Przegrana z babami

Powtórka z Amiki. O klasę lepszy Śląsk przegrał na własnym boisku. Tym razem 0-1, tym razem z Wisłą Kraków.
Damsko się zrobiło na stadionie na Pilczycach. Za sprawą rezerwowych Wisły. Wojtkowski miał pięknie upięty kok, a wchodzący wcześniej Halilivić zademonstrował przed wejściem idealny, męski stanik.
O ile pięć dni temu druga połowa w wykonaniu Śląska była tragiczna, to w spotkaniu z Wisłą Kraków to druga połowa była czasem w którym Śląsk ewidentni zdominował boisko. Tylko szczęściu goście zawdzięczają brak goli dla WKS-u. A kuriozalna sytuacja przy wykonywaniu rzutu wolnego dla gości, kiedy sędzia nakazał powtórzenie po tym, jak pierwotnie został spierniczony, trzeba zapisać na konto szczęścia rywali. I wielkiego pecha WKS-u.
Kibiców Wisły na sektorze gości nie było za względu na zakaz wyjazdowy. Nie znaleziono też na trybunach Murzyna widocznego na meczu z Pogonią, pewnie dla niego było zbyt zimno. A na sektorze „C” wisiał kuriozalny transparent o zdrowiu i radości.
red, F-M, RZ,

16+

komentarzy: 25

1. Co się dzieje do 10 kolejki, to w niej zostaje. Jak Śląsk nie wystruga własnego stylu do tego czasu i nie przyjdą efekty to będzie można wieszać psy na trenerze. Na ten moment pozostaje doping i motywowanie innych, aby wspólnie przychodzili na mecze we Wrocławiu.

7+

2. Mecz jaki chciałby oglądać każdy kibic- daje nadzieję na lepsze jutro… punkty jeszcze przyjdą a ogólnie bębniarze ekstraklasa, doping młynu ekstraklasa , gniazdowy… szacun za brak bluzgów na Milicję…. musi jednak pamiętać, że Zagłębia mamy teraz dwa…. więc jakby Zagłębie bluzgało na Śląsk (Świętochłowice)…. przejeżdżało by to nam przez głowę jak zakręcający tramwaj…. trzeba o tym pomyśleć… Piosenka „Zagłębie Lubin…. tej k… tu się nie lubi” konkretnie wskazuje podmiot liryczny utworu z określeniami…. i tego Napoleona w hymnie trzeba czymś zastąpić bo drażni uszy… wystawił Polskę a Taleyrand jeszcze w jego imieniu okradł…. więc trzeba coś zmienić….szkoda straconej bramki… aaaaaleeee to futbol zawsze taki był… pech i łzy. Aaaaaleeeee
    Dziękujemy Śląsku….!
    Obowiązek patriotyczny to dwa filmy w kinie o dywizjonie 303 jeden polski i jeden angielski… oba dobre choć Polski bliższy sercu…

18+

3. Była ambicją grajkow mnóstwo sytuacji w drugiej połowie zabrakło po raz kolejny wygranej. My straciliśmy co najmniej 8 punktów i to pisze bez przesady

21+

4. Nowa seria trenera Pawłowskiego: 6 meczów bez wygranej (0-3-3) i raptem 3 punkciki. Głupio tracone bramki i punkty w ostatnich minutach: Amica (82 minuta), Korona (81 minuta) i Wisła (89 minuta). Jak nie możesz zdobyć 3 pkt – zdobądź 1 pkt. Piech ewidentnie gra pod siebie – nie pod zespół (zamiast podawać strzela, a jak strzela… szkoda słów). To już lepiej wypróbować Szczepana. Śląsk to maszyna do wygrywania tylko brakuje odpowiedniego sternika (chybione zmiany – schodzący Chrapek i Labojko).

14+

5. A ja tym razem przekornie, bo optymistycznie.
    Jestem zbudowany tym meczem – szczególnie II połową. Od dawna krzyczeliśmy, że chcemy młodych ambitnych w miejsce starych przepłacanych i leniwych misiów.
    Przegraliśmy właśnie przez 2 błędy tych młodych, po głupim faulu Pałaszewskiego i „asyście” Gąski. Setkę na słupku umieścił Radecki.
    Podobnie z Amicą graliśmy całkiem nieźle i byliśmy dużo lepsi, a wynik identyczny. Teraz nie ma już odwrotu, młodzież musi mieć czas na ogranie, a wtedy i wyniki przyjdą.
    Jedyne do czego można się przyczepić, to fakt że taki stary wyjadacz i wielki cwaniak jak Piechu po raz kolejny mięknie mając przed sobą bramkarza i marnuje trzecią setkę w sezonie.
    Dzisiejszy mecz był naprawdę niezły, szczególnie w II połowie i zabrakło tylko i wyłącznie szczęścia po 2 słupkach i poprzeczce.
    Zakończę cytatem z Kazika: „Los się musi odmienić…..”

22+

6. „Jaka piękna katastrofa”. „Graliśmy zaj***ście, ale ten gamoń dostawił nogę i klops. Rozpracowaliśmy ich, w moim scenariuszu jego noga nie powinna tam się znaleźć… Kiedy będę rozpracowywał Zagłębie, wezmę pod uwagę fakt, że napastnik może dostawić nogę i ponownie włoimy… Takie jest życie…”

7+

7. Nie wiem dlaczego ktoś nadal ufa facetowi, którego największym osiągnięciem w fachu trenera, przed objęciem posady w Śląsku, było trenowanie austriackich dzieciaków. Tam na pewno klaskanie po każdym udanym zagraniu było uzasadnione. Ale oklaskiwać ”profesjonalistów”, tylko dlatego, że udało im się wymienić trzy podania na własnej połowie? A takie sceny miały dzisiaj miejsce przy linii bocznej.

17+

8. Samolubstwo dobiło ten mecz.
    Grali jak zawsze przegrali jak zawsze.
    Od Pawłowskiego ja jestem lepszy.
    Doping wtóry w porównaniu do poprzednich meczów.
    Ojrzyński jedyną nadzieją (ale nie na żadną górną ósemkę, jej już nie mieliśmy na starcie rozgrywek)…
    …Ale i to wielki legendy imć Piotr C i Mariusz P zbuntują się, bo nie będą pracować pod takim trenerem.
    Jest źle? Zawsze morze być gorzej.

20+

1. „Morze być…”? Trochę marnie to wygląda.
      Chodziło Ci chyba o: „Grali jak nigdy, przegrali jak…”, bo w tej sytuacji to chyba byłoby adekwatne stwierdzenie.

Moim zdaniem Śląsk rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Szkoda wyniku i niewykorzystanych sytuacji.

24+

2. Forma taka a nie inna bo postawa piłka.. partaczy zdyskredytowała mnie od konstruktywnego wyrażania zdania.

6+

3. Ojrzyński?! Ty tak serio? Masz drużynę, która od dłuższego czasu jest nastawiona na grę ofensywną i kombinacyjną (wiadomo, na tyle na ile potrafią), a chcesz za trenera faceta od drwali? I kogo byś widział na boisku pod wodzą Ojrzyńskiego? I jak sobie wyobrażasz naszą grę tym składem? Już widzę Gąskę, Farshada, Chrapka i Picha w roli zagryziaków demolujących ekipy rywali.

12+

4. Tak. chcę faceta od drwali. Od pięknej i skutecznej piłki to mogę sobie włączyć dajmy na to Liverpool i się tym rozkoszować. Wolę nudne i chłopskie 1:0 niż piękną przegraną w dowolnym stosunku. Reasumując, wolę wygrać mecz niż przegrać.