Banda hipokrytów

 Założyliśmy sobie, że artykułu komentującego śmiertelne dźgnięcia Budynia vel Adamowicza nożem nie będzie na Fanie. I nie będzie. Natomiast na bazie tego wydarzenia do szału może doprowadzić zalew hipokryzji. Wszechobecnej. Tak z jednej jak i z drugiej strony barykady politycznej.
Owsiak twierdzi, że cios w Adamowicza jest wynikiem kampanii nienawiści. Oczywiście jego „Ruch Wyp… Krystyny Pawłowicz W Kosmos” jest samą miłością podszyty.
Owsiak odżegnuje się od nożownika. A wcześniej sam rozpropagował hasło „róbta co chceta”.
Owsiak mówi o miłości i reagowaniu na ludzką niedolę, ale po otrzymaniu informacji, że podczas jego imprezy ktoś właśnie stracił życie, nie zakończył szoł i szybko wziął się za dalsze zbieranie mamony.
Odwołujący się do miłości i dobroci ludzie z awatarami serduszek wypisywali pod adresem Barbary Pieli, autorki ośmieszającej Owsiaka animacji takie rzeczy, jak „ty stara pisowska k…o” – wymienione zostało tu jedno z grzeczniejszych.
Ci, którzy jeździli po kościele jak po burej suce, teraz „wznoszą modły o zdrowie dla Pawła Adamowicza”. Nagle kościół pokochali.
Ogłaszanie zbiórek „na zajeb… kaczora” było fajne. Jak nóż trafił w Adamowicza, to jest to „straszne i okropne”.
Rechot po palikotowym „patroszeniu kaczki”, teraz płacz po nakłuwaniu budynia.
Jak Adamowicz bezczelnie lekceważył dziennikarzy pytających o jego rozmnażające się mieszkania, był butny i arogancki, to wszystko było w porządku, „twardy chłop, nie reaguje na prowokacje”, teraz jest „biedny, potrzebujący pomocy, prosimy o zbiórkę krwi na pana prezydenta”. Taki bogaty nie wiadomo z jakich pieniędzy, a rodzina mu tej krwi najzwyczajniej kupić nie może.
Co tam wypisuje Głos Tel Awiwu tego nie wiemy, bo w Fanie istnieje zakaz czytania syfu. Ale się łatwo domyślić, tym łatwiej, że inne gazety piszą o reakcji dziennikarzyny Jarosława Kurskiego. Na pewno jednak kiedyś pisali tam „nie płakałem po Papieżu”. Internauci wyciągnęli, co Głos Tel Awiwu publikował po zabójstwie Marka Rosiaka. Wówczas partia rządząca (PO) była niewinna, a podawanie, że PiS kreuje się na poszkodowanych było nieuprawnione.
„Fajni” są również ci, którzy przy zablokowanych komentarzach na różnych portalach nawołują do „wolności słowa”, a jak poczytają sobie komentarze tam, gdzie je uwolniono, natychmiast żądają usunięcia połowy z nich. To ostatnie dotyczy nie tylko lewactwa.
Prawa strona nie jest lepsza
Już pozbywanie się gorszego sortu to nie eliminacja przeciwników politycznych. Obecnie już „Tak nie wolno”. Teraz okazuje się, iż w programie „cela +” nie chodzi o pozbycie się PO-wców, i już nie zasługują oni na fizyczną eliminację. Ci, którzy PO-wcom życzyli szybkiej śmierci nagle pitolą o „konieczności wyeliminowania z życia mowy nienawiści”.
Co o Adamowiczu mówili Brudziński czy Duda? A co mówią teraz?
Jak się nie ma kręgosłupa moralnego, to „własne zdanie” po zmianie okoliczności natychmiast zacznie być w kontrze do „własnego zdania” sprzed 24 godzin.
Roman Zieliński, fot.temysli.pl

A tak na marginesie.
Adamowicz został zabity na imprezie, za którą zapłacił kierowany przez niego Urząd Miejski. Gdańsk rok w rok wydaje ponad 100 tysięcy na organizację zbiórki WOŚP. Cały przychód bierze fundacja Owsiaka.

No i jeszcze coś. Nie mogłem się oprzeć: Bartosz Węglarczyk, czyli dziennikarz wiele robiący, by Polaków wynarodowić: „Dziś nienawiść zagraża nam jako narodowi.”

komentarzy: 74

 1. Obecnie zamykają tych, którzy gdzieś w otchłani internetu bąknęli coś o tym, że należałoby się rozprawić z Tuskami lub innymi POdobnymi. A kodziarstwo dalej jeździ ze swoimi tekstami, bo im dalej wolno robić co się chce.
  Pis kara tych, którzy im utorowali drogę do władzy. Ja już na nich głosować nie będę, dla mnie są większymi hipokrytami niż PO. Albo nie pójdę na wybory, albo Braun, albo ten wariat Kukiz.

 2. I teraz ponownie wykorzystano/wykreowano wydarzenie do podzielenia opinii publicznej między dwie partie o defakto takim samym programie – łupienia obywateli i służalczej polityki zagranicznej.

 3. Hipokryzja od zawsze towarzyszyła ludziom platformy. Trudno żeby było inaczej skoro są zależni od niemieckich pieniędzy i niemieckich/szwajcarskich mediów w Polsce. To nowy casus zdrady narodowej. Na tym polega zdrada w 21 wieku. Popatrzcie sami, przed wyborami prezydenckimi w Gdańsku platforma wyrzuciła Adamowicza i nie pozwoliła mu kandydować ze swojej listy. Kandydował z „po” tylko młody Wałęsa. A teraz po jego śmierci żale, płacze, modlitwy (!!!), Pawełku to Pawełku tamto. Kto to ogarnie? To nie jest już hipokryzja. To jest płatna hipokryzja, to jest lans hipokryzji. Tak wygląda upadek. Ilu się od nich zaraża widać niestety. Ludzie bezmyślni, biedni, niemogący samodzielnie kierunkować swoich poglądów. Tacy, co mówią to, co czytają (Głos Tel Awiwu) i oglądają (TVN). Jak mawiała moja babcia: czemuś głupi? boś biedny, czemuś biedny? boś głupi.

 4. Uwaga na nowy wirus w RP, który opanował wielu ludzi niezależnie od ich światopoglądu i rozprzestrzenia się. To coś w rodzaju „choroby szalonych krów” (choroba Creutzfeldta-Jakoba). Do dopełnienia absurdu brakuje jedynie sprzeciwu wobec „mowy nienawiści” płynącego z ust Niesiołowskiego.
  Żadna kompetentna i uprawniona do tego instytucja nie wykazała, że mord na Adamowiczu był konsekwencja nienawiści do niego. Wręcz przeciwnie, uprawnione do tego instytucje już wczesnej stwierdziły, że zabójca Stefek jest solidnie pier…ty, tzn. chory psychicznie i może świat, w rozumieniu uniwersalnych wartości, widzieć inaczej. Mając powyższe na uwadze uważam, że mydlenie dzisiaj oczu ludziom poprzez pierdy o mowie nienawiści w kontekście tej (niepotrzebnej oczywiście) śmierci jest chybione, w wielu przypadkach podszyte fałszem i motywowane wyłącznie PR-em.

  Pójdę dalej, odbieranie komukolwiek prawa do nienawiści wobec kogo- i czegokolwiek oraz prawa do jej swobodnego wyrażania, a także próby penalizacji takiego zachowania narusza podstawowe prawa wolnościowe człowieka i podstawy demokracji, zatem stoi w istotnej sprzeczności z tym, o czym na codziennie bełkoczą obrońcy demokracji i wszelkich praw. To tak jak zakładanie koszulek i wywieszanie transparentów z napisem „Konstytucja” przez kogoś, kto nie ma elementarnego pojęcia o Ustawie Zasadniczej.
  Polskie Prawo Karne zabrania kierowania tzw. „gróźb karalnych” wobec innej osoby. Jest tam też warunek mówiący o tym, że do ścigania karnego sprawcy takiego zachowania konieczne jest, aby wypowiedziana groźba dotyczyła zachowania bezprawnego i wzbudziła u adresata uzasadnioną obawę jej spełnienia. Ponadto pokrzywdzony musi złożyć wniosek o ściganie karne takiego zachowania. To absolutnie wystarczy.
  Karane jest tez „nawoływanie” do popełnienia przestępstwa na czyjąś szkodę, gdyż podżeganie lub pomocnictwo bywają karalne. Nie można zatem nawoływać np.: „Zabijmy Donalda Tuska” lub wyznaczać za to nagrody. Nie możemy dać np. broni myśliwskiej komuś o kim wiemy, że chce kogoś zabić, bo odpowiemy za pomocnictwo.

  – Jeżeli ktoś powie/napisze np.: „Donaldzie Tusku, zabiję Cię nożem”, a u Tuska groźba ta wzbudzi obawę realizacji i on złoży wniosek o ściganie, to policja/prokuratura przeprowadzi postępowanie przygotowawcze, które w zależności od materiału dowodowego zakończy albo aktem oskarżenia do Sądu, albo umorzeniem.
  – Jeżeli ktoś powie/napisze np.: „Donaldzie Tusku, zrzucę z samolotu na Ciebie bombę atomową albo wystrzelę ją w twój dom z okrętu podwodnego”, to przestępstwa nie będzie, bo obawa spełnienia groźby musi być uzasadniona (urealniona), chyba, że sprawcą groźby będzie np. Putin lub Trump.
  – Jeżeli ktoś powie/napisze np.: „Nie nawidzę Donalda Tuska i życzę mu śmierci lub złamania nogi”, czy np. „Należy powiesić wszystkich wrogów ojczyzny”, to oczywiście nie powinno się tego oceniać w kategorii ew. przestępstwa. Jest to korzystanie z prawa do posiadania poglądów i swobodnego ich głoszenia w przestrzeni publicznej. Takie wypowiedzi podlegać powinny ocenie i krytyce przez pryzmat wszelkich norm moralnych, ale nie odpowiedzialności karnej.
  Nie można mnie, wolnego człowieka, korzystającego ze wszelkich praw i wolności, pozbawiać prawa do posiadania poglądu, w tym do nienawidzenia kogokolwiek lub czegokolwiek i do publicznego głoszenia tego poglądu. Mową nienawiści i czynem nienawiści będzie zabranianie mi tego i karanie za to.
  Adamowicz był człowiekiem, jak każdy z nas. Miał od wielu z nas biegunowo odmienne poglądy polityczne i ocenę rzeczywistości. Zginał przez zachowanie innego człowieka. Po ludzku szkoda mi tego życia i cierpienia bliskich. Jeżeli jednak porównam to z niedawna śmiercią 5-ciu piętnastolatek również zawinionej zachowaniem jednego człowieka, to ten żal jest u mnie niewspółmiernie większy. Jednak dla vipów i celebrytów jego nadmierne wyrażanie w sprawie tamtej tragicznej, zbiorowej śmierci nie przyniesie tyle „korzyści” i nie zapobiegnie ew. krytyce, jak „spektakularne ubolewanie i żałoba” po Adamowiczu.

  1. Antykomuchu choroba ta to hipokryzja! A Polska stała się w tej chwili poligonem dla ACTA2 przy udziale Pisu.

 5. Kto sieje wiatr, zbiera burze – tak się kończy głoszenie nienawiści przez PO. Od wyborów prezydenckich w których Rudy Dondek przegrał , wyborców L. Kaczyńskiego określił jako „moherowe berety” , a później przez okres kadencji Prezydenta Kaczyńskiego całe stado wściekłych Stefanów N. robiło w mediach „sajgon”. Teraz TVN-y i Polsaty niech się zastanowią w jaki sposób wykorzystują swoje medialne możliwości. Szkoda tylko że giną ludzie.

 6. Z mafia Gdańska sie układał to ta sama mafia go wykończyła . Nie żal mi takich politycznych bandytów . Kto w kolejce ? Nie pisze bo jeszcze CBA przyjedzie do mie do domu i pójdę do paki . Marsz żałobne w całej Polsce ! Przykro patrzy sie na tych ludzi ! Czy Gdańsk zmądrzeje i wybierze Plazynskiego czy znowu „PObolka 2” . Modlę sie za rozum Gdańszczan a nie politycznego bandyte .

 7. Jąkała się tak przestraszył, że zrezygnował z szefostwa wośp.

  Przy okazji:
  wiedzieliście, że współzałożycielem wośp jest niejaki Walter Chełstowski, który w grudniu 2015 był jednym ze współzałożycieli KOD?

 8. A może ten świr nie był świrem i uciszył Adamowicza,żeby nie zaczął sprzedawać
  wspolników od przekrętów.To była ”Umowa o dzieło”,a wszyscy myślą,żę mord polityczny.Moment idealny.Możliwe?

 9. Ja widzę to tak. Adamowicza wyautowali jego byli koledzy,z którymi ostatnio lekko nie było po drodze. Dlaczego to zrobili? Wybory,zaczęła się kampania wyborcza! Tak wyautujemy taką osobę którą społeczeństwo weźmie za jednego z naszych,na oczach milionów ludzi np wośp, na drugi dzień rubta co chceta się zdymisjonuje. Wtedy zaczniemy robić show zjedzie rudy na białym koniu, ściągniemy ludzi pod przykrywką wielkiej tragedii A rubta co chceta zacznie kąsać rządzących że to ich wina. Tak poruszymy stado baranów którzy pójdą tą narracją.

 10. Roman dobrze określił. Hipokryzja z elit aż się wylewa. Czują się nadludźmi i wszystko im wolno. Nawet jak gość był psycholem i miał potrzebę wewnętrzną kogoś zabić to dobrze że trafiło na budynia. Gdyby zasztyletował na ulicy inną osobę, niewinną to by nie było afery. A tak jest afera.

 11. Współczuje rodzinie Adamowicza, nikomu nie życzę śmierci i generalnie nie jestem tak radykalny w poglądach jak redakcja fana. Przekładając na fanowe to chyba nie mam aż tak prostego kręgosłupa. Natomiast taka refleksja mnie naszła. Po świętach wszyscy Polacy byli ekspertami od fajerwerków, wszyscy wiedzieli gdzie można a raczej nie można strzelać, każdy wiedział jaki wpływ wystrzelona petarda o określonym natężeniu decybeli ma na bytującą w odległości dwóch kilometrów ropuchę pospolitą. Później staliśmy się ekspertami od walki z afrykańskim pomorem świń i roli dzików w zarażanie wieprzowinek.
  Teraz stałość się ekspertami od zabezpieczeń imprez masowych/plenerowych.
  W marcu niewątpliwie będziemy fachowcami od zmiany czasu i jej słuszności lub nie.

 12. Tak w temacie obecnej miłości „POjebuff ” do Adamowicza . Wypowiedź z zeszłego roku :
  „– Liczymy się z tym, że Adamowicz usłyszy kolejne zarzuty i zostanie aresztowany w trakcie kampanii wyborczej – mówi RMF FM jeden z polityków PO. Na Adamowiczu ciążą zarzuty ws. jego oświadczeń majątkowych. „

 13. Męczennikiem powiadasz? Waluś powiadasz? Ciszej? Ech… Męczennika będą robić co najwyżej z Budynia, jako kolejny punkt tej całej akcji/sytuacji. I wtedy rzeczywiście lepiej ciszej nad tą trumną. Spójrz za jakiś czas kto będzie najgłośniej darł mordę.

 14. Bardzo zdrowo napisane. Bez tej całej otoczki medialnej. Pozdrawiam Cię kolego trzeźwo myślący. Miło widzieć, że ktoś ma podobny ogląd na całą sytuację i nie jestem osamotniony.

  o/

 15. Może nie śmierci, ale tak profilaktycznie raz w miesiącu jeden polityk dobrze skopany i Polska może stałaby się lepsza. Mogą robić wszystko i czuć się bezkarnie więc takie coś szybciutko by im dało nieco do myślenia.
  Przepraszam za tą nienawiść co we mnie siedzi …

  1. Czy to ma się odnosić do roku 2010 i zabójstwa Marka Rosiaka z PiS-u ? Gdzie wtedy byli ci „piewcy o mowie nienawiści” ??? Już odpowiadam – To oni byli wtedy przy korycie.

 16. Brak programu Cela plus,i są rezultaty, ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Michnik i Sakiewicz będą dzisiaj medytować o demonach zła. Ja powiem, że ten Stefan W zatrzymał chwilowo germanizację Gdańska, rozwój Lgbt, taki Gdański Ignacy Hryniewiecki, Pruskie Powiernictwo otrzymało swoją czerwoną kartkę, Żydowsko Amerykańscy wasale z PiS, może wam to da do myślenia, po prowokacji względem Chin i Iranu jaką wykonaliście czyniąc Polsce wrogów.

 17. Wstyd dzisiaj być Polakiem. Gdybym był młodszy, już bym dawano z tej polski (specjalnie z małej litery) uciekł. Córką powtarzam, że mają uczyć się języków i uciekać. Jedna się kiedyś zapytała, dlaczego. „Bo chociaż Polska to piękna kraina, to rządzą nią nienormalni ludzie i tu nigdy nie będzie dobrze”.

  1. @czytelnik…typ od noża okazało się że schizofrenik i odstawił leki.Widzisz jak to się skończyło dla niego. Więc ten, nie wygłupiaj się i wracaj do terapii.

  2. To wy***alaj ! Mieszkał byś rok , dwa , trzy albo i więcej to wiedział byś jak się tęskni , za ulicami , miastem , ludźmi ! Nawet za tramwajem który jak przejeżdżał przez Skłodowskiej to ci się szklanki w kuchni trzęsły, że nie można było wytrzymać. Brak słów. Dziwię się Romkowi że to puścił , a jeszcze bardziej że nie poprawił nazwy kraju.

  3. Znikaj z Polski czym prędzej bo takich jak ty, my tu nie chcemy.
   Proszę redakcję o nie puszczanie takich komentarzy bo mi ciśnienie podnosi a ja nie mogę się denerwować.

  4. @czytelnik
   „Córką powtarzam…”, „..Jedna się kiedyś zapytała…”.
   Robisz błędy ortograficzne i składniowe. Jeżeli Ci nie, to wyjedź razem z córkami i nie wracaj. Bądź jednak konsekwentny i zrzeknij się obywatelstwa RP, żeby Polacy nie musieli się za Ciebie wstydzić.

  5. Pomykaj z Polski, póki UE zostawia otwarte granice, dlatego jest to w tej chwili takie proste. Droga wolna i nikt Ciebie tu nie trzyma. Jedź sobie dokąd chcesz i dla swojego dobra psychicznego nie wracaj. Twój wpis to nie szydera albo prowokacja? I na koniec. Nie „córką”, a „córkom”, bo mniemam, że masz więcej niż jedną. Język polski również sprawia Ci problem.
   Mam swój sąd o Takich jak Ty, ale nie czas i nie miejsce, żeby się tutaj tym dzielić.

 18. „konieczności wyeliminowania z życia mowy nienawiści” to co napisałeś p.Romanie. – Większość szybko zapomina, wszystko w temacie.
  Teraz jeszcze kredki pójdą w ruch.

 19. To co się stało zaostrzy przestrzeganie przez wiadome organy ustawy o imprezach masowych. Oczywiście nie wobec wszystkich. Tak samo oczywiste jest, czy i w jaki sposób wpłynie to na kibiców.

  1. Z jakiej racji? Gość ledwie co wyszedł z pierdla i tylko czekał na najbliższą okazję by ukłuć Adamowicza na oczach tłumu. Zgodnie z Twoim tokiem rozumowania to gdyby to stało się na jakimś festynie osiedlowym, w którym ów prezydent by uczestniczył to do puchy powinien iść przewodniczący rady osiedla? Gdyby to się stało na premierze jakiegoś np filmu o Gdańsku to czy do puchy powinien iść menadżer kina? Ochrona dała d… po całości i to oni też powinni za to odpowiedzieć…

 20. Banda hiPOkrytów,rzecz oczywista.Pamiętacie jak POwskie menele i szuje rzuciły się na niego,gdy odważył się mimo besztania go ze strony POwców nie zrezygnować z wyścigu o fotel prezydenta Gdańska,i rywalizował z młodym Bolkiem Wałęsą juniorem?.Zmarły Adamowicz to nie moja bajka całkowicie,zaś kolega Lechista88 opisał go kiedyś dokładnie,co do typa który sprzedał mu kosę,to miał rację co do PO,tylko wybrał fatalne rozwiązanie.Przez 8 lat swoich (nie)rządów PO zniszczyło kraj, i niszczyło ludzi.

 21. Ok, wygraliście tę bitwę, jeden z PO- wców zmarł, zabity przez psychopatę.
  Pisałem wiele lat na tym portalu ze względów kibicowskich i żeby posprzeczać się z Antykomuchem, takie prowokacje intelektualne z obu stron. Poczytać mało przejrzystych, ale obrazowych opisów W18. Oraz, żeby zwrócić uwagę, że jedni i drudzy (PiS vs PO), to w sumie to samo, wyjąwszy retorykę.
  Niemniej z uwagi na panujący tu język, nawet w obliczu tragedii, to muszą wyPISać się z tego medium.

  1. No to przegrałem zakład.
   Niedawno kolega Krzysztof P. pisujacy tutaj zapytał mnie, czy cenzuruję Twoje komentarze. Gdy mu powiedziałem, że od niedawna wycinam lewacką agitkę, to Krzysiek stwierdził, że tu długo nie popiszesz. Przekonywał, że co najwyżej dociągniesz do wyborów do europarlamentu.
   Widać, że on lepiej się zna na ludziach, a ja jestem stratny flaszkę.
   RZ

   No i tym „wyPISać” pokazałeś swoje faktyczne nastawienie.
   Dla jasności. Tu, na portalu antyPO-wskim to „PO” wielkimi literami POkazywało nasz stosunek do bandy niemieckich złodziejaszków. Ty cały czas się ukrywałeś, aż wybuchłeś.

  2. @Umberto Świętej Pamięci Adamowicz,zamordowany przez czuba,nie był już z PO,po tym jak się im postawił przy wyborach.Przypomnij sobie jak był szkalowany przez swoich byłych „kumpli”.

  3. Każdy forumowicz, który ma coś interesującego dopowiedzenia, nawet nieprawomyślnego, jest wartością dodaną danego medium. Jak ktoś pisze od lat kilku (można sprawdzić), dlaczego miałby przestać za miesiąc czy pięć?
   Natomiast wartością ujemną, bez wątpienia, są wpisy pokroju @Adaś. Zastąpisz kolego tego, któremu dajesz liścia na odchodne? Super, już czekam na twoje analityczne, puentujące wpisy. I dziesiątki
   ,, łapek”.

 22. Nie popieram przemocy. Adamowicz powinien odpowiedzieć przed niezawisłym sądem za swoje czyny. Niestety takich nie ma wcale, bądź stanowią ułamek ogółu. Prawdopodobnie nigdy i tak by tego nie doczekał, w końcu ręka rękę myje.
  Mam nadzieje że nie pójdzie nigdy w zapomnienie, i skłoni do refleksji władzę na wszystkich szczeblach. Polityk ma służyć obywatelom bo to z ich rąk dostał władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *