Sobota w Krakowie

 Sporo fanów Śląska zrobiło sobie w sobotę wypad do Krakowa. Rzadka to była okazja zaliczenia w jednym mieście dwóch meczów dwóch zgód. Najpierw o godzinie 16 z ziomkami z Lublina zaliczono mecz na Hutniku, następnie o 20:30 wraz z ziomkami z Gdańska obejrzano z sektora gości stadion Wisły.
Dlaczego na tym pierwszym spotkaniu doliczono się tylko około 100 osób z Wrocławia? Chętnych było znacznie więcej, lecz uwagi na ograniczenia na Hutniku, do Lublina powędrowało zaledwie 360 biletów. Tam ciśnienie na wyjazd na Nowej Huty było niesamowite, lecz mimo to odstąpiono aż setkę wejściówek Śląskowi. *
Z wejściem na mecz na Wiśle kłopotów nie było.
Oba spotkania zaliczyły flagi Śląska „plamka” oraz „Trójkąt” i „PDW”.
RZ, Ż, B, fot. Lechia Karwiny – sektor gości na stadionie Wisły w ostatnią sobotę.

* Tu kłania się niegdysiejszy wyjazd do Warszawy na Konwiktorską, kiedy z Lublina na nasz mecz organizowano pociąg specjalny, a pewien pracownik na Oporowskiej wypisywał na Fanie komentarze w stylu „po co im dawać wejściówki, kim oni są dla nas”. Oczywiście robił to anonimowo, ale sprawa się wydała gdy zbanowaliśmy numer IP i się okazało, że to był numer identyfikacyjny jego klubowego komputera.

komentarzy: 7

  1. Przyznam, że po meczu Lechii sprawdzałem sobie różne portale kibicowskie i komentarze pod filmikiem Lechia Karwiny i jest jeden wspólny mianownik: wielki ból wiślakow, zdziwienie jak Lechia mogła ,bo Lechii na Reymonta nikt nie bluzgał etc. Myślę, że w sobotę wbito ostatni gwóźdź do trumny TKWM ale nie ma po czym płakać. Wisła za bardzo przesiąkneła Cracovią więc nikt w Gdańsku i we Wrocku nie będzie po nich tęsknił.

  2. To są nasze zdjęcia jeśli ktoś był by zainteresowany..
    http://galeria.Hutnik.org/index.php?sfpg=MjAxOC0xOS9IdXRuaWstTW90b3IvKipkYmUzMzZiYzk3ZjBjNzk2YWMxNjM1N2I4NmFhNTUyMg
    My nie mamy bogatego sponsora i pewnie mieć nie będziemy, ba, gdy kibice innych klubów zbierali na oprawy u nas starzy kibice sprzedawali najcenniejsze pamiątki, aby drużyna miała, za co na mecz pojechać.Nieważne. Mecz nie był imprezą masową, więc nie mogło być więcej niż 999 osób na meczu i nie było. Tylko żeby nikt nie sugerował, że było inaczej. A dla ciekawych 52 – tylu było kibiców Magdeburga.

  3. Warto dodać, że Lechia już nie miała zamiaru wytrzymywać bluzgów na nas i na tym wyjeździe już poleciały z sektora gości bluzgi na Wisłę w postaci „Wisła to stara k….” po tym jak znów cały Wiślacki sektor C intonował CPJŚ. Ja uważam zachowanie Lechii za słuszne i warto to docenić, bo mimo, że chcieli być z Wisłą neutralni tak ta neutralność miała swoje granice i nie chcieli stać obojętnie, gdy byliśmy obrażani. Śląsk&Lechia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *