Przeciw złu absolutnemu

 Dżuma czy cholera? Tak ostatnio często pytają nas Czytelnicy.
Nie jesteśmy wyrocznią, ale przedstawimy bardzo ciekawy sposób patrzenia na kwestię wyborów samorządowych AD’2018.
Są tacy, którzy twierdzą, że trzeba głosować na PiS gdyż jest to głosowanie na mniejsze zło. Słowa ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego po wydarzeniach lubelskich nie pozostawiają już nikomu złudzeń jaki jest faktyczny kurs obecnych władz, które bardziej boją się prawej strony sceny politycznej, niż tych z którymi ponoć walczą*.
Tymczasem prawda jest taka, że trzeba głosować przeciwko złu absolutnemu, które reprezentowane jest przez sztuczny uśmiech Schetyny i bezjajeczne umizgi Lubnauer. A że w chwili obecnej jedyną realną siłą mogącą wyrwać samorządy z rąk zła bezwzględnego jest PiS, zatem zaciskając zęby większość redakcji zagłosuje na tę opcję. Pewnie po raz ostatni.
Jest w naszym gronie jeden WiS-owiec (czyli od Kornela), ale jak sam stwierdził „tak się tym interesuję, że jeszcze nie wiem jak to będzie z głosowaniem, wiem natomiast na kogo zagłosować nie wolno”. Jest jeden korwinowiec („nie mam pojęcia, czy się we Wrocławiu zarejestrowali, jeśli tak to zagłosuję na nich”). Natomiast wszyscy jesteśmy anty-PO.
Zostawiamy zatem Czytelników bez wyraźnego wskazania. Poza jednym spostrzeżeniem. Głosując na PO, .N, Razem, PSL, zielonych i innych gnomów trzeba wiedzieć, że będzie nas kosztować wiele. Dosłownie kosztować. Z naszych pieniędzy.
W całej Polsce są trzy listy, na które głos Polak może oddać z większym lub mniejszym dystansem.
Lista numer 7 – Komitet Wyborczy Ruch Narodowy RP
Lista numer 8 – Komitet Wyborczy Kukiz’15
Lista numer 10 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Każdy ma swoje wady i zalety. Ruch Narodowy – mała siła przebicia. Duże prawdopodobieństwo, że nie przekroczy 5 % i nie wejdzie do samorządów w ogóle. Ale poglądy najbardziej zbieżne z poglądami normalnych obywali naszego kraju. Kukiz’15 – nie wiadomo, ilu agentów mu wsadzili. Ale trochę zdrowego rozsądku przez nich przebija. PiS – lobby żydowskie. Ale dysponujące siłą zdolną pogonić lobbystów niemieckich będących dodatkowo grabieżcami polskiego mienia.
O wyborach na prezydenta było już wcześniej.
Niżej podpisany zagłosuje na narodowca Zbigniewa Jarząbka**, który podpiął się pod ugrupowanie Kukiza. W II turze, gdzie najprawdopodobniej znajdzie się ciepły Sutryk i Stachowiak-Różecka, trzeba będzie zacisnąć usta i głosować przeciw cieplakowi.
Roman Zieliński, KP, M, AP, fot. Legendy polskie

* Jeśli w Lublinie spałowano narodowców protestujących przeciwko legalnemu marszowi tęczowych, to jak powinni zachować się podwładni Brudzińskiego, gdy podczas legalnej manifestacji Jacka Międlara na wrocławskim Rynku podeszła z megafonem i go uporczywie zakłócała pewna wrocławska, tłusta prywatyzatorka kamienic?
** Jarząbek jest przedsiębiorcą, a nie urzędnikiem. Jednym z jego postulatów jest wybudowanie we Wrocławiu Muzeum Kresów Wschodnich. Między innymi dlatego, że na Dolnym Śląsku osiedliło się bardzo wielu repatriantów z naszych Kresów.

19+

komentarzy: 24

 1. Dzień dobry wszystkim.
  Na wstępie zaznaczę, ze mój komentarz jest luźną refleksją nie na tamat artykułu lecz wątku niepoprawny politycznie jako ogółu.

  Z racji tego, że odwiedzam różne zakątki świata i spotykam ludzi, o każdym kolorze skóry „w pracy”, uważam się za rasistę. Po prostu z racji własnego, naocznego doświadczenia wiem, że generalnie czarny człowiek nie nadaje się do pracy (przed wszystkim umysłowej), a przynajmniej nie w takim stopniu jak człowiek biały.
  I teraz właściwa część mojej refleksji. Jestem obecnie w USA. Byłem wczoraj w sklepie i chciałem kupić lalkę dla mojej 2 letniej córki. Znalazłem odpowiedni dział, regał interesujących mnie lalek i ku mojemu zdziwieniu, żeby nie napisać wnerwieniu, na 5 półek lalek 2 (słownie „dwie”) lalki były białe. Myślę sobie, może akurat takie lalki, które chce kupić mają wzięcie. Jednak rozglądam się po innych regałach, a tam rożnego rodzaju zabawki dziecięce w kolorach nazwijmy to poprawnie politycznych. Nie ma mowy nawet o „równości”, bo Barbie, i inne „znane” postacie dziecięcego świata w kolorach innych niż pierwotne. Od czarnego po różne odcienie szarości ale białych jak na lekarstwo.
  Stałem tak, między tymi regałami i myślałem. Jak to jest, że w kraju który de facto założyli biali ludzie, nie tak dawno temu, którzy sprowadzali czarnych jako niewolników dziś ciężko kupić głupią lalkę w kolorze białym.
  Oczywiście lalka jest tutaj tylko symbolem tego co się dzieje w tym kraju, który odwiedzam dość często.
  Jest to temat rzeka, który można by rozwinąć w komentarzach, ale życzył bym sobie, żeby Polska nigdy nie próbowała „dorównać” Ameryce.
  Dziękuje za uwagę.

  11+

 2. Ciekawe na ile sobie może pozwolić PiS, aby nie stracić swoich wyborców. Co byłoby kroplą przepełniającą czarę. Czy wystarczy przyznawać się do flagi i krzyża ? Chyba tak, bo przecież obok jest platforma

  2+

 3. Głos Atel Awiwu łamie ciszę wyborczą? Mocny wpis Wyszkowskiego: To demonstracja poczucia bezkarności. Kto ośmieli się ukarać Michnika?
  Dziękuję za uwagę.

  11+

 4. Ruch Narodowy- mała siła przebicia. Jak ma mieć większą siłę skoro ludzie, którzy z Nim się utożsamiają nadal głosują na PiS? No i później faktycznie jest poniżej 5%. Tu nie ma co zaciskać zębów. Wystarczy postawić krzyżyk przy RN, Wolności czy przy innych typowo prawicowych kandydatach bo to buduje ich siłę. PiS- realna siła, która może wykopać PO. Nie. Nie może i tego nie zrobi bo to ten sam układ, a swoich się nie rusza. Kiedy wreszcie zrozumiecie, że ta cała szopka o dobieraniu się do tyłków peowców (i to tych z najwyższych władz partyjnych) to pijarowa papka dla mas? Natomiast co do pozbywania się agentury niemieckiej (PO). Oczywiście podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami. Jednak nie może się to odbywać w ten sposób, że na miejsce Szwabów przyjdą Żydzi. A dobrze wiecie jak w ostatnim czasie przyśpieszyła sprawa roszczeń żydowskich. W 2015 roku partie antysystemowe nie znalazły się w Parlamencie nie dlatego, że prawie nie mają poparcia. Nie znalazły się dlatego, że ludzie je popierający zagłosowali na PiS. Podsumowując. Przestańcie zadawać pytania czy trzeba wybierać między dżumą a cholerą. Zacznijcie zadawać pytania czy mamy jakieś alternatywy. A mamy. Tylko nie przyczyniajcie się swoim głosowaniem do tego, że nadal będziemy tkwili w tym błędnym kole i na własne życzenie będziemy tu mieli na zmianę agenturę żydowską, niemiecką i rosyjską.

  29+

 5. Jak ktoś ma wątpliwości czym jest tzw. koalicja obywatelska to po dzisiejszym pseudo orzeczeniu tsue i radości tejże gawiedzi nie powinien mieć wątpliwości. Poza własnym interesem nie ma tu nic. Bardzo proszę każdego kibica nie tylko WKS o zagłosowanie na każdego tylko nie na to gówno obywatelskie. Może to banalne ale chodzi o normalną przyszłość każdego z nas. Nie chcę kołchozu.

  25+

 6. ,,Kukiz’15 – nie wiadomo, ilu agentów mu wsadzili ,, – no na pewno jednego z Fan Śląsk , czyli moją skromną osobę (tym razem nie zgrywam się). Takich świeżaków ,ale znających temat jeszcze jeszcze kilku , plus osoby z KNP(stałe twarze) no i sami ,,kukizowcy,, . Także jeśli kogoś nie znacie ,a chcecie oddać głos , to najrozsądniej będzie stawiać na miejsca nr 1 i 2 , może wtedy tę nrdowską-żydowską kastę nad burzymy. Pytacie pewnie czemu nie wisimy na mieście? – ano z tego prostego powodu ,że na kampanie musimy wykładać z własnej kieszeni ,a nie jak konkurencja – ze żłobu podatnika na Wiejskiej.

  10+

  1. Czasem trzeba włożyć, żeby wyjąć i tu wcale nie chodzi mi o wyjmowanie pieniędzy, tylko o efekt niematerialny, a tym będzie wejście do samorządu. Wiem, że łatwo tak mówić, ale jak chcesz się przebić, bez kapitału z Wiejskiej, to musisz zainwestować pieniądze i w tym wypadku własne. Czasem trzeba z czegoś zrezygnować (używki, kino, inne przyjemności), żeby nie nadszarpnąć domowego budżetu. Nie ma Ciebie na słupach, na przystankach, w mediach, to nie zaistniejesz i trudno liczyć na głosy wyborców, którzy kogoś nie widzą.

   8+

  2. @zygmunt70 . Masz całkowitą rację , chciałem tylko przedstawić jak owy mechanizm działa : K15 vs reszta świata .Sam na nic nie liczę , po prostu wspieram kandydata na prezydenta i te parę osób , które mają jakąś szansę dostać się do rady.

   6+

 7. Kukiz’15 lub Ruch Narodowy, bo tylko te opcje nie brzydzą się naszej wspaniałej ojczyzny,Polski, spadkobiercy Wielkiej LECHII, PISraelici dołączyli do bandy szumowin antypolskich wraz hołdem, który złożyli przed Nataniahu,zaś prezydent Duda, w ONZ zgłosił, punkt, że Polska to kraj Polaków i Żydów. Zastanówcie się czemu to PiS nikogo nie wsadził? Bo zabawa dla nas jest taka, że PiS udaje że łapie, a Peło, że jest udaje, że jest łapane!! Taśmy Morawieckiego, nie pokazują jego prawdziwych zamiarów, Mateuszek chce podatku katastralnego, za 100m2 mieszkania 7tyś zł rocznie. Dobija polskich przedsiębiorców, więc to też przełkniemy? PIS PO jedno zło

  16+

  1. Jeszcze raz.
   PiS jest prożydowskie. Bezsprzecznie.
   Natomiast PO jest wręcz agendą niemiecką, wprowadzającą niepostrzeżenie na nasze ziemie jurysdykcję zza Odry.

   23+

  2. Zgadzam się z redakcją, tylko gdzie te odszkodowania od Niemiec, bo PiS się napinał i do dzisiaj nie ma sprawy w sądzie w Nowym Jorku, podnieśli szabelki i tylko tyle, jak zawsze zresztą

   14+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *