Ciepły

 Parę tygodni temu pewien stały czytelnik Fana skontaktował się m. in. po to, by porozmawiać o nadchodzących wyborach samorządowych. Ma sporą wiedzę na temat tego, co się dzieje we wrocławskim Ratuszu.
Czy powiedział to mimochodem, czy taki miał plan – nie wiem. Ale w pewnym momencie stwierdził coś, co poraziło:
– Sutryk jest „ciepły”.
Jacek Sutryk to kandydat na prezydenta Wrocławia popierany przez obecnie piastującego tę funkcję Rafała D.
Raziło jak piorunem. Prawdę powiedziawszy podejrzewałem jakiś podstęp. No to poświęciłem sporo czasu weryfikacji tej informacji. Z paroma osobami, które mogą mieć wiedzę na ten temat, przeprowadziłem kilka rozmów. Wszyscy w mniej lub bardziej stanowczy sposób potwierdzili tą wiadomość. Od „tak się o nim mówi” do „naprawdę nie wiedziałeś?”
Zatem uważajcie na kogo oddajecie głos, bo jeszcze wyjdziecie na popierających pedalstwo.
Roman Zieliński, fot. arch – palony portret Rafała D. znanego z żydofilii, lubiącego lewactwo i muzułmanów, wydającego miejską kasę na marsze pedałów, działający w narodowym interesie Niemców i – jak się teraz okazuje – wspierający ciepłego kandydata na piastowany przez siebie urząd.

komentarzy: 13

 1. I tam, skoro Sutryk jest od Dutkiewicza, to może nie 1947%, ale jakieś skromne 100% POparcia by się znalazło. Tylko, że po tej informacji z Fana trochę chyba wstyd coś wywiesić.

 2. W ogóle POwcy,Nowoczesna i inne lewicowo-liberalni lubią grać na fujarach, zwłaszcza na ruskiej i niemieckiej. Schetyna, w końcu w tą mordę wstawił sobie nowe kły,by mieć lepsze branie. Sam Rafał to lubi pograć na żydowskiej fujarze i niemieckiej.Parszywa zbieranina,sami odchyleńcy. No ale taki już ich „urok”, mam nadzieję że nikt nie jest już głupi i nie da się nabrać na ich „piękne” hasła, i wywali się ten szmelc. Najpierw w wyborach samorządowych, pożniej parlamentarnych,tam gdzie ich miejsce,czyli na śmietnik.

 3. Przekaz tego zdania jest…, no właśnie, co z niego wynika?
  Cyt.: „… Kilka osób, które mogą mieć wiedzę na ten temat parę rozmów…”.

  Jest: „…Wszyscy w mniej lub bardziej stanowczy sposób potwierdzili tą wiadomość…”.
  Powinno być: „…potwierdzili tę wiadomość…”.

  W mojej ocenie Sutryka dyskwalifikuje już fakt, iż jest ze wskazania/POparcia Dutkiewicza, a jego orientacja seksualna może być kolejną przesłanką negatywną. Pisze o tym niejako w zamiarze merytorycznego uzupełnienia artykułu Romana, aby ktoś nie pomyślał, że jeżeli Sutryk udowodni (wyprze się), że nie jest homosiem, to juz wszystko z nim będzie ok. w kontekście wyborczym.

  1. @antykomuch
   mam prośbę…
   nie baw się, proszę, w DJ Assata. Ten purysta językowy poprawiał wszystko i wszystkich. Każdą literówkę, każdy szyk zdania. Ale, trzeba mu przyznać, był w tym ekstraklasowy. Upierdliwiec, ale poziom pierwszoligowca. Ty, mimo, że się starasz i bardzo chcesz poprawiać innych, jesteś co najwyżej na poziomie okręgówki. Czasami wznosisz się jeden-dwa poziomy rozgrywkowe wyżej, ale mimo wszystko sam często walisz babole, których nikt Ci nie wytyka.
   ” Przekaz tego zdania jest…, no właśnie, co z niego wynika? Cyt.: „… Kilka osób, które mogą mieć wiedzę na ten temat parę rozmów…”.”
   Cyt.: „… Kilka osób, które mogą mieć wiedzę na ten temat parę rozmów…”.”
   W języku polskim jest takie pojęcie „Elipsa”. Poniżej wkleję Ci linki, może coś sobie przypomnisz ze szkoły, coś Ci zaświta, a uzmysłowiwszy sobie własne dyletanctwo w sprawach językoznawstwa wreszcie się odpier… odczepisz od innych…
   W zdaniu, do którego się dopier…niczałeś, wygląda to w ten sposób:
   „Kilka osób ” ( z którymi porozmawiałem, które podpytałem, u których zasięgnąłem języka ).
   „Na ten temat parę rozmów” ( Parę rozmów, które przeprowadziłem ). Może zwiodło Cię, że Romek zapomniał wstawić przecinek po „temat”. Ale tak bystra osoba jak Ty, mimo wszystko mogła się domyślić. Skoro było trudne, mogłeś z kimś porozmawiać, może wyjaśniliby Ci, co wynika z tego zdania.
   Na zakończenie, pewnie znasz co nieco Ewangelię i słowa o rzucaniu kamieniem… Jeśli sam nie jesteś bez winy, nie rzucaj nimi, tak po prostu, bo inaczej to nieco Żenuła… ( mój neologizm oznaczający zachowanie ocierające się o żenujące ).

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Elipsa_(j%C4%99zykoznawstwo)
   https://sjp.pwn.pl/slowniki/elipsa.html
   https://pl.wikiquote.org/wiki/Elipsa_(j%C4%99zykoznawstwo)

  2. @Chłopek_Roztropek
   Dałem Ci „kciuka” za to, że reagujesz w kwestii językowej. Widzisz, nie chce mi się ponownie tłumaczyć tego, dlaczego reaguję i jakie są intencje tych moich reakcji, albo jak wolisz, moje intencje. Zadaj sobie minimum trudu i poszukaj mojego wytłumaczenia. Niejednokrotnie to uzasadniłem merytorycznie, a Ty chcąc błysnąć erudycją, pojechałeś raczej „pretruszczyzną”, Jeżeli zechcesz przeczytać moje uzasadnienie „dopier…nia się”, to wówczas może nie będziesz pisał bzdur o „rzucaniu kamieniem” w odniesieniu do tego, jak reaguję.

   Różni nas przede wszystkim to, że ja zwracam uwagę w konkretnych, ujawnionych babolach (nie od dziś), ale nikogo za to nie oceniam. Ty widocznie, w subiektywnym przekonaniu o swojej omnipotencji, uzurpujesz sobie prawo do ocennych wynurzeń.
   Masz z tym problem, to ignoruj, a jeżeli masz wiedzę i chęć, to podejmuj merytoryczną polemikę, a nie zachowuj się tak, jakby miał na to wskazywać Twój nick. Taka próbę podjąłeś poddając analizie zdanie z teksu Romana. Problem w tym, że na siłę próbujesz bronić przegranej sprawy, o czym doskonale wiesz, bo sam na to zwróciłeś uwagę. Owszem, może gdyby autor uszanował interpunkcję, to zdanie miałoby sens.

   Trudno mi jest oprzeć się wrażeniu, że co do zasady, to pewnie też uważasz, że należy dbać o poprawność językową, ale górę wzięła nieodparta chęć zaistnienia na forum jako totalny krytyk osoby krytykującej. Problem w tym, że ja nie krytykuję. Olewając ten temat możemy nie reagować np. na „Poszłem na mecz”, bo przecież wiemy, o co autorowi zdania chodziło, a jeżeli nie wiemy, to możemy kogoś dopytać. Wówczas jednak jakiś młody czytelnik FAN-a, który miał do szkoły pod górkę, utwierdzi się w przekonaniu, że jego „poszłem” też jest ok., skoro nikt na to nie reaguje.
   Wyprzedzająco odpowiem Ci, nie, nie czuję misji. Kiedyś robił to DJ Assad, ale zniknął. Teraz czasami (nawet pod tym artykułem) ktoś na coś zwróci uwagę w kwestiach pisowni języka polskiego. Być może obecnie robię to najczęściej i jeżeli Redakcja nie będzie miała niczego przeciwko temu, to robił będę niezależnie od tego, czy jakiemuś „…Roztropkowi” to pasuje, czy nie.
   Reasumując zatem i stosując retorykę na Twoim poziomie, albo się odpier…, albo merytorycznie polemizuj, może nawet od Ciebie czegoś się nauczę.

   *A tak na marginesie, zbyt dotkliwie skrytykowałem pod jakimś wcześniejszym artykułem któryś Twój komentarz, że tyle jadu zaaplikowałeś w te krytykę?

  3. Do @antykomuch i @Chłopek_Roztropek. Nie ma się co napinać. Kiedyś też bardziej drobiazgowo reagowałem na wszelkiego rodzaju błędy językowe w postach publikowanych na Fanie. Nikt nie jest idealny. Też czasem popełniam błędy, mimo tego, że czytam post przed opublikowaniem, a jak mam wątpliwości co do pisowni, to zaglądam do odpowiedniego słownika. Najbardziej rażą mnie podstawowe błędy ortograficzne i takie, które wynikają ze zwykłego niedbalstwa, bo ktoś coś napisał pośpiesznie i nie chciało mu się jeszcze raz przeczytać tego przed publikacją. Sam nie oburzam się, jak mi ktoś wytknie jakieś błędy, jeśli robi to w sposób nie ubliżający. Generalnie popieram wszelkie inicjatywy tych osób na Fanie, którym chce się korygować pisownię innych, ale niech to robią bez wzajemnego ubliżania sobie i złośliwych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *