Plackiem

 Podoba się, jak obecny polski rząd „wstaje z kolan”. Szczególnie było to widoczne, jak pod presją Izraela nowelizowano dopiero co wprowadzone ustawy o tymże wstawaniu z kolan. Teraz się okazuje, że nie tylko nie wstaje, ale wręcz leży plackiem. Tym razem przed europejskim trybunałem sprawiedliwości, czy jak to się tam nazywa, polskie państwo zostało wręcz upokorzone i pokazało swoją niemoc, wycofując się rakiem z ustaw nowelizujących sądy i przywracając imć Gersdorf do funkcji Prezesa Sądu Najwyższego.
Jak tak ma wyglądać wstawanie z kolan, to interesujące jak wygląda kiedy są na kolanach.
Interesujące jest też to, jak państwo polskie czołgając się wobec totalnej opozycji, potrafi być bezwzględne dla osób z prawej strony sceny politycznej. Dziewczyna podrapała mundurowego (znający klimaty domyślają się, jak to „podrapanie” wyglądało) dostała bezwzględne 40 dni aresztu. Lewak zbluzga kandydatkę do Senatu, nawrzuca prezydentowi, nawywija w czasie legalnej demonstracji jako kontrmanifestant, i nic. W najgorszym przypadku sędzia uniewinnia, ale najczęściej nawet nie ma postawionych zarzutów.
Roman Zieliński, fot. allegro.pl

komentarzy: 26

 1. Cena prądu to nie tylko, prawa do emisji, to wiele czynników. A propos limitów to Matoł sprzedał prawa do nich Hiszpanii, za śmieszną kasę, na wiele lat do przodu. Też pokładałem nadzieję w tym układzie politycznym. Jednak wektory długofalowe jakie obiera ten rząd są niekorzystne dla Polski i Polaków.

 2. Od 2011 się produkuje na Fanie z różną częstotliwością PO to zło największe, ale PISraelici to zło drugie w tym kraju.
  To co obecnie robi skarbówka,to jakaś masakra, ostatni etap dożynania klasy średniej.
  Skoro nie wieszacie POmiotów, oni za rok, 2 zrobią to z wami.

 3. Z tym „państwem polskim” to trochę nad wyrost. Myśląc o władzy trzeba pamiętać że jest ona trójdzielna w naszym kraju. Myśląc o narodzie to trzeba też pamiętać że jak już to obecnie rządzący ale też i inni z ostatnich…20 lat mają mandat do rządzenia na poziomie ok. 35% z niespełna 50% uprawnionych do głosowania.
  A przechodząc do meritum to jak historia pokazuje to silni liczą się tylko z silnymi. Niemcy z ruskimi pomimo lania się po dupach od wieków jakoś animozji nie okazują. To samo na linii Niemcy-Francja.
  Daj mi jeden powód dla którego ktokolwiek miałby udawać głupka z naszego powodu? Bo tak?
  Może jakieś wizy do braci amerykanów?

  1. Niemcy z Ruskimi lali się od wieków?
   Mógłbyś przybliżyć, bo na ile znam historię to za łby się wzięli w 1914 roku. Na nasze szczęście zresztą.

  2. Czepiłeś się 1 z 10. Na poziomie religijnym od wieków. Austria Habsburgów zawsze była oponentem do Rosji prawosławnej. 150 lat temu najbogatszy land niemiecki Bawaria miała więcej wspólnego z Austrią niż z Prusami i tylko przez przypadek jest dziś tam gdzie jest. Rozgrywki były kiedyś uwarunkowanie powiązaniami dworów, układów rodzinnych, wspólnych wrogów lub przyjaciół i zmieniały się non stop. Jak się czepiać to czepmy tego kiedy powstała Rzesza Niemiecka. Nie zmienia to faktu że się szanują. Gdy trzeba było to katolicka Austria, prawosławna Rosja czy protestanckie Prusy dogadały się bez problemu.

  3. @Redakcja
   Wojna siedmioletnia w XVIII wieku, plan Barbarossa, Stalingrad i Sowieci w Berlinie, tak więc coś by tam się znalazło. Co nie zmienia faktu, że i Ruskie i Niemiaszki raczej mieli i mają się do siebie. I to niestety ponad naszymi głowami.

  4. Uściślając. Od początków państwowości do 1914 mamy coś. W świecie, w którym każdy naparza się z każdym, najchętniej na terytorium jeszcze kogoś innego wychwyciłeś, szukając na szybko czegokolwiek, jakąś wojenkę, której nikt nie pamięta i na podstawie tego chcesz udowodnić, że „Niemcy z Ruskimi, pomimo lania się od wieków”…
   Nie, nie lali się przez wieki. Do 1914 w zasadzie się w ogóle nie lali. A nawet w tym 1914 to nie był konflikt niemiecko – rosyjski, lecz konflikt interesów na Bałkanach pomiędzy wpływami Rosji a Habsburgami, czyli austriackimi. Choć oczywiście już coś się między nimi działo, dzięki czemu błyskawicznie konflikt AUS-RUS się poszerzył o Niemiaszków.

   Niemcy z Ruskimi przez wieki byli sprzymierzeńcami w walce z narodami leżącymi między nimi. Stosunki popsuły się im w chwili, gdy dopięli swego, Polska zniknęła z mapy Europy i powstała wspólna granica.

   Za łby wzięliby się szybciej, ale podstawowym celem po zagarnięciu Polski było zgeramnizowanie/ zrusyfikowanie ludności polskiej i początkowo działali wspólnie i w porozumieniu, żeby nas wykończyć.
   RZ

  1. @Wojtas Korwin w wielu kwestiach dobrze prawi,jednak chyba na starość coś miesza mu się we łbie,broni UBeckich emerytur,jest bardzo pro Putinowski itd.

  2. Nie ubeckich emerytur broni tylko praw nabytych, kogokolwiek one by nie dotyczyły. Umów należy dochowywać po prostu. Ubekom życzę jak najgorzej, tylko odbierając ludziom przyznane świadczenia otwieramy niebezpieczny precedens, który odbić się może czkawką i uderzyć w tych, co nie powinien. A może za czas jakiś ktoś dojdzie do wniosku, że należy komuś coś jeszcze zabrać i zaczną zabierać wg własnego „widzi mi się”. Kto wie kogo to wtedy dotknie? Tak przy okazji emerytur, pilnujcie lepiej swoich portfeli. Duda ostatnio podpisał ustawę o tzw. Pracowniczych planach kapitałowych, do których zostaną zapisani wszyscy pracujący. Otóż nasz rząd doszedł do wniosku, że ludzie na emeryturze klepią biedę, więc należy zaproponować im dobrowolne odkładanie na jej poczet. Każdy pracownik może zrzec się od 2 do 4 % swojego wynagrodzenia, w zamian pracodawca dołoży od siebie i Państwo od siebie, to wszystko ma zapewnić bogate życie na starość. Nie kupujcie tej bujdy, bo to czysty rabunek za obietnice bez pokrycia. Kasa na 500+ się kończy, więc zaczyna się kombinowanie, skąd tu skubnąć, a za lat kilkadziesiąt jak pójdziemy na emeryturę, to okaże się, jak bardzo zostaliśmy wych…ani. Na szczęście to odkładanie jest dobrowolne, ale trzeba pilnować, żeby z tej grabieży się wypisać, bo jak powiedziałem wcześniej – wszyscy zostaniemy do tego złodziejstwa zapisani.

 4. Tyle tylko, że tych innych jest kilkadziesiąt milionów i wcale tutaj nie przesadzam. Nic się nie zmieni, trzeba się modlić bo inaczej już po nas.

 5. Republika okrągłego stołu ma się dobrze, czasem zmienią tylko obrus. Ten niebieski z gwiazdkami trochę się opatrzył, to zmieniono go na biało-czerwony, ale pod spodem dalej wszystko ma się świetnie. Afery PO dalej nierozliczone, czasem zrobią tylko jakiś cyrk w telewizji. Ustawa medialna, jak nie było tak nie ma. Niezależność Państwa pod każdym względem kuleje. Do importu gazu z Rosji dorzuciliśmy węgiel, a ciekawie zapowiadającą się współpracę z Iranem, porzuciliśmy ze względu na wielkiego brata i braci starszych w wierze. Energię elektryczną także importujemy, a przez brak inwestycji w sektor energetyczny będzie jeszcze gorzej, cena prądu również poszybują do góry. Ustawy to rusz trzeba konsultować jak nie z Brukselą, Waszyngtonem to jeszcze z Tel-Avivem (Jerozolimą). Nielegalnych imigrantów nie ściągamy za to legalnych bierzemy całymi garściami, ciekawe kim zastąpią Ukraińców co wyjadą po nowym roku do Niemiec, bo coś mi się wydaje, że raczej nie Polakami. Ktoś powie, że narzekam na PiS, a gdyby rządziło PO to byłoby jeszcze gorzej, pewnie tak, ale przez podszywanie się pod patriotyzm PiS spacyfikował protesty jakie już się szykowały za same deklaracje przyjmowania imigrantów, wchłonął on również wielu wartościowych ludzi, którzy teraz nie będą się sprzeciwiać władzy, bo czerpią z niej korzyści.

  1. Nakręciłeś kręcioła kolego , Gazoport coś Tobie mówi , cena prądu to koszt emisji CO2 ustalanej w Brukseli , za rządów PO/PSL był taki minister Grad co przez 8lat szukał miejsca na elektrownie i wydał na to ok 182 miliony zł, nie wszystko w tym temacie można zrobić w 3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *