Punkty wspólne

 Czy jest coś, co może połączyć zlewaczałych idiotów i Kościół Katolicki? Niestety, okazuje się, że tak.
To nie ponury żart. To rzeczywistość. Na pozór ogień i woda. Papier i kamień. Wulkan i lodowiec. Woda i pustynia. Ale jednak… Lewacy w stylu Marty Lempart z Wrocławia i arcybiskup Grzegorz Ryś z Łodzi mają coś wspólnego. Gruba lesbijka aktywnie i nielegalnie protestowała przeciwko legalnej demonstracji goszczącej Jacka Międlara w stolicy Dolnego Śląska, natomiast klecha nielegalnie wywierał naciski na to, by spotkanie z Międlarem w podległym mu terenie się nie odbyło.
Tu pokazujemy dwie różne wizje babochłopa. Uwierzcie, że wizja TVP jest tym, jak toto wygląda w naturze. Jestem po spotkaniu tego czegoś oko w oko, to mam na ten temat zdanie wyrobione doskonale. Ale jak widać, można to pokazać zupełnie inaczej.
Świat na pozór też jest inny, niż nam się wydaje. Lewaczka może mieć identyczne spojrzenie na sprawę jak klecha… Koń by się uśmiał.
Roman Zieliński, fot. wychwycone w internecie.

komentarzy: 24

 1. Wczoraj sprzeczałem się z dobrym(kumatym i wychowamym na O62) kolegą z ND na temat tvp/tvn i o dziwo jemu tez wodę z mózgu zrobiła proniemiecka tv i mówi że tvn jest najbardziej wiarygodna.
  Świat staje na głowie…

 2. Sprzedam Wam prosty sposób na odchudzanie. Otóż. Ilekroć pomyśle o jedzeniu mam przed oczyma obraz zaniedbanej Marty L. i o tym jak jej wielkogabarytowa du… ledwo się mieści na kiblu . Po tej myśli od razu przechodzi mi ochota na jedzenie . Nie dziękujcie!

 3. To nie hierarchia tworzy Kościół tylko My, i nie hierarchię bramy piekielne nie przemogą tylko nie przemogą nas. Na naszych oczach hierarchię diabli biorą, dlatego pisanie o słabym Kościele to ubliżanie samemu sobie.

 4. Po raz kolejny chylę czoła przed naczelnym redaktorem…Romek wyłożył wszystko o największym hamulcowym rozwoju ludzkości. Kościół dopiero w 1913 przyznał, że jednak się mylił… i ziemia nie jest płaska, podparta piekłem i przykryta niebem…
  Mówicie Islam jest prężny… dlaczego ? Bo jest młodszy od chrześcijaństwa o 700 lat. Żyjemy tu od 12 tys lat… ta ziemia nie jedną religię przeszła i po niej przychodiła inna i znowu inna i tak było i będzie…
  Módlmy się @Bunio, żeby ta religia co przyjdzie po chrześcijańśtwie nie była gorsza od tego co mamy teraz.

 5. Jeżeli ktoś uważa, że Kościół jest lewicowy u podstaw, to radzę czytać Pismo Święte, na przykład przypowieść opowiadaną przez Pana Jezusa o robotnikach i właścicielu winnicy, proszę nie siać zamętu. W tym trudnym czasie potrzeba modlitwy za naszych kapłanów, pamiętajcie bramy piekielne go nie przemogą! Zachęcam do uczestnictwa we Mszy Świętej Trydenckiej.
  Pozdrawiam kiboli.

  1. @tradycjonalista i po tym właśnie poznać zdrajcę… Trydencki powiadasz…?!? Po tym soborze właśnie stwierdzono, że żaden język ludzkości nie jest godny odprawiania modłów do Jahwe tylko… łacina… zatem język polski jak wszystko co słowiańskie jest pogardzane przez watykańskich. Zmartwię Cię Twoje chrześcijaństwo to czysty internacjonalistyczny bolszewizm i judaizm reformowany.

 6. Skoro w takim już nie mocno komunistycznym 1982 roku z SB współpracowało 6 tys duchownych (odnaleziono teczki) , to ilu z tamtych zaprzedanych i pózniejszych powołanych kapłanów przeszło na ciemną stronę mocy reprezentowaną przez spuściznę służb, partii i organizacji wpływu od mediów począwszy po szemrany biznes z kapitałem wschodu i zachodu? Podobno we Wrocławiu aktywnie działa dwoje egzorcystów i mają „ciągle pełne ręce roboty”.

 7. a mi się rzygać chce jak coś takiego czytam. red.nacz kiedyś dokładnie określiłeś swój stosunek do wiary. I długo to szanowałeś. Takie wpisy pokazują, że zbyt zaraziłeś się swoją kolejną nietrafną miłością (do byłego klechy) i publikujesz wpisy podobne ja mity i fakty, czy jak tam się zwą te antyklerykalne portale. Nie wnikając w bezsensowną dyskusję na portalu kibicowskim, Kościół chyba powinien być lewicowy (wg źdródłowego pochodzenia tej nazwy, a nie polskim dewiacjom).

  1. @andrzom
   Swój stosunek do kościoła określiłem jasno, i trzymam się tego. Kościół natomiast pokazuje, że w swojej diagnozie nie pomyliłem się ani o milimetr.
   Co do Międlara – swego czasu, gdy kler zaczął robić mu pod górkę, podpowiedziałem mu, że nie musi się oglądać na hierarchiczny kościół, i jeśli zechcą mu uniemożliwić działalność pozakościelną, to ma spore perspektywy na niwie politycznej. Zdziwiłem się, że podjął taką, a nie inna decyzję, ale to akurat, że wystąpił z kościoła zwisa mi i powiewa, natomiast cieszę się, że nie dał sobie zatkać ust. Zatem jest dokładnie odwrotnie, niż to zdefiniowałeś.
   Czy kościół powinien być lewicowy? KK rzeczywiście jest lewicowy, wręcz lewacki u swych podstaw – tutaj się z Tobą w pełni zgadzam. To mnie zresztą od niego dystansowało już dawno. Dlatego też jest słaby, w odróżnieniu od Islamu – zamordystycznego z założenia.
   Reasumując. Mam szacunek dla Kościoła za to, że pomógł Polsce przetrwać przez lata, kiedy nie było Polski na mapie, choć doskonale sobie zdaję sprawę, że zrobił to nie w interesie Polski i Polaków, lecz własnym (bo likwidacja polskości w zaborze pruskim oznaczało przejście zgermanizowanej ludności do Ewangelików, natomiast w zaborze rosyjskim nastąpiło by stopniowe przechodzenie Katolików do Prawosławia). Nie mam natomiast szacunku dla obecnych działań hierarchii kościelnej, a zwłaszcza jej wyższych szczebli, które po pierwsze skończą się kompletną laicyzacją społeczeństwa za około sto lat, a po drugie, które pokazują faktyczną hierarchię wartości samego kościoła. Dla którego społeczeństwo narodowe (w naszym przypadku – polskie) nie stanowi istotnego elementu w jego watykańskiej układance.
   RZ

  1. Patrzę na postawę KK i najzwyczajniej robi mi się smutno. Począwszy od Franciszka, poprzez niejednoznaczne stanowisko w sprawie „architektów i inżynierów” z pontonów.

 8. Patrząc te na zdjęcia to można zawału dostać, lub zwymiotować. Jednak kij z tym jak ona wygląda, ważniejsze jest to jak ona jest głupia (cwana, perfidna) i jak weszła w posiadanie kamienicy we Wrocławiu. Co do kwesti wspólnych punktów to myśle ze pomiędzy tym babochłopem a tym Rysiem (o którym wcześniej nie słyszałem)więcej nie ma, przy czym wątpię ze On wie ze takie cos jak ona istnieje. Szukając w ten sposób punktów wspólnych można znaleść wiele paradoksów. Np: ja mam wspólny punkt z żydami (Pfu na psa urok) a jest nim „miłość do islamu”. Co wcale a wcal nie zmienia mojego stosunków do śmierdzących czosnkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *