Czy Lubin czeka?

 Ostatnio większość meczów Śląska z Zagłębiem Lubin ogląda okrojona liczba widzów. A to z uwagi na zakazy nakładane na fanów gości. W 2017 roku Śląsk w Lubinie grał 3 razy w ciągu 3 miesięcy. Najpierw 22 kwietnia zabierając punkt „załatwił” krecikom grę w dolnej ósemce, później 16 maja w tej dolnej ósemce dostał łomot 0-2, następnie już w nowym sezonie 24 lipca też przegrał. Tylko ten majowy mecz fani Śląska mogli oglądać na żywo. No i przy okazji trochę się działo. A że się działo, to i się dostało. Kary zorganizowanych wyjazdów. Zatem w lipcu ponownie sektor gości w Lubinie był pusty. A że kara była jaka była, zatem za mecz z maja 2017 mecz jaki zostanie rozegrany w piątek o godzinie 18:00 Śląsk ponownie zagra bez wsparcia.

W drużynie próbuje się wytworzyć mobilizację. Trener Pawłowski postanowił powtórzyć swój koncertowy numer sprzed paru lat, gdy zawieszenie Sebastiana Mili spowodowało sprężenie w całym zespole. Tym razem padło na Arkadiusza Piecha i to on został odsunięty do rezerw.
Czy to pomoże?
Oby. Na zawieszeniu zawodnika nie poprzestano. Wcześniejszy niż zwykle wyjazd do Lubina ma również zwiększyć boiskową determinację graczy WKS-u. I pewnie ma także przynieść więcej szczęścia, bo co z tego, że w spotkaniu z Wisłą Kraków Śląsk zagrał bardzo dobrze, skoro punktów z tego nie było.

Bardzo jesteśmy ciekawi, jaka będzie frekwencja w Lubinie. I ta oficjalna i ta rzeczywista. Teoretycznie Śląsk wywołuje pod Legnicą spore emocje, choć ostatnio szala nienawiści w Lubinie wyraźnie przesunęła się w kierunku Legnicy.
RZ, AP, fot. NI-FO obrazki z meczu z 16 maja 2017

Dla przypomnienia komunikat Komisji Ligi z dn. 24 maja 2017: „W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy oraz gości podczas meczu KGHM Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław w 34. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na kluby nałożono kary: na Śląsk karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców w trzech najbliższych meczach LOTTO Ekstraklasy i dodatkowo w 2 najbliższych meczach z Zagłębiem w LOTTO Ekstraklasie; na Zagłębie karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych. Klub z Lubina zobowiązał się także do zamontowania siatki wokół sektora gości.”

komentarzy: 20

  1. Będzie nas 124.
   Pojedziemy samochodami.
   Numery rejestracyjne to:
   DW 12345
   DW23456
   DW34567


   DW99998
   DW99999
   Będziemy poruszać się trasami: wózki 1, 2, 3 – droga krajowa nr 86, wyjazd o 13.50, postój o 14.48 w zajeździe w Kobylniku. Auta 4,5,6 -Droga powiatowa nr 643, wyjazd o 14.00, postój w Skisłej Górce na stacji benzynowej o 14.58. Itd, itp.
   Jeśli masz cokolwiek oleju w łebku zastanowisz się nad tym, jak mądre było twoje pytanie z ostatniego zdania. Chyba, że nie było przypadkowe i szukasz jelenia, który odpowie ci na to lub podobne pytanie… hau hau hau

 1. Mecz w Lubinie sędziować będzie… Marciniak. Serce jest za Śląskiem ale portfel mówi jednak co innego i u buckmachera jutro postawię pęwną 1. Sędzia pomoże miejscowym, tego jestem pewien.

  1. Ja teraz też jestem pewny, że prawdziwy kibic nie powinien stawiać u booka pieniędzy na przegraną swojej drużyny.

  2. No i co będzie jak Robak w 90 minucie podejdzie do karnego przy stanie 1:0 dla Zagłębia? Pytanie retoryczne więc nie musisz odpisywać. Bo wiem, że napiszesz, że będziesz za tym, żeby strzelił i nie będzie Cię obchodzić, że przegrasz kasę.
   A jak nie strzeli to będziesz w stanie kupić sobie browca za te pieniądze? Bo ja jedyne co mógłbym z nimi zrobić to przekazać je na jakiś Dom Dziecka lub gdybym musiał je wykorzystać sam to bym na papierze toaletowym przyoszczędził.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *