Złodziej zakłada alarm

 Ponad rok temu w Polsce gościł gracz numer jeden obecnego świata, prezydent USA Donald Trump. Bardzo wyraźnie powiedział, że będzie wspierał ideę Trójmorza. Nie tworzył, lecz wspierał. Tworzyć mamy my.
Czym jest idea Trójmorza, kto na tym ma zyskać – mniej więcej wiadomo. To ma być układ gospodarczy łączący Europę Środkową z Bałkanami. Drogi, trasy kolejowe, rurociągi od Bałtyku do Adriatyku i Morza Czarnego, na których interes mają robić wszyscy wzdłuż tych dróg/ tras/ rur. Czyli: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Rumunia, Bułgaria. Jak idea wypali, to podłączy się Grecja, Austria i reszta zachodnich Bałkanów (Austria już się tym zainteresowała). Kraje Bałtyckie wręcz są na Trójmorze skazane, jak ta inicjatywa nie wypali, to za niedługo znikną z mapy Europy.
Kto na takiej inicjatywie straci? No jasne, że Niemcy. Gospodarczo i politycznie. Trump nie ukrywał o co gra, co jest dla niego ważne i w kogo uderza.
Minęło półtora roku i przy tworzeniu Trójmorza dzieje się niewiele. Owszem, buduje się trasa S-3, ze Świnoujścia do granicy z Czechami (parę dni temu oddano 10-kilometrowy odcinek na Dolnym Śląsku), ruszył Gazoport, wciąż trwają prace modernizacyjne na kolejowych szlakach północ – południe, ale powiedzmy sobie szczerze, wielkiego frontu inwestycyjnego na polskim odcinku trój morskim nie widać.
Czerwona lampka pod hełmem Helmuta
Ale to, co nas nie zadowala, dla Niemców jest sygnałem ostrzegawczym. Właśnie polska opinia publiczna została poinformowana o fakcie, że na wrześniowy szczyt krajów Trójmorza, który jest zaplanowany w Bukareszcie wpychają się Niemcy. Co ciekawe, jest to akceptowane przez stronę polską.
Jak by to określić? Jakby na zebranie w komendzie podczas którego będzie dyskutowana akcja przeciw dopalaczom wepchał się król dopalaczy. Jakby złodziej zatrudnił się w firmie montującej alarmy. Na spotkaniu omawiającym nowe receptury na kiełbasy wlazł ekolog z Towarzystwa Opieki nad Świniami.
Nie trzeba mieć tęgiej głowy, by wiedzieć, że planem Helmutów jest rozbić Trójmorze od środka. Tylko głupek tego nie rozumie.
Roman Zieliński, fot.

komentarzy: 30

 1. Niemiec wie czego chce. Chce mitteleuropy. Oczywiście niemieckiej mitteleuropy. I do tego dąży z żelazną konsekwencją już od osiemnastego wieku. To, że przegrali dwie wojny światowe, to tylko opóźniło realizację projektu. A jak się nie dało tego osiągnąć środkami militarnymi, to chcą nas gospodarczo chwycić za jaja. Inicjatywa trójmorza im w tym przeszkadza i chcą je zabrać pod własne skrzydełko.

 2. Jak patrzę na to co wyprawiają rządzący to zaczyna mnie skręcać:
  -afery nie rozliczone
  -imigranci jadą do Nas szerokim strumieniem
  -wspieranie Polaków na Kresach, zerowe
  -rozdawnictwo
  -podwyższanie podatków (tak, jeśli progi podatkowe są zamrożone to tak jakby podnosić podatki)
  -dalej korporacje czują się u Nas jak Brytyjczycy w Afryce w XIX w.
  -populistycznie prowadzona polityka(„wolne niedziele”, specjalny podatek od „najlepiej zarabiających”, paradowanie w koszulkach RiB, a jednoczesne kłanianie się Żydom…)
  -TVP tego k… nie da się oglądać
  -zaprzestanie kontaktów z Iranem, bo USA tak chciały
  Można tak wymieniać i wymieniać, a najgorsze jest to, że znowu stawiamy na jednego „konia” jak w latach 30-stych, zero k… refleksji. Trzeba się zabrać do roboty rodacy, wysyłać zapytania, organizować protesty, pikiety, za spokojnie ma ta władza, uśpiła Nas swoimi patriotycznymi frazesami, a realizuje ten sam scenariusz co PO.
  Czołem Wielkiej Polsce!!!

  1. Pozwolę się nie zgodzić z częścią punktu o populiźmie. Wolne niedziele są częścią wojenki z wielkimi sieciami handlowymi, których UE nie pozwoliła Polsce nagdryźć. Proszę o roważenie tego z tej właśnie perspektywy.
   Poza tym rozdawnictwo nie jest takie złe, zwłaszcza przy takim uwłaszczeniu klasy politycznej, która jest Polsce niechętna.
   W pozostałych punktach niestety sporo prawdy.
   RZ

  2. @Kowalson Pełna zgoda z Twoim postem,a z tym Iranem to faktycznie jest problem,dla Polski przede wszystkim.Firma w której pracuję targa od nich ropę,ja tam wiesz jestem zwykłym wykwalifikowanym robolem ,ale ciekawi mnie to bardzo jak sytuacja się rozwinie,ja przewiduję całkowitą kapitulację Polski( niestety jak było z ustawą o IPN,pod naciskiem żydów). Polecam Ci, i Wam bardzo dobry tekst Witolda Repetowicza https://www.defence24.pl/antyiranski-pakt-trumpa-i-putina-polska-najwiekszym-przegranym

  3. @Kowalson
   – a jak chciałbyś, aby były „rozliczone”? Inne rozliczenie, niż przez Sądy w kwestii formalnoprawnej lub prze parlamentarne komisje w kwestii polityczne z wnioskami z zakresu prawa karnego wg mnie są najlepsza metodą. Amber…, VAT, „reprywatyzacja”, to skomplikowane zagadnienia i to musi trwać (komisje). Procesowo jeszcze gorzej, bo takich sędziów, jak (s)tuleya jest w palestrze zbyt dużo. Prokuratorski akt oskarżenia, to jeszcze nie rozliczenie. Do tego trzeba obiektywnego wyroku, a wielu sędziom do obiektywizmu daleko. Czasami mam wrażenie, że postępowania przygotowawcze w prokuraturach trwają zbyt długo. Możliwe, że prokuratorzy wiedzą, z jak ciężka materią (część sędziów) spotka się na sali sądowej i dlatego „opóźnia” śledztwa, a część prokuratorów w skomplikowanych sprawach „zaczeka” na wyjebanie sędziów zaślepionych POprzednią władzą i tych z rodowodem prl-owskim,
   – imigranci jadą do nas… . Jakieś oficjalne statystyczne dane? Gdzie mieszkają?,Adresy obozów dla migrantów rzekomo przybywających strumieniem”? Raczej jestem pewny, że gdyby wynik wyborów sprzed >3 lat był iny, to byłoby Ci łatwiej odpisać w tej kwestii. Owszem, ze dużo ukraińców, zwłaszcza niewykwalifikowanych, też mnie drażni, ale w takiej dyskusji słowo „imigranci” kojarzy się raczej z przybyszami z Azji i Afryki, a nie z ukrami,
   – skąd wiesz o „zerowym” wspieraniu Polaków. Zajmuje się tym Senat RP, Prezydent RP, MSZ oraz agendy rządowe. Masz jakieś dane? Czegoś zaprzestano, że stawiasz zarzut, czy tylko masz pomysł, że skala powinna być większa, a krytykujesz, bo dla Ciebie to jest cel sam w sobie?
   – „rozdawnictwo” jest lepsze od ograbiania zawsze i wszędzie. To pomysł tego Rządu na politykę społeczną i na elektorat. Przyklaskuje temu w każdym elemencie, to majsterszty, dzięki któremu (obietnice) wygrali wybory i dotrzymali słowa (przez co wygrają kolejne wybory). Nie ma idealnej metody redystrybucji środków budżetowych. Jedni uważać będą, że np 500+ powinien mieć próg dochodowy, inni uważają, że nie, bo niby dlaczego, skoro na finansowanie tego programu (z podatków) składa się wielu zamożnych podatników, jeszcze inni uważają, że takich rzeczy nie powinno być, czyli w tej sferze najlepiej, „żeby było, jak było”. Wiele lat komuny zniszczyło dużą część społeczeństwa na wielu frontach. Po takiej politraumie społecznej swoista demagogią jest oczekiwanie, że Rządu będzie stał na stanowisku „dać wędkę, a nie rybę”. Owszem, docelowo tak, ale nie po ostatnich latach wykluczania edukacyjnego, biznesowego, kulturowego itd.
   – „podwyższanie podatków”? Hm, trudno to skomentować na podanym przez Ciebie przykładzie.
   – „korporacje”. Naprawdę uważasz się na osobę kompetentną w tej skomplikowanej materii? Chyba tak, skoro nie masz hamulców, aby krytykować za to Morawieckiego. Od intencji (a tych w tym zakresie raczej nie brakuje) do realizacji bez naruszenia regulacji prawnych, unijnych, międzynarodowych daleka droga. Uważam, że PMM w tam zakresie zrobi wiele, aby korporacje u nas „nie czuły się, jak Brytyjczycy w Afryce…”.
   – „populizm”. Tu strzelasz, jak z UZI. Wolne niedziele, wbrew doniesieniom niektórych mediów, wielu pracowników sektora handlowego na to czkało. To wzorzec czerpany z niektórych państw zachodnich, którym raczej populizmu nie zarzucisz. Obecny system raczej jest bez wpływu dla gospodarki, jak będzie kiedy proces dobiegnie końca (wszystkie niedziele wolne w handlu wielkopowierzchniowym”), czas pokaż. Wygaszanie rozciągnięte w czasie jest racjonalne. Jeżeli okaże się, że po końcowej fazie nie będzie to miało negatywnego wpływu na gospodarkę, to pomysł będzie sukcesem. Bez trwającej próby tego się nie dowiemy. Sam nie jestem pewny, co do jego zasadności, ale z ocena ostateczna wstrzymuję się do jego zakończenia. „Podatek od najlepiej zarabiających”. Widziałeś jakiś oficjalny sprzeciw lub protest tych najlepiej zarabiających? Należysz do nich, że podnosisz tę kwestię? Daj szansę do polemiki. Obawiasz się o interesy p.Dominiki Kulczyk, czy Czarneckiego? „Kłanianie się żydom”. Chętnie przyznałbym Ci rację i oczekiwał nawet zerwania kontaktów dyplomatycznych z Izraelem. Orientując się jednak, choćby w stopniu podstawowym, w obszarze obecnej polityki międzynarodowej, byłoby to szczytem infantylizmu.
   – „TVP…nie da się oglądać”. Aby postawić taką tezę, musisz jednak oglądać, a to zaprzecza samo w sobie postawionej tezie. Jest pluralizm, masz do dyspozycji inne stacje radiowej i tv oraz portale w sieci. Jaki masz problem. Jeżeli wg Ciebie prawdę mówią np.: Dominika Wielowieyska, Tomasz Lis, dziennikarze Kroka-Żaka lub opisują onetowscy mistrzowie klawiatury, czy ci od Kurskiego (ale tego z Czerskiej), to z czym masz problem? Wskaż mi kłamstwo nadane przez TVP i daj szansę do rzeczowej i merytorycznej polemiki. Owszem, TVP można zarzucić podkolorowywanie i przejaskrawianie prawdy (sukcesu), ale na merytoryczny kłamstwie trudno ich ustrzelić (nie znaczy, że niemożliwe), ale to zbyt mało, aby Twoją tezę w tej kwestii traktować inaczej, niż naciąganie na media „alternatywne”.
   – Iran. Nie skomentuję, bo nie znam głębiej tej kwestii, ale to też element polityki międzynarodowej. Czasami nie wiemy, czy „porażka” na jednym z frontów nie oznacza o wiele bardziej znaczącego zwycięstwa w innym obszarze. To są tematy przeważnie dyskutowane niejawnie. Nie wiem, jak jest w tj sprawie, czas pokaże.
   A skoro możesz tak wymieniać i wymieniać, to daj przynajmniej jeszcze raz tyle przykładów.
   W latach 30-tych politycznie nie stawialiśmy na „jednego konia”. Politycznie mieliśmy mocnych sojuszników, Francje, Anglię, do tego chyba traktat o nieagresji z Niemcami i Rosją. Wg mnie przedwojenna polityka zagraniczna prowadzona przez Becka nie budzi większych zastrzeżeń. Jak zachowali się sojusznicy i sygnatariusze paktów wzajemnych, to już inna kwestia. Pijesz do relacji z USA? A co więcej możemy zrobić, skoro to oni rozdają karty w najsilniejszym pakcie militarnym? Mamy płaszczyć się Niemcom, czy zabiegać o bliższe relacje u Macrona lub Erdogana, bo to realne siły militarne w Europie (bo Anglia i tak zawsze zatańczy, jak zechce Biały Dom)? A może jesteś zwolennikiem kolejnego „resetu” z Rosją?
   Na końcu wpisu zawarłeś swoisty manifest. Z tym nawoływaniem nie będę polemizował, masz prawo iść „na barykady” zawsze, jeżeli uznasz to za stosowne. Dla mnie ten element Twojego komentarza jest groteskowy, ale skoro nawet Kozłowska z Kramkiem chcieli organizować majdan w Polsce i nie łamali tym prawa, to nawoływanie do tego, aby „…zabrać do roboty rodacy, wysyłać zapytania, organizować protesty, pikiety…” jest tym bardziej korzystaniem z prawa do swobody wypowiedzi w przestrzeni publicznej.

  4. Antykomuch. Kowalson ma 100 procent racji. Coraz bardziej widać, że PiS jest partią antypolską i widzę, że ludzie zaczynają to dostrzegać i potrafią to merytorycznie uargumentować. Ale zachowujesz się jak typowy leming i za każdym razem kiedy ktoś na Fanie skrytykuje partię, ktòra obecnie rządzi to się uruchamiasz i zaczynasz swoją śpiewkę. Mòwisz, że też krytykujesz PiS. Nie. Ty nie krytykujesz. Ty usprawiedliwiasz. I za każdym razem robisz to w taki sposòb aby pokazać jak to strasznie ciężko ten PiS ma i jak to oni się nie starają, żeby w Polsce było miód malina. Może poczytaj jakieś niezależne media w Internecie co? Tak w przerwie między oglądaniem TVP a Telewizji Republika czy czytaniem GPC. Odniosę się jeszcze do rozdawnictwa. Rozdawnictwo jest moralnie tak samo złe jak złodziejstwo.

  5. @CICHB
   Nie chcę z Tobą wchodzić w dyskusję z uwagi na to, iż przyjęty przez Ciebie paradygmat (nie, PIS za wszelką cenę nie) pozbawia ją sensu. Kowalson skrytykował konkretne rzeczy, takie coś ma sens, dlatego odniosłem się do jego wpisu, bo moja ich ocena jest inna.
   Powziąłeś zamiar koniecznie mnie wnerwić, to Ci się udało, ale na przyszłość lemingów szukaj raczej w swoim otoczeniu. Darzę szacunkiem wszystkich użytkowników FAN-a, choć czasami mamy zasadniczo różna ocenę komentowanego zjawiska. Prywatne wycieczki nie służą tu niczemu dobremu. Jeżeli trafia się jakaś „Monisia”, to coś innego.
   W zasadzie Twoja teza „…PIS jest partią antypolską…” pozycjonuje Cię dosyć wyraziście. Tkwij sobie w tych „alternatywnych” w stosunku do TVP, GP, TVR mediach i spijaj z ust (kartek) ich przekaz. W wyborach zagłosuj na swoich faworytów, choć w zasadzie najważniejsze dla Ciebie, żeby nie na PIS. Rób co chcesz, pisz o czym chcesz, ale jeżeli chcesz dać szansę na merytoryczną polemikę, to wysil się bardziej i zadaj sobie trud wskazania konkretnych kwestii, które Ci się nie podobają, napisz dlaczego, wskaż dowody.
   Najlepiej wystartuj w przyszłorocznych wyborach, poważnie pomożesz pokonać „antypolską partię”, zablokujesz „rozdawnictwo”, zlikwidujesz IPN, CBA, może Święto Niepodległości, pozwolisz pozostawić „powszechnie” szanowaną szczególną kastę z miss Gersdorf na czele itd.
   Okłamujesz sam siebie i próbujesz mnie przedstawić w niekorzystnym świetle jako PIS-ofila. Tak nie jest, bo jestem krytyczny wobec pewnych decyzji i zaniechań, ale Tobie przypominać o tym nie ma sensu z przyczyny opisanej wyżej (przyjęty paradygmat).
   Za rok w wyborach parlamentarnych i europarlamentarnych ewentualne szanse na wygrane mają i będą miały tylko dwie siły polityczne, antagonistyczne wobec siebie, czyli „Zjednoczona Prawica” i „Porozumienie Totalnej Opozycji”. Reszta nie będzie się liczyła w rozumieniu istotnego wyniku. Z tych dwóch sił wolę te pierwszą, jak rozumiem, w przeciwieństwie do Ciebie. Oczywiście możesz jeszcze liczyć na dobry wynik jakiegoś niszowego ugrupowania, które jest najbliższe Twoim ideałom. Oczekiwanie, że taka partia wejdzie do parlamentu i uzyska jakąś znaczącą liczbę mandatów jest w mojej ocenie utopią. Ale żyjemy w demokratycznym państwie pluralistycznym, zatem korzystaj.
   „PIS = antypolska partia”. Hm. Gdyby to powiedział/napisał Frasyniuk, „Bolek”, „Farmazon”, Lubnauer, Kramek, Kijowski, Szczerba, Petru, Lis, Michnik, Stuhr czy inny „as” polityki, dziennikarstwa, kultury masowej, to byłoby zrozumiałe, ale takie mądrości z Twojej klawiatury są dla mnie mimo wszystko zaskoczeniem. Czytałem wiele Twoich wpisów, ale chyba Cię jednak przeszacowałem. Żyj zatem w swoim świecie, tylko raczej hamuj plucie ad persona.

  6. Przepraszam bardzo, w którym momencie Cię obraziłem, że aż tak się rozemocjonowałeś? Bo powiedziałem, że zachowujesz się jak leming? Bo tak się zachowujesz. Czy to, żebyś poczytał jakieś niezależne media? Jeśli ja Ciebie nie mogę przekonać to moźe posłuchaj co na temat PiSu i jego polityki wobec Ukrainy i Kresowiaków mówi ksiądz Isakowicz- Zalewski? To tylko jeden z przykładów. Chętnie siądę z Tobą przy piwie i pogadam na ten temat. Ja nie jestem przeciwko Tobie. Nie jesteś głupi bo wiem, że w przeciwieństwie do mojej ulubienicy Monisi potrafisz rozróżnić babę od chłopa. Potrafisz też bardzo dobrze wypowiedzieć się na temat Śląska. Między innymi dlatego tak mało komentuję artykuły typowo sportowe bo już nie mam nic do powiedzenia. Dlatego uważam Cię za gościa, z którym idzie pogadać ale znowu martwi mnie to, że od strony politycznej jesteś zapatrzony w PiS jak w ładny obrazek. Czyli co? Jak powiem, że premier Morawiecki za swoich przyjaciół uważa gości typu Daniels to będę się mylił czy nie? Będziesz to usprawiedliwiał nie? Danie Szwabom zgody na udział w rozmowach na temat Trójmorza jest dobre czy nie? Mogę Ci kolego takich pytań zadać wiele. W tych pytaniach jest zawarta odpowiedź. Mówisz, że czytasz moje komentarze. Gdybyś czytał uważnie to byś wiedział, że nawet ja, arcykrytyk PiSu dostrzegam w tej partii plusy. Tyle, że te plusy to nic w porównaniu do minusów. Bo jak wytłumaczysz to, że za rządów PiSu nastąpił gwałtowny skok w nadawaniu obywatelstwa polskiego Żydom a po Zakopanem w celach „turystycznych” krążą Arabowie?

  7. @CICHB
   Zarzuciłeś mi „lemingowanie” i tym nie wnerwiłeś. Uważam, że nawet pomimo radykalnych różnic w ocenie poszczególnych działań obecnej władzy, użytkownikom z niemałym stażem należy się wzajemny szacunek.
   Przywołujesz przykład polityki wobec Ukrainy i jej obywateli. Toż to jeden z kluczowych elementów, który akurat publicznie krytykowałem i krytykuję (również na FAN-ie). Księdza Issakowicza-Zalewskiego bardzo szanuję.
   Żyd Daniels? A co mnie ten gość interesuje? Przyjaźń między nim, a PMM? A może to tylko polityka? Może on w pewnych kwestiach jest stronnikiem w sporze z Izraelem? Może można się nim posłużyć w pewnych kwestiach? Jako „konserwa” z inklinacjami renesansowymi termin „przyjaźń” poczytuję inaczej.
   Pewnie intencje miałeś dobre, ale, wybacz, przyjęcie jako punkt odniesienia „Monisi” do oceny mojego przekazu trochę mi uwłacza.
   Wbrew Twojej tezie wcale nie jestem zapatrzony w PIS, jak w obrazek i staram się każdorazowo to zasygnalizować. Oceniam poszczególne inicjatywy i zaniechania partii rządzącej. Mój pesel pozwolił mi żyć za rządów pzpr, zsl, sd i wszystkich po nich następujących. Zawsze w mniejszym lub większym stopniu interesowałem się polityką. Uważam, że po 89r. obecnie jest to najlepszy Rząd i większość parlamentarna, co nie oznacza, że są oni bez wad, błędów, zaniechań. Staram się w swoich ocenach patrzeć przez pryzmat ew. alternatywy, realnej alternatywy. Pewnie wiesz, ale przyrodzona nienawiść do PIS-u i Kaczyńskiego nie pozwala Ci na obiektywizm i refleksję, jaka jest ta realna alternatywa w najbliższych wyborach parlamentarnych, podkreślam, realna. Jeżeli uważasz, że w Polsce lub innym cywilizowanym kraju będzie rządziła partia, która nie da mniejszych lub większych powodów do krytyki swojemu elektoratowi, to ja to oceniam w kategoriach utopijnych.
   Piwo? Piję czasami piwo nawet ze starszym ode mnie kumplem, który ma lewacko zryty beret, zatem pewnie i w Twoim towarzystwie w napoju tym pozostaną cenione przeze mnie, walory smakowe.

  8. @RZ
   Jest to piękne hasło, ale nie wiele z tego wynika. Polacy duże zakupy i tak robią w marketach w pozostałą część tygodnia. Zamysł tej ustawy był taki, aby w niedziele drobni sklepikarze stali za ladą, ale sieć sklepów Fresh, Żabka znaleźli obejście, ponieważ funkcjonują jako „punkty pocztowe”.

  9. @antykomuch
   TVP-brak pluralizmu w stacji publicznej (dotacja z budżetu w ciągu 3 lat 1,3 mld zł) jest rzeczą niedopuszczalną. I przez pluralizm mam na myśli zapraszanie ludzi od narodowców, przez centrum po lewo. Takie postępowanie skutecznie zniechęca ludzi do oglądania i wpycha ich w stację takie jak TVN, gdzie no cóż muł już dawno został przekroczony
   Afery-Wiem, że postępowania prokuratorskie trwają, a sędziów są jacy są, ale jeśli idzie się pod hasłem rozliczenia, to po prawie 3 latach oczekiwałbym większej ilości oskarżonych urzędników, funkcjonariuszy no i Tuska…tylko dlatego na nich głosowałem
   Imigrańci-Już są, i jadą i czekają na przyjazd. W New Delhi w konsulacie jest 30 tys wniosków o przyjazd do kraju. Tak wiem nie są to imigranci socjalni, tylko przyjeżdżają do pracy, ale jak mają wracać Polacy z zagranicy jeśli zamiast nich ściągani są obywatele Wietnamu, Indii, Bangladeszu(kraj islamski), Nepalu, Filipin. Warto tutaj przytoczyć spotkanie z wiceministrem Chorążym:
   https://www.pch24.pl/wiceminister-chorazy-potwierdzil–ze-rzad-chce-sprowadzac-imigrantow,62535,i.html
   Wsparcie Polaków na Kresach-tutaj wypowiedź pana Marszałka Terleckiego:
   https://dorzeczy.pl/kraj/75152/Terlecki-Polska-nie-moze-byc-zakladnikiem-swojej-mniejszosci-na-Litwie.html
   Dodatkowo brak zdecydowanych reakcji na to co robią władze Ukrainy, np rugowanie szkół z nauczaniem w ojczystym języku, promowanie banderyzmu.
   Rozdawnictwo-Nie twierdzę, że pomoc nie jest potrzebna, chodzi mi o sposób jaki jest to robione. Aby wypłacić 500+ trzeba mieć urzędników, a to kosztuje i oducza ludzi pracy, a wystarczyło zrobić tę zapomogę w formie zwrotu podatku no, ale takiego czegoś nie łyknie elektorat.
   Podatki-Nie wiem co jest trudnego w skomentowaniu. Od 2007 roku drugi próg podatkowy zaczyna się od 85 tys zł, jeżeli pensje rosną coraz więcej ludzi płaci podatek 32%. Kwota wolna od podatku…śmiech na sali i tyle.
   Korporacje-Sam pracuje w korpo, temat znam od środka. Większość wydatków wliczana jest w koszty funkcjonowania. Kupowanie licencji, ekspertyz czy wreszcie sprzedaż wyrobów do centrum dystrybucji bez marży, aby już stamtąd sprzedać wyrób po cenie rynkowej, jak nic przypomina to metodę znaną z kolonializmu.
   Wolne niedziele-Dużo lepszym byłoby podwyższenie dodatku za pracę w sobotę(40 zł brutto) oraz w niedzielę(60 zł brutto), które od kiedy pracuję, czyli od 2006 roku są bez zmian. A sam zakaz zawsze można ominąć poprzez np. tworzenie punktów pocztowych.
   Iran-Tu już podpisane były umowy PGNiG na wydobycie gazu, do Polski przypłynęły już dwa tankowce z Irańską ropą(wysokiej jakości). Iran był naszą przepustką do uwolnienia się od dyktatu Rosyjskiego, Irańczycy wykazywali również duże zainteresowanie w kwestiach maszyn rolniczych czy militariów. No ale USA stwierdziły jednostronnie, że Iran złamał porozumienie nuklearne(reszta z krajów Europy handluje, negocjuje)
   Relację z USA-Stanom zależy na silnej Polsce i Rumunii, mamy służyć za kordon sanitarny oddzielającym resztę od FR, boję się, że znowu będziemy robić za poligon…
   PS.Co więcej mam im do zarzucenia.
   Energrtyka-Jak jest możliwe, że kraj o największych złożach węglą, kupuje ten węgiel od innych(głównie Rosji)…jest tańszy wiem, ale można obniżyć akcyzę, VAT. Jak można myśleć o elekromobilności balansując na granicy deficytu energetycznego.
   Prezentacje Morawieckiego-Póki co zostały prezentacjami
   Brak reformy ZUS-Zamiast reformy chorego systemu, mamy nowy pomysł na wyciągniecie kasy od ludzi, Pracownicze Plany Kapitałowe. Do emerytury mam jeszcze 34 lata, a od czasu kiedy pracuję, OFE wystartowały i upadły, wiek emerytalny został podwyższony i obniżony, ciekawe co jeszcze się wydarzy…
   Karuzele w spółkach Skarbu Państwa-trochę dużo tego ostatnio
   PS.2
   Proszę nie porównuj mnie do Kramków, Kijowskich i innych ścierw. A protestować trzeba zawsze jeśli się z czymś nie zgadzasz. Przykład hodowców zwierząt futerkowych i ich sprzeciwu jest tego świetnym przykładem.

   Pozdrawiam.

  10. Co do rozdawnictwa i rzeszy nowych urzędników, to poproszę o dane. Wnioski o 500+ można złożyć w większości banków, nawet nie wychodząc z domu. To samo tyczy się 300zł dla uczniów. Nie trzeba iść do MOPSów czy gminnych odpowiedników.
   Sprawę drugiego progu skomentuję uśmiechem. Aby go przekroczyć trzeba zarabiać ponad 7 tysięcy miesięcznie. Tak, wiem tylko głupek i złodziej zarabia 6 tys. Ciekawe, że nawet średnia krajowa nie pozwala na wskoczenie do drugiego progu. Obniżenie tego progu to by był dopiero populizm.

  11. Czyli co? Jeżeli wniosek jest złożony przez Internet to nie trzeba urzędnika do jego obsługi? Antykomuch Kowalson podał Ci czyste argumenty. Jak się do tego odniesiesz?

  12. @CICHB
   Ale ja już się odniosłem i nie zamierzam bez końca tego powtarzać. Żyjemy w wolnym, demokratycznym państwie. Jeżeli rządzące obecnie ugrupowanie nie odpowiada Kowalsonowi, Tobie i komukolwiek na tyle, że uważacie, iż należy PIS odsunąć od władzy, to dacie temu wyraz na kartce wyborczej za rok. Zagłosujecie, w Waszej opinii, na lepszych lub jak kto woli mniej złych, ale ich nie wybierzecie, bo czym innym jest na kogoś zagłosować, a czym innym to, czy zostanie wybrany.
   W mojej ocenie do Sejmu po przyszłorocznych wyborach wejdą 4 ugrupowania, może 5 (PIS jako Zjednoczona Prawica, p.o. jako zlepek totalnej opozycji wzmocnionej różnymi dewiantami, Kukizy, sld i może psl). PIS wygra i zdobędzie >231 mandatów poselskich (pewnie w Senacie tez wygra). Druga siłoą będą p.o.-dewianci, trzecią Kukizy, a sld i ew. psl to śladowa liczba mandatów (+1 dla mniejszości niemieckiej). Nikt więcej (żadna partia, czy koalicja wyborcza) nie ma obecnie szans wejść do Sejmu. Oczywiście jest jeszcze cały rok, coś może się wydarzyć, oceniam tu i teraz.

   Teraz popisz się Ty i Kowalson, kogo swoimi głosami zamierzacie wprowadzić do parlamentu. Zapewne nie skrytykuję samych propozycji, bo podejrzewam, że będą mi w miarę bliskie ideologicznie. Skrytykuję natomiast decyzję wyborczą, bo będą to stracone głosy. Mimo wszystko uważam, że bliżej Wam do PIS-u, niż p.o.-dewiantów. W takiej sytuacji, jaką mamy obecnie, oddanie głosu na jakiekolwiek ugrupowanie, które nie łapie się w sondażach, a jeżeli już, to ma 1-2% poparcia, spowoduje jedynie więcej mandatów dla „nie PIS”. Wówczas może się tak zdarzyć, że to ta pozostałą część parlamentu (zawiąże koalicję) otrzyma misję tworzenia nowego rządu i będziemy mieli premiera Schetynę, wicepremierów Lubnauer i Czarzastego, ministrów: Misiło, Czarzastego, Szczerbę, Nitrasa, Nowacką, Scheinfelda, Boniego, Lewandowskiego, Kudrycką itd.
   To jest mało realny scenariusz, ale wcale nie z tych niemożliwych. Co wówczas napiszecie, że głosowaliście zgodnie z własnym sumieniem, ale wyszło jak wyszło? Polityka i wybory, to w dużej mierze taktyka. Sympatiami, działaniami i poparciem należy się wykazać w okresie międzywyborczym, żeby zbudować, wzmocnić i wykreować siłę „swojego” ugrupowania do tego stopnia, aby miało realną szansę lub nawet pewność, że wprowadzi kilku-, -nastu, -dziesięciu swoich ludzi na posłów w kolejnych wyborach.
   To jest brutalna prawda, ale tylko „naciskacze guzików” na Wiejskiej mają moc sprawczą decydowania o losach ojczyzny, a pozostali mogą jedynie głosić swoje hasła i czekać.
   Oczywiście zagłosuję na PIS głównie dlatego, że dzisiaj nie widzę siły politycznej z lepszymi-wiarygodnymi pomysłami programowymi, która mogłaby wejść do parlamentu i mieć na cokolwiek wpływ. Wy uważacie inaczej, pozostańmy zatem przy swoich opiniach.
   Kończę dyskusję w tym temacie.

   *Kowalson nie podał żadnych konkretnych przykładów, postawił kilka też (brak jednoznacznych dowodów, statystyk oraz kilka własnych (mniej lub bardziej słusznych) ocen. Niech pokaże statystykę za 2017r. gości programów publicystycznych itp. w TVP z podziałem % na ugrupowania polityczne, to się odniosę. Niech pokaże dowód na 30tys. wniosków wizowych w ambasadzie. Niech udowodni, że polskie władze maja totalnie gdzieś całą polonię zagraniczną i niczego zupełnie nie robią (tak jak to wspomniał), a nie posługuje się wypowiedzią Terleckiego w jednej konkretnej sprawie, niech udowodni na cyfrach, że np. 500+ jest złe, bo ja, mimo, że nie byłem i raczej już nie będę beneficjentem, popieram ten pomysł na tym etapie rozwoju społecznego Polski, dalej nie chce mi się już klepać w klawiaturę, ale dziękuję za dyskusję.

 3. Psioczyliśmy na komuchów, psioczyliśmy na złodziei, a tuż pod naszym nosem partia która deklaruje bronienie polskości, zakłada jarmułki i zaprasza Niemców do stołu biesiadnego.
  Hańba.

 4. 1. Nie prowadzimy oficjalnej wojny z Niemcami a jeśli już to raczej taką po cichu.
  2. Jesteśmy z Niemcami w trzech sojuszach tj. UE, NATO, Trójkąt Weimarski.
  3. Ustalenia ze spotkania te jawne i te niejawne i tak dotrą wcześniej czy później różnymi drogami do makreli.
  4. Jeśli zgodziliśmy się jako pierwsi to dobrze wygląda na arenie międzynarodowej. Zgodę muszą jeszcze wyrazić wszystkie zainteresowane państwa.
  5 Polityka to polityka a nie pierzenie na głos to o czym się myśli.

  1. @Michuchu Ty jesteś mądry facet…
   Analiza polityczno-gospodarcza pierwsza klasa…lubię czytać Twoje wpisy bo są konkretne… jak @antykomucha… powinieneś więcej wpisów robić bo na forum ktoś czasami musi łopatologicznie stawiać kontrę… gdzie jak to Jaryczewski z Oddziału Zamkniętego śpiewał…” Ciężkim dłutem mózgi kute…a mózgi to nie skały”… pozdrawiam.

 5. Co użycia stwierdzenia: „(…) jest to akceptowane przez stronę polską.” To uważam, że prz słowie polską powinno użyć się cudzysłowia, czyli „polską”. Nami rządzą sami zaprzańcy… idealnie w temat komponuje się poniższy wykład:
  https://www.youtube.com/watch?v=untpoyKdrQ0

  Polubiłem tego gościa, wali krótko i na temat. Zaraz po Michalkiewiczu lubię go najbardziej słuchać…

  1. Po przesłuchaniu paru wykładów śmiem twierdzić, że Pan Nikt jest albo zagalopowanym idealistą, albo opłacanym agentem. Nie można jeździć po wszystkim i wszystkich.
   Zawsze wkurzają goście, z którymi mamy 95% wspólnych poglądów, lecz róznimy się w pozostałych 5%. I typ uważa, że to my jesteśmy jego największymi wrogami, a nie ci, którzy mają w 100% inne poglądy. Przykład? A proszę bardzo. To tak, jakby Narodowcy RP za wroga uważali Ruch Narodowy, którego są klonem, a nie partię Razem czy antifę.
   Gryguć wali po wszystkich za drobiazgi i to wali głównie po prawej stronie.
   RZ

   PS Co nie zmienia faktu, że z tym cudzysłowem trzeba się zgodzić.

  2. Ja widzę, że największą przywarą Polaków…wywodzącą się z jednej nieomylnej i wszechwładnie nam panującej religii pustynnej jest chęć cierpienia. Ludzie ogarnijcie się ! Na 10 wpisów 6 to że wszystko stracone wszędzie zdrajcy a rząd to już banda na usługach… ruszcie zadki i pojedźcie na zachód… zobaczycie co to jest banda na usługach… zdrajcy rasy, lewaki i chamy…niekochane dzieci, którym nikt bajek na dobranoc nie czytał, wyprane z kultury historii z kluczami na szyjach… dorastają bez miłości bez rodziny… jak chwasty… Skąd się biorą lewaki zastanowiliście się… z braku rodziny, miłości… narażone na pedofilię wszechobecną… dorastają i stają się lampartowymi, grodzkimi biedroniami… tego jest wiele. Albo ktoś bredzi o tym, że z Iranem zerwały się kontrakty… albo trzymamy ze Stanami i robimy Trójmorze albo buczymy i trzymamy z Iranem i narażamy się na klapsa od ruskiego niedźwiedzia… a nie jest to fajne, że wydymaliśmy ruskich i szkopów, którzy ostatnie 15 lat budowali gazociąg za niebotyczne pieniądze i będą nimi pompować gaz dla siebie ?bo przez 15 lat Amerykanie odskoczyli technologicznie a mają tyle łupka, że mogą świat zagazować. Tramp likwiduje deficyty w handlu i czyści gówno po czarnym, który doprowadził USA na skraj przepaści… Jak Amerykanie będą zarabiać to będą mieli pokrycie dla zielonego śmiecia…czyli możemy liczyć na dofinansowanie trójmorza… odłabienie wpływôw niemieckich w regionie i powstrzymanie chińskiej ekspansji.
   Z żydami mamy na jakiś czas spokój bo mają mordy zatkane… i to nie jest tak jak piszesz @Pietras, że ktoś zdradził bo wygraliśmy montowaną od dawna wojnę podjazdową… majstersztyk Morawieckiego i w Monachium i w Warszawie… drażni mnie katolicki mesjanizm i chęć wiecznego cierpienia… biblijna zdrada, judaszowe pocałunki i plotki niczym nie pokryte zrównujące PiS z PO…
   Jak to Miller mówił…” mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna” dajcie im czas… gospodarka rozpędzona reformy hulają, społeczeństwo odżyło… a jak ktoś twierdzi, że wydawanie na polskie białe dzieci 500+ to to samo co kupowanie za miliardy dziury w ziemi w Peru albo szukanie przez Krauzego gazu w Afryce to znaczy, że stwórca jak go lepił „gnój pomylił z gliną”…. to akurat śpiewały chłopaki z zespołu Firma…z Krakowa.

 6. Moim zdaniem przesadziłeś. Niemcy i tak będą wiedzieli o tych ustaleniach, bądźmy poważni. Najważniejsze sprawy i tak są omawiane w zaciszu gabinetów i tam faszystów nie należy wpuszczać i nie powinni w ogóle o tym wiedzieć. Bardziej obawiam się tęczowej Francji w zakulisowych działaniach, która ma duże wpływy w Rumunii i Bułgarii. Niemcy i tak będą robić wszystko aby ten projekt storpedować, więc lepiej udawać przed opinią publiczną, że jesteśmy otwarci na wszystkich, że nie zamykamy się przed Europą i robić swoje. Oczywiście nie można Niemcom dać prawa głosu, mogą być co najwyżej obserwatorem i takim posunięciem zyskujemy. Po pierwsze, projekt ten zaczyna wśród opinii publicznej być dostrzegalny i ważny (dla jednych jako sukces dla innych jako porażka) a po drugie zamyka gębę POpaprańcom, ponieważ Niemcy nie pchają się tam, gdzie brak szans i jak pisali różni tęczowi, że to śmieszny i megalomański wymysł chorych głów. Teraz już nie bardzo będą mogli gadać, że to pomysł idiotyczny. Racja jest co do jednego, sprawa idzie zdecydowanie zbyt wolno.

 7. Przesada. Nie zapadną tam żadne wiążące decyzje. Po prostu wyjdą na świat jakieś medialne przekazy i pokazy przedstawiające rację różnych stron i punktów widzenia. Po wszystkim rozejdą się każdy w swoją stronę – Niemcy będą uskuteczniać swoje panowanie nad Europą za pomocą ogłupiania Unią Europejską a Trójmorze swoim tempem przystąpi do swoich działań. Kolejny zwykły dzień w biurze…

 8. W polityce światowej jest nieciekawie, Niemcy i Francja w opozycji do USA budują sojusz z Sowietami a to dla nas jest bardzo niepokojące. Tym bardziej dziwi dopuszczenie szwabów do szczytu Trójmorza, na pewno zrobią wszystko aby osłabić pozycję Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *