Będzie mamić

 O zdrajcach na Fanie mówi się dosadnie albo wcale. Żadnych półcieni. Dlatego wiedziałem, że aby ten tekst mógł się ukazać, musi być dosadny, treściwy i z przestrogą.
W sobotę dzwoniłem do redaktora naczelnego, że chętnie bym coś skrobnął o rozwodzie byłego narodowca Mariana Kowalskiego z sekciarzem Pawłem Chojeckim.
– I czyją stronę chcesz wziąć? Samoluba czy sekciarza? – usłyszałem. W sumie racja, Kowalski nie umie współpracować z nikim, a Chojecki to nie o Polskę się martwi, lecz o rekrutację do swojego „kościoła”. Ale pogadaliśmy sobie, Roman przypomniał mi, jak kilka lat temu zawiódł się na Kowalskim podczas spotkania z nim. Stwierdził, że facet kompletnie nie potrafi współpracować z innymi, jedyny jego sposób na dogadywanie się, to ślepe posłuszeństwo od innych i idealna zgodność poglądów, przy czym Kowalski zawsze musi mieć ostatnie słowo.
O Chojeckim nie rozmawialiśmy, bo nie ma o kim.
W sumie argumentacja naczelnego trafiła do mnie. Ostra. Że z g…em albo się je sprząta, albo nie tyka. Opisywanie g…na nie ma najmniejszego sensu, jedynie je promuje.
I nie wróciłbym z tematem, gdyby nie pewien drobiazg. Otóż Kowalski właśnie zakłada swoją telewizję.
Innymi słowy doszedł do wniosku, że co się będzie dzielił z Chojeckim. Bo przecież żył z datków na telewizyjną działalność wspólnego projektu telewizyjnego. Teraz będzie żył jak lord, bo całość wpływów będzie dla Kowalskiego, wszakże duet telewizyjnych żebraków można porównać do Flipa i Flapa. Ludzie chcieli słuchać grubych wypowiedzi Kowalskiego, a nie chudych bluzgów Chojeckiego.
Ten tekst ukazuje się tylko po to, by ostrzec łatwowiernych przed Marianem. Będzie gadał o nawróceniu, będzie po swojemu „budował wielką Polskę”, będzie się ponownie ubierał w piórka narodowca. Tylko od Was zależy, czy dacie się omamić.
Krzysztof P. fot. mem z czeluści internetów, autor nieznany. Pokazuje przekształcenie Mariana – narodowca na wesołego taliba – narodowca. No cóż, gdzie to już Mariana nie było. UPR, NOP, RN, ONR, Narodowcy RP – wszędzie wylatywał wielce obrażony. Teraz Marian będzie (wreszcie) przywódcą. Na razie telewizji internetowej.

14+

komentarzy: 28

 1. Przyznam, że i mnie zwiódł. I tylko dzięki niemu dowiedziałem się o istnieniu Chojeckiego i jego kościoła. Czas na pozbycie się sympatii do Kowalskiego nadszedł jakiś rok temu.

  4+

 2. Powiem krótko, jeśli ktoś układa się z sekciarzami to nigdy wiarygodny nie będzie, jeśli ktoś skacze z partii do partii, z jednego ruchu społecznego do drugiego to jest zwykłą choragiewką niewartą najmniejszej uwagi.

  6+

 3. Nie zapomnę jak przed wyborami prezydenckimi poszedłem z ciekawości wieczorem zobaczyć kim są kandydaci na Prezydenta i zobaczyłem przy nazwisku Kowalski wykształcenie podstawowe i bezrobotny. W sumie z podstawowym wykształceniem nie dziwię się że go Pastorek skusił zarobkami. Bo gdzie by zarobił taki hajs z takim wykształceniem.

  9+

  1. II RP przez 20 lat całkiem nieźle stworzyli ludzie niewykształceni a od 70 lat nędzę tworzą nam wielce wykształceni. Katedry budowano bez dyplomów. Gość jest świetnym mówcą więc wykształcił się sam. Brak dyplomu nie przekreśla człowieka. W artykule brak jest poważnych zarzutów. Chciałabym się dowiedzieć kim jest Marian, co złego robi? Bo zarzuty; pewności siebie i bezkompromisowości to raczej komplementy.

   4+

  2. Tak jak w końcówce komentarza. Pewność siebie i bezkompromisowość to cechy jak najbardziej pożądane. Natomiast brak umiejętności dogadywania się, chęć dominowania za wszelką cenę, nie uwzględnianie punktu widzenia innych, przychylnych mu osób – tego już raczej do pozytywów zaliczyć nie można.
   Jeszcze inną kwestią jest to, co Kowalski mówił o osobach z prawej strony sceny politycznej. W zasadzie o wszystkich – zawsze mówił źle lub bardzo źle, często do tego wulgarnie. Jeździł po Braunie, po Międlarze, po Jabłonowskim-Olszańskim (tu akurat słusznie), po Michalkiewiczu, po Żebrowskim, po Ruchu Narodowym, po Winnickim, po Bosaku, po Ziemkiewiczu, po Kukizie, po Andruszkiewiczu… to co wiem. Kogo jeszcze opluwał – mogę się jedynie domyślać. Jeździł po wszystkich.
   Z kim chce budować Polskę własnych wizji?
   RZ

   16+

  1. Ano widzisz @Beduin bo natura w całej swej okazałości nie znosi ekstremizmów. Jak coś się odkształca w jedna stronę za chwile musi odbić się w drugą. Tak jest z psychiką u człowieka, tak jest ze zdrowiem, tak jest ze zmęczeniem ze wszystkim…. Wszystko to sinusoida i fala…. nie ma znaczenia czy w fizyce, chemii, biologi, socjologii, demografii… Natura nie znosi ekstremizmów…. toleruje równowagę… (nie równość-równowagę w naturze są wahania, drżenia, pływy fal, prądy, obroty ale wszystko ma swój początek, rozkwit, ekstremum działania i odbija potem w dół… spowalnia i zamiera. Czyli cykle u kobiet, pory roku, przypływy i odpływy mórz i oceanów…kariery polityczne…na wszystko jest wzór matematyczny.
   Wpisz sobie teraz w to wszystko Mariana….. nie znam człowieka osobiście ale jest marginesem marginesu ze swoim Ruchem narodowym ponieważ…nie ma w sobie równowagi wewnętrznej a jego brak umiejętności dyplomatycznych to mieszanka kompleksu braku wykształcenia i braków „obycia na salonach”
   Natury nie da się oszukać, dlatego Ruch Narodowy i wieczne w nim kłótnie to margines marginesów. Stad jeszcze raz przestrzegam zwolenników „Wielkiej Polski Katolickiej”, żeby nie pluli na PiS…. bo PiS to równowaga z małym odchyłem na prawo…. ten odchył nie jest ekstremizmem, wiec w razie odbicia po rządach PiS…. po drugiej kadencji…. odbicie delikatnie przesunie się na lewo… ale ogólna równowaga będzie zachowana…. i konserwatyzm tak dla nas ważny się utrzyma….. Zwolennicy WPK poszliby na szafot jak Danton i Robespierre bo ojczulkowie by was wystawili…. znowu…. jak to było już setki razy w przeszłości. Robienie polityki prawicy na pluciu na PiS to według mnie w dniu dzisiejszym krótkowzroczność i zdrada stanu….ale ja się mogę nie znać.

   6+

 4. Wielkie brawa za artykuł. Trzeba ostrzegać przed nim. Gość ma lekkość przemawiania i wielu naiwnych może porwać przemowami (tak, jak wstyd się przyznać, kiedyś mnie). Jednak jak przytoczy się fakty, to widać jaki to człowiek. Jeśli kogoś Marian przekona swoją gadką warto mu podesłać ten artykuł.

  5+

 5. Powiedzmy że Marian oprzytomniał, zrozumiał że jest w sekcie i za Chojecki ma w d.. sprawy Polski a liczy się jego sekta i kasa jaka płynie z niej na rodzinkę pastora. To pytanie dlaczego tak późno? Przecież to sporo sobie mówiło i pisało od dawna. Czyli cieżko u Mariana z kojarzeniem. Czy można zdradzić zdrajców? Dla mnie jak ktos wypiera sie wiary, zdradza wiare ojców (nie traci wiarę) i przechodzi na inną, większość w tym IPP to ex katolicy, to jest zdrajcą i w sumie można takich kiwać, (nie mówię to o krytyce postępowania niektórych członków kościoła KK, bo to inna piłka) ale o wyśmiewaniu dogmatów i tradycji w której się było wychowanym.
  Chojecki o Biblii ma takie pojęcie jak ja o astronomii, to oszust zwykły. Tak wiec cwany Marian wydymał oszusta. W tym IPP maja innego ciekawego lidera: mecenas Turczyn, który ma w swoim pokoju (widać to kiedy sie wypowiada) flagi USA, Polski i …Izraela. Jaki normalny Polak, patriota by emanował flagą Izraela w dzisiejszych czasach. Jeśli nie docierają do was moje wcześniejsze punkty to ten ostatni zamyka sprawę.

  8+

  1. Widzisz @Antypodek zarzucasz komuś zdradę bo zobaczył jak go dymają klechy wyciągając od niego kasę…. jestem ciekaw kto jest większym patriota. Ja, który wyznaje przedchrześcijańską wiarę pradziadów…. mając otwartą głowę na naukę i postęp w każdej dziedzinie… wychowuje w Polsce trójkę dzieci… płace tu podatki i żyje dniem codziennym…. Czy Ty mieszkając na drugiej części globu wyznajesz Judaizm reformowany.

   2+

  1. Nie jestem pewien czy cię dobrze zrozumiałem ale termin michnikowszczyzny stworzył Rafał Ziemkiewicz. Był to tytuł jego książki – Michnikowszczyzna. Zapis choroby z 2006 r.

   2+

  2. @Kosiarz, przyjrzyj się dokładnie, przeliteruj. Michalkiewicz jest najlepszy i właśnie to udowodnił. Wiem co mówię.

   3+

  3. Przeczytaj jeszcze raz, często umysł widzi to co wcześniej.
   MichnikoSZCZYNY nie michnikowszczyzna. Ja też za kolejnym razem załapałem. Po przeliterowaniu.

   2+

 6. Gwoli wyjaśnienia i dopełnienia obrazu osoby Mariana -naście lat temu jej zeznania przyczyniły się do wyroku dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności dla kibica Motoru Lublin. Innymi słowy po prostu zwykły konfident.

  32+

 7. Teraz na poważnie. Marian Kowalski to moje wielkie rozczarowanie. Niestety nie nadaje się na działacza co zostało obnażone w tekście. Nie nadaje się także na lidera. Mimo charyzmy. Brak wiarygodnej postawy moralnej w zasadzie unicestwia go politycznie.

  22+

  1. @Gabber…Piłsudski raz zmienił…i nie wiarę a obrządek bo urodził się jako chrześcijanin a zmarł jako protestant-też chrześcijanin… więc wiary de facto nie zmienił a tylko sposób jej wykonywania… a biorąc pod uwagę ilość spluwociny jaką został obrzucony przez kler 9 spokojnie wypełnił byś nią basen olimpijski AWF) wcale się nie dziwię, że odbił od kościoła rzymskiego…. Bardzo klechom zależało, żeby udzielić mu „ostatniego namaszczenia….” jak sępy czekali na sygnał, żeby się wedrzeć do pokoju sparaliżowanego półdenata ogłaszając po wyjściu, że nawrócił się na KRK…. Więc nie porównuj proszę wsioka do bohatera narodowego.

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *