Riposta

 Każdy trener Śląska ma swoich zwolenników i przeciwników. Czasem nawet przeciwników nienawistnych, takich którzy wyciągają szkoleniowcowi błędy urojone.
Tadeusz Pawłowski nie jest chyba najbardziej obsobaczanym trenerem przez Czytelników. Najwięcej prawdopodobnie dostawało się Levemu, choć w zasadzie każdy szkoleniowiec miał swoich kontrujących. Na Fanie jeszcze jako tako poziom wypowiedzi jest trzymany, ale na innych forach często wpisy są poniżej dobrego smaku i poziomu normalnej debaty. Co nie zmienia faktu, że i u nas przeciwnicy poszczególnych trenerów sobie pozwalają na różne uwagi. Czasem sensowne, czasem średnio sensowne, niektóre wzięte z kosmosu. Pawłowski dorobił się grona dla którego co by nie zrobił, to i tak będzie źle.
Jeden z takich wpisów, do Czytelnika @kit15 doczekał się riposty podpisanej Tadeusz Pawłowski.
Adres meilowy to autentyczny adres szkoleniowca. Czyli nawet jeśli ktoś się pod trenera Śląska podszył, to musiała być osoba, które go lubi i zna na tyle dobrze, że zna również jego meila. Sama odpowiedź jest… przynajmniej ciekawa. Sprowadzająca dyskurs na poziom kompetencji:
„A ja czytam Fana i wiem, że jesteś osobnikiem, który mnie nienawidzi. Coś ci poradzę jeżeli masz na tyle inteligencji to zrób kurs trenerski. Ale ty w życiu możesz prowadzić drużyny podwórkowe.”
Dyskusję można sobie poczytać w komentarzach pod artykułem „Smutek drugi”.
Roman Zieliński, fot. alouc.com

komentarzy: 24

 1. To że trener Pawłowski czytać może Fana ( szacun panie Tadziu),to mnie to nie dziwi.Mój Ojciec ma 73 lata i też czyta,mój brachol stary zgred też,starsza dużo siostra też( to akurat nie dziwi).Co do idiotki Lempartowej,to powiem tylko że gdybym zauważył że biegnie na mnie,to bym”palił chodaki”jak wściekły,zderzyć się z TIRem to żadna radość. Szacun dla Romana,że pykał fotki jej pyska z bliska,ja bym się bał,ale poważnie to spasiona lesba Martusia ma takie szanse objąć,fotel prezydenta Wrocławia takie jak Polska 1 września 1939 roku czyli żadne.

 2. Nie na temat, ale ze specjalna dedykacją dla Red.Nacz. Musiałeś Romanie „wpaść w oko i ucho” rubensowskiej Martuni, ze postanowiła wymienić Cię w debacie prezydenckiej:
  „…uważamy, że jeśli Śląska nie uda się sprzedać, trzeba będzie go, tak jak każde inne nieopłacalne, kosztowne przedsięwzięcie, zlikwidować. A nie topić w nim kolejne 100 mln zł, tylko dlatego, że paru stadionowych chuliganów, nacjonalistów spod znaku Romana Zielińskiego, „negocjuje” z nami wszystkimi – a przynajmniej ze mną – za pomocą gróźb gwałtu, śmierci, spalenia nam miasta. Ja się nie boję i myślę, że czas, żebyśmy się wszyscy przestali bać, co zrobią „kibice””.
  Są też stanowiska pozostałych kandydatów w kwestii finansowania Śląska.

  -źródło: onet.pl

  1. „Gróźb gwałtu”? Na niej? He, he, he… Dobre sobie. Dokonali by tego chyba tylko niektórzy bardzo zdesperowani osobnicy, będący uczestnikami tego pedalsko-dewiacyjnego marszu i to chyba po jakimś „dopingu”.

  2. Cyt.:” (…) za pomocą gróźb gwałtu (…)” Uśmiałem się po pachy, ale ma pobożne życzenia ta… sami wiecie co…
   A propos Jacek Międlar już nie raz się wypowiadał na temat jej zadłużonego po uszy przedsiębiorstwa, i ona chce rządzić blisko milionowym miastem? (oficjalna liczba mieszkańców + 100K studentów + 100K różnej maści słoików i tych z upainy (i nie tylko)).

 3. Moim zdaniem krytyka jaka spada na trenera jest zbyt na wyrost. To dobry trener i nie tylko młodzieży, tak jak wielu pisze. Trener już niejednokrotnie powtarzał na co należy zwrócić uwagę. Przypomnę więc, że ściągaliśmy zawodników z niższych lig. On widzi ich na treningach i zwyczajnie stwierdził, że nie są jeszcze gotowi. Zawodnicy, którzy przyszli w tym okienku są opcją na przyszłość, nie na przyszły miesiąc, ale na przyszły sezon już prędzej. W rozmowie w radiu Stanowskiego również o tym mówił. Jest realizowany wspólnie ze Sztylką pewien plan, więc dajmy im czas. Myślę, że za 3 lata już powinno śmigać. Nawet (oby nie) kosztem spadku. Tylko, że na spadek się nie zanosi. Co do braku stylu gry nie zgodzę się kompletnie. Czy Wy jesteście ślepi? Czy cokolwiek by nie było, to zawsze mało? Zawodnicy zaczęli biegać, walczyć, stwarzać sytuacje itd. Patrz mecz z Cracovią, kuriozalny mecz z Amiką, mecz z Wisłą, Lechią, nawet druga połowa z Legią, przypomnę – w dziesiątkę. Czy to nie było przypadkiem tak, że za Rumaka i Urbana była padlina pod względem zaangażowania w grę? Owszem, zgodzę się że TP błędy popełnia, ale kto ich nie popełnia.
  Dajmy człowiekowi popracować dłużej niż sezon, bo już nie raz ta liga pokazała, że jak ktoś ma plan działania, to dużo ugra.

  1. Po sezonie znów zmieni się paru grajków i co wtedy? Dasz kolejne 3 lata? Bądźmy poważni… nie róbmy tu poligonu doświadczalnego.

  2. Na szczęście w dyskusji na temat trenera pojawiają się głosy rozsądku. O tym by dać Pawłowskiemu spokojnie pracować pisałem od razu po zatrudnieniu trenera. A tu po każdym słabszym meczu Śląska płacz i lament jaki to trener słaby i jaką tuzę myśli szkoleniowej można by w jego miejsce zatrudnić.

  3. @pst
   O to wlasnie mi chodzi, że patrzysz na tu i teraz. Oczywiście, że po sezonie skład się zmieni i to jest naturalna kolej rzeczy. Patrz na taki Bayern – oni nic po sezonie nie zrobili i co teraz się dzieje?
   Czas i cierpliwość, tego nam trzeba. Bo w końcu znalazła się grupka ludzi, która ma plan na parę lat w przód. Grupka mocno związana z klubem.

 4. Szanowny Panie Trenerze, mniemam, że osobiście odpisał Pan na mój komentarz, która odbiła się nawet na Fanie osobnym artykułem, w związku z powyższym pozwolę sobie również napisać kilka słów.
  Po pierwsze uważam Pana za osobę bardzo emocjonalną, skoro nie wytrzymał Pan i włączył się do dyskusji co wg mnie nie powinno mieć miejsca.
  Nienawiść, o którą jestem posądzony musiałaby się z czegoś zrodzić, a ja nie mam podstaw by Pana nie lubić, a nawet wręcz przeciwnie. Po prostu uważam, że nie powinien Pan prowadzić drużyny.
  Po drugie skoro już podjął Pan dyskusję to korzystając z okazji wytknę kilka kolejnych błędów Pana trenerskiego warsztatu odnosząc się do obecnej drużyny.
  – brak umiejętności gry drużyny pressingiem w ataku, zaczynając od napastnika a kończąc na obrońcach ( z całym szacunkiem dzisiaj to klucz do wygrywania meczy w całej Europie a w naszej lidze kopanej to prawie puchary – przykład Górnika z zeszłego roku).
  – brak u zawodników (może z małym wyjątkiem Robak) odpowiedzialności za swoją grę, mówię tu o grze jeden na jeden (defacto Pan powinien coś o tym wiedzieć), mentalnym podejściu do meczu ( kiedy zagrać w tempo, kiedy wyjść na pozycję – przykład Szymański z Legii) a przede wszystkim gry na dwa kontakty.
  – brak systemu gry ( który topowy klub w europie zaczyna grę od wybicia piłki z piątego metra w niebo – z całym szacunkiem amatorka) a w szczególności płynne przejście z obrony do ataku.
  – brak utrzymywania się przy piłce zawodników Śląska przy pressingu przeciwnej drużyny.
  – brak umiejętności podejmowania wyborów personalnych w zależności od przeciwnika, z którym mierzy się nasza drużyna.
  Mogę tak jeszcze dalej, ale nie o to tu chodzi.
  Panie trenerze od pięciu lat nie mamy we Wrocławiu piłki na wysokim poziomie, zmęczeni jesteśmy już tą zaistniałą sytuacją a co za tym idzie:
  – trenerami, którzy kosztem naszego klubu uczą się fachu trenerskiego.
  – zawodnikami, którym coś się wydaje bo zarobił kilka tysięcy w miesiąc i zrobiono z niego reprezentanta młodzieżówki a umiejętnościami przypomina podwórkowego trampkarza a nie zawodowego piłkarza.
  – nadziejami klubu, który na oczach całej Polski ośmiesza się podejmowanie błędnych decyzji zarówno kadrowych jak i kontraktowych na czym traci jego wizerunek.
  P.S. Kończąc mój wywód pozwolę sobie przypomnieć Panu, jedną rzecz nienawiść to bardzo silne uczucie niechęci wobec kogoś lub czegoś, często połączone z pragnieniem, by obiekt nienawiści spotkało coś złego a ja osobiście musiałbym nienawidzić mojego ukochanego klubu a co co za tym idzie również Ikon piłkarskich, za którą Pana uważam.
  Pozdrawiam
  kit15

  1. kit, wciskasz kit. Co ma trener do słabej gry zespołu przy pressingu przeciwnika? Przecież to wyszkolenie techniczne, a raczej jego brak decyduje o tej słabości. Czy trener może odpowiadać za to, że grajek przez kilkanaście lat swojej przygody z piłką nie nauczył się nią operować? Czy trener jest odpowiedzialny za cały proces szkoleniowy danego piłkarza?
   Odpowiedź twierdząca może paść tylko w dwóch przypadkach – gdy trener prowadził danego piłkarza od samego początku jego piłkarskiej edukacji, czyli takich przypadków nie ma. I w drugiej sytuacji, kiedy trener jest odpowiedzialny za przytransferowanie gracza. Bo jak go ściąga do swojej drużyny, to znaczy, że akceptuje jego wady i zalety.
   Zatem połowa wytkniętych przez ciebie braków nie dotyczny trenera.
   Z tego wynika z kolei, że czepiasz się trenera za coś, za co nie jest odpowiedziany, czyli strzelasz kulą w płot. Zwykłe czepialstwo z twojej strony.

   Nie jestem po AWF-ie, ale w szatni piłkarskiej spędziłem naprawdę sporo czasu by móc pewne rzeczy oceniać. O ile dobór zawodników czy dobór taktyki w zależności od rywala to faktycznie rola i odpowiedzialność trenera, to wspomniane wyżej twoje uwagi są po prostu nietrafne.
   Robert

 5. Teraz strach się bać. Pana Pawłowskiego nie uważam za słabego trenera tak jak siebie za słabego tokarza. Bo ani ja nie jestem tokarzem ani Pan Pawłowski trenerem od seniorów (tak, tak Tadziu wiem, że masz papierek) więc nie możemy tego rozpatrywać w kategorii znam się , nie znam się.
  Ale jak Pan z ławki bez szacunku (ci, ty z małej litery) obraża merytorycznie piszącego kibica na kibicowskiej stronie to coś tu jest nie halo.
  Przeżyliśmy jednak już wielu, że tylko o fajnej taktyce Mariana Putyry wspomnę więc przeżyjemy i Pana Panie Tadeuszu. Mam, nadzieję, że najpóźniej w okresie świąteczne-noworocznym będzie się Pan rozglądał za nowym pracodawcą ale nie wróżę powodzenia (skoro prowadzenie Śląska w trzeciej lidze nie spełniało Pana ambicji to oferta z Tura Turek pewnie też nie powali na kolana) więc wróci Pan do Akademii.
  Oby z lepszym skutkiem, czego życzę nie Panu ale wszystkim kibicom Śląska.

 6. Jak to powiadają; prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Ktoś krytykuje, reszta czyta i ocenia, czy krytyka była racjonalna, merytoryczna, znajdująca uzasadnienie w rzeczywistości. To jest zawsze opinia subiektywna, tak jak ocena krytycznego wpisu przez pozostałych użytkowników. Pozostaje kultura, takt, minimalny poziom przyzwoitości, ale nad tymi elementami skutecznie czuwa Redakcja.
  Sam należę do twórców opinii nieprzychylnych trenerowi Pawłowskiemu i uważam, że do oceny jego pracy oraz pewnych zachowań z nią związanych powinniśmy stosować takie same kryteria, jak do oceny pracy każdego z jego poprzedników. Owszem, należy mu się szacunek za piłkarskie lata w Śląsku, ale oceniamy (niektórzy krytycznie) jego prace trenerską i zachowania z tym związane (wywiady, „urlop” w ważnej sprawie rodzinnej itp.).
  Uważam, że wielu krytyków, podobnie jak ja, chciałoby trenera ex piłkarza Śląska, który nawet jeżeli przyszedł z marnym doświadczeniem i warsztatem trenerskim, to żeby rozwijałby się zawodowo, a postępy tego rozwoju żeby były dostrzegalne. Obserwując „karierę” trenerską TP jestem sceptyczny odnośne tego, że jego pozostanie jest najlepszym rozwiązaniem dla Śląska na teraz i na dającą się przewidzieć przyszłość.
  jest najlepszym rozwiązaniem dla Śląska

 7. Też nie popadajmy w skrajność,prawo do krytyki trenera ma tylko inny trener?Pan TP wg mnie :długo stawiał na Asa Tarasovsa,przez co gralismy w 10,taktyka nie była dostosowana do przeciwnika,zmieniał aktywnego zawodnika.Nie jestem trenerem,lecz mam prawo do własnej oceny.Ważny jest szacunek i kultura wypowiedzi.

 8. Pierwsze zdanie w artykule i już błąd. Proszę wytłumaczyć mi, na jakiej podstawie Pan Tadeusz Pawłowski jest na tej stronie tak nazywany?
  Proszę jako kontrargumentu nie podawać, żebym sam zrobił i prowadził jakiś klub, gdyż byłaby to zniewaga i wywyższanie się.

 9. Az sobie poczytałem komentarze jegomościa @kit15 i tutaj kilka cytatów:
  „Z całym szacunkiem dla Pana trenera ale nawet adept trenerski szybciej poukłada młodą drużynę od podstaw mając jakiś system na grę, czego u Pana Pawłowskiego nie widać.”
  – „Boczni pomocnicy: Nie wiem co TP kombinuje, wymyśla ale widać ewidentnie, że ta formacja nie wie co ma grać. Czy schodzić do środka, czy trzymać się lini, bronić czy atakować – osobiście uważam brak systemu gry a winą obarczam TP.”
  – „TP powinien naprawdę się zastanowić czy aby nie zrezygnować właśnie w tym momencie, a jeżeli nie to chociaż niech przeanalizuje grę Dankowskiego, ponieważ z Piastem graliśmy w 10.”

  Jedyny na prawdę ostry komentarz był pod tamtą dyskusją:
  „Panie Pawłowski jeżeli czyta Pan Fana to napiszę Panu wprost jest Pan cienkim trenerem, bo każdy początkujący trener w życiu nie zagrałby z Legią takim składem mając na celu obronę”

  Lubie TD, ale lubiłbym bardziej gdyby szkolił młodzież zamiast I drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *