W samo południe

 Śląsk w 1/32 Pucharu Polski zagra w Elblągu z tamtejszą Olimpią. To efekt losowania, które odbyło się dziś w południe. Zatem będzie to dość daleka wycieczka.
Mniej więcej w tym samym czasie odbyła się konferencja prasowa podczas której dowiedzieliśmy się, że jeden z ewentualnych kandydatów nie stanie jednak do walki o fotel wszechwładnego w Śląsku.
We wrocławskim ratuszu kilku osobom ciężarki pospadały z serc. Jacek Międlar po kilkudniowym namyśle postanowił, że jednak nie będzie kandydował na prezydenta Wrocławia. Swoją decyzję uzasadnił bardzo sensownie, twierdząc, że propozycja wyszła zbyt późno i zostało zbyt mało czasu, by wypracować program gospodarczy oraz społeczny dla miasta. Także czasu i środków jest zbyt mało, by pościągać do siebie ekspertów w dziedzinach komunikacji, budownictwa, rozwoju gospodarczego, czyli tych, które dla mieszkańców aglomeracji są najistotniejsze. Ale obiecał, że za trzy lata wystartuje z taką kampanią i z takim sztabem ludzi, że niejednemu profesjonalnemu politykowi mina zrzednie.
Nie, nie ma pomyłki. Za trzy lata. Czyli zacznie prowadzić kampanię na rok przed wyborami AD 2022.
Nagabywany przez dziennikarzy nie wskazał, kogo ewentualnie mógłby poprzeć w wyborach samorządowych, jakie odbędą się za około 3 miesiące.
W polityce 3 lata to dość długi okresem i może się okazać, że Międlar wystartuje w wyścigu do wrocławskiego fotela prezydenckiego w zupełnie innym, odmienionym świecie.
Roman Zieliński, fot. dreamstime.com

komentarzy: 11

 1. KP Starogard-Górnik Łęczna w 1 rundzie też min… Klub ze Starogardu przegrał w 1/2 wojewódzkiego PP z Bałtykiem Gdynia 1-4 . Jednak leśne dziady z Pomorskiego ZPNu ukarały nas walkowerem podobnież za wystąpienie w szeregach klubu z Gdyni nieuprawnionego zawodnika??? A preziem tej całej śmiesznawej instytucji jest niejaki Radzio Michalski.

 2. Do naczelnego. Romanie głosami PiS,PO,Nowoczesnej,PSL,SLD, Sejm przegłosował, a Duda podpisał, że wybory samorządowe odbywać się będą co 5 lat, ale zwycięzca będzie mógł tylko rządzić dwie kadencje. Więc następne wybory odbędą się w listopadzie 2023 roku. pozdro.

  1. Zmieniło się, teraz wybory samorządowe będą co 5 lat. Tak więc kadencje wójtów, burmistrzów i prezydentów miast będą trwały 5 lat ale w stosunku do nich wprowadzono też ograniczenie w postaci dwukadencyjności.

  2. Faktycznie. 5 lat. Ta zmiana w ordynacji wyborczej umknęła mi. Zatem wybory samorządowe będą jesienią 2023 roku.
   RZ

  1. Z tego co pamiętam to było tam kilku lub kilkunastu kibiców Śląska jak grali tam ziomale z Lublina.
   Wyjazd może i fajny ale w środku tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *