Płacić!

 Gdyby ostatnia kolejka ekstraklasy była jak wiele poprzednich, podczas których nie działo się niemal nic, wówczas mecz Miedź – Śląsk byłby dość szeroko omawiany w świecie kibicowskim. Nie ze względu na na wynik sportowy, lecz dzięki fajnej, całostadionowej oprawie.
No ale sporo się wydarzyło w Polsce, co zmieniło optykę interesujących się życiem trybun. W Białymstoku sztukę nie lada wykręcili legioniści, którzy przemycili flagi Jagiellonii, jakie parę lat wcześniej zminiły właścicieli. Flagi spalono.
Jeszcze ciekawiej było w Poznaniu, gdzie w centrum wydarzeń również znalazły się flagi. Amika pozbyła się ich w liczbie siedmiu wracając ze Szczecina.
I to głównie akcje Legii i Widzewa stanowiły najistotniejsze tematy, jakimi żył kibicowski światek.
Jednak o meczu Miedź – Śląsk nie zapomniała ekipa finansowych cwaniaczków i za bardzo fajną oprawę Komisja Ligi, bo tak się ta banda nazywa, zażyczyła sobie kwotę 20 tysięcy złotych. Na nasze szczęście tylko od Miedzi.
RZ, fot NI-FO, polskie.radio.pl

333+

komentarzy: 13

 1. Ty @juku…. Ty uważasz, że flagi skrojone inwalidom to powód do dumy…?!? Ochłoń… Akcja Wisły na Gieksie… to takie samo kozactwo jak skrojenie szali Lechii dzieciakom na turnieju piłkarskim w Gdyni przez Arkowców albo pobicie rodziców Akademii Śląska przez Polonię w Świdnicy…. na turnieju dla 7-latków co Ty chłopie opowiadasz…?!? Zacznijmy bić dzieci, kobiety i niepełnosprawnych… Ty @Juki jesteś muzułmaninem…?!? Słyszałeś o słowach honor i godność…białego człowieka ?!? Jagiellonia wiecznie bita przez Ległą nie straciła flag w boju… i nie karki niedopilnowały podczas powrotu gamoni do domu tylko złodzieje warszawscy ukradli… pewnie ci sami co rębią portfele staruszkom na centralnym…. faktycznie nie ma znaczenia… w jaki sposób…?!?.osobiście wolałbym sztamę ze śmieszną Jagielonią niż złodziejami zLegłej…

  9+

  1. @ W 18 jak dywizja straci sztandar to jest rozwiązywania. Bez względu na to jak straci.
   A tak po mojemu – zawsze po stracie flag albo akcja była niehonorowa, albo pilnowali jej upośledzeni. Zatem jak tracisz flagę to znaczy, że jesteś upośledzony. Czyli znalazłem sposób na zorientowane się czy ktoś jest dałnem czy nie.

   5+

 2. Piszcie co chcecie… ale dla mnie kradzież flag z garażu klubowego to słabe, flagi nie zdobyte w boju nie powinny się liczyć i tak jak delfiny ukradły Gieksie, czy Legła Jagiellonii to jakiś cygański sztos… Jak straciły Pyrusy flagi bo to ważne… czy żydki zrobiły zasadzkę na autobus, bus czy konwój audików jakimi bujali się zawsze „Litarowie”… czy zerwali kłódki z garażu i wytargali co się dało.
  Jak ktoś ma duże płótna, które wilgotnieją przy jesiennej aurze to nie może ich targać do mieszkania w bloku tylko musi je suszyć i reperować w pobliżu stadionu… i nawet teraz jak są flagi drukowane a nie jak kiedyś farbowane barwnikami z bazaru Różyckiego to i tak gnijà jak nie są suszone po każdym ściągnięciu ich z płotu…nikogo nie stać na całodobową ochronę garażu grupą 20 chuliganów czy monitoring i drzwi antywłamaniowe…. więc to słabe ukraść komuś flagi z garażu i potem je spalić…. więc jak to robi Wisła czy Widzew to mnie nie dziwi ale Legła powinna się wstydzić bo to jest… słabe…. byłem kiedyś na meczu Wisły w Poznaniu i właśnie Pyrusy zjechały temat… przebrane kartofle za ochroniarzy wytargały Wiśle barwy z płotu i uciekli spokojnie tymi zakręconymi wyjściami w dół bo nikt nie miał szans wydostać się z klatki, żeby za nimi pobiec…więc jak to mówià… Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie…Takie cwaniactwo Poznańsko-Krakowskie…. żenada.

  5+

  1. Jeszcze większą żenade zrobiła Jagiellonia wieszając replike flagi na tym samym płocie co został spalony oryginał. To chyba najśmieszniejsza ekipa w Polsce.

   6+

  2. @W18, kompletnie się z tobą nie zgadzam. Flag się pilnuje zawsze i wszędzie. Ukradzione to nie stracone? Jak pozwalasz flagi nosić gamoniom które je tracą to czyja wina? W sumie najmniejsza wina gamoni. Bardziej tych co im pozwolili.
   Wjazd po flagi GKS Katowice był słaby? Chłopie na jakim świecie żyjesz. Możemy różnie patrzeć na Wisłę ale w tym przypadku odwalili kozacki numer.
   Co mnie, jako fanatyka Śląska obchodzi jak w Poznaniu amikorze stracili swoje barwy wracając ze Szczecina? Istotne jest to, że stracili. Już ich nie mają. Cieszą się w Łodzi ze zdumieniem patrzą na to w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, z przerażeniem w Pile, Kościanie, Środzie Wielkopolskiej i samym Poznaniu.
   Tak patrząc na nas czekam aż swoje flagi straci KKN. Ty będziesz mówił o „słabej akcji” a je się będę wstydził bo to są flagi z herbem Śląska wieszane na płotach. Masz siłę wieszać flagę to znaczy że masz moc by ją obronić. A jak nie masz to to znaczy że jest to tylko nieistotny skrawek płótna

   4+

  3. jjukufhvb jak dla mnie ma rację w stu procentach i szkoda strzępić ryja na cudaczne,rycerskowato harcerskie uzasadnienia.

   1+

  4. Krojenie flag KKN czy „preczów” (bez różnicy jaki to klub) jednej ekipy przez drugą same w sobie jest słabe. Natomiast jeśli już do tego dojdzie na skutek różnych sytuacji, to krojący powinien potem tego typu flagi honorowo oddać.

   2+

 3. Komisja Ligi Edytuj
  Komisja Ligi jest niezależnym od Ekstraklasy SA organem rozstrzygającym w kwestiach dyscyplinarnych związanych z rozgrywkami Ekstraklasy i jej klubami. Powstała w 2005 jako organ pierwszej instancji i spełnia w ramach rozgrywek funkcje jurysdykcyjne. Do jej obowiązków należy między innymi ustalanie sankcji dyscyplinarnych oraz finansowych dla klubów i zawodników za nieprzestrzeganie regulaminu rozgrywek.

  W skład Komisji wchodzi od pięciu do siedmiu osób[16] osób wybieranych na dwuletnią kadencję przez Radę Nadzorczą Ekstraklasy SA. Obecnie jest to sześciu Komisarzy, spośród których wybierany jest Przewodniczący i Wiceprzewodniczący. Posiedzenia Komisji zwołuje i prowadzi Przewodniczący.

  Główna przesłanka do powołania Komisji Ligi to konieczność niezależnego, niezawisłego i transparentnego rozstrzygania kwestii związanych z rozgrywkami Ekstraklasy.

  Organem odwoławczym od decyzji Komisji Ligi jest Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN

  1+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *