Śmiechu warte

 No i wiadomo już po co są zawyżone dane o frekwencji. W Przeglądzie Sportowym jeden z wrocławskich redaktorów (nazwisko pominiemy, bo gość da się lubić) zastanawia się nad zwyżkową frekwencją na meczach Śląska. Podaje dane, z których wynikałoby, że faktycznie ludzi na trybunach przybywa.
Szkoda, że za punkt wyjścia bierze oficjalne dane, a nie rzeczywistą liczbę widzów.
No i jeszcze „babol kontrolowany” się autorowi przytrafił. Otóż widzi on, że średnia frekwencja w tym sezonie jest wyższa. I niby zauważa, że najbardziej kasowe mecze są już za Śląskiem, ale zalicza do nich tylko Legię i Amikę. Tymczasem we Wrocławiu grała już również Wisła Kraków, która generuje złe emocje, co także napędza widownię.
Ze spotkań, które mogą napędzić ludzi to w serii podstawowych 30 pojedynków we Wrocławiu zostały jeszcze tylko: Lechia, oraz wiosną Zagłębie Lubin i w mniejszym stopniu Miedź Legnica. Reszta większych emocji nie wzbudzi, chyba, że będzie to pojedynek, który ma o czymś zadecydować.

W sobotę kolejna odsłona meczów mało interesujących. Pojedynki z Arką elektryzowały chuliganów, ale to było kilkanaście lat temu. Obecnie na mecz z Arką przychodzą tylko stali bywalcy, czyli niezbyt liczne grono. Na gości liczyć nie można, bo wciąż wisi na nich zakaz wyjazdowy. I choć termin idealny, bo sobota wieczorem, jednak prognoza pogody wieszczy załamanie ładnej aury, zatem na wynikowców liczyć nie ma co. Czyli zanosi się na kolejne hulanie wiatru po trybunach, co propagandę sukcesu włączoną tuż przed wyborami sprowadzi na ziemię.
RZ, AP, fot. NI-FO, fotka sektora B z meczu Śląsk – Piast Gliwice, jaki rozegrano 23 września, a na którym oficjalnie było 7613 widzów. Tu widzicie jakieś 800 osób.

Mecz Śląsk – Arka zostanie rozegrany w sobotę 20 października o godzinie 18:00. Aktualizowany na bieżąco terminarz rozgrywek Śląska sezonu 2018/19 znajduje się tutaj: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/11198

komentarzy: 3

  1. A ja swoje! Wszyscy na każdy.mecz Śląska!!! Właśnie te są ważne, a nawet ważniejsze bo walczymy z drużynami , z którymi będziemy się bić o pierwszą ósemkę!!!

    1. Chyba wkradł się błąd i zamiast „będziemy się bić o pierwszą ósemkę” powinno być „będziemy się bić o utrzymanie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *