Dwa inne światy

 Informacji o zakazie wyjazdowym do Szczecina i wcześniejszego, do Poznania zweryfikować się nie udało. Na razie jesteśmy na etapie „wysłaliśmy maila, który ma dotrzeć do Komisji Ligi” i czekamy na odpowiedź*. Bo żeby się z kimś skontaktować telefonicznie, to trzeba mieć prywatne układy. My takowych nie posiadamy.
Śląsk w Szczecinie zagra dziś. Piłkarze Pogoni i Śląska jako pierwsi w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo już przed godziną 20, zaczną święta. Wcześniej będą toczyć ciężki bój o punkty. Dla Pogoni będą to punkty na miarę awansu do górnej ósemki, dla Śląska będą to już tylko punkty na miarę utrzymania w lidze.
Ze względu na przegrupowania, jakie właśnie odbywają się w szeregach działaczy Śląska mecz będzie miał swoje drugie dno. A nawet i dno trzecie. Ważne, żeby nasze orły nie sprowadziły nas na dno tabeli.
W pojedynku Pogoni ze Śląskiem spotkają się dwa kluby, które od momentu reformy ekstraklasy, polegającej na dzieleniu ligi na dwie części, czyli od sezonu 2013/14, mają zupełnie inną historię. Otóż Pogoń tylko raz nie awansowała do górnej ósemki. Ale jak się dostawała do grona lepszych, to robiła w nim za chłopca do bicia.
Dokładnie odwrotnie dzieje się w przypadku Śląska. Nasze orły od momentu reformy tylko raz awansowały do grona lepszych. Ale gra w dolnej połówce to w przypadku wrocławian systematyczne łojenie kolejnych leszczy.
Przy czym Śląsk walcząc o życie w serii 7 pojedynków rozgrywanych „ekstra” najczęściej grał piłkarskimi niedobitkami udającymi futbolistów, natomiast Pogoń masowo wpuszcza na mecze dodatkowych siedmiu kolejek grajków młodych i bardzo młodych, najczęściej własnego chowu.
Mecz Pogoń – Śląsk rozpocznie się dziś t.j. w czwartek 20 grudnia o godzinie 18:00.
Roman Zieliński, fot. NI-FO, – kibice Pogoni we Wrocławiu 20 sierpnia 2018
Terminarz meczów Śląska aktualizowany na bieżąco: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/11198

* Treść maila wysłanego do Ekstraklasy.SA, który, jak zapewniono, ma zostać przesłany do członków Komisji Ligi
portal Fan Śląsk
fanatik.ogicom.pl

Ponieważ na żadnym dostępnym miejscu w którym publikowane są decyzje Komisji Ligi nie odnaleźliśmy informacji o zakazie wyjazdowym dla kibiców Śląska do Poznania (7 grudnia 2018) oraz do Szczecina (20 grudnia 2018), proszę o informację czy taki zakaz został przez Komisję Ligi wydany, a jeśli tak to kiedy.

9+

komentarzy: 8

    1. Meczu nie oglądałem, ale już od jakiegoś czasu śpiewają w takim rytmie a zwie się to ,,Wygraj ten mecz”.

      6+

    2. A my śpiewamy na melodię „Legia to jest potęga”. Szlachectwo zobowiązuje, żeby nie małpować cudzych przyśpiewek, mając cały arsenał własnych.

      5+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *