Nigdy więcej wojny?

 Dzień Wojska Polskiego jest wybrany idealnie. Jako pamiątka po odparciu komunistycznego zalewu. Oczywiście lewactwo z tej okazji przemyca hasła w stylu „nigdy więcej wojny”, dodając przy okazji, że wojna to zło. Największe z możliwych.
Wojna jest generatorem ludzkich nieszczęść niewątpliwie. Ale my, Polacy, musimy pamiętać, że to własnie wojna, pierwsza światowa, okazała się zbawieniem dla polskiego istnienia państwowego. Gdyby nie to, że 100 lat temu wojna sponiewierała Niemców i Austriaków, a wojna wewnętrzna spowodowała rozpad imperium rosyjskiego, to Polska nie odzyskałaby suwerenności. Piłsudski, Dmowski, Paderewski są symbolami odrodzenia Polski po 123 latach od zniknięcia Ojczyzny z map świata, lecz nie mogliby tego dokonać, gdyby nie Wielka Wojna.
Hasło „nigdy więcej wojny” jest ładne. Takie pokazujące jak to jego głosiciel dba o dobro i bezpieczeństwo słuchającego. Alenie tylko bezpieczeństwo jest ważne i istotne.
Są tacy, którzy dla świętego spokoju mogą zrobić wszystko. Nawet w obozie zostaną kapo. Ale dla wielu niepodległość jest dużo ważniejsza.
RZ

komentarzy: 11

 1. @ Pietras….Sedes to Sedes…Punki jak Punki ale ten gitarzysta Wojtek co gra w Kilersach kilka lat temu grał dla dzieci z naszego przedszkola… umówiliśmy jakąś skromna opłatę….(na 8 biletów tramwajowych + 4 bagietki i 4 jogurty). Jak zagrali to płakaliśmy ze śmiechu….dzieciaki miały ubaw…Po koncercie wieszały się na nim ciągały go po tunelach, piaskownicach drabinkach…noc była a do domu nikogo nie dało rady zagonić….. skończyliśmy krótko przed północą -zabawa po pachy… twierdził, że granie dla dzieci jest bardziej higieniczne i daje więcej radości.

 2. Z kim i przede wszystkim czym mielibyśmy potencjalną wojnę prowadzić? Ostatnio jesteśmy dobrze przygotowywani do tego w czym byliśmy naprawdę nieźli czyli w partyzantce (WOT). Niemcy mają roczny budżet 5 krotnie większy od nas i to w ostatnich latach bo wcześniej ta różnica była o kilkukrotnie większa a zaniedbania i zacofanie sięga już z 40 lat. Propaganda to jedno a realia to inna bajka. Może lepiej jednak nie wojować bo z pozycji siły to my możemy teraz co najwyżej Wilno zająć. Cuda cudami ale nieczęste to przypadki. 1989 rok to też efekt wojny ale tej zimnej dzięki której został wykończony finansowo moloch ZSRR. Ponad 40 lat ciągłego wyścigu zbrojen w technologii wojskowej czy kosmicznej zrujnowało gospodarki wszystkich krajów pod egidą czerwonych.

 3. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/uczniowie-z-izraela-tanczyli-rozebrani-na-terenie-niemieckiego-obozu-koncentracyjnego/yhq6r8r
  Jestem ciekaw jak na ten fakt zareaguje naczelny GóWna…Czy to byli rasiści a kto wie może i antysemici… No i ksenofobi i seksiści…aaaalbo i neonaziści gorsi od tych z Wodzisławia…co szopkę za kasę TVN-u nagrali na potrzeby interesów przedsiębiorstwa holocaust.
  Szczają na swoich pomnikach i grobach, jeżdżą naćpani i tańczą nago…w miejscach metafizycznej śmierci Tych namaszczonych przez Jahwe… elita świata natód wybrany, elita.
  Polakom to się nie zdarza….

 4. Ludzie czytam twitterowe wpisy POwskich, takich jak Trzaskowski,Lewandowski i inni,składam ręce do Boga by te zdziczałe lumpy w przyszłych wyborach,nie dostały się do samorządu,parlamentu i żeby zniknęli raz na zawsze jak Palikot i całe to SLD. Naprawdę to przechodzi ludzkie pojęcie,jeśli ich wybiorą to naprawdę tylko się zapłakać.Bo jak nazwać ludzi którzy nawet takie święto wykorzystują do politycznej walki?.Nie trzeba mieć konta na twitterze by czytać wpisy Trzaskowskiego, Szczerby czy innych POwskich, wystarczą Google. Od siebie dodam: POwskie i inne lewackie,rzeżnia was nie minie!!!.

  1. Ich szansa wyborcza (niestety) wzrasta z każdym ruchem i „totalną” krytyką „Zjednoczonej Prawicy” w przestrzeni publicznej dokonywana przez środowiska na prawo od centrum. Stąd mój nieustający apel na FANIE (i nie tylko); krytykujmy poszczególne decyzje i zaniechania „Zjednoczonej Prawicy”, które nam się nie podobają. Sam mam takie. Ale dyskredytowanie obecnej władzy niechybnie prowadzi do POwrotu POprzedników, bo scena POlityczna się spolaryzowała obecnie wybór będzie między tym, co jest tu i teraz, a tym, co było przez ostatnich 8 lat (a może i gorzej).
   Kiedy doczekamy się siły jeszcze bardziej prawicowej, ale realnie mogącej mieć wpływ na prawodawstwo, wówczas będzie inna sytuacja. Dzisiaj to jest niemożliwe.
   Apeluję zatem publicznie do Romana i pozostałych, równie szanowanych, redaktorów; każde Wasze słowo pisane powinno być w obecnej sytuacji po wielokroć wyważone, bo może być źle zinterpretowane przez dobrych Polaków, ale nie pochylających się w życiu codziennym nad codzienną rzeczywistością.
   Wielu ludzi ma tę wadę, że zbyt szybko zapomina o historii państwowości, parlamentaryzmu, działaniach władzy wykonawczej, w tym prezydentury nawet tej z XXI wieku.

 5. Matko Boska Królowo Polska, o Pani nasza Częstochowska!
  …Cierpisz razem z swymi dziećmi.
  Bądźmy tymi, którymi z nazwy się mienimy, lecz nie tylko z nazwy, lecz także czynem. Codziennie.
  Ave Maria!
  Chwała Wielkiej Polsce!

  1. @niepoprawnie…Ty serio cierpisz, że żyjesz…w Polsce ?!? Była taka punkowa kapela z Krzyków… Sedes się nazywała… oni grali coś podobnego…..”Wszyscy pokutujemy za to, że żyjemy….”
   zawsze mnie ten tekst irytował…
   Uważałem…że autor go napisał mając zupełną pustkę twórczą w kompletnym braku weny…. a tekst powstał dlatego, że słowa pasowały do rymu a nie, dlatego, że podmiot liryczny utworu ma odbiorcy coś mądrego do przekazania.
   Nie cieszysz się życiem…?!?

 6. Romek czyli dzięki Rewolucji Październikowej odzyskaliśmy wolność…z przyczyn bezpośrednich. Z przyczyn pośrednich… Cesarz Wilhelm na wieść o tym, że Swierdłow rozwalił całą rodzinę Cara Mikołaja, zlał żrącym łukiem trupy i utopił w kopalni… abdykował i zbiegł na wyspy zostawiając kraj bez rządów… jak Tusk… zrobiła się próżnia, a że natura nie znosi próżni w to miejsce wyrosła powojenna Polska… Nie było by jej bez kadry oficerskiej szkolonej przez Niemców i polityków zasiadających w parlamentach Austrii i Rosji… mówię tu o Piłsudskim, Rozwadowskim, Hallerze…. i Dmowskim. Osobiście uważam, że dzień wojska polskiego powinien być dniem zwycięstwa silnej I RP w bitwach pod Grunwaldem, Kłuszynem, Berseteczkiem, Wiedniem (Parkanami) czy Kircholmem z czasów potęgi IRP a nie cieszyć się z tego że po rządach polityków Wielkiej Polski Katolickiej i biskupów zasiadających w senacie w XVIII wieku… zaserwowała nam WPK i kontrreformacja czas klęski ustrojowej i 123 lata zaborów…. a potem wielkie hurrrra bo sąsiedzi wzięli się za łby…
  Mamy pretensje do Uktaińców, że zamiast nawiązywać do tradycji Wielkiej Rusi Rurykowiczów nawiązują do Bandery… i Chmielnickiego…bo odzyskali „wolność” na chwilę zamiast mówić o korzeniach z których mogliby być dumni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *