z Lotosem, teraz Stefan ciekawe kto jutro.Dali temat totalsom z dwoma wieżami i zaczęli czyścić. Na TVN będą maglować biznesmena JK bo tonący brzytwy się chwyta.W PIS wiedzą że nikt normalny tej afery nie kupi. O Lotosie i Stefanie oczywiście cisza.Kampania ruszyła

  1. Jak nie wiedzą ile trzeba zarabiać w Polsce zeby dostać 1,3 miliarda kredytu, to jasne ze nie kupią tej afery. Podpowiadam, zeby dostać taki kredyt firma miesięcznie musi zarabiać na czysto minimum tyle ile jest srebrna ma łączną wartość udziałów i obawiam sie ze nawet taka kwota nie wystarczy.

  2. @Nienormalny, skąd ta ksywka? A tak merytorycznie to jak to było z partią Peru? Na co on dostał kredycik? Co było zabezpieczeniem dla kasy wydawanej na partię, której jeszcze nie ma?

  1. Wdówka chce do parlamentu jewropejskiego bo tam może się ukryć a tu by jeszcze ktoś co chwile wypominał mieszkania i darowizny…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *