Czy Lubin czeka?

 Ostatnio większość meczów Śląska z Zagłębiem Lubin ogląda okrojona liczba widzów. A to z uwagi na zakazy nakładane na fanów gości. W 2017 roku Śląsk w Lubinie grał 3 razy w ciągu 3 miesięcy. Najpierw 22 kwietnia zabierając punkt „załatwił” krecikom grę w dolnej ósemce, później 16 maja w tej dolnej ósemce dostał łomot 0-2, następnie już w nowym sezonie 24 lipca też przegrał. Tylko ten majowy mecz fani Śląska mogli oglądać na żywo. No i przy okazji trochę się działo. A że się działo, to i się dostało. Kary zorganizowanych wyjazdów. Zatem w lipcu ponownie sektor gości w Lubinie był pusty. A że kara była jaka była, zatem za mecz z maja 2017 mecz jaki zostanie rozegrany w piątek o godzinie 18:00 Śląsk ponownie zagra bez wsparcia.

W drużynie próbuje się wytworzyć mobilizację. Trener Pawłowski postanowił powtórzyć swój koncertowy numer sprzed paru lat, gdy zawieszenie Sebastiana Mili spowodowało sprężenie w całym zespole. Tym razem padło na Arkadiusza Piecha i to on został odsunięty do rezerw.
Czy to pomoże?
Oby. Na zawieszeniu zawodnika nie poprzestano. Wcześniejszy niż zwykle wyjazd do Lubina ma również zwiększyć boiskową determinację graczy WKS-u. I pewnie ma także przynieść więcej szczęścia, bo co z tego, że w spotkaniu z Wisłą Kraków Śląsk zagrał bardzo dobrze, skoro punktów z tego nie było.

Bardzo jesteśmy ciekawi, jaka będzie frekwencja w Lubinie. I ta oficjalna i ta rzeczywista. Teoretycznie Śląsk wywołuje pod Legnicą spore emocje, choć ostatnio szala nienawiści w Lubinie wyraźnie przesunęła się w kierunku Legnicy.
RZ, AP, fot. NI-FO obrazki z meczu z 16 maja 2017

Dla przypomnienia komunikat Komisji Ligi z dn. 24 maja 2017: „W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy oraz gości podczas meczu KGHM Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław w 34. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na kluby nałożono kary: na Śląsk karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców w trzech najbliższych meczach LOTTO Ekstraklasy i dodatkowo w 2 najbliższych meczach z Zagłębiem w LOTTO Ekstraklasie; na Zagłębie karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych. Klub z Lubina zobowiązał się także do zamontowania siatki wokół sektora gości.”

14+

komentarzy: 20

  1. Będzie nas 124.
   Pojedziemy samochodami.
   Numery rejestracyjne to:
   DW 12345
   DW23456
   DW34567


   DW99998
   DW99999
   Będziemy poruszać się trasami: wózki 1, 2, 3 – droga krajowa nr 86, wyjazd o 13.50, postój o 14.48 w zajeździe w Kobylniku. Auta 4,5,6 -Droga powiatowa nr 643, wyjazd o 14.00, postój w Skisłej Górce na stacji benzynowej o 14.58. Itd, itp.
   Jeśli masz cokolwiek oleju w łebku zastanowisz się nad tym, jak mądre było twoje pytanie z ostatniego zdania. Chyba, że nie było przypadkowe i szukasz jelenia, który odpowie ci na to lub podobne pytanie… hau hau hau

   26+

 1. Mecz w Lubinie sędziować będzie… Marciniak. Serce jest za Śląskiem ale portfel mówi jednak co innego i u buckmachera jutro postawię pęwną 1. Sędzia pomoże miejscowym, tego jestem pewien.

  22+

  1. Ja teraz też jestem pewny, że prawdziwy kibic nie powinien stawiać u booka pieniędzy na przegraną swojej drużyny.

   32+

  2. No i co będzie jak Robak w 90 minucie podejdzie do karnego przy stanie 1:0 dla Zagłębia? Pytanie retoryczne więc nie musisz odpisywać. Bo wiem, że napiszesz, że będziesz za tym, żeby strzelił i nie będzie Cię obchodzić, że przegrasz kasę.
   A jak nie strzeli to będziesz w stanie kupić sobie browca za te pieniądze? Bo ja jedyne co mógłbym z nimi zrobić to przekazać je na jakiś Dom Dziecka lub gdybym musiał je wykorzystać sam to bym na papierze toaletowym przyoszczędził.

   7+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *