Tłusta jest ślepa

 Nasza nowa ulubienica, Marta Lempart ostatnio darła ryja na Rynku dopatrując się u Jacka Międlara faszyzmu, nazizmu i diabli wiedzą czego jeszcze. Normalnie Międlar w jej oczach to diabeł wcielony, co prawda nie hajlujący, lecz do Hitlera mu w bardzo blisko. W zasadzie to zastąpił Hitlera.
Co u tłustej Marty powoduje takie skojarzenia, tego nie wiadomo. Pewnie dobry psycholog by sprostał zadaniu i wychwycił jakie zależności powodują u brzydala takie właśnie zbitki znaczeniowe, że Międlar = nazista.
Dla pulpeta mamy informację. Otóż na wrocławskim kinie Śląsk, o przepraszam na budynku teatru muzycznego, nazwanego na cześć istniejącego przed wojną podobnego sanktuarium kultury „Kapitol” (takie nawiązanie do zgniłej i znikającej z Wrocławia niemieckości) wiszą transparenty, które przywołują jednoznaczne skojarzenia. Ale okazuje się, że nadmiar tłuszczu wpływa na wzrok i tak chętnie doszukująca się skojarzeń z nazizmem i hitleryzmem Marta Kamieniczna tym razem podobnych skojarzeń nie ma. I nie histeryzuje pod wskazanym tutaj gmachem.
A tak swoją drogą, w zasadzie nie ma się co dziwić, że we Wrocławiu wiszą pseudoswastyki. To takie jest niemieckie… A osobnik zajmujący obecnie urząd prezydenta Wrocławia, Rafał D. jest laureatem Niemieckiej Nagrody Narodowej, którą ziomkowie Heinricha Himmlera raczej nie przyznają tym, którzy Niemcom przeszkadzają, lecz tym, którzy dla sprawy niemieckiej robią dużo.
Oj, zrobił dla Niemiec dużo, bardzo dużo. W Polsce przedrozbiorowej nie za takie zasługi dla krajów ościennych wieszano na szubienicach na rynkach…
Roman Zieliński, fot. KP

PS. Niniejszym postulujemy o rozwieszenie pseudoswastyk w całym mieście. Proponujemy również o wywołanie ogolnowrocławskiego ruchu pokazywania tych transparentów przez zgromadzone tłumy gestem podniesionej prawej ręki. Przy okazji ktoś z małym wąsem może w tym lesie wyciągniętych dłoni wykrzykiwać jakieś hasła skupiając się na akcentowaniu litery „r”.

PS II We wtorek o godzinie 9:00 w Sądzie we Wrocławiu odbędzie się rozprawa sądowa Międlar kontra Lempart. Jak ktoś z Wrocławian chce zdobyć autograf na książce Jacka Międlara to ma okazję złapać go w stolicy Dolnego Śląska. W książkę trzeba się zaopatrzyć wcześniej.

komentarzy: 20

 1. Szanowni panowie nie liczy się data lokacji miasta datowana na XIII WIEK a data początku osadnictwa… a biorąc pod uwagę… legendę o Świeradowie z „Przełęczy Tąpadła” zapisy Tietmahra o Ślęży i Ślężanach z IX wieku… oraz, że te tereny należały do Wenedów(Słowian Zachodnich) i Celtów od conajmniej 2000 lat to okres panowania Teutońskiego jest kroplą w morzu… ponadto I RP w okresie swojego rozkwitu wymiatali wszystko aż pod Moskwę i w XVI a nawet XVII wieku jakby tylko chciała mogłaby wciągnąć nosem Nic nie znaczący wtedy Wrocław…. Ponadto Niemiec zostawił morze ruin a przybyli ze wschodu osadnicy postawili miasto na nowo… więc bajania o Niemieckim Breslau to bajki jak o Polskim Lwowie… czysta bajlandia…
  A do rzeczy… mi się flagi podobają zrobimy z tym motywem jakąś wrzutę na płot…..

  1. @W18
   Przed czasownikiem (orzeczeniem) należałoby raczej napisać: „…mnie się flagi podobają…”, a nie „…mi…” i przecinek przed „zrobimy”.
   Wnosisz wg mnie sporo wartości merytorycznej,w różne dyskusje na FAN-ie, fajnie byłoby, gdybyś jeszcze trochę zadbał o poprawność języka pisanego.

 2. Temat tłustej lesby i jej kompanów wydaje się dużo bardziej ciekawy. To znaczy chodzi mi o protesty KOD, UBywateli RP i innych poukrywanymi pod „pięknymi” nazwami przeciwko legalnie wybranej władzy i sponsorowanym przez Sorosa i Bóg wie kogo jeszcze. Pomijam w tym momencie wszelkie jej wady, których jest całe multum, a o których na Fanie napisane zostało prawie wszystko.
  Gdzieś kiedyś ktoś powiedział, że lepiej być chorym na katar niż na syfilis, czy kiłę, a odnosiło się to do porównania Polski pod rządami SLD, PO, PSL i tej pod rządami PiS.
  A teraz najlepsze i nie związane z tematem ale jednak ciekawe, pewno wszyscy słyszeli o planowanej fuzji Orlenu i Lotosu, oraz o tym że najostrzej i furiacko wręcz sprzeciwia się temu koncern paliwowy BP, to trzeba przypomnieć niechlubne fakty z roku 1953, oraz o udziale tego koncernu w tamtych wydarzeniach z Iranu. Mi już wszystko wiadomo, przez kogo ci bandyci i hołota są sponsorowani , do poczytania polecam https://historycznyambasador.com/2015/09/11/iran-poczatek-tajnych-operacji/

  1. Niektórym owca kojarzy się z seksem…. Prawda taka że te banery reklamowe to jeden z lepszych przykładów marketingu.

 3. O walce o Polski Wrocław….bodaj rok temu pisaliscoe o walce o zmianę nazwy z Hali Stulecia na Księcia Józefa Poniatowskiego…temat ucichl, zdaje sobie sprawę , że w obecnych czasach zmiana taka (mimo ,że popieram w całej rozciągłości) jest zbyt drastyczna….,może więc choćby jakas akcja ,referendum czy zbiórka podpisów pod nazwą Hala Stulecia Odzyskania Niepodległości…ruszmy ten temat….zrobmy coś namacalnego dla przestrzeni tego miasta…ja nie mam siły przebicia, ale jakbyście uruchomili nieco prawą stronę tego miasta ?..

  1. Tylko co ma Max Berg i jego projekt do Polski, która w tamtym czasie egzystowała pod zaborami? Niemiecki architekt, niemiecki projekt, niemieccy budowniczowie, niemiecka organizacja, niemieckie fundusze i założenie również niemieckie tj niemiecka setna rocznica wydana w Breslau odezwy Fryderyka Wilhelma III do niemieckiego ludu. Nie wyobrażam sobie analogicznie, żeby Ukraińcy przemianowali na coś swojego Cmentarz Orląt Lwowskich, czy Litwini polską „Ostrą Bramę” w Wilnie. Wrocław, mimo że zaczynał „miastować” jako gród piastowski, był przez większość czasu swego istnienia był miastem niemieckim, zarówno biednym i mało znaczącym, jak i w pózniejszym okresie, potęgą, która rywalizowała z Berlinem o prymat pierwszeństwa bycia stolicą Niemiec. Negowanie tego wszystkiego i podpinanie pod naciąganą polonizację to zwykłe oszołomstwo i przekłamanie.

  2. Zostawiam ten wpis @alojzego jako kolejny przypadek „Guzik wiem, ale się wypowiem”.
   „Wrocław (…) był przez większość czasu swojego istnienia (…) miastem niemieckim…”
   Tu w zasadzie kończy się dyskusja.
   Wrocław niemiecki to był przez lat 200, jeśli za niemiecki przyjąć też pruski.
   Przez 400 lat był niemieckojęzyczny (jeśli chodzi o panowanie, bowiem 200 lat przed Prusakami rządzili tu Austriacy). A to coś innego.
   Teraz zajrzyj ile lat ma Wrocław, porównaj do powyższych danych i wyjdzie jajo.

   Kto budował i w jakiej intencji – co nas to obchodzi, Teraz jest polskie, na polskiej ziemi, i tylko zdrajcy oraz pożyteczni idioci będą przypominali o tym, że kiedyś było inaczej.
   RZ

  3. redakcja – „Kto budował i w jakiej intencji – co nas to obchodzi, Teraz jest polskie, na polskiej ziemi, i tylko zdrajcy oraz pożyteczni idioci będą przypominali o tym, że kiedyś było inacze”j. – i jeszcze powiedz/napisz to Ukraincom we Lwowie, czy Litwinom w Wilnie.

  4. Powinnością Polaka jest bronić polskości. W Polsce, na Ukrainie czy na Litwie.
   A jak już zahaczyłeś o kwestę ukraińską – to pojedź na Cmentarz Orląt Lwowskich i zobacz, co tam Ukraińcy wyprawiają.
   Ty, deklarując się – jak mniemam – jako Polak, bronisz niemieckości. Sam sobie odpowiedz, kim jesteś.
   RZ

  5. …..zupełnie się nie zgadzam, idąc Twoim tropem wszystko do dziś we Wrocławiu powinno mieć nadal niemieckie nazwy, obecnie w tym mieście znów polski żywioł i Polacy funkcjonuje tutaj i mamy obowiązek czcić naszych bohaterów i nasze symbole…

   Ps. Ukraińcy cmentarz Od lat nazywają tylko Lyczakowskim , co jest neutralne ,także średnio trafiłeś
   Ps 2. Idąc Twoim tropem kościół Hagia Sofia w Isanbule nie jest dzis meczetem …

  6. @ Zajac_poziomka
   Hagia Sophia na dzień dzisiejszy nie jest meczetem, obiekt ten pełni funkcję muzeum. Abstrahując, każdy kto się mieni człowiekiem cywilizowanym, powinien zobaczyć ten wspaniały monument. Warto.

  7. @Probus
   Lewacka wikipedia:
   W 2016, po raz pierwszy od dokonania w 1935 ustawowej sekularyzacji świątyni, muezin zaintonował w jej wnętrzu ezan, wezwanie muzułmanów do modlitwy. Wydarzenie było transmitowane na żywo przez telewizję państwową TRT. Przyjmuje się, że odejście od świeckości muzeum nastąpiło na polecenie prezydenta Erdoğana

  8. @Kolego Alojzy. Idąc Twoim tokiem myślenia, to Most Grunwaldzki powinien nazywać się Keiserbruecke (może bardziej po polsku Most Cesarski), na Rynku i koło DH Renoma powinny do dziś stać pomniki Wilhelmów… Mam wymieniać dalej? Wrocław był polski, piastowski i powrócił do Macierzy. Kwestią dyskusyjną jest, czy wymieniane przeze mnie pomniki ponoć zabytkowe, dla Niemców mające wartość (tu dodałbym link, ale wszystko dotyczące stacji telewizyjnej zaczynającej się na literę t na tym forum nie przechodzi), powinny zostać przetopione, czy zwrócone Niemcom (ponoć była taka koncepcja), tak jak nam został zwrócony pomnik Fredry ze Lwowa. Myślisz, że stałby tam po dziś dzień? Bardzo śmiem w to wątpić. Zgadzam się z Romanem, polskości trzeba bronić. Wszędzie i wszelkimi sposobami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *