Dym spodziewany

 W czwartek we Wrocławiu może dojść do zajść. Całkiem prawdopodobne, że lesby będą atakować. Tak było w ostatnią sobotę w Poznaniu, a we Wrocławiu istnieje przecież lobby homopedalskie i tłustą kandydatką na czele.
Co może być powodem w wszczynają burd przez wariatki mieniące się „głosem kobiet” i ich zwolenników? Otóż osobą na którą obecnie spada szpetnokobiecy hejt jest znany publicysta, były polityk Stanisław Michalkiewicz. Miał czelność zauważyć, że dziwne jest zasądzenie miliona złotych odszkodowania od instytucji za to, że jeden z jej członek nawywijał.
Panienka po latach przypomniała sobie, że gwałcił ją ksiądz. Może i gwałcił, choć Michalkiewicz z ogólnie dostępnych informacji wyciągnął kilka pytań, które sieją różnego rodzaju wątpliwości. Ale nawet gdyby to ukarać trzeba księdza a nie zakon, do którego należał. Tak stanowi prawo. A zdaje się na praworządność powołują się „obrońcy demokracji”. Michalkiewicz podzielił się swoimi wątpliwościami i na dodatek miał czelność przypuszczać, że wysokość tego wyroku spowoduje, że panienki płci obojga teraz nagle zaczną sobie przypominać różne niesamowite historie sprzed pół wieku.
Takie przypuszczenia spowodowały histerię wśród tak zwanych „działaczek kobiecych” i w Poznaniu narobiły one chlewu.
W czwartek we Wrocławiu przy placu Staszica 4 w salce przykościelnej odbędzie się wykład Stanisława Michalkiewicza. Wstęp co prawda wolny, lecz nie wszyscy będą wpuszczani. Wykład tylko dla normalnych.
Roman Zieliński, fot. Nowy Polski Show

komentarzy: 35

 1. Nie wierzę. Naprawdę w to nie wierzę, że redakcja bierze w obronę Michalkiewicza. Jest to człowiek zasłużony dla prawicy, mądry i wnikliwy obserwator, ale ma dwie wady. Pierwsza, lżejsza to brak tzw riserczu (merytoryczne i oparte na pewnych źródłach podstawy danego tematu, o którym pisze) druga, cięższa to ciężkie zaczadzenie kadzidłem czyli za wszelką cenę bronić kościoła katolickiego.
  W sprawie, przez którą wybuchło zamieszanie obydwie wady wystąpiły naraz. Michalkiewicz nie zadał sobie trudu zbadania sprawy i powiedział coś o władaniu ręki pod spódniczke gdy chodziło o wielokrotne gwałty, groźby, przemoc psychiczną, uwięzienie (to że mogła chodzić do szkoły nie znaczy że nie była więziona, mówimy o dziecku z dysfunkcyjnej rodziny, zmanipulowana i zastraszona dziewczynka. Śmieć który to zrobił przyznał się do tego, pokrzywdzona jest wrakiem psychicznym przez to bydle. Całe to towarzystwo jezusowe wyrzucilo tego typa gdy grunt się zaczął palić pod nogami. Nie po czynie, nie po wyroku tylko jak już kończył się proces o odszkodowanie.
  Następnie Stachu przyrównał w pośredni sposób tę zgwałconą dziewczynę do k…y. Te wygibasy logiczne, co wyprawiają jego obrońcy, że miał co innego na myśli to będzie mógł pokazać w sądzie, bo ta kobieta wytoczy mu proces.

  Już kto inny odniósł się do wyroku o odszkodowanie że to przełożeni odpowiadają za podwładnego więc nie będę tego powtarzał.
  Michalkiewicz potrafi dostrzegać wiele w sprawach polityki, w sprawach żydowskich, w sprawach agentury ale w sprawach kościelnych jest ślepy. Teraz będzie miał ekstra publikę aż się lewaczkom nie znudzi zakłócanie jego spotkań.

  1. 1. Michalkiewicz pojechał po bandzie.
   Tak, pojechał. Taki ma styl, umiejętność przerysowywania w narracji by pokazać absurd opisywanej sytuacji to jego metoda zwracania uwagi ludzi na problem.

   2. Sprawa klechy jest jednoznaczna.
   Tak, jest. Kara dla księżulka jak najbardziej słuszna.

   3. Dziewczyna została skrzywdzona.
   Tak. Przy czym jest jedno małe „ale”. Istnieje możliwość, że w czasie tego krzywdzenia, które trwało kilkanaście miesięcy, wcale nie była taka niezadowolona. Nie chcę rozwijać tematu, sprawę znam jedynie z mediów, ale akcja „Me Too” czy jak się tam ona nazywa, chyba daje nie tylko Tobie wiele do myślenia.

   4. I na koniec pewne porównanie.
   Kobieta za niechciany seks dostała 1 milion złotych odszkodowania i dożywodnią rentę w wysokości 800 złotych. Czyli zakon może wybulić jej, licząc, że dożyje do 80-tki, dodatkowo 600 tysięcy.
   W sprawie o zabójstwo pod klubem nocnym we Wrocławiu wyrok jaki zapadł wczoraj – rodzina poszkodowanego ma otrzymać od jednego z uznanych za winnych 45 tysięcy złotych.
   1 600 000 za seks, nawet niechciany, kontra 45 000 za śmierć.

   Jeśli ostatni punkt nie zapala Tobie czerwonej lampki, nie widzisz, że właśnie zaczęłą się nagonka na kościół, to znaczy, że porównanie Michalkiewicza było za słabe. I piszę to z pozycji osoby, która do kościoła ma bardzo poważne zastrzeżenia.
   RZ

  2. Przyznam Panu rację.
   Nie rozumiem czym kierują się sądy przy odszkodowaniach. Niedawno było głośno o Dorocie Wellman która pozwała kogoś do sądu za obrazę i dostał ten facet 500 000 zł kary. Sam kilkanaście lat temu miałem awanturę z sokistami i miałem do zapłacenia odpowiednio 600 i 1000 zł. W sprawie tej kobiety uważam że dostała odpowiednie pieniądze za krzywdę która ją spotkała. Co do zabójstwa pod klubem to faktycznie są małe pieniądze i możliwe że będą nie do ściągnięcia nawet.
   Na Waszym Wrocławskim podworku prawdopodobnie pęknie rekord odszkodowania w historii Polski – sprawa pana Komendy. Naprawdę nie wiem jakie są kryteria przyznawania odszkodowań, może możliwości finansowe sprawcy?

   A co do całego mi tu, to to się tyczy raczej szołbiznesu i celebrytów gdzie często ceną za karierę była noc w hotelu albo spotkanie pod biurkiem prezesa. Kariera się skończyła a za coś żyć trzeba, albo ostatnio głośna sprawa z piłkarzem Ronaldo który swego czasu był jakimś tam wzorem najseksowniejszego faceta na ziemi czy coś tam i połowa żeńskiej populacji marzyła żeby mu wskoczyć do łóżka, a teraz ma kłopoty bo po 10 latach jakiejś kobiecie, która się z nim przespała przypomniało się, że to był gwałt. To jest to całe me too.
   W kościele jest to bardziej, kto sieje wiatr, ten zbiera burze.

  3. Orzech – polecam posłuchać pana Stanisława – https://m.youtube.com/watch?v=J1mulKWuS-A w oryginale, co mówi na ten temat, jak to uzasadnia itd. Dlaczego to jest ważne. Widać że albo nie znasz dobrze tematu i pływasz albo jedynym twoim celem jest dokopać Panu Stanisławowi i kościołowi. Warto posłuchać co autor miał na myśli. Warto zobaczyć o co w tym chodzi i do czego to może doprowadzić.

 2. Nie opowiadajmy o innych religiach, bo z tego co się orientuje to te inne nie uczą naszych dzieci w szkołach. Niech będzie to zmartwienie innych krajów. Jak Kościół Katolicki zacznie wypłacać milionowe odszkodowania plus dożywotnie renty to przewiduję bardzo szybką zmianę w nastawieniu do wszelkiej maści zboczeńców w swoich szeregach. Nic nie działa tak na wyobraźnie jak wizja pustej sakwy na tłuste tyłki hierarchów w purpurze. Sami sobie zapracowali na anegdotę: co w Polsce grozi za pedofilie? Przeniesienie do innej parafii. W ostoję narodowości polskiej też zaczynam przestawać wierzyć, ale to akurat moje przemyślenia, których tu nie mam zamiaru rozwijać.

 3. Pla 55 – jeżeli nie wiesz (masz wątpliwości), z czyjej kasy winno zadośćuczynić ofierze jurnego klechy, to nie podam tutaj paragrafów, ale przykłady, które (myślę) bardziej przemówią do wyobraźni i wpłyną na świadomość odbiorcy.
  Jeżeli prezes Żelem, działając w imieniu i na rzecz WKS, uniemożliwia Sebino Plaku wykonywanie czysto piłkarskich zajęć, przy okazji traktując go śmiecia, upokarzając swoimi nakazami, to konsekwencje tych decyzji ponosi WKS (o ironio – również duża ,,bańka” do przelewu), a dopiero później, w wyniku powództwa cywilnego może ponieść je sam Żelem. Jeżeli prezes zarządu w spółce prawa handlowego lub inna osoba działająca w owej spółce, narobi długów, to w pierwszej kolejności konsekwencje ponosi spółka a dopiero później można dochodzić roszczeń wobec osoby prywatnej.
  Analogicznie, jeżeli Ksiądz/Ojciec (nazwijmy go Marek), zaprasza nieletnią (już tutaj kłaniają się paragrafy karne) do siedziby swojego miejsca pracy, firmy (plebania), przy okazji wykorzystując zaufanie jakim w społeczeństwie obdarza się (obdarzało?) księdza/ojca/brata zakonnika i robi to jako przedstawiciel konkretnej reguły, to sąd uznał, że to owa ,,reguła” winna ponieść tego konsekwencję (istnieje bardzo rozbudowana wykładnia osób działających w imieniu obciążonego podmiotu), bo przecież to ona mianowała go księdzem/bratem/ojcem i wyznaczyła mu miejsce posługi.
  Drugi aspekt – panie Romanie, nie wymagam od pana specjalistycznej wiedzy z zakresu psychologii dziecka, choć literatury w tym zakresie jest na rynku zatrzęsienie, ale tak intuicyjnie, czy każde dziecko, któremu dzieje się krzywda, dodatkowo czyniona przez osobę wykonującą ,,zawód” zaufania publicznego od razu poleci z tym do odpowiednich czynników? Czy pierwszym odruchem dziecka nie będzie wstyd, bojaźń, przypisywanie sobie złych czynów? Tym bardziej, że nie ma oparcia w rodzinnym domu? Czy pan chce dyskutować czy wykorzystywana i porwana nieletnia, która współżyje przez rok z panem księdzem mogła nie przeżyć traumy, która spie…ła jej życie? No chyba nie ma co dyskutować, a tym bardziej frywolnie traktować takie tematy, tylko bulić i nie gadać.
  No i założenie następujące. Początkowo najmniej korzystne moralnie dla pokrzywdzonej. Mamy do czynienia z nieletnią puszczalską. Ale po drugiej stronie stoi dorosły i pełnoletni księżulek, który z racji zawodu i składanych przysiąg, raczej winien sprowadzać błądzących z drogi grzechu na drogę cnoty, a nie odwrotnie. Czyż nie? Dodatkowo dokonuje haniebnego (z racji zawodu) czynu z nieletnią (paragrafy kk). A to ostatnie dlatego podpada pod kk, albowiem psychologia małoletniego traktuje szczególnie ochronnie, jako nieukształtowanego psychicznie, moralnie, fizycznie, intelektualnie. Dziękuję. .

  1. @Redakcja. Jeżeli osoba fizyczna narobi prywatnych długów, to ona sam płaci, ale jeżeli zaciągnie zobowiązania w imieniu firmy np. działając w jej siedzibie (plebania) i jako jej pracownik (ksiądz), to płaci firma. Sąd uznał (widocznie), że skoro czyny karalne dokonywał ksiądz Marek (pracownik zakonu) a nie np. Marek Kowalski oraz dokonywał to nie w domu prywatnym przy ul. Mickiewicza ileś tam, tylko na plebanii przy ul. Np. Karmelickiej 3, to robił to jako zakonnik czyli pracownik firmy. Dodatkowo sąd (nie znam pełnego uzasadnienia) mógł uznać, że niepełnoletnia mogła, z racji swojego wieku, nie rozróżniać zakonnika od osoby cywilnej, co w przypadku pełnoletniego duchownego działa na jego niekorzyśmierci oraz zatrudniających go przełożonych.

  2. Oczywiście, że sąd zadziałał w podany przez Ciebie sposób. Z czym się nie zgadzam.
   Księdzu za coś takiego urwałbym jaja żywcem. A za to, że robił to jako ksiądz, dodatkowo wysmażyłbym całego w gorącej smole. Co nie zmienia faktu, że to już nie przeczucie, lecz pewność, że właśnie zaczęła się nagonka na kościół. A to jedno z niewielu spoiw polskiego państwa.
   Z drugiej strony kler sam sobie narobił kłopotów tolerując pedofilię, pedalstwo i nie rozliczając się z ubecką przeszłością.
   Polecam książkę Jacka Międlara „Moja walka o prawdę”. Porusza te tematy bez ogródek.
   RZ

  3. Powiem tak, Zakon ma zawsze możliwość dochodzenia regresu w rzeczonej sprawie od pedofila. Natomiast w pełni popieram tezę , że to księżulek powinien powstrzymać żądze nawet jeżeli ma do czynienia z niepełnoletnią puszczalską

  4. Kto płaci za świeczki na stadionie…odpalający czy klub? Za wypadek spowodowany firmowym samochodem, kierowca czy właściciel? Za spóźnienie samolotu płaci linia lotnicza czy pan Zenek, który nie dokręcił śrubki?

  1. Jako dziecko, to ona miała problem (choć niekoniecznie, bo skoro przez 10 czy 13 miesięcy to ukrywała, to może wcale nie był problem – nie znasz ze swojej młodości panienek, które jako 6-7 klasistki już „to robiły”, i to bardzo chętnie?). Natomiast jako osoba dorosła postanowiła ów problem spieniężyć.
   Co zresztą się jej udało mistrzowsko. 1 milion złotych na rękę oraz 800 złotych miesięcznie do końca życia.

  2. No i się okazuje, że Michalkiewicz to przy tobie mister elegancji jest.

   Twierdzisz, że kosztuje. Zatem teraz ustalmy, kto ma płacić. Usługobiorca czy jego firma?

  3. Widzę , że nie wyczuliście ironii. Nie wchodzę w kwestie kto ma płacić. Od tego są odpowiednie instytucje. A poziom dyskusji dostosowuje do prelegenta

  4. Widzę, ze ironizujesz w momencie, w którym leżysz na łopatkach i nic innego ci nie pozostaje.
   A co do poziomu – uważaj, bo wybuchniesz. To się nazywa pycha.

 4. To, że już panuje polowanie na heteronormalnych, świadczy nawet nagonka na Trumpa w USA, czy Cristiano Ronaldo w… całym świecie. Nagle sobie k…szony przypominają, że niezła kaska jest z tego do wyciągnięcia. Bo na tym im głównie zależy. Swoją drogą czy to na pewno Wrocław?? – https://www.youtube.com/watch?v=J-8-wSAb5BA Co się stało z tym zwycięskim Śląskiem z ostatnich tygodni i starcia z Legią?? Pozdrowienia dla Pana Stanisława Michalkiewicza i konserwatywnej braci.

 5. To wszystko to jest skoordynowany atak na Kościół Katolicki i naszą wiarę,teraz będą się kolejno ujawniać „molestowani” 30 lat temu przez księży,z roszczeniami o milionowe odszkodowania,całe te akcje z wieszaniem bucików na płotach Kościołów,mapy przypadków pedofilii,obrzucanie pomników jajkami św Jana Pawła II,i choć nie przeczę że są przypadki zboczeńców w Kościele,to Kościół da sam sobie z nimi radę ( najlepiej było by ich publicznie powiesić, może kiedyś dożyjemy tych czasów),bez pomocy lewaczek typu Wielgus czy kLempart,myślę sobie że najwyższy czas ujawniać pedofilię wśród żydowskich rabinów.

  1. Kościół sam da sobie radę? Mieli niejedną szansę, to zamiatali wszystko pod dywan. Akcje z bucikami to może przegięcie, ale Kościół nie robi i nie zrobił nic dla rozliczenia pedofilii w swoich szeregach.

  2. Pixa Szkoda że nie poszedł cały mój komentarz,z filmikiem nowoczesnego europejczyka Kuby Wątłego,może Tobie było by bliżej,do jego poglądów,chociaż szczerze wątpię. ZzTop Przecież każdy wie o tym już dawno,niemniej trzeba zawsze o tym przypominać.

  1. Gdzie to masz, to zachowaj dla siebie. Trąci zboczeniem.

   Jeszcze raz, bo może do Ciebie nie dotarło.
   Sąd zasądził kobiecie odszkodowanie. Ok. Ale dlaczego ma płacić zakon, skoro prawo nie dopuszcza odpowiedzialności zbiorowej i indywidualizuje przestępstwa? A gdyby sędzia stwierdził, że ksiądz jest winny, ale płacić będzie Pixa, to również byłoby w porządku?

   Ponadto. Jak to jest, że ksiądz, jak to określileś, „więził przez kilka miesięcy”. Nikt się nieobecnością dziewczyny nie zainteresował? Czy może z tym „więzieniem” było jednak coś nie tak?
   RZ

  2. Redakcja niby taka konserwatywna, ale czy obrona pedofilów też się w to wpisuje? Przecież ten człowiek to zwierzę. Nikt się nie zainteresował, bo po pierwsze dziewczynka była z dysfunkcyjnej rodziny, a po drugie będąc księdzem wzbudza się zaufanie. Na tyle duże, że można puścić dziecko z księdzem na wycieczkę bez obaw, etc. Ksiądz jest cały czas na służbie, więc logiczne, że płaci zakon. Jeśli nauczyciel podczas zajęć popełniłby przestępstwo na nieletnim to płaciłaby szkoła/gmina z ubezpieczenia OC.

  3. 1. Obrona pedofilów – Kto, gdzie i kiedy? Poproszę jakiś cytat.
   2. „Ksiądz jest cały czas na służbie, więc logiczne, że płaci zakon” – Bardzo interesująca logika. Rozumiem, że w ten sam sposób za grzeszki policjanta płaci komenda.
   Już kilka razy Ci proponowaliśmy, żebyś zmienił portal.

 6. A to dobre! Głos Tel Awiwu nie zaprasza na debatę części kandydatów na prezydenta i teraz te same mordy miałyby cokolwiek ,,dymić,, z Michalkiewiczem? Dosadnie im to wyłożył Zbigniew Jarząbek (notabene na ich spotkaniu) :
  „,Organizatorzy, którzy zdyskryminowali kandydatów, nie zapraszając wszystkich na debatę, pytają jak reagować na „nacjonalizm”.”

  Ale cóż , jak wiemy lewactwo jest niczym pryszcz na mózgu zdrowego organizmu , to i zabieg chirurgiczny tu nie pomoże ani żaden lewakoparthaid.

 7. Zobaczymy, czy policja będzie taka gorliwa jak we Lublinie. Po Marsz Równości – Sienkiewicz gratuluje policji i liczy na powtórkę. Sądzę, że policja rozniesie UBekow 3 RP, pedalstwo z Antify i co tam jeszcze się zleci. Łącznie z dziennikarzyną z TVN, czy Szechter Jude Zeitung.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *