Pan substytut

 We Wrocławiu dziś tematem numer jeden nie jest kompromitująca porażka Śląska z Arką, lecz rozmiar zwycięstwa pana pedzia w I turze wyborów samorządowych na prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Pan pedzio ma szansę zostać prezydentem już w I terminie.
Dla Śląska podmianka z „arlekina za milion” na pana pedzia oznacza, że przez najbliższe pięć lat będzie grał tak, jak grał ostatnio. Zmian nie będzie żadnych, lub nastąpią zmiany kosmetyczne. Dla miasta zmiany już zaistnieją. Kolorowe marsze i takowe organizacje będą we Wrocławiu hulać jak u siebie w domu. W szkołach i przedszkolach Waszych dzieci częściej będą się pojawiać „eksperymentatorzy” ubierający chłopców w sukienki, przylepiający dziewczynkom sztuczne wąsy. Dług miejski, jeden z największych w Polsce, nadal będzie się powiększał, a głównym zadaniem nowego prezydenta będzie tuszowanie wynaturzeń i afer prezydenta starego.
Kibice znienawidzonych klubów będą mieli pole do popisu, by się z nas nabijać.
To w przyszłości najbliższej i tej nieco bardziej odległej.

Gdyby się okazało, że jednak II tura będzie potrzebna, mam pewną uwagę co do tego, co się wydarzy za dwa tygodnie. W dogrywce nie zmieni się nic. Kompletnie nic. Mirosława Stachowiak – Różecka okazała się osobą kompletnie niekompetentną. Jej kampania ograniczyła się w zasadzie do tego, co serwowały media. Plus kilka plakatów. Ok, jej środki finansowe były około 50 razy mniejsze, niż kasa wpompowana w Sutryka. Zgoda. Co nie zmienia faktu, że kobieta nie zrobiła niemal nic. Gdzie łażenie po osiedlach, podawanie ręki, rozmowy… Pani Mirka miała to gdzieś, to i ludzie mają ją gdzieś.
Pani z PiS-u swoją determinację, a w zasadzie „determinację” pokazała w studiu wyborczym TVP kilkadziesiąt minut po tym, jak ogłoszono wyniki sondaży. Kiedy się dowiedziała, że panu pedziowi prognozuje się 0,01% nadwyżki nad połową, to ogłosiła go zwycięzcą. Jak bardzo trzeba nie chcieć wygrać, żeby sondaż (nie wynik) na granicy progu zwycięstwa uznać za porażkę, to wie tylko pani Mira. Każdy inny na jej miejscu powiedziałby coś o zachwianiu sondażowym, błędzie statystycznym, zacząłby przeliczać ile te jedna setna procenta to jest realnych głosów. A ona siadła na d…
Totalna porażka mentalna.

Jeśli II tura się jednak odbędzie, mimo wszystko pójdę i zagłosuję na Mirę. Żeby później sobie nie wyrzucać, że nie zrobiłem nic, aby mnie, moją rodzinę, moich kolegów reprezentował pan substytut Rafała D. Ale sądząc po tym, co PiS wyczynia, oraz to czego nie robi, będzie to prawdopodobnie mój ostatni głos na PiS.
We wczorajszych wyborach na prezydenta głosowałem na Zbigniewa Jarząbka, do Sejmiku na Ludkowskiego z Ruchu Narodowego, a do Rady Miasta na jakiegoś przedstawiciela PiS-u z dołu listy.
Roman Zieliński, fot. autor mema nieznany

23+

komentarzy: 70

 1. Piszecie na temat oddania głosów przez wrocławiaków że są durniami kupującymi te brednie pisane przez jedyną słuszną lokalną gadzinówkę zwaną post komunistycznie gazetą wrocławską. Prawdziwych rodowitych (nie ŁKSiaków) wrocławiaków z lat 80siątych i 90siatych nie ma . Dużo moich znajomych się pobudowało Trzebnica i okolice, oraz na wschodzie Kamieńce i inne sypialnie. Zostali zastąpieni przez słoików (nie chcę obrazić naszych fanklubów) to tylko napiszę ile mieszka u nas farbowanych kretów, biedaszybów czy małorolnych z wielkopolski. Ukończyli tu szkoły czy studia i osiedli się a teraz udają co to nie oni wielkomiejscy. W moim bloku na Biskupinie na 10 mieszkań 6 to wieśniaki którzy udają mieszkańców Wrocławia.
  P.S. prawdziwi wrocławianie umarli albo osiedlili się na podwrocławskich osiedlach ewentualnie wyjechali za chlebem. Słoikowo opanowało Wrocław,do tego dodać banderowców co maja karty Polaka załatwione większości za dobre ryzanie to ciepłolubny jest pedziem przepraszam prezydentem.

  10+

 2. 507 głosów zadecydowało że jest jak jest. Nigdy nie czekajcie na 2 turę i pamiętajcie że agentura (z nie jasnymi zyciorysami) nie śpi tylko was rozgrywa.Niestety czasami trzeba wybrać mniejsze zło…

  5+

  1. Powtórzę, bo już komuś odpowiadałem.
   W I turze aby doprowadzić do II tury można było zagłosować na kogokolwiek, byle nie na Sutryka. Ba, można było nawet oddać głos nieważny.
   Tego nie jestem pewny, ale chyba nawet głos bez żadnego skreślenia zostałby uznany za nieważny, zatem też byłby zwiększeniem szansy na II turę.

   Natomiast prawdą jest stwierdzenie o „nie czekaniu” na II turę. Kolega „L” z Gaju zapił w sobotę, w niedzielę się obudził tuż przed zamknięciem lokali wyborczych, i doszedł do wniosku, że w zasadzie nie ma sensu iść, bo II tura ważniejsza.
   Redaktor AP miał nagły wyjazd. Ruszał z rana, nie chciało mu się poczekać kwadransa do otwarcia lokali. Też mu się wydawało nieistotne, szykował się „na za dwa tygodnie”.
   No to za dwa tygodnie mamy wolne.

   9+

  2. Powiem tak. Masz rację.
   Choć znam sposoby socjotechniczne i widziałem w jaki sposób rozgrywana jest kampania, to nie przewidziałem jednego. Że lud jest tak ciemny.
   Przecież sama jedna jedyna informacja o arlekinie za milion złotych czy o fotkach znanej lafiryndy za 5 milionów złotych, gdy każde zdjęcie jest do znalezienia w internecie, to dla Rafała D. oraz dla każdego, kogo Rafał D. wskaże, powinno być równoznaczne z totalną dyskredytacją.
   Głosujący na Sutryka, którzy będą drzeć japę, że komunikacja miejska jest niepunktualna, a w jezdniach koło ich chałupy są dziury nie dostrzegają zależności, że kasa wywalona na arlekiny, Word Gamesy, blaszane baraki na wyspach, pedalskie marsze i takowe inicjatywy, dwukrotne remonty nawierzchni tych samych ulic, to ich własne pieniądze. I że ich głos ma przełożenie na to, jak te pieniądze będą wydawane.

   Ok, część z połowy głosujących na Sutryka miała w tym interes. Własny albo kogoś z rodziny czy znajomych. Ale to, powiedzmy, 10% z tej puli. Powiedzmy 10% ma jakieś swoje powody, trudne do ogarnięcia. Ale jakieś 30%, czyli 75 000 wyborców z Wrocławia to osoby niepełnosprawne umysłowo.
   Tego faktycznie nie przewidziałem.

   9+

  3. Dlatego przed każdymi wyborami powinna być pełna mobilizacja środowisk (z kasowaniem wiszacych „mordek” włącznie…)

   5+

 3. Rzadko się tu wypowiadam ale tym razem temat jest ważny. Osobiście brakuje mi we wrocławskiej polityce charyzmatycznych ludzi z prawej strony sceny politycznej. Kogoś, kto z jednej strony miałby pomysł na sprawne zarządzanie miastem, z drugiej strony umiejącą przemawiać, porywać tłumy i zjednywać sobie ludzi – jak choćby Roman za starych czasów na młynie (Dlaczego nie kandydujesz choćby do Rady Miasta? Jesteś postacią rozpoznawalną, sporo głosów by wpadło). Pani Mirka może i jest mniejszym złem ale bezjajeczna babka na fotelu prezydenta miasta to byłby dramat, bo podejrzewam że również byłyby marsze etc. – w tym wypadku z powodu braku umiejętności powiedzenia „nie”.

  6+

 4. Zwycięstwo Śląska w Białymstoku 4-0,dwa artykuły na Fanie i łącznie 39 komentarzy. Wybory samorządowe-52 wpisy i pewnie to nie koniec. Priorytety się wam poprzestawiały?

  14+

 5. Sejmiki dla PiS, ponoć nawet nasz lokalny, to duża porażka lewactwa liberalnego.
  Co do głosu na PiS to wiele osób głosuje na nich żeby nie tracić głosu. Lepszy taki PiS niż platforma dla każdej osoby mające konserwatywne poglądy to oczywiste.Jest jeszcze Kukiz ale ich znaczenie w sejmikach jest marginalne chociaż kto wie w łódzkim mogą tworzyć koalicję. Innych ugrupowań po tzw. Prawej stronie mających realna możliwość przebicia brak.

  4+

  1. W demokratycznym,lewicowo-liberalnym gównie jaką jest IIIRP, takie rzeczy na porządku dziennym.Jeśli tym szajsem będą mi faszerować dzieciaka,gorzko tego pożałują o czym kiedyś tu pisałem.

   8+

  2. ZNP promuje tęczowych zboków 211 szkołach w piątek coś tam ma być, sam jestem rodzicem (Oława) i tylko czekam…. ,MEN ma się temu przyjrzeć. Apel do rodziców!!!!

   14+

  3. Jeżeli są w Polsce szkoły w których rodzice pozwolą na tego typu akcje,to tracę wiarę w nasze społeczeństwo. Nie wyobrażam sobie by pozwolić na promowanie dewiacji w placówce w której uczą się moje dzieci.

   4+

 6. Jak bym czytał komentarze Umberto, i ekspertów z tvn, wszystko żle nie dobrze przez PiS , Morawieckiego. Ruch Narodowy,WiS za mało głosów przez PiS, To że ludzie głosują na oszustów, złodziei, krętaczy,zboków, itp (Warszawa, Łódż ,Trójmiasto, Legionowo, itd ) wina Kaczyńskiego, to że Warszawie, gminach itd więcej kart do głosowania, niż głosujących to też wina Szydło ? Przypomnę co było 4lata wstecz,lewe karty do głosowania,liczenie głosów przez 14 dni, poparcie w nie których okręgach prawie 100% dla PSelu, no i przez 8lat rządów PO/PSL ok 5 milionów nie ważnych głosów, można można ! Po okupacji PKW kilku leśnych dziadów podało się do dymisji. Jest wiele do zrobienia w naszym kraju np. gminne układy ,sądy, media w 85-90% (onety,wp,fb tvny, Superstacje, GWymiotne, Rzepa, pisemka kobiece, pudelki, brak prasy gminnej itp)są w rękach niemieckich, którym nie na rękę żeby Polska była w pełni suwerenna. PiS miał słabą kampanie wyborczą ,zbyt mało agresywną, w internecie nie istniał , nie pochlebne opinie na temat lewactwa,oszustów itp internecie były usuwane blokowane.
  Przez 2 ostatnie tygodnie na pierwszych stronach (internet ,gejzety ,tvny) była obrona złodziei, oszustów i atak w Morawieckiego ! Kolejny błąd PiSu to wypowiedzi na temat filmu Kler, Brudzińskiego (Lublin) Sasina (Zdanowska) itd
  To tak na szybko.
  Ps Ile będzie nieważnych głosów ?

  21+

  1. Wiesz @Twierdza Wrocław gdzie jest wina PiS…? Grilowali kilka osób…. ale ich nie usmażyli w sosie własnym. Jakby Tusk siedział, Waltz siedziała, Schetyna za aferę hazardową siedział….Michnik za Rywina… siedział….. To By Jaki w pierwszej turze wygrał i miał 75%…. lud Warszawy potrafi wieszać zdrajców ale po byle jakiej reformie Sądownictwa….bo to co zrobili Ziobro i Jaki to pływanie w kisielu….. dużo ruchów a do brzegu daleko… Ja głosowałem na PiS w podzięce za blokadę arabską…. Dla mnie nic więcej nie muszą zrobić…. to mi wystarczy…. ale nie wszystkim… niestety. Lud chce szubienic. Coś tam cieśle strugają… ale odgłosy stawiania szubienic…. cichną z dnia na dzień….bo brak inicjatywy… Wszystko się jakoś rozeszło po kościach… I atak niemieckiego liberalizmu… wszędzie… w prasie , w necie, na telefonach….Igrzysk (krwawych igrzysk) i chleba….dla zadowolenia ludu…. bo lud szybko zapomina. A jak słyszy zaproszenia Premiera do wspólnego marszu opozycji na 11 listopada to rezygnuje…. jak słyszy Brudzińskiego…. co się odezwie to bąka puści….to lud rezygnuje. Mógłby powiedzieć coś prezes przed wyborami…. ale Prezes milczy.

   12+

  2. Nawet jakby ci, wymienieni przez W18, nie poszli siedzieć, ale mieliby wytoczone procesy, jakieś wyroki w zawieszeniu, nawet gdyby byli uniewinnieni, to i tak odbiłoby się to echem. Ale PIS nikogo ważnego nie doprowadził przed oblicze sprawiedliwości, mimo wielkiego huku medialnego. Jak to ktoś wcześniej napisał, wyciągnęli szabelki, pomachali i na tym się skończyło. Układy okrągłostołowe ciągle aktualne i póki sterów nie obejmie ktoś spoza tych układów, to szybko nic się nie zmieni.

   21+

  3. Głosuj dalej bo masz blokadę arabską a i tak niedługo we Wrocławiu się po Polsku nie dogadasz. Tu nie jest kwestia głosowań,bo czy wybierzesz jedno dziadostwo czy drugie to i tak będziesz miał przegrane.

   1+

 7. Jakby ktoś się zastanawiał jaka spierdolina umysłowa głosuje na tych pedałów to niech zajrzy na stronę pejsbuka Wrocław sorry że nie w temacie. Pełno zjebów po marksistowskim praniu bani na uniwerku i kardio-ciot przeglądających się w lustrze po każdym powtórzeniu na wypindrowanej jak oni sami siłce.

  24+

 8. Stachowiak-Różecka zrobiła kilka lat temu dobrą kampanię przed wyborami samorządowymi. Chciała wtedy się pokazać, bo miała silną konkurencję wewnątrz wrocławskiej PIS, a zbliżały się wybory parlamentarne i podział miejsc na listach. Zależało jej na parlamencie, cel osiągnęła, otrzymała jedynkę na liście, do sejmu się dostała. Tegorocznych wyborów nie chciała wygrać, więc się nie starała.

  17+

 9. Nowy Dwór, jedna z komisji wyborczych. Na Panią Mirę 262 głosy, na…. cholera jak go nazwać? Substytut? Wiec na substytut 568 głosów. Nowy Dwór, wydawało by się, że osiedle które kiedyś było bastionem patrzenia na prawo.

  26+

 10. Romek masz sporo racji, Stachowiak to był bardzo słaby kandydat, nawet ja wyborca PISu od zawsze 2/3 głosów oddałem na PIS a w prezydenckich na Bogusławskiego, jakoś nie mogłem się przekonać do tego Jarząbka.
  Ale rację ma też któryś z przedmówców, środowisko kibicowskie oddało głosy na bardzo wielu kandydatów. Na Fanie jest może nie atak, ale potężna niechęć do PISu, więc cieszą się Kodomici i reszta tej zgrai, atak na Kościół na Fanie jest również, to są właśnie kamyki do ogródka.
  Generalnie do tego aby POpaprańcy mieli wygrane wybory przez kolejnych 30 lat brakuje im tylko przejęcia Telewizji Publicznej, a to może się stać w niedalekich wyborach parlamentarnych, wtedy zaorają ten kraj po swojemu na wieki.
  Potrzeba konsolidacji wokół PISu bo tylko oni maja realne szanse, taka jest prawda i nic tego nie zmieni.
  To że robią wiele błędów jest oczywiste, ale na Boga nie porównujcie ich z tamtymi złodziejami, nie gadajcie o jakiejś dżumie i cholerze, bo różnica jest jak między czarnym i białym.

  52+

  1. @ kibic co Ty chłopie opowiadasz?!? Jaki atak na kościół… to jest polemika. Rozumiem, że Ty wolisz nie wiedzieć co się dzieje. Twój kościół ciągnie na dno PiS. Nie zauważyłeś… że romans PiS z kościołem pomaga na wioskach we wschodniej Polsce… ale mocno szkodzi w dużych miastach gdzie jest sporo ateistycznych patriotów. To nie jest tak… że jak ktoś nie chodzi do kościoła to musi być lewakiem i PO wcem… ja głosowałem na PiS a w kościele moja noga więcej nie stanie do końca życia…Co to jest kościół ?!? Instytucja w której moralność kończy się na młodym wikarym takim jak JM… szybko im zaczął zawadzać… już proboszcz jest zepsuty i wszystko co pnie się wgórę to gangrena… Isakowicz-Zalewski, Międlar, Popiełuszko… to podstawowy duchowny mający kontakt z ludem i ich duchowością… to szeregowy… a wszystko od plutonowego po generała armii w kościele to czysty bolszewizm. Wrocław nie będzie miał Pedzia za prezydenta bo ktoś pluje na kościół… Wrocław będzie miał pedzia prezydenta bo PiS nie potrafił pokazać, że we Wrocławiu za ich rządów „czarni” nie zrobią hicpy w mieście jak za rządów AWS-u czy SLD… chłopie… Leszek Miller wprowadził religię do szkół a Rakowski dał kościołowi jednoinstancyjną komisję majątkową i autolustrację…. Ile gówna na portalu Poleciało na „Bolka” za lojalkę przez 3 lata w latach 70-tych…. a czy ktoś powiedział choćby raz na forum, że z Całego Episkopatu Polski tylko Alfons Nossol nie współpracował z SB… a średnia współpracy biskupów to 25 lat. To według Ciebie @kibic mamy o tym nie mówić głośno…?!? W imię czego?!? Świętego spokoju czy tego, że tacy jak Ty nie mogą tego słuchać i wychodzą z założenia, że skoro fakty przeczą mojej teorii tym gorzej dla faktów…. Fakty sà takie… że Patryk Jaki pregrał Warszawę bo nie odciął się od kościoła a Warszawiacy po dziurki w nosie mają miesięcznic…przepychanek z krzyżem „katyńskim” i innych podobnych rzeczy…. i nie chodzi tu, że wolą marsze dla pedałów… nie chcą ani tego ani tego… Patryk Jaki nie był w stanie im tego zagwarantować… dlatego nie poszli do wyborów patrioci ateiści ale poszli Cicochcą dalej walki robić i dostawać dotacje na nierentowne słabe teatry takie jak teatr Jandy… czy Ci co chcą dostawać pieniądze na produkcje filmowe typu „Ida”….aaalbowydawnictwo katolickie „Znak” co to wydawało książki Tomaszowi Grossowi jako publikacje religijnezwolnione z 8% i tak już śmiesznej stawki VAT…. niestety@kibic taka jest prawda o polityce i kościele.

   21+

  2. Jaki nie dlatego przegrał wybory w Warszawie, że się nie odciął od kościoła.
   Gdyby się odciął, to by jeszcze bardziej stracił poparcie.

   32+

  3. W18 ty jak i Romek i wielu innych myli pojęcia, Kościół to przede wszystkim ludzie, zgromadzenie wiernych, anie jakiś ksiądz biskup, budynek czy inna zakonnica.
   Z zachodu idą 2 zarazy jedna już u nas jest – wszędobylsko panoszące się lewactwo, lesby, geje, plucie na Kościół, rodzinę, Polskę, patriotyzm itd itp. Robią to od lat urabiając młodych ludzi, bo ich najłatwiej pod wszelkimi możliwymi tekstami, nie będę się tu rozpisywał każdy wie o co chodzi.
   Druga zaraza to islam, którego jeszcze u nas nie ma, ale bardzo chce być, chce zawłaszczyć cały świat nie tylko Polskę.
   Jak nie pod Krzyżem czy Kościołem to pod czym chcecie się zjednoczyć i stanąć w obronie naszych wartości, nie ma innej alternatywy i nie będzie.

   9+

 11. Czekam na jakiekolwiek wybory w tym kraju kiedy będzie głosowało się za ideą, za kimś kto ma łeb do tworzenia i nie rozpieprzania. Jak na razie to co głosowanie to na „anty” i nie ważne jaką kandydat jest miernotą lecz najważniejsze że ten drugi nie wygra. Śmiech mnie ogarnął jak w geście tryumfu Grześ „zniszcze cie” Schetynał ogłosić się siłą siłą antyPiSu. Rafala namaścił Sutryka, ten wystawił tyłek do Grzesia a efekt jest taki że wśród wszystkich kandydatów na prezia Wrocławia ani jeden nie przedstawił idei rozwoju miasta na nawet 5 lat do przodu. Układy, układziki,burdel i wielka niewiadoma w mieście pozostaną tylko dlatego, że ludzie we Wrocławiu głosowali na „anty”.

  21+

  1. Układ PoPis jest dla obu stron bardzo wygodny. Pis nie musi praktycznie nic robić, bo zawsze będą mieli tą najważniejszą dla siebie zasługę, że nie są platformą, natomiast PO zawsze dostanie potężną dawkę głosów i pieniędzy, bo są największą partią opozycyjną wobec znienawidzonego PiSu.

   A na głosowanie na mniejsze ideowe partie (bez względu jakie są to idee) to Polacy są za mądrzy, bo przecież tylko idiota marnuje głos

   9+

 12. Te wybory okazały się wielką klęską dla polskiej idei. Wytrąciły zdecydowanie rządowym środowiskom inicjatywę strategiczną z rąk. Tymczasem reforma sądownictwa nieskończona, medialna nawet nie rozpoczęta, a o nowej konstytucji i wielu innych projektach w ogóle nie ma co marzyć. W dodatku okopali się w swoich towarzysko – rodzinnych kręgach tak mocno, że nawet nie wypada mieć nadzieji, aby ktokolwiek spoza tego układu, otrzymał choćby najmniejszy ochłap z pańskiego stołu. Środowiska narodowe są coraz bardziej tępione, podobnie jak kibole. Premier Morawiecki i obóz rządowy, chwalą się wielkimi sukcesami ekonomicznymi, ale każdy wie, że więcej w tym zasługi międzynarodowej finansjery. No chyba, że uznamy, iż szczytem marzeń Polaków jest poprawienie funkcjonowania aparatu fiskalnego państwa i nacjonalizacja przemysłu i banków, które wkrótce wpadną w ręce łupieżców z Peło czy P(Z)SL, aby po raz kolejny nabić prywatne sakiewki z pieniędzy podatnika. Chcę tylko napisać, że potrzeba czegoś więcej, jeśli chce się poruszyć jeszcze raz ideę polskiej państwowości naprzód. Tymczasem, obóz rządowy niezbyt wiele oferuje dla zwykłych ludzi. Ślepe poleganie na USA i latanie do ambasadora, to za mało. Niestety, w odwodzie pozostaje latanie do niemieckiego i rosyjskiego. Wszyscy są gotowi wyssać z nas siły witalne do ostatnie kropli. A może jednak nie? Lepiej jak niewolnik egzystuje wciąż na skraju wytrzymałości, bo wtedy można go dłużej eksploatować. Czeka nas dalsza genderyzacja i ukrainizacja… Sierakowski i jego ekipa, zacierają ręce.

  15+

 13. Bierność Różeckiej wynikała z faktu, że ma ponoć przygotowaną posadkę jako minister edukacji narodowej. Nie mogła się wycofać z kampanii, bo to byłby wizerunkowy strzał w głowę dla PiS-u, ale nie zależało jej specjalnie na wygranej, przynajmniej nie teraz. Stąd ogłoszenie Sutryka zwycięzcą „od razu” i trzymanie kciuków żeby wszystko zamknęło się w pierwszej turze. Ewentualna wygrana Sutryka w 1. turze to dla PiS-u trochę manna z nieba, bo wiedzą, że w dużych miastach, w tym we Wrocławiu, i tak nie wygrają, a swój cel – sejmik – osiągnęli.

  9+

 14. Możemy się obrazić na PiS, tylko co nas wtedy spotka ? Czy jest jakaś antylewacka alternatywa ? Porównywanie partii Kaczyńskiego do dżumy przesada mi też dużo się u nich nie podoba ale na razie żadna realna i skuteczna ekipa polityczna nie pokazała nic lepszego. realia są takie na chwilę obecną jak braknie PiS-u to pedalskie lewactwo dopiero będzie się panoszyć a piękna Angela będzie miała całkowicie wolną rękę na rządzenie Polską. Soros wprost marzy o tym aby środowiska kibiców odwróciło się od Pisiorów, dalsze rozdrobnienie środowisk patriotycznych to prezent dla światowej żdokomuny.

  24+

 15. Co do Ruchu Narodowego, obecny wynik czyli 1,3% przy takiej polaryzacji, czyli wybieraniu mniejszego zła niż głosowaniu zgodnego z wyznawaną ideą, to bardzo dobry wynik. PiS i Platforma rozgrywają specjalnie grę, bawiąc się emocjami, wysyłając sprzeczne informacje w świat, badając nastroje i w rezultacie przejmują potencjalne elektoraty mniejszych ugrupowań. Jeżeli elektorat „ideowy” zrozumie, że Ruch Narodowy wchodząc do sejmu i będąc siłą mogącą wpływać na przegłosowanie konkretnych ustaw, bądź przeciw (patrz siłę polityki PSL) to obecną możliwość RN oceniam na 3-5% głosów w wyborach do sejmu. Władze RN muszą podjąć próbę wytłumaczenia „swoim wyborcom”, że o taką stawkę gra. Trzymając w szachu ugrupowanie rządzące, gdy te nie ma absolutnej większości to potężna siła i możliwość wpływania na bardzo ważne sektory życia publicznego. RN musi to wyborcom wytłumaczyć, a wyborcy muszą to zrozumieć i przestać łykać mrzonki pseudo prawicowców z PiS. Natomiast jeżeli środowiska ONR, MW i RN faktycznie zaczną współpracę, to, jeżeli nie prześpią, mogą zrobić wynik do 6-7% może nawet więcej . Muszą tylko podjąć wysiłek zorganizowania na szeroką skalę akcji anty imigranckich itp. Takie coś udało się przed poprzednimi wyborami, tylko że w tym przypadku to nie PiS musi zbić kapitał na nastrojach a Ruch Narodowy. Jako, że nie jestem już w RN nie mogę ocenić na ile silne są struktury, by podjąć tak szeroką akcję, cykliczne pikiety i manifestacje w całym kraju od wiosny do jesieni, i na ile potrzebna by była mobilizacja innych środowisk ideowych.

  9+

  1. Uważam niestety, że w najbliższych latach wynik powyżej 5% RN w wyborach parlamentarnych jest nierealny, do tej pory nie potrafili przekroczyć 2% a ty marzysz o 6-7%. Wynika to po części faktu, że liderzy narodowców nie potrafią się zjednoczyć ale sprawa jest bardziej złożona.

   5+

  2. Ogrodzieniec na Śląsku 11% dla RN, Świnoujście ok 5% potencjał jest, więc to co pisałem o możliwościach RN to realne podejście do tematu, pod warunkiem udźwignięcia przez struktury ciężaru masowych akcji w całym kraju.

   0

 16. We Wrocławiu jakieś błędy w liczeniu.
  We Wrocławiu i na dolnymśląsku jest dużo „Schetyniaków”. W całej Polsce dalej dominują media zagraniczne wystarczy radio w pracy w samochodzie etc. Pis z tym nic nie robi, jest na nich zły jak cholera, cackaja się z pedałami i tymi od konstytucji. Ja bym się zapytał posła Czarneckiego czy taka jest linia partii czy czy strach przed UE,bo takim zagraniem tracą wyborców.

  18+

 17. Redaktorze Romanie, nawet po największych wtopach Śląska, komentarz na Fanie nie jest tak emocjonalny (zawsze płonęła głowa po takich wydarzeniach, a redakcja rzeczowo punktowała naszych orłów) i złowróżebny jak po wygranej Sutryka. Spokojnie, nie sadzę, że jutro lub pojutrze jeździec apokalipsy zmiecie Wrocław z powierzchni ziemi lub ześle inne plagi.
  Co do kampanii wyborczej. Tutaj się zgodzę z Redaktorem w 100%. Sutryk był wszędzie, a Różecka tylko na bilbordach. To za mało, nawet, żeby przegrać honorowo. Bo wygrać, tak słaba kandydatka, raczej nie miała szans ze zblokowanymi siłami PO-N-SLD+Dudi. Liczyłem, że napędzi trochę staracha lokalnej władzy, że doprowadzi do dogrywki – nic z tych rzeczy. Poetka pisała: nic dwa razy się nie zdarza. Owszem, 4 lata wstecz, Mira na świeżości, ze zgranym Dutkiewiczem powalczyła, ale dzisiaj, nie dając z siebie nic extra, poniosła zasłużoną porażkę. To zapłata za lenistwo. Miast dawać tutaj amatorskie politologiczne analizy, te czytelnicy Fana znajdą na profesjonalnych portalach, ja przedstawię taki oto wyimek z kampanii.
  Otóż, moi rodzice, zdeklarowani Pisowcy, nie zostali ,,zaczepieni” w kampanii przez panią Mirkę ani razu, natomiast Sutryk torpedował koła emeryckie, do których należą, co rusz nowymi zaproszeniami na rożnego rodzaju eventy, koncerty, pokazy. Były to koncerty, spotkania, pokazy, w których na koniec wychodził, dziękował seniorom za przybicie, życzył zdrowia, zapraszał na wybory i mówił o wizji miasta. Prawda, ze sprytnie? Przecież uderzał w elektorat potencjalnie pisowski. Moi pewnie na niego nie zagłosowali, chociaż mama chętnie ganiała na darmowe imprezy:), ale te liczne uwodzone starsze panie, robiące maślane oczy do, jako twierdzi redakcja …, w dużej części zostały kupione. A pani Różecka, pomimo, że lata mieszkała na naszym osiedlu, nawet nie pofatygowała się, przepraszam za porównanie, z przybyciem na miejscową salkę katechetyczną.
  Owszem miała mniejsze możliwości od nominata z magistratu, niemniej Jaki w Warszawie, pokazał, że można. Z tym samym, co prawda, efektem jak Mira, ale przynajmniej nic sobie nie może zarzucić. On zapie…ł całą kampanię na ostro. Mira wdzięczyła się tylko z bilbordów.

  30+

 18. Niestety w Oleśnicy wygrał stary układ komunistów, platfusów i innej maści szubrawców pod batutą łysego, opasłego gbura, któremu horyzont kończy się na czubku nosa. W tym mieście kampania naprawdę brutalna, zakłamana, oszczercza i oparta na fakenewsów i fobii antyklerykalnej…

  27+

 19. PiS startował po szyldem Zjednoczonej Prawicy, a Ruch Narodowy i Korwin okazali się ponownie marginalną „siłą”. Kibole jako grupa społeczna o określonych wspólnych poglądach politycznych, jako siła polityczna nie istnieje (były kiedyś we Wrocławiu próby wystawienia naszego komitetu).
  PiS nie jest w stanie wycisnąć więcej niż 33-35 proc. oPOzycja ma szerszą bazę, bo w II rundach poprzerzucają sobie głosy z przgeranego lewackiego planktonu i tak wygrają Gdańsku i Krakowie.
  Komentatorzy zgodnie stwierdzają, że PiS oddał Wrocław bez walki, wystawiając po raz kolejny panią Mirę, która pojawia się i znika jak kamfora tylko w okolicach kolejnych wyborów. Jest nieaktywna i nierozpoznawalna.

  22+

 20. Znowu miałem nadzieję, że te wybory wreszcie coś zmienią i znowu się zawiodłem. Jak zobaczyłem kto wygrał we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu czy w Warszawie to ręce mi opadły. Z przykrością stwierdzam, że Polacy umysłowo są mocno ograniczeni a jeszcze bardziej zmanipulowani. Jak można oczekiwać innych rezultatów robiąc ciągle to samo? Potem ludzie narzekają, że złodzieje, że mało zarabiają, że podatki itd. Ja się pytam. Kto tych ludzi wybiera? Co do wyczynów PiSu. 3 lata temu apelowałem, żeby na nich nie głosować. Przypomnę tylko, że to w dużej mierze dzięki kibicom PiS dzisiaj rządzi. Po raz kolejny daliśmy się nabrać jak dzieci.

  16+

  1. A ja przeciwnie, myślę, że Polacy, pomimo, że czytelnictwo w narodzie spada, są względnie rozgarnięci. Pokazali to chociażby 3 lata temu w wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Nie ma co obrażać się na własnych obywateli, tylko zajrzeć do własnego garnka i zastanowić się ile syfu po drodze się naważyło. Z iloma grupami społecznymi otwarło się konflikt, ile wałów narobiono po drodze (ok mniejszych niż POprzednicy, ale czy to znaczy, że rozgrzesza to rządzących?), do jak głupich agitacji i propagandy się posunięto (przepraszam, ale nawet moi rodzice, nie mogą tego lizusostwa oglądać, mimo mocnego prawicowego drylu)? Zwykły obywatel nie musi być ideowcem takim jak Ty. Że nie wiadomo jak PiS by spieprzył reformę edukacji (chcesz podyskutować o dodatkowych ,,korkach” które moi liczni znajomi muszą płacić swoim dzieciom, bo ci nie nadążają w robieniu 2 lat w 3 lata i ich nerwach?), jakich by nie nałożył dodatkowych danin (bankowe, marketowe), jak by głupawych upodleń nie zrobił na arenie międzynarodowej (izrael, usa), to tak jak Ty wybiorą mniejsze zło. Otóż nie. I nie dziwię się im. Tym bardziej, że to były wybory samorządowe, a zatem o nieco innej specyfice, choć wiadomo, że w dużych ośrodkach emblematy polityczne często odgrywają istotna rolę, choć nie zawsze (Kraków, Szczecin, Katowice). Nie obrażaj swój kraj i jego mieszkańców, tylko zajrzyj do wspomnianego gara, ze strawą, która ważą rządzący i przyznaj, że staje się coraz mniej zjadliwa. Czy naprawdę sądzisz, że w Warszawie miał jakieś szanse podrzutek z Opola, ok ciężko zasuwający, ale poza tym, że nad-aktywny, wobec rodzonego warszawskiego inteligencika? Albo we Wrocławiu, bezbarwna i leniwa Mirka ze zblokowanym aparatem PO+N+SLD+Dudi? Nie żartuj. Myślenie magiczne zostawmy mitomanom, a sami skupmy się na błędach. Wybory nie wygrywają ideowcy, tylko wyborcy letni.

   17+

  2. „Z przykrością stwierdzam, że Polacy umysłowo są mocno ograniczeni”… no właśnie dopóki będziesz miał takie myślenie (a Ty kim jesteś) będziesz…. (sam się wytnę). Świetne wybory, po raz pierwszy frekwencja dająca nadzieję na przebudzenie Polaków. Polacy świetnie oceniają sytuację. Oczywiście mobilizacja była przede wszystkim między dżumowcami i cholerowcami, ale właśnie ich wynik łączny nie powala. Ludzie chcą głosować na nową siłę. Tylko gdzie ona jest?

   10+

  3. 3 lata temu była realna szansa na pozbycie się duopolu POPiS. Do dziś pamiętam kampanię Brauna, Korwina, Ruchu Narodowego czy wtedy wydającego się dobrym kandydatem Kukiza. Nie w telewizji. Nie w gazetach. A w Internecie. Bo telewizja i gazety poświęciały typowo prawicowym ugrupowaniom czasu tyle co nic. Tylko, że chęć odsunięcia PO PSL od władzy posunęła kibiców i ludzi typowo prawicowych do zagłosowania na PiS licząc na to, że będzie w Polsce lepiej. Na zasadzie wszyscy tylko nie PO PSL. Parafrazując słowa Romana Dmowskiego: „Wy bardziej Rosji nienawidzicie niż Polskę kochacie”. Pamiętam list do ówczesnej Premier Beaty Szydło. Jaka była jej odpowiedź a co mamy dziś? Pałują nas dalej na każdym kroku. Jak mam nie mówić, że Polacy są ograniczeni umysłowo skoro ciągle jest to samo? Kowalski z Poznania nienawidzi pedałów. Ten sam Kowalski głosuje na Jaśkowiaka. Nowak z Wrocławia stawia krzyżyk przy nazwisku Sutryk. Potem narzeka, że Sutryk to złodziej i w ogóle menda. Zdanowska w Łodzi umoczona? E tam. Żaden problem. HGW sprzedawała za bezcen kamienice? Oj tam. Dużo tych kamienic mamy. Trzaskowski jeszcze kilka sprzeda i miasto będzie miało kasę. Dodajmy do tego wiarę w to co powiedzą media, że niby to prawda (TVN, TVP, Polsat, Gazeta Polska, Głos Tel Awivu, Bracia Karnowscy itd) bo media nie kłamią i mamy gotowy przepis na katastrofę. Jeszcze słowo do tych wszystkich realistów z Fana. Takich realistów to jest w skali kraju całkiem sporo co to głosują na mniejsze zło. I teraz Wam to mniejsze zło wychodzi bokiem (Lublin). Albo faktycznie się organizujemy oddolnie i podłączamy pod partie/stowarzyszenia RN, ONR, MW, Wolność itd i do następnych wyborów idziemy ze wspólnej listy albo niech dalej żyje demokracja i nim się obejrzymy nasze ulice będą żydowskie, niemieckie, rosyjskie lub wesoło będziemy paradować pod sztandarem UE, 11 listopada z tęczowymi flagami w rękach.

   9+

  4. Podsumowując. Polacy są ograniczeni umysłowo pod względem politycznym i historycznym. Lata zaborów, wojen i komuny zrobiły z Nas marionetki, które nie potrafią samodzielnie myśleć bo dano nam KFC, Taniec z Gwiazdami i Iphona jednocześnie nie pozwalając Nam uwolnić Naszego potencjału gospodarczego i trzymając w ryzach Nasz temperament. Naród, który tak kocha wolność i za tą wolność walczy do ostatniej kropli krwi daje sobą tak łatwo manipulować. To naprawdę jest przykre.

   6+

 21. Czy naprawdę jest ktoś zaskoczony tym wynikiem? To przypomnijcie sobie ile osób przyszło na kontrę przy marszu pedziów? Ile było 17 września, 1 marca … Może 11 listopada ruszą zady. Społeczeństwo jest urobione dokładnie tak jak chcą. Od rodziców włączających dzieciom głupkowate bajki na odpierdziel, przez przestraszonych nauczycieli po lewicujących wykładowców na uczelniach. Jak ma być inaczej. Hedonizm przede wszystkim.

  25+

 22. Pycha kroczy przed upadkiem.
  Jakim cudem Prezes i spółka postawili na Mateuszka tego nie wiem (może dzięki wstawiennictwu Danielsa?). Jedno teraz jest pewne, to to że Morawiecki i „miska ryżu”, załatwiły PiS te wybory. Takie słowa ludzie dobrze pamiętają, zwłaszcza że są wyraźnie sprzeczne z propagandowym wizerunkiem. Niestety okazało się że bankier gardzi zwykłymi ludźmi, co nie dziwi bo długo obracał się w środowisku podobnych mu ludzi (ekipa Tuska) i jednocześnie okazał się sprytnym karierowiczem.
  Ze zwykłymi ludźmi to tak jest że czasem wolą chama i złodzieja który jednak nie udaję świętoszka niż takiego który jest kreowany na świętego a w rzeczywistości na ludzi patrzy z góry i ma i ich gdzieś.
  Mam nadzieje że Morawiecki idzie w odstawkę, jak i reszta mająca coś wspólnego z Tuskiem, Balcerowiczem czy Geremkiem (duże ryzyko kolejnych wpadek czyli być może kolejne jakieś taśmy itp.). Jeśli tak się nie stanie to było znaczyło ze z Prezesem coś już nie tak albo kto inny już decyduje…

  18+

  1. Z tą miską to manipulujesz jak Platforma UBewatelaka i tvn, PiS zdobył najwięcej głosów w tych wyborach samorządowych za IIIRP , oczywiście że za mało ale w okręgach gdzie żądzą UBwatele to nawet ściany pomagają ! A tu co powiedział MM – „Jak ludzie ci zapier****** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała”

   13+

  2. Widzę że następny fan Morawieckiego.
   Ze sprowadzaniem do roboty Azjatów to też nieprawda bo to jak Suski stwierdził to arabscy turyści…
   Ten tekst o Kubicy też wyjęty z kontekstu pewnie.. Tylko zaraz potem Orlen daje na sponsoring Roberta lekką ręką 40 baniek..
   Pełzanie przed Żydami to też pewnie według planu pt.”wstajemy z kolan”
   Ukrainizacja mego regionu, to tez nie wina Mateuszka ale jest sukces bo bezrobocie się zmniejsza ponieważ Ukrainców nie obejmuje wiele statystyk….
   Poddanie się UE w sprawie węgla, też oczywiście sukces co się objawia podwyżką cen w hurcie za energię (co oczywiście przełoży się na podwyżkę cen podstawowych produktów czy usług) i w przyszłym roku cen w detalu (juz się mówi o jakiś dopłatach dla najbiedniejszych co oczywiście nie rozwiązuje problemu na dłuższą metę).
   Program Cela +, który całkowicie upadł.
   Reforma sądownictwa która się nie posuwa i w dodatku jest pod znakiem zapytania po już dziś Geremkowy minister Czaputowicz przebąkuje coś o ustępstwach wobec instytucji UE.
   No i największy sukces Morawieckiego czyli polski elektryczny samochód który ma być budowany z opodatkowanego dodatkowo paliwa….
   Imponujące sukcesy..

   12+

 23. Osoba , która była na jednym ze spotkań Pisowców odniosła wrażenie iż Pani Stachowiak nie chcę zbytnio wygrać tych wyborów…. Z przemyśleń wysnuliśmy ,że powodem mógłby być mega dług Wrocławia i inne machlojki jakie po sobie zostawił Dureń z Mikstatu ,a jak wygra jego ,,członek,, to syf nie wyjdzie na światło dzienne.

  9+

 24. Do kogo pretensje? Namawiajcie w redakcji dalej na głosy kandydatom z poparciem na poziomie 5%. Usprawiedliwianie wyboru pedzia słabą kampanią Miry żenujące, każdy normalny wiedział o co i pomiędzy kim walka się toczy. Tęczowy Wrocław czeka..

  9+

  1. W wyborach w których kandydat aby zdobyć funkcję, musi osiągnąć rezultat 50% + 1 głos nie ma znaczenia, czy głosuje się na przeciwnika najsilniejszego, czy na kogoś słabszego.
   Jeśli nie rozumiesz – przykład. Najprostszy z możliwych:
   I wersja 20 głosów: kandydat A -10, kandydat B – 10, kandydat C -0, kandydat D – 0. Jest druga tura z kandydatami A i B
   II wersja: 20 głosów: kandydat A -10, kandydat B – 5, kandydat C -3, kandydat D – 2. Jest druga tura z kandydatami A i B
   Przy tak spolaryzowanej scenie, jaką przed tymi wyborami był Wrocław, wiadomo było, że walka rozstrzygnie się między Rafałem D, a raczej jego pomagierem, a Mirą.
   Co innego w Gdańsku, gdzie poważnych kandydatów było trzech. Ale u nas miałeś szansę pokazać swoje rzeczywiste poglądy bez tak zwanej „straty głosu”.

   „Usprawiedliwianie wyboru pedzia słabą kampanią Miry żenujące, ” A kto miał zasuwać w jej kampanii? Ja? Chłopaki z Ruchu Narodwego? Ona miała zapierniczać.

   30+

  2. Przy tak spolaryzowanej scenie politycznej naprawdę nie ma znaczenia czy kandydat lata po osiedlach i co obiecuje. Nie ma znaczenia nawet czy w ogóle ma jakiś program. Przykład warszawski najdobitniej to pokazał. Czy naprawdę w redakcji ktoś jest tak naiwny i wierzy że przez najbliższe 15,20,25 lat coś się na scenie politycznej zmieni?? Nie,nic się nie zmieni, nowe nie wejdzie do gry jeszcze długo. Przykre ale niestety prawdziwe. PIS nie jest idealny ale jeżdżenie po nim w naszym środowisku, gdzie mamy wybór pomiędzy europejskim, zidiociałym lewactwem a przynajmniej ułamkiem pro polskiej polityki jest błędem

   9+

  3. My?
   Żart jakiś?
   3 lata. Mogli uwalić dofinansowanie do tęczusiów? Mogli uwalić kombinatorów i złodziejaszków w białych kołnierzykach? Wiele mogli. Zamiast tego sprzedają Polskę żydom, hołubią pedałów, przyzwalają na popieranie układów i układowiczow.
   Zamiast zbyć „Kler” milczeniem, zrobili z tego hucpę. Jak chłop walnie Cygana po łbie, to się wypowiadają Brudzińskie właśnie i jeszcze dowala do pieca.
   No tak, ale winni to jesteśmy my.

   27+

  4. Rozumiem… W takim razie śnijcie dalej o narodowym, ateickim, zwalczającym Żydów europejskich, amerykańskich, marsjańskich i kij wie jakich jeszcze. Żegnam i życzę powodzenia mimo wszystko w tępieniu tęczowej chołoty w tym pięknym mieście

   6+

  5. Może i jestem nikt ale przynajmniej realnie myślący nikt. Nie żyję mrzonkami o rządzie 100 % pro narodowościowym bo w dzisiejszych realiach jest to niemożliwe więc wybieram mniejsze zło. Od II wojny światowej nic się nie zmieniło w polityce europejskiej i dalej jesteśmy dla wielkich wrzodem traktatu wersalskiego i mocarstwa będą nas rozgrywać jak chcą. Zamiast stawać jak minister Beck gołą d… do bata lepiej ugrać w tym całym syfie coś dla siebie. Miałem nadzieję że Ruch Narodowy coś zmieni i głosowałem na nich tyle że jak dzieci dali się rozpieprzyć lewakowi Kukizowi który wcześniej Donaldowi na wiecach śpiewał i w układach lubińskich siedzi. Taki antysystemowego i narodowościowiec z niego. Coś jak Palikot tylko z innym sztandarem. Ruch Narodowy dał się kupić dla kilku mandatów i tak naprawdę już go nie ma. O Korwinie w ogóle szkoda pisać. Nie ma nadziei na nową siłę więc wybieram mniejsze zło… Tyle marzyciele

   9+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *