Żyd zabił nocą

 To się działo dokładnie 75 lat temu. 29 stycznia 1944 r komunistyczny, żydowski oddział wraz z “partyzantką” sowiecką dokonał mordu na polskich mieszkańcach wsi Koniuchy (obecnie Litwa), Rozkaz brzmiał: “Zabić wszystkich Polaków”.
Śmierć przyszła do Koniuchów w mroźny, styczniowy poranek. Na dworze panował jeszcze mrok, kiedy rozległy się serie z broni maszynowej i eksplozje granatów, a w niebo strzeliły płomienie gorejących chat.
Przerażeni mieszkańcy wybiegali z domów boso i w bieliźnie. Uciekali w popłochu, znacząc śnieg strugami krwi. Z któregoś domostwa wypadła młoda kobieta z maleńkim dzieckiem na ręku. Seria z pistoletu maszynowego obaliła ją na ziemię. Podbiegły do niej zaraz dwie uzbrojone zabójczynie. Jedna z nich schyliła się, podniosła płaczące dziecko, po czym cisnęła je w płomienie…
Był 29 stycznia 1944 roku. Oddziały sowieckich i żydowskich partyzantów „ukarały” polską wieś Koniuchy na skraju Puszczy Rudnickiej.
Cytat ze strony Noworudzcy Patrioci, fot. M

komentarzy: 6

    1. I wieś Mickiewicze gdzie zatłuczono dwie siostry mojej babki. Ani PCK ani obecnie IPN nic nie wie o tej zbrodni. Nie wolno mówić, że żydzi wychodzili z lasu i mordowali spokojnych, pracowitych chłopów.Przydałoby się stworzenie listy pomordowanych przez żydostwo i upomnienie się o pamięć o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *