Nerw żółtych kubraczków

 Malowanie kredkami po asfalcie było świetnym pomysłem na rozładowanie frustracji francuskiego społeczeństwa po atakach terrorystycznych. Tak uważały ichniejsze władze. Kredki za krew niewinnych… Tak pokojowe społeczeństwo nie mogło się zbuntować.
A tymczasem z powodów prozaicznych Francuzi wylegli na ulice. Poszło o pieniądze, a konkretnie o wyciąganie euro z kieszeni Francuzów. I teraz w kraju masonerii i białej flagi na ulice wylegli zwykli, szarzy ludzie obleczeni w żółte kubraczki.
Przeciętnemu Polakowi żółta masa wydaje się sympatyczna, choć powytłukiwane witryny i obrabowane sklepy, spalone auta i tony pobitewnych śmieci na reprezentacyjnych ulicach tej sympatii budować nie powinny.
Jednak każdy z nas czuje, że kubraczki są nastawione anty do francuskich elit, których najważniejszym przedstawicielem jest mały gość o dziwnych upodobaniach erotycznych piastujący urząd Prezydenta Republiki – Emmanuel Macron. Polak Macrona lubić nie może, bo za to co ten synuś swojej małżonki mówił o Polsce i Polakach, za to jakie wysuwał oskarżenia, nad Wisłą i Odrą, nikt normalny gogusia nie trawi.
Kreujący się na drugie wcielenie Napoleona francuski snob mocno ostatnio spuścił z tonu. Dla nas rozróby we Francji to bardzo fajna rzecz, bo obecnie żabojady muszą się sami zajmować swoimi sprawami, a nie wtykać długie nosy w nie swoje interesy. Wraz z buntem żółtych kubraczków na bok odchodzą niebezpieczne dla Polski projekty wspólnego, europejskiego wojska i wspólnej polityki zagranicznej, co wprowadzone oznaczałoby kompletne pozbycie się niezależności narodowej.
Dziś (poniedziałek 10 grudnia 2018) wieczorem Macron ma błagać o łaskę, o pardon, wygłosić orędzie. Ale już wiadomo, że wielki plan przerobienia Europy na modłę makronowego „en Marche” właśnie ostatecznie legł w gruzach.
Roman Zieliński

komentarzy: 20

 1. To jest dobre….
  Zapowiedzi Macrona lewicowy dziennik „Tageszeitung” nazywa „cynicznym prezentem świątecznym”. „Zamiast powiedzieć ludziom smutną prawdę, że właściwie kraj zbankrutował,…..
  W tekście wskazano też, że „Macron stoi przyparty do muru. Popycha on swój kraj jeszcze głębiej w bagno, z którego chciał go wyciągnąć i niewykluczone, że pociągnie za sobą jeszcze swoich unijnych partnerów”.

  „Handelsblatt” zaznacza natomiast, że „Macron w bardzo krótkim czasie z nadziei wszystkich optymistycznych Francuzów przemienił się w obiekt nienawiści wszystkich przegranych ludzi. W swoim orędziu zapowiedział ustępstwa kosztujące budżet miliardy euro, by przełamać falę »żółtych kamizelek«. Nie są to pierwsze ustępstwa, lecz, także jak te poprzednie, nie zadowalają one wszystkich”.

  Gazeta pisze, że „narodowy problem Macrona staje się problemem dla całej Europy” i dodaje: „jeszcze niedawno francuski prezydent wygłaszał kazania Włochom, a teraz przypuszczalnie sam będzie musiał przysiąść fałdów. Nie jest to bynajmniej powód do szyderstw, bo jeżeli faktycznie mu się nie uda, osłabi to front przeciwko populistom w Unii Europejskiej”.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/protesty-zoltych-kamizelek-problem-macrona-problemem-europy/gfwm33e

  1. Zdaje się, że już byłaś proszona, żeby się nie udzielać na tym forum. Po co prowokujesz? Zwolenników, myślących tak jak Ty, tutaj nie znajdziesz. Chyba, że Twój komentarz ma charakter szyderczy.

 2. „W nową inicjatywę polityczną Roberta Biedronia zaangażowało się we Wrocławiu już 200 osób, m.in. związanych z ruchami miejskimi i dawnym ugrupowaniem Janusza Palikota.” Nie chciałem podawać linka do szmatławca, więc podparłem się cytatem. Zaczynają się rządy nowego prezydenta Wrocławia, a jego brat po…(tutaj niech każdy dopowie sobie co chce) zamierza struktury tworzonej przez siebie partii budować we Wrocławiu, niestety.

  1. Sie czepiasz @BKS45…. Tam był Szewah Weiss…. największy przyjaciel Polski…. bo największym przyjacielem Polaków jest znowu Angela Merkel…to trzeba rozróżnić…. w niemieckiej prasie rozpisują się na temat jej wielopłaszczyznowego postępowania…. mysli…. niepojetych dla zwykłego człowieka…. „czerpią z dna jej duszy i nieskończoności jej boskości…” Ale Szewah…. żyd uratowany z pogromu przez Polaków… co to twierdził niedawno, że „wisimy im ze dwa biliony złotych”… jak perła w koronie polskiego Judaizmu….. Nie ma już co prawda „profesora” Bartoszewskiego…. a bez niego Szewach wygląda tak blado…. bez Bartoszewskiego Szewach nie może prowadzić dialogu żydowsko-żydłakowego… zmożony wiekiem ale wielki umysłem…. nieogarnietą dla szaraczków mądrością…. (kawaler Orderu Orla Białego… jak Geremek, Kurom, Mazowiecki, Komorowski… i Jan Gross)… Brakowało tylko „Profesora” Lecha Wałęsy…..Razem mogli by się pokiwać w korytarzu Sejmu. Bo wiesz @BKS45 po co żydzi się kiwają przed ścianą…? Po to by zrzucić grzechy z siebie… tak, tak… Ci niedouczeni kiwali się góra-dół… widać, że tego nie robią na co dzień… ale Rebe co go mieli naśladować kiwał się i w prawo i w lewo… bo różne jest jak widać strzepywanie grzechów z…pleców…(chyba)… albo z głowy… ? Nieee chyba z pleców bo rebe całym ciałem wychylał się na prawo i lewo…. a nie kręcił tylko głową…. więc @BKS45… grzechy siedzą na garbie… (czyli poniżej głowy, na szyi albo poniżej szyi… kręgosłupem do dołu…. z tym, że nie za nisko…. bo od odcinka lędźwiowo-krzyżowego zaczyna się już…d….pa…. a grzechów nie można mieć tam) dlatego jak ktoś ma dużo grzechów jest… garbaty….(grzechy nakładają się na garba jak baranina na ruszt…. u Turka mającego budę z kebabem)… Ale nie wiem czy zauważyłeś @BKS45… że i poczęstunek mizerny…. i ortodoksów nie stwierdzono….grupa modlitewna też mizerna….mało zaangażowana… (mały żydek pewnie pierwszy raz na takiej modlitwie był) a z PiS-iaków tylko marszałek placka zarzucił….Inni łącznie z prezesem „zlali” temat…. Nawet Mateusza nie było……

 3. Lewactwo się doigra, oj doigra.
  https://www.stefczyk.info/2018/12/06/czy-to-koniec-belgii-jaka-znamy-przez-emigrantow-moze-sie-rozpasc-na-dwa-panstwa/
  https://www.stefczyk.info/2018/12/10/muzulmanie-groza-europejczykom-czeka-was-potop-narkotykow-uchodzcow-bomb-i-terrorystow/
  https://dorzeczy.pl/swiat/86321/Europa-ma-dosc.html
  ten link z Radia Maryja,bo nie bede lewackich michnikoszczyn powielal.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/swiat-informacje/wlochy-80-tys-osob-na-manifestacji-ligi-w-rzymie/

  1. @zz top… Lewactwo nie ucierpi… ucierpi pół miliarda białych Europejczyków….
   Kto nakłada Embarga…. Wuj Sam. Odcinając Iran od pieniędzy z wymiany handlowej amerykanie doprowadzą do upadku kolejnego filara stabilizacji na bliskim wschodzie. Po co by wywołać chaos… wojnę… bo oni wtedy zarobią będą sprzedawać „zielonego śmiecia” wszystkim. Ameryka stoi za „Wiosną Arabską” Ameryka stoi za Izraelem…. którego pcha do Wojny….robiąc mu stolicę w Jerozolimie i pozwalając na ogłoszenie nowego dekretu… „Izrael tylko dla żydów”…. logiczne jest, że za tym pójdzie mordowanie Palestyńczyków i odwet Arabów za „Święte Miasto”…. Ameryka nakładając kolejne sankcje na Rosję… chce doprowadzić do upadku FR…a walący się kolos na pewno zacznie zadawać ciosy na oślep….Ameryka odpowiada za napływ kolorowych w niekontrolowanej ilości do Europy… jednocześnie strzelając do migrantów na swojej południowej granicy…
   Więc @zz top jak myślisz jak Iran padnie to lewaki się doigrają…? Nie napływ dziczy, broni i prochów zabije białego człowieka w Europie… Europa nie ma armii, granic a przewodniczący pijak zeszczał się ostatnio publicznie na oczach członków konferencji UE-RPA…

  1. Ruscy są zainteresowani rozruchami we Francji. Podobnie jak my. I jak Amerykanie.
   Macron okazał się idiotą mówiąc Trumpowi, że wojska europejskie są potrzebne Europie do obrony przed… Amerykanami.
   Po takiej deklaracji wcale nie byłoby dziwne, by do wzniecania zamieszek we Francji przyczyniły się wpływy i pieniądze zza Atlantyku.

 4. Prowadzę firmę transportową i odczuwam te strajki.
  Ale wolę jeden miesiąc przeboleć niż placić 2 euro za litr paliwa.
  W tym miesiącu na południu Francji 1.75 euro na jednej stacji. Ale z tym rozwalaniem witryn i sklepów to już trochę przeginają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *