O polskiego Neptuna

 Dostaliśmy prośbę od naszego stałego Czytelnika z Gdańska. Chodzi o istotną dla naszej najdalszej dzielnicy sprawę. Zresztą przeczytajcie sami:

Drodzy kibice Śląska. Jak zapewne wiecie w Gdańsku odbędą się przedterminowe wybory na prezydenta miasta. Według harmonogramu ogłoszonego przez władze centralne naszego kraju, odbędą się one w dniu 3 marca 2019 roku. Jaka jest sytuacja Ruchu Narodowego i stosunek do tych wyborów? Nie wystawiamy żadnego swojego kandydata będącego członkiem naszej partii. Na pole walki wyborczej natomiast, wychodzi jeden z członków naszej koalicji do Europarlamentu tj. Pan Grzegorz Braun. Co to dla nas oznacza? Oficjalnie Pan Grzegorz rejestruje Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna. W praktyce bardzo potrzebuje naszej pomocy w zbiórce podpisów. Realnie powinniśmy dla niego zebrać minimum 1500-2000 podpisów. Wszystkie podpisy zaczniemy zbierać dopiero od poniedziałku tj. 28.01.2019 ze względów formalnych. Jeśli uda się zdobyć karty do podpisów (co będzie oznaczać wcześniejsze zarejestrowanie samego podmiotu jakim jest KWW GB) we wcześniejszym terminie również zostaniecie o tym poinformowani. To o co Was dziś proszę to maksymalna mobilizacja siebie i swoich znajomych. Plan działania i kamienie milowe:
1.
25-28 01 2019 Rejestruje się KWW Grzegorza Brauna. Zadania na ten czas dla nas: proszę Was o mobilizację swoich znajomych i rodziny w kwestii pomocy przy zbiórce podpisów pod KWW. Jeszcze nie zbieramy ale przygotowujemy siebie i znajomych, że takie coś będzie mieć miejsce.·
Wyszukujemy ludzi chętnych do udziału w pracach w komisjach wyborczych w dzień wyborów tj. 03.03.2019. W komisji płaca za ten dzień 150 zł. Praca będzie wyjątkowo lekka bo lista do liczenia będzie wyjątkowo krótka, osoba chętna powinna przynieść Wam minimum 20 podpisów za to, że zostanie zgłoszona na kandydata do komisji wyborczej – raczej nie będzie konkurencji do komisji. ·
Potrzebnych jest również minimum dwóch – trzech ludzi, którzy chcieliby zarobić dodatkowe pieniądze i mają czas w dniach 28.01-2019 – 05.02.2019 kontakt do mnie pod nr. 536 498 176 (najlepiej sms z imieniem i nazwiskiem oraz informacją, że jest zainteresowany dorobieniem) – proszę pomóżcie mi znaleźć takich ludzi. A może ktoś z Was się pisze na taką akcję?
2.
28.01.2019 rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod listy. Przekazujemy gotowe listy do zbiórki podpisów naszym znajomym i pomocnikom. Sami również zbieramy.
3.
01.02.2019 odbieramy listy z uzupełnionymi podpisami od osób, które chcą pracować w komisjach wyborczych.
4.
Codziennie będzie jedna osoba kontaktowa do odbioru list w Gdańsku w trakcie trwania zbiórki. Wystarczy zadzwonić i człowiek od Pana Grzegorza podjedzie odebrać listy z podpisami. Dalsze informacje jak i kontakt do osoby odbierającej podpisy w Gdańsku i okolicach otrzymacie w kolejnym mailu. Trzymajcie kciuki, jutro rejestracja Komitetu.

Drodzy Wrocławianie . Wpłyńcie proszę na waszych gdańskich kolegów, rodzinę by zaangażowali się w tą akcję.
Lechista88 w imieniu RN, fot. PAP

Tu wywiad z Grzegorzem Braunem z wRealu24
https://www.youtube.com/watch?v=6_ULAhbPSEA
UWAGA: Podpisy muszą być złożone do 6 lutego, czyli czasu jest naprawdę niewiele. Ważne są wyłącznie podpisy osób zameldowanych w Gdańsku, zatem zbieranie ich na Dolnym Śląsku wśród nas samych mija się z celem. Ale niemal każdy z nas ma jakieś gdańskie kontakty. Może warto zadzwonić na dniach do naszych gdańskich znajomych?

komentarzy: 20

 1. Mamy 4.000 podpisów ze wsparciem. 25 % nie uwalą choćby sie zesrali. Dziś byliśmy w Sądzie Najwyższym składać skargę na decyzję PKW nakazującą zmiane nazwy komitetu wyborczego Wszystko dla Gdańska. Jest to komitet nielegalny! I Adamowicz był nielegalnie wybranym prezydentem. Proste jak drut.

 2. Drodzy przyjaciele. Proszę Was o pełną mobilizacje. Udało nam się zebrać 3000 podpisów. Teraz brakuje kilkaset bo wiadomo, że część będzie automatycznie odrzucona. Dlatego pełna mobilizacja ! Dzwońcie do kolegów, rodziny, znajomych z Gdańska. Agitujcie, namawiajcie. Ci którzy zgodzą się nas poprzeć proszeni są o udanie się do naszego biura KWW Grzegorza Brauna przy ulicy Do Studzienki 5/1 w Gdańsku Wrzeszczu. Cały dzień koleżanki i koledzy z RN dyżurują tam oczekując na listy poparcia. To wielka szansa dla polskiego Gdańska. Wielka szansa na usunięcie gdańskich układów. Gdy ktoś zapytał mnie co człowiek z Torunia ma do Gdańska odpowiedziałem … czy wie Pan ilu żołnierzy z Westerplatte pochodziła z Pomorza nie był w stanie mi odpowiedzieć. Ja wiedziałem… większość pochodziła z kieleckiego …. i nie przeszkadzało im to bronić Wybrzeża, Gdańska , Polski. Bracia Wrocławianie pomóżcie. Może poprosicie również ziomków z Legnicy czy Lublina. To może być sensacyjna i miarodajna potyczka na linii Układy – Polska

 3. O co tutaj chodzi ,,osoba chętna powinna przynieść Wam minimum 20 podpisów za to, że zostanie zgłoszona na kandydata do komisji wyborczej – raczej nie będzie konkurencji do komisji. ·”. Dobrze rozumiem, że osoba chętna do pracy w komisji powinna przynieść 20 podpisów ?

 4. Mnie w tej sprawie interesuje jedno – dlaczego PIS nie wystawia kandydata? Czy po Smoleńsku PO wycofało się z pomysłem przedłożenia nam kandydatury szoguna?

  1. Bo kalkulują. Wyborów w Gdańsku i tak nie mają szansy wygrać, a wizerunkowo może ich to bardzo osłabić i w konsekwencji w jesiennych wyborach może uciec parę procent.

  1. Widać, że nie przemyślałeś swego wpisu.
   Na razie ma być trzech kandydatów. Nawet jeśli jeden zdobędzie 80%, to pozostałe 20 musi się rozłożyć na dwóch.
   Powiedzmy, że kandydatów będzie nawet pięcioro. W przypadku, gdy PiS nie wystawia swojego, to ten elektorat rozłoży się na Piotra Walentynowicza i Grzegorza Brauna właśnie.
   2,41 to miał we Wrocławiu Jarząbek, choć prawie 1% zabrał mu Bogusławski. Obaj „niemedialni” i mający ten sam elektorat. Przy 10 kandydatach.
   Rachunek prawdopodobieństwa podpowiada, że gdybyśmy się założyli (jak coś stawiam pół litra jakiejś polskiej wódki – przyjmujesz zakład? możemy postawić próg 5%), że Braun musi mieć więcej.
   RZ

   PS. Coś mi się zdaje, że PiS będzie sobie po tych wyborach pluł w brodę, bo ludzie, którym powyższe kalkulacje i taktyczne niuanse są kompletnie nieznane, uwierzą w możliwość przebicia się RN&Korwin&Pobudka&kijWieKogoJeszczeSkoptują

  2. Może i ma Pan rację . Zobaczymy co się wydarzy. W każdym razie tego Gdańskiego bagna i tak nie osuszą w tej ( nadchodzącej ) kadencji .

 5. Po wczorajszym apelu Brauna o tym samym pomyślałem,czy kibice Lechii i nie tylko włącza się w zbiórkę podpisów popierających komitet wyborczy Brauna. Traktuje to jako papierek lakmusowy wobec szans wyborczych dopiero co powstałej koalicji. Tu już nie ma wymówek,że nie ma na kogo glosować. A i kasy tez im potrzeba,jak ktoś ma to proszę o podanie konta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *