Najpierw podziękowania

 Część z Was pewnie się dziwi, dlaczego niemal 24 godziny marszu, a tu na Fanie jeszcze cisza. No, trochę zawiodło planowanie. Mogliśmy przewidzieć, że „mogą być kłopoty” i zlecić napisanie relacji komuś, kto na ewentualnie sankcje się nie pisze. Tymczasem wziąłem to w całości na siebie.
No dobra, na relację, i to taką z pewnymi „efektami ubocznymi” jeszcze trochę będziecie musieli poczekać. Tu będzie sporo podziękowań. Po pierwsze podziękowania się należą pewnemu osobnikowi, jak to określono, z naleśnikiem na głowie. Swoją decyzją o zakazie dla Marszu Polski Niepodległej Rafał D. spowodował, że ludzie tłumnie walili na ten marsz. Ocena Fana – jakieś 20 tysięcy ludzi przyszło pod biało – czerwonymi flagami i z różnymi banerami czcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Oczywiście podziękowania dla wszystkich obecnych za uczestnictwo i aktywny udział. W szczególności dla Gosi Czerniakowskiej i Pawła Szumowskiego (nazwiska podane za zgodą zainteresowanych) oraz trzech kolegów z Wołowa za narażenie się za eksponowanie emblematów, które lewactwu przypominają, że Polska to nie kraj unijnych niewolników, ma swoją historię, tradycję i przynależność kulturową.
Tak informacyjnie – koledzy z Wołowa z komendy wyszli na tyle szybko, że zdążyli jeszcze na ostatni pociąg. Wrocławianie zwolnieni zostali dziś (poniedziałek 12 listopada) w południe.
Ponadto podziękowania dla wszystkich, którzy czy to podczas zatrzymywania banerów dodawali otuchy zatrzymywanym, tym, którzy skandowali pod komendą, a także tych, którzy troszczyli się o takie nawet drobiazgi, jak to, czy pewne pojazdy są tak zaparkowane, by nie przeszkadzały.
Jeśli zrobimy zebranie wszystkich adwokatów, których nam zaproponowano, polecono lub którzy się zgłosili, to trzeba będzie większej świetlicy.
Podziękowań dla organizatorów nie będzie. Wiedzieli na co się piszą i czego się od nich wymaga.
Roman Zieliński, fot. DK

komentarzy: 13

 1. Podziękowania dla wszystkich kibicow, którzy pojawili się w ten uroczysty dzień we Wrocławiu. Dziękujemy także za spalenie portretów dwóch osobników walnie przyczyniających się do zniszczenia naszej Ojczyzny. Było to chyba jedyne w Polsce miejsce, skąd poszedł prawdziwy narodowy przekaz. Podczas tego Marszu, Wroclaw stał się stolicą Polskości. Wielkie dzięki.

 2. Moja 75-cio letnia mama zakochała się w narodowcach i kibolach. Dopytuje mnie kiedy następny marsz, bo jak to mówi – „było fantastycznie, race i pochodnie były super”.
  Ja w tym roku bardziej obserwowałem otoczenie marszu i tylu służb różnej maści nie widziałem we Wrocku już bardzo dawno.
  Bali się, boją i będą się patriotyzmu bać.

  1. A byłeś za rządów PO Tuska, Kopacz , psiarnia prowokowała ,zawijała każdego kogo chciała! Autokary nie dojeżdżały do Warszawy na marsz itp A pod dworcem SOK 4 -6 typa i psiarnia (mimo psiej grypy) .

 3. Ja pomimo że nie byłem we Wrocławiu, a w Warszawie,to jestem pod ogromnym wrażeniem Marszu, i nie tylko zresztą ja.Chwała organizatorom, nie przejmować się Panowie ludzkim pieprzeniem głupot,i robić swoją robotę. A hejterzy? Tacy znajdą się zawsze pies ich trącał,brawo Piotr,Roman,Jacek oraz wszyscy którzy wzięli udział i przyczynili się do jego organizacji.Polacy i Ojczyzna Wam tego nie zapomni.Duma! !

 4. Kolejny raz udała się świetna prowokacja Franza. Manewr z wydaną Decyzją administracyjną, polegającą na wyrażeniu zgody na kontrmanifestację domitów i wścieklizny – w tak newralgicznym miejscu, był (wg. mnie) zamierzonym i celowym działaniem zmierzającym do spowodowania zdrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego!!! Prosiłbym o rozważenie „gdybania” tzn. co by było, gdyby… Uważam, że zdecydowanie nie należy pozostawić tego zagadnienia w ten sposób, aby się TO uleżało.

 5. Też określam liczbę osób na około 20 tysięcy i Bóg mi świadkiem, że czułem ogromną dumę widząc tyle biało- czerwonych. Byliśmy w 6 osób i też nieśliśmy flagi. Ale zawsze jest jakieś ale więc mam kilka uwag co do marszu. Jednak wstrzymam się z komentarzem do czasu aż pojawi się szersza relacja.

 6. Wczoraj pewna folksdojczowska gazetka – Breslauer Zeitung dostała mocnej obstrukcji relacjonując marsz i szczując – jak tylko im niemieccy własciciele nakazali – na jego uczestników. Obstrukcja trwa do dzisiaj i przyznam szczerze, że takiego bólu czterech liter u lewackiej, folksdojczowskiej POlszewi już dano nie widziałem! Te miernoty dziennikarskie wychodziły z siebie aby tylko podkręcić atmosferę nienawiści wśród ludzi, ale, że to dziennikarskie dno i cztery metry mułu, efektu nie udało się osiągnąć. Z resztą inne lewactwo w postaci m.in. pewnej lochy z czarnych włosach rozsiewało fakenewsy o spaleniu niebieskiej szmaty (potocznie zwanej flagę ue) przez Piotra Rybaka. Niestety lewactwo w swej nienawiści do polskości nie zdążyło dostrzec, że w tym dniu (11.11.18) Piotr Rybak był ubrany zupełnie inaczej niż na zdjęciach przez nich zaprezentowanych (zdjęcia z 2015 r.). Ot, taka ciekawostka jak to folksdojczowscy obrońcy prostytucji spod znaku UBywateli prl i kodorastów są prawdomówni…

  1. @A_S Lewusy to margines,wkurzajacy ale jednak,wiesz stary co mnie najbardziej szokuje?.To niby prawicowcy a tak naprawdę,mówiący jednym głosem i stojący z nimi w jednym szeregu.Zwróciłeś/zwróciliście na to uwagę?.Ja pod komentarzami na twitterze Jacka,widziałem ich trochę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *