Pół roku później

 Mecz z 7 lipca 2018 był pierwszym występem Opavy we Wrocławiu w historii. Niemal dokładnie pół roku później, 2 lutego 2019 zaplanowany jest kolejny mecz Opavy w stolicy Dolnego Śląska. Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:30. Ktoś wspomina, że ma zostać rozegrany na Pilczycach, lecz życie zdaje się udowadniać, że pojedynek będzie miał miejsce na Oporowskiej.
Latem ugościć ziomali z Czech było znacznie łatwiej. Odpadał element zapewnienia sensownej temperatury.
Sportowo pojedynek piłkarzy zakończył się porażką Śląska 1-2..
Opava startowała do rozgrywek jako beniaminek czeskiej 1 ligi. I początkowo wszystko szło fatalnie, ale końcówka sezonu to już powolne stawanie na nogach i ostatecznie zespół zakończył rundę jesienną (z czterema rozegranymi meczami z wiosny) na dziewiątej pozycji i z ośmioma punktami przewagi nad strefą spadkową.
Jak gra Śląsk – wszyscy, niestety, wiemy.
AP-Z, RZ fot. P-K zdjęcie z pierwszego po latach meczu Opavy w najwyższej czeskiej klasie rozgrywkowej, trybuna stadionu Sparty w Pradze.

komentarzy: 6

  1. Mała poprawka. Śląsk latem przegrał 1:2 mimo prowadzenia po ładnej bramce Cholewiaka. Klimat na Oporowskiej niesamowity, im więcej meczów (choćby sparingów) w Świątyni tym lepiej.

  2. Ciekawe, czy na obydwu ławkach trenerskich będą siedzieć Czesi. Bardziej bym sobie życzył takiej sytuacji niż Czech i po drugiej stronie Hiszpan (w osobie Carillo).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *