Dwa inne światy

 Informacji o zakazie wyjazdowym do Szczecina i wcześniejszego, do Poznania zweryfikować się nie udało. Na razie jesteśmy na etapie „wysłaliśmy maila, który ma dotrzeć do Komisji Ligi” i czekamy na odpowiedź*. Bo żeby się z kimś skontaktować telefonicznie, to trzeba mieć prywatne układy. My takowych nie posiadamy.
Śląsk w Szczecinie zagra dziś. Piłkarze Pogoni i Śląska jako pierwsi w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo już przed godziną 20, zaczną święta. Wcześniej będą toczyć ciężki bój o punkty. Dla Pogoni będą to punkty na miarę awansu do górnej ósemki, dla Śląska będą to już tylko punkty na miarę utrzymania w lidze.
Ze względu na przegrupowania, jakie właśnie odbywają się w szeregach działaczy Śląska mecz będzie miał swoje drugie dno. A nawet i dno trzecie. Ważne, żeby nasze orły nie sprowadziły nas na dno tabeli.
W pojedynku Pogoni ze Śląskiem spotkają się dwa kluby, które od momentu reformy ekstraklasy, polegającej na dzieleniu ligi na dwie części, czyli od sezonu 2013/14, mają zupełnie inną historię. Otóż Pogoń tylko raz nie awansowała do górnej ósemki. Ale jak się dostawała do grona lepszych, to robiła w nim za chłopca do bicia.
Dokładnie odwrotnie dzieje się w przypadku Śląska. Nasze orły od momentu reformy tylko raz awansowały do grona lepszych. Ale gra w dolnej połówce to w przypadku wrocławian systematyczne łojenie kolejnych leszczy.
Przy czym Śląsk walcząc o życie w serii 7 pojedynków rozgrywanych „ekstra” najczęściej grał piłkarskimi niedobitkami udającymi futbolistów, natomiast Pogoń masowo wpuszcza na mecze dodatkowych siedmiu kolejek grajków młodych i bardzo młodych, najczęściej własnego chowu.
Mecz Pogoń – Śląsk rozpocznie się dziś t.j. w czwartek 20 grudnia o godzinie 18:00.
Roman Zieliński, fot. NI-FO, – kibice Pogoni we Wrocławiu 20 sierpnia 2018
Terminarz meczów Śląska aktualizowany na bieżąco: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/11198

* Treść maila wysłanego do Ekstraklasy.SA, który, jak zapewniono, ma zostać przesłany do członków Komisji Ligi
portal Fan Śląsk
fanatik.ogicom.pl

Ponieważ na żadnym dostępnym miejscu w którym publikowane są decyzje Komisji Ligi nie odnaleźliśmy informacji o zakazie wyjazdowym dla kibiców Śląska do Poznania (7 grudnia 2018) oraz do Szczecina (20 grudnia 2018), proszę o informację czy taki zakaz został przez Komisję Ligi wydany, a jeśli tak to kiedy.

komentarzy: 8

    1. Meczu nie oglądałem, ale już od jakiegoś czasu śpiewają w takim rytmie a zwie się to ,,Wygraj ten mecz”.

    2. A my śpiewamy na melodię „Legia to jest potęga”. Szlachectwo zobowiązuje, żeby nie małpować cudzych przyśpiewek, mając cały arsenał własnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *