Tępienie święconych siekier

 Nastroje antybanderowskie w całej Polsce, a we Wrocławiu w szczególności, to norma. Obecnie polskie społeczeństwo z coraz większą niechęcią patrzy na wszystkich Ukraińców. Powody są różne; dużo ich i zabierają pracę jednocześnie obniżając płace, wzrasta przestępczość, brak chęci uczenia się polskiego języka, inny nieco kod kulturowy… przyczyn jest całe mnóstwo. Ich skutkiem jest wzrastająca niechęć. We Wrocławiu objawiała się między innymi rozróbami podczas meczów piłkarskich w których uczestniczyła ukraińska drużyna Dynamo Wrocław.
Ostatnio przed Ukraińcami skapitulowało państwo polskie. Jak ktoś nie wierzy, nich zerknie w ostatnie wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej Polska wysyłała Ukraińcom miliony złotych nie żądając w zamian nic.
Na najniższym szczeblu władzy klękanie przez Ukraińcami również jest praktykowane.
Rządzący Wrocławiem do spółki z szefostwem Uniwersytetu Wrocławskiego zainstalowały tablicę upamiętniającą ukraińskiego, greckokatolickiego arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego. Człowieka, który przez cały okres międzywojnia był przeciwnikiem polskiej państwowości. Kolaborował zarówno z Hitlerem jak i Stalinem, do których pisał wiernopoddańcze listy oraz odprawiał nabożeństwa w ich intencji. Dodatkowo wyświęcał kapłanów biorących udział w rzeziach ludności polskiej na Kresach i pozostawał głuchy na apele o wezwanie do zatrzymania ludobójstwa na Polakach.
W najbliższy piątek 25 stycznia o godzinie 17:00 pod gmachem Uniwersytetu Wrocławskiego (plac Uniwersytecki) pisarz i działacz środowisk kresowych Stanisław Srokowski organizuje wiec sprzeciwu wobec tej postaci i postawionej mu tablicy pamiątkowej.

* w poniedziałek 28 stycznia stowarzyszenie „Civitas Christiana” we Wrocławiu zaprasza na spotkanie, którego tematem będzie walka Romana Dmowskiego o kształt Polski Niepodległej na konferencji w Paryżu.
Prelegent Piotr Sutowicz wygłosi wykład p.t. „Panie Dmowski, ma Pan głos!” 28 stycznia 2019 r. (poniedziałek) godz. 17.00 Wrocław, ul. Kuźnicza 11-13 sala klubowa, I p.
degrelle, RZ, fot. TVP Polonia

komentarzy: 16

 1. I jeszcze to Romek…. Wydaje mi się, że „fachowcy” z Onet-u czytają fana…. bo szybko reagują…. hahahaha…
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/atomowy-wyscig-zbrojen-infografika/szg6hf2
  Podane jest, że Izrael ma 80 głowic nuklearnych…. Tylko, że od 1945 roku nie prowadził, żadnych prób z bronią jądrową…. to se nie da. Bo wzbogacanie atomów danego pierwiastka do stanu masy krytycznej to proces nieprzewidywalny i po wzbogaceniu każdej partii materiału nuklearnego musisz zrobić jedną próbę, żeby wiedzieć, że materiał rozszczepialny jest w stanie masy krytycznej mogącej spowodować zakładaną eksplozję. To bomba ale jeszcze lotnictwo strategiczne lub rakiety przenoszące…. kolejna zagadka… Jak Korea Północna mająca poniżej 10 głowic musiała wykonać kilkanaście-kilkadziesiąt testów a Izrael żadnego…? Jakim cudem ? Posiadając francuski reaktor próbny z 1965 roku…. nie możliwe…. Ktoś powie, że za żydów amerykanie robią próby w Newadzie albo na wyspach oceanu Spokojnego…. ale to świadczyłoby o tym, że to jest broń amerykańska…. i że oni panują nad programem…. tylko po co…. mieliby robić tą żydowską szopkę. Bez próbnych eksplozji (amerykanie robią 15 rocznie) nie można mieć bomby atomowej bo materiał rozszczepialny jest jak akumulator…. jak wzbogacasz powoli materiał przez 5 lat…. to on następne 5 lat jest zdolny do użycia… potem trzeba go wzbogacać na nowo czyli jak masz 80 głowic to musisz mieć z 500 wirówek… żeby cyklicznie wzbogacać uran potrzebny w razie „W”…. i każdą partię musisz sprawdzić…. czyli odpalić jeden z 81 przygotowywanych. I A żydy tego nie robią…. czyli kłamią jak zawsze. To potwierdza ten raport z lat 90-tych. Tyle żydy mają bomb atomowych co akurat jest w silosach przycumowanych w Hajfie amerykańskich atomowych okrętów podwodnych…..

 2. Wiesz o co chodzi @Antykomuchu w pisaniu o Żydach….o zasadę.
  Zasad mówi że: „Wroga możesz pokonać albo pokochać” Skoro wychodzimy z założenia, że żydzi są wszechmocni i tylko od nich zależy ile od nas wytargają a u nas urzędnicy to bydło sprzedajne i nie ma siły, żeby ktokolwiek się przeciwstawił to przegraliśmy już jeszcze nie zaczynając walki. jeżeli puszczamy komunikat, że Żydów nie da rady pokonać (bo rządzą światem) i należy ich pokochać to nie dziwmy się, że rośnie skokowo liczba „lewaków z rozsądku”
  Rząd Polski w Londynie po masakrze Polskiego Korpusu Powietrzno Desantowego pod Arnhem przybrał politykę informowania społeczeństwa Polskiego, że Krasna Armia nie jest taka zła bo są to wrogowie naszych wrogów. Korpus gen Sosabowskiego miał być zrzucony w okolicach Warszawy by wesprzeć akcję „Burza”… która miała „wyrąbać” dużą dziurę w okolicach warszawy i nie oddać jej Sowietom. Plan był chybiony od samego początku bo wszyscy wiedzieli, że świat i tak jest już podzielony. Sowiecki agent dopilnował, żeby Korpus został zrzucony prosto na karabiny niemieckie, sowiecki agent dopilnował, żeby mimo tego gen. Okulicki bez decyzji rządu Londyńskiego rozpoczął Powstanie…. (za co Anders domagał się sądu polowego dla Okulickiego) Sowiecki agent przypilnował Martina Bormana, żeby ten wpłyną na Adolfa…. i Borman tak przedstawił „Powstanie Warszawskie”…. że Hitler wpadł w furię i kazał zniszczyć warszawę i warszawiaków…. kompletnie irracjonalnie bo zniszczenie trzonu polskiej AK było sprzeczne z interesem III Rzeszy. Wszyscy wiedzieli, że AK będzie walczyć z Krasną Armią… na zapleczu gdy Ci będą szli na Berlin i znaczne siły Sowieci będą musieli powiązać z walczącymi oddziałami partyzanckimi. Nie wyszło wszystko co miało wyjść a to ze względu na strategiczną przyjaźń Imperium Brytyjskiego i ZSRR. Wtedy naród polski skoro nie mógł pokonać wroga musiał go pokochać. I takie były intencje Rządu Londyńskiego. W 1945 roku skończyły się pieniądze z BGK za które był utrzymywany i Rzad Londyński i Armia Polska na zachodzie. Więc przegraliśmy wszystko. Dziś nie ma podstaw do tego, byśmy musieli Żydów z NY bez walki pokochać i każdy przekaz, który od nas płynie powinien być klarowny….że bronimy, że jesteśmy, że walka trwa a przeciwnik wcale nie jest taki silny jak o nim mówią…..” że:
  „Przeciw nim sterczy biała, wąska, zaostrzona,
  Jak głaz, bodzący morze, reduta Ordona.
  Sześć tylko miała harmat. Wciąż dymią i świecą;
  I nie tyle prędkich słów gniewne usta miecą,
  Nie tyle przejdzie uczuć przez duszę w rozpaczy,
  Ile z tych dział leciało bomb, kul i kartaczy…..”

 3. Romek oglądnij film do końca….. to ważne. Propaganda propagandą ale wychodzą „Szydła z worka”. Amerykanie dopiero w latach 90-tych wsparli jakiś projekt-czyli 50 lat po wojnie dlatego, że pieniądze zasiliły konta amerykańskie. I łatwo nie było. Nie bagatelizuję żydów ale uważam, że gadające głowy tworzące Judeocentryzm to nieporozumienie. Ja dookoła mam takich ludzi. Znam kobietę…która uległa mitowi o wielkości żydów do tego stopnia, że wysłała córkę zamiast na naszą Akademię Medyczną do Krakowa na Hebraistykę…żadnych powiązań… serio… zwykła mitomania. Zagadałem kiedyś… „no to dobrze zostanie rezydentem w Jerozolimie i będzie chrześcijan oprowadzać po „Świętym mieście”…. a ona nieeee tu będzie w Polsce… z żydami pracować… bo oni tu wszystko co lepsze nam zachować. Ręce opadają. zauważyłeś…. że do której księgowej nie wejdziesz wszędzie wiszą obrazki żyda co liczy pieniądze…. Pytam „Dlaczego”….. odpowiedź bo szczęście dają obrazki i pomyślność…. ręce opadają…. Jak wszystkim wmawiamy, że żydzi są wszędzie i wszystko mogą, to jak chcemy, żeby 60% wrocławskich głupków nie głosowała na polityka, który marsze na rocznicę Izraela robi. tu jest praca u podstaw potrzebna… Pawlikowski znowu spłodził jakiegoś gniota i ma trzy nominacje do Oskara…. kina pełne…. bo „on jest powiązany”… więc jak ktoś oglądnie gniota i zapłaci za bilet Pawlikowskiemu, to Pawlikowski, będzie miał kasę na kolejną „Idę”… Internet pełny jest bełkotu o tym jacy żydzi są przebiegli… i jak rządzą światem… I co i gówno… tyle mogą. I nie wierzę w broń atomową w Izraelu… po tym jak podczas wojny 6-dniowej zatopili statek US Navy na pewno nikt by im tej broni nie dał tym bardziej, ze czytałem w latach 90-tych taką gazetę Spotkania gdzie były pokazane instalacje rakietowe na świecie w kontekście silosów pod Koszalińskich atomowych PGWR… o tym, że w PRL była uzdatniana prawie tona Plutonu i, że Żarnowiec został zamknięty bo planowano tam oprócz elektrowni rozwijać instytut badań Jądrowych. Dość rzetelny raport z otwartych archiwów Jelcyna…. i kupa. Izrael „miał” tyle broni jądrowej u siebie co na łodziach podwodnych przywieźli amerykanie i jak stacjonowali w portach to Izrael „miał” broń jądrową.
  Nas broni teraz lobby handlowo-bankowo-zbrojeniowe…. dokładnie to samo co za pieniądze podatnika amerykańskiego wyposaża Koreę Południową, Turcje, Izrael czy Japonię…. Wyposaża i pilnuje Niemiec. Więc kasa z polski musi iść w ich ręce… bo musimy kupować od nich gaz i Black Howki… ze Świdnika…. który należy do koncernu Sikorsky… więc nawet jak w tym lobby są żydzi to nie mają oni nic wspólnego z strefą finansową….i nie zawahają się przed niczym, żeby handlować bronią… To są Ci co dawali sprzęt Stalinowi za 10% wartości i zabili Kennediego jak chciał za szybko zakończyć wojnę w Wietnamie. Więc czemu mamy patriotów polskich straszyć żydami…? skoro nie ma czym…! Straszyć trzeba Niemcami i Rusami…. bo Amerykanie i żydy jak przyszli tak pójdą… My tu zostaniemy i albo nas Niemcy mogą wyrżnąć jak Słowian Połabskich albo zapanuje znowu Ruski syf. Nie ma co straszyć ludzi Ukraińcami bo oni się fajnie polonizują. No chyba, że uważamy, że jesteśmy tak mało atrakcyjni i nie mamy nic do zaoferowania a Ukraińcy zostaną w RP wierni Banderze….To jakieś niepojęte bzdury. Bedzie z nimi problem jak zaczniemy ich nękać a nie udomowimy. Z regóły tacy co cha się „wkupić” dużo dają z siebie i starają się być bardziej Polscy niż Polacy. Mogą być po naszej stronie albo po stronie lewaków…. bo lewaki ich na pewno przygarną i będą chcieli na nas ich „spuścić z łańcucha”… ta tablica to też lewackie dzieło skrojone na Efekt konfrontacji a jak manifestacją pokieruje Jacek Międlar to poleci mięso na Ukraińców i mity o Wielkiej Polsce Katolickiej z Wilnem i Lwowem. Tablicę trzeba zerwać albo zamalować. Po cichu a nie po zadymie po której ABW zamontuje 6 kamer i będzie obserwować 24 godz. na dobę jakaś tablicę z dupy…..Kresowiacy powinni dostać odszkodowania za majątki utracone na wschodzie….(na drodze legislacyjnej) i zapomnieć o tamtej ziemi. Ci co nie dostali rekompensaty od PRL w ramach ulg za spłatę domów pozyskanych na ziemiach odzyskanych. I wszystko na spokojnie, merytorycznie bez hałasu. Araby i cygany mogą hałasować…. nam nie wypada.

  1. Z paroma rzeczami wyłuszczonymi tu przez Ciebie się zgadzam, z paroma absolutnie nie.
   Lepiej żydów przeceniać niż im pobłażać. Zwłaszcza w Polsce, gdzie naród jest przekorny.
   RZ

 4. Rodzina Szeptyckich to w ogóle ciekawa sprawa. Potomkowie Aleksandra Fredry. Hrabia był dziadkiem biskupa po kądzieli
  Jeden z braci biskupa Leon, został zamordowany 27 września 1939 przez NKWD (razem z żoną)-wybrał opcję polską.
  Drugi brat ALeksander Szpetycki był rzymskim katolikiem.
  Trzeci brat Stanisław był generałem wojska polskiego (1918-1919 szef sztabu, a w 1923 ministrem spraw wojskowych, w wojnie z bolszewią był dowódcą 4 Armii.
  Ci wybrali opcję polską.
  Inny brat Klemens był unickim duchownym. Po II wojnie aresztowało go NKWD i zmarł w więzieniu. Podobno ratował Żydów w tym ministra spraw zagranicznych Adama Rotfelda. Jan Paweł II go beatyfikował..
  Przykład tej rodziny świadczy o tragizmie naszych losów. W jednej rodzinie podział narodowościowy i religijny wśród braci. I zamiast nacjonaliście ukraińskiemu, to pomnik powinno się postawić generałowi Szeptyckiemu albo Leonowi. W końcu Radziwiłłom sięupiekło a zamrodowali tego ziemianina.

  1. Tablicę trzeba zerwać po cichu a nie wiece robić aaaalbo przemalować na Stanisława lub Leona jak dowodzi @Niklot
   @ Niklot ……o tragedii (chyba) umysłowej świadczy to, że żydy mimo nienawiści, odwzajemnionej zresztą, do Niemców cały czas w większości przypadków noszą prymitywne nazwiska Niemieckie…. utożsamiając się z Pruską cywilizacją…. na kanwie której powstała III Rzesza. Oglądnijcie film:
   https://www.youtube.com/watch?v=4o03JcaRwTc
   Wyłaniają się z niego następujące wnioski:
   1.Wcale żydom nawet z niemieckimi nazwiskami nie było łatwo dostać od Szwajcarii odszkodowań… ciągnęło się to przez 50 lat…. i wydawało się, że zdechnie śmiercią naturalną.
   2. Rząd Amerykański wcale im w tym nie pomagał…. jak to niektórzy twierdzą.
   3. Bardzo marne dowody na rzekome konta żydowskie założone w Szwajcarii spowodowały, że z 20 miliardów USD żądań… wynegocjowali 1,25 miliarda strasząc Szwajcarię zamknięciem oddziałów banków szwajcarskich w NY…. co mogli zrobić bez problemu…. czyli nacisk był duży ze strony ŚKŻ… i gówno z tego wychodziło.
   4. Szwajcarzy „pękli” dopiero jak okazało się, że bite przez nich monety zawierają rtęć…używaną przez ortodontów do robienia koronek zębowych… (takie Faux pas… hahahaha…. bo bili monety szwajcarskie z nazistowskiego złota)
   5. USA „wypięły się na żydów” po wojnie i wraz z władzami RFN dogadały się ze Szwajcarami na kasę „z reki do ręki”
   6. Więc żydy pokroju Eisensteina czy jakichś innych Steinów czy Baumów tak naprawdę mają małe bicie jeżeli chodzi o akt 447
   7. Więc Aktem 447 mogą sobie Amerykanie d… podetrzeć…Bo my nie bijemy monet z żydowskiego złota a w Archiwa w większości przypadków spłonęły w takich miastach jak Łódź, Pabianice, Warszawa czy Częstochowa….Budy żydowskiej biedoty daaaawno się rozsypały więc opowieści „kumatych w temacie” to „Strachy na Lachy”
   „Strachy na Lachy” to właśnie hasło z terenów obecnej Ukrainy. Pamiętajcie, że w najcięższych czasach historii Polski… wielu rodowitych Rusinów broniło granic Rzeczpospolitej, wierni jej byli do śmierci swojej i Najjaśniejszej… Nie Każdy Rusin w bitwie pod Beresteczkiem był po stronie Chmielnickiego… Pod Batohem Chmielnicki, który odkupił… polskich żołnierzy… kupił ponad połowę… Rusinów, których obdarł żywcem ze skóry… Rodzina Wiśniowieckich była taka sama jak Szeptyckich. Sam Jeremi był Katolikiem bo wychowywał się u swojego wuja na dworze… a jego matka była ortodoksyjną Prawosławną…. wcześnie pochowaną nawet kościoła Unickiego nie uznawała. Ród Sapiechów, Radziwiłłów… czy Jagiellonów… to Rusini…. Nie Litwini. Obecni Litwini… (Adamusy, Witalskasy Taravsosy, Lancbergisy to Żmudzini….starzy inflandczycy-Bałtowie… jak rdzenni Prusowie)… Obywatele Wielkiego Księstwa Litewskiego posługiwali się językiem Ruskim…. Dlatego na Sejmach Najjaśniejszej Rzeczpospolitej nie było bariery językowej… Od Ukraińców różni nas tak naprawdę Religia… a lączy więcej niż z byle jakim chamem z Górnego Śląska. Gdyby nie ataki Rzymu i pogarda kleru Polskiego dla Prawosławia…gdyby szlachta Polska dopuszczała do głosu szlachtę Ruską a nie nią pogardzała nie byłoby problemów z Ukraińcami…Nie było problemów z Ukraińcami za Jagiellonów gdzie RP kwitła nauką i różnorodnością. Problemy zaczęły się od Wazów, gdzie Generał jezuicki Jan Kazimierz król Polski prowadził w Polsce kontrreformację. Rozgrzebał sprawy, okradł skarb koronny i…. uciekł z kraju… Szukała go delegacja Sejmu Polskiego po całej Europie a on rozpuszczał plotki, że do Ameryki popłynął… ale dopadli wyrżnęli braciszków z ochrony i klejnoty koronne odebrali.
   Dziś jak odrzucimy wszystkich Ukraińców i przestaniemy ich polonizować to będzie nasza klęska…. Z moim najmłodszym synem do klasy chodzi Katia… i gdyby nie to, że Katia się nazywa nawet nie wiedziałbym… że to Ukraińcy, którzy 5 lat temu przyjechali do Polski….Katia zaprasza na swoje urodziny dzieci z klasy… bawią się, biegają razem…obchodzą święta….Mikołaja sobie robili… na religię chodzi. A jest w ich klasie dziecko Jehowca…. to z nim to jakiś cyrk jest w ogóle. Na urodziny nie chodzi, Mkołaja nie robi, nikogo do domu nie zaprasza…Także nie ma reguły… Moja matka też z Nowosądeckich Rusnaków pochodzi a ortodoksyjna narodowa-katoliczka…. odporna na argumenty. twarda…. jak spadła na 11 listopada sąsiadowi flaga z balkonu z 7 pietra (matka mieszka na parterze) to poszła i nawrzucała mu, że barw narodowych nie szanuje i że jak ma byle jak flagę do balkonu mocować… to lepiej, żeby w ogóle tego nie robił.

  2. Filmik – propaganda. Wychodzi już 2:30. Dalej nie oglądałem, nie ma sensu.

   Twoje przzemyślenia na temat żydowskich roszczeń trącą brakiem logiki.
   Twierdzisz, że Amerykanie maja na żydów wywalone, a chwilę później przyznajesz, że Szwajcarzy ugięli się przed amerykańską zapowiedzią zamknięcia filii ich banków.
   Twoje podejście do ustawy 447 jest tak naiwne, że szkoda słów. Jak myslisz, po co została uchwalona? Żeby sobie była? Na końcu tej drogi jest wielka kasa. kasa, którą to my będziemy musieli bulić. To, że archiwa społonęły, to jeszcze gorzej, bo okaże się, że w braylijskiej dżungii mieszka 158-letni właściciel, którego usłużni szabesgoje za parę srebrników „odnajdą” i spiszą z nim odpowiedni dokument. I to my będziemy musieli udowadniać, że ludzie 158 lat nie żyją, a w miasteczku nigdy nikt o takim nazwisku nie mieszkał, w co zresztą najważniejsza kasta nie uwierzy (tak przynajmniej było w Warszawie i Krakowie, tam 118-latkowie dostawali spadki aż miło), i za kolejnych parę srebrników orzeknie, że jednak żyją i mają się dobrze.
   Bagatelizujesz żydów. Nie wiem, czy z naiwności, czy z rozmysłem. Jeśli ta kamienica we Wrocławiu za 1800 złotych nie dała Ci nic do myślenia, to trudno będzie mi z Tobą wymieniać argumenty.
   RZ

  3. @W18 komu ty mydlisz oczy. Co z tego że z twoja córka chodzi Katia do klasy i że jest przez nich zapraszana do domu. Przed wojna też na Kresach wschodnich się zapraszali i odwiedzali a jak przyszło co do czego to potem zamordowali w czasie wojny. Tak się składa że mój dziadek mieszkał na Wołyniu przed wojną i chodził z nimi do szkoły bo zdążył zrobić 4 kasy przed wojna miał kolegow Ukraińców którzy potem jak weszli Niemcy w 1941 r zaczęli przejawiać nagła wrogość do swoich dotychczasowych znajomych. Inny przykład ci podam. Przed wojna był pewien Ukrainiec Saczko się nazywał jak powstała II RP odbył służbę zasadnicza w Wojsku polskim potem przeszedł na katolicyzm aby zrobić karierę urzędnicza co zresztą mu się udało bo został zastępcą wójta w gminie Kołki na Wołyniu skąd zresztą pochodził, wziął za żonę Polkę i przeszedł z prawosławia na katolicyzm. Człowiek miał opinie porządnego oraz pomocnego który pomagał wszystkim Polakom, Żydom oraz Ukraińcom. Nawet nazwisko sobie spolszczył na Saczkowski. W 1939 r przyszli sowieci o rzystal do nich będąc bolszewickim urzędnikiem następnie Niemcy w 1941 i został komendantem Ukraińskiej Policji Pomocniczej w Kołkach. Z największą pasją mordował Żydów na zlecenie swoich niemieckich mocodawców słynąć z sadyzmu np kazał im iść na miejsce egzekucji nad styrem na czworaka kazać gryźć trawę po czym strzelał im w tył głowy. Przyszedł rok 1943 Saczko zdezerterował ze swoimi schutzmanami do lasu ale zanim to zrobił to powiesił publicznie swoją polska żonę przed urzędem gminy w Kołkach na drzewie. Wrócił do wiary prawosławnej zostając jednym z prowidnykow UPA gorliwie zwalczając polska ludność w okolicy. Był tam panem życia i śmierci w republice kolkowska (republika partyzancka) no ale wpadł w 1944 r w ręce NKWD i dostał 25 lat zsyłki na białe niedźwiedzie. Dlaczego o tym przypadku mówię ponieważ pokazuje dobitnie jaka jest natura nacji zza Bugu i Sanu dziś udają przyjaciół a jakby zaszła potrzeba byliby zdolni do największej zbrodni. Taka już ich natura.

  4. Romanie, znam stanowisko W18 na temat rzekomej „mocy żydowskiej” i znam Twoje w kwestii „447”. Obaj stawiacie biegunowo odległe od siebie tezy i macie argumenty na ich poparcie.
   Ty piszesz o tym zagadnieniu tak, jakby roszczenia oparte na „447” stały się faktem i zostały skierowane, a Państwo Polskie rozpoczęło legislację zmian ustawowych umożliwiających realizację ew. zwrotów i odszkodowań. Wszyscy wiemy, że tak nie jest.
   W18 twierdzi, że tak nie będzie, jakby był zdolny do podróży w czasie.
   Szanuję Wasze stanowiska, bo mimo tego, że w ocenie przedmiotowej kwestii całkowicie się różnicie, to łączy Was troska o interes Polski.

   Moją ocenę „447” już na FAN-ie wyrażałem i podtrzymuję, że nie można mówić/pisać, iż w przyszłości niczego złego z tego na pewno nie będzie, ale też nie można dzisiaj twierdzić, że przyjęcie ustawy „447” przez amerykański kongres uruchomiło w Państwie Polskim cokolwiek. Na tę chwilę nie ma ku temu żadnych merytorycznych przesłanek, aby o rzekomym zaspakajaniu roszczeń mówić/pisać, jak o fakcie. Do tego konieczne są zmiany w naszym prawie, a tych dokonuje się w drodze nowelizacji ustawowych (ścieżka legislacyjna). Nawet nie słychać o jakichkolwiek zamiarach w tym zakresie.
   Kamienica „za frytki”, czyli Romana argument w tej dyskusji jest zupełnie chybiony. To nie zwrot, tylko sprzedaż (choć oczywiście skandaliczna) i nie od Państwa Polskiego, tylko od miasta Wrocław i choć oczywiście bulwersuje mnie prawdopodobnie co do faktu, prawa nie złamano.

  5. „Ty piszesz o tym zagadnieniu tak, jakby roszczenia oparte na „447” stały się faktem i zostały skierowane, a Państwo Polskie rozpoczęło legislację zmian ustawowych umożliwiających realizację ew. zwrotów i odszkodowań. Wszyscy wiemy, że tak nie jest.
   Muszę Cię zmartwić (bo chyba słusznie zakładam, że los naszych finansów nie jest Ci obojętny). Otóż wiele jest oznak wskazujących, że dotychczasowa polska klasa polityczna robi bardzo dużo, by zaspokoić roszczenia żydowskie. Że wspomnę, jeszcze za rządów PO, sugestie Schetyny, że spłacimy to lasami, oraz jego stwierdzenie, że „Polska jest przygotowana do zaspokojenia żydowskich żądań”.
   Wiele faktów wskazuje również na to, że rząd PiS w tej sprawie jest nader uległy. Tych niby niewiele znaczących drobiazgów jest całe mnóstwo, więc nie będę tego przytaczał. Jak ktoś jest dociekliwy, to proponuję posłuchać tego, co na ten temat mają do powiedzenia Braun, Michalkiewicz czy Bosak, choć i u symetrystów takich jak Ziemkiewicz, Janicki czy Warzecha też można wychwycić aluzje do takich ruchów obecnej władzy.
   Każdy z nas z doświadczenia wie, że tam, gdzie duże pieniądze, tam mnóstwo wyciągniętych rąk. Wiele takich „a może się uda”. A wszyscy drą mordę „dawać, dawać, dawać”. Jak strażnik niezbyt gorliwy albo skorumpowany, to prędzej czy później kasa rozgrabiona zostanie.

  1. @zi zi Korwin twierdzi… (nie on jeden)…. że w Parlamencie Europejskim jasno się mówi, że to prawdopodobnie przedostatnia, a kto wie może ostatnia kadencja… Co nam mogą zrobić parówy z Brukseli…? Tuskiem nas postraszą…? Tam nie ma pomysłu na kryzys a Trump całkowicie pokazał Unii, gdzie jest jej miejsce…Brzydka Angela nawet nie ma mandatu, żeby u siebie rządzić…a obszczany Junker czeka pewnie na przeszczep wątroby bo w jego stanie na pewno mu nic nie stanie natomiast stan wątroby pewnie go niedługo położy. To kogo my się tam mamy bać…. Macrona…?.hahahaha… ku….a Napoleon Bonaparte…szykuje już pewnie sobie jakąś św. Helenę tak, żeby zdążyć się ewakuować helikopterem gdy „Żółte kamizelki” zajmą jego pałac… Będzie uciekał jak Janukowycz…. już na wiosnę…. jestem o tym przekonany… a „kamizelki” rzucą się na arabów i będzie wojna domowa. to nie są wystąpienia spontaniczne…. bo wystąpienia spontaniczne nie istnieją, zawsze realizuje się czyjąś politykę i ktoś za to płaci… Po co Żydy z NY mają zajmować biedną Polskę jak mogą zająć po wojnie domowej bogatą Francję.

  1. Może, nie kibicowskiej, ale kolejnej sportowo-marketingowej porażki. Dam przykład. Logując się na zmiennym ip, na obszarze Dolnego Śląska na serwisy sportowe i bukmacherskie, jestem atakowany reklamami, abym kupił karnet na mecze Zagłębia. Nigdzie, ani jednej reklamy Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *