Gdzie znikają pieniądze?

 Ponieważ Fan czytany jest nie tylko przez mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, zatem poniższe zdanie nie jest do końca prawdzie:
Urzędujący na stołku prezydenta Wrocławia kapuś Rafał D. wydał w ubiegłym (2017) roku na swoje podróże zagraniczne z naszej kasy 154 tys. 285 zł 81 gr.
Oczywiście minięcie z prawdą polega na słowie „naszej”, bo dla mieszkańców spoza Wrocławia (czy to Oleśnicy, Lublina, Częstochowy, Warszawy, czy Genku lub Nowego Jorku) ta kasa nie jest ich.
To jeszcze nic. Kapuś miał w pracy fajne wakacje, bowiem wyszło, iż spędził w tych delegacjach łącznie 89 dni.
O turystyczno – zawłaszczeniowych kombinacjach kapusia napisał uwielbiający go tytuł Głos Tel Awiwu. My wiedzę zaczerpnęliśmy z publikacji onetu.
Krzysztof P, fot. J.Karwowski – kapuś na czele pochodu dla obcego kraju zorganizowanym (za pieniądze podatników?) we Wrocławiu w tym roku.

komentarzy: 12

  1. A u mnie wykształcił się gen wychwytywania platformerskiej propagandy. Ubranej często w najróżniejsze przebrania. Tak już mam. Dlatego nic z platfusim przekazem, choćby podprogowym, tu nie przejdzie.
   RZ

 1. Kapuś już potrzebny nie jest, to i w szmatławcu go opisali. Trzeba od czasu do czasu się uwiarygadniać.Z ciepłym to samo będzie, będą słodzić aby prenumerata była, przez 5 lat, a po tym okresie choćby potop. I tak w kółko.

 2. Tak dla uściślenia to koszt na jednego czy całych delegacji radców miasta? O ile do określeń i epitetów nie mam zastrzeżeń to suche podawanie kwoty wraz ilością dni dla kogoś kto zarządza miastem z budżetem powyżej 4mld złotych szczerze…to nie powala. Dobrze by było rozliczać merytorycznie a nie pod publiczkę. Liczy się to co nie zostało zrobione. Żyjemy w mieście gdzie w centrum stoi elektrociepłownia a powietrze nie łapie się w żadnych normach. Komunikacja miejska jeździ tymi samymi trasami co 40 lat temu z małymi wyjątkami. Brak kolejki miejskiej, a miasto jak było tak jest podzielone na kwartały wydzielone przez tory kolejowe a żaden wiadukt nie został poszerzony (Pułaskiego, Stawowa, Komandorska, Powstańców itd). No dobra…jeden na Grabiszyńskiej.
  Brak łącznika pomiędzy Szpitalną a Robotniczą. Płatny podziemny parking przy Hali Ludowej zwanej Stulecia i osłupkowanie okolicy by Budimex wesprzeć. Ostatnio była kampania i jakoś ani jeden cymbał nie przedstawił wizji rozwoju. 150tys to jest pryszcz przy tym co oglądamy na każdym domowym meczu bo to kosztowało miliard, a wygląda jak szara deficytowa w komunie rzeczywistość.

  1. Jeśli 150 tysięcy rocznie to jest nic, to gratuluję. Ponad 10 tysięcy miesięcznie. Dodatkowa pensja.
   Plus dwa i pół miesiąca wolnego.
   Wygogluj sobie artykuł w onecie. Tam porównują wydatki na te cele innych prezydentów dużych miast. I wiesz co im wyszło? Że kapuś wydał 55% tego, co inni wydali w sumie. Czyli prezydenci Poznania, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Warszawy wspólnie wydali mniej niż sam Rafałek Wędrowniczek.
   Ponadto – 150 000 złotych rocznie. Ile lat kapuś był prezydentem? Bo mi wychodzi, że 16.
   Dla porównania – stadion kosztował 1 100 milionów. Teraz włącz kalkulator…
   RZ

  2. Nie czytałem nic na ten temat i nawiązuje tylko i wyłącznie to artykułu tutaj.
   Mnie akurat martwią tematy, które są wg mnie są ważniejsze i istotniejsze bo pokazują że w 16 lat miasto poza prywatnymi inwestycjami rozwinęło się marnie. Kolejna paranoja to nowe osiedla stawiane bez koniecznej infrastruktury drogowej czy szkolno-przedszkolnej. Znasz inne miasto nad którym stoi czarny kutas?

  3. Z przejazdami pod wiaduktami to jak najbardziej prawda. Największy skandal to że nie poszerzono przejazdu na ul. Peronowej. Za to kapuś powinien beknąć.

   Aktualnie poszerzany jest przejazd pod wiaduktem Bardzka – Buforowa.

 3. Ponoć pedryl zostanie 19 zaprzysiężony na sesji rady miejskiej. To pewnie błazen z Mikstatu zostanie pożegnany. Możemy my chyba pójść też na sesje i zaśpiewać mu wszyscy gromko „wyp…”

  1. Proponuję mu po kibicowsku zaśpiewać „Auf wiedresehen”, może taki przekaz będzie dla niego bardziej zrozumiały…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *