28000 za słowo

 Jacek Piekara za wpis na twitterze o treści „Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie… Do zapłodnienia potrzebny jest seks… Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!” został skazany na zapłacenie 500 000 złotych. Nie, nie ma pomyłki. Pół miliona za 18 wyrazów. Jedno słowo sędzia wycenił na niemal 28 000.
Inny publicysta, tyle że lewacki, Piotr Najsztub, za potrącenie staruszki na pasach jadąc bez zabranego mu 7 lat wcześniej prawa jazdy samochodem nie posiadającym ani ubezpieczenia OC, ani ważnych badań technicznych został ukarany kwotą 16 000 złotych (szesnastu tysięcy złotych).
Sędzia Paweł Chodkowski za protest podczas wykładu komunistycznego zbrodniarza Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim skazał 6 osób na karę pozbawienia wolności, a 15 innych na kary grzywny do 5 tysięcy złotych.
Gdy lewactwo awanturowało się na otwarciu wystawy generała Władysława Andersa w Suwałkach, to sędzia Dominik Czeszkiewicz uznał działania awanturników za w pełni uzasadnione i ich uniewinnił.
Czytelnicy mojej antykomunistycznej książki „Jak pokochałem Adolfa Hitlera” mogą spać spokojnie, skazany (za używanie czasowników modalnych oraz za powielanie stereotypów) został autor. Co będzie z Czytelnikami książki Jacka Międlara „Moja walka o prawdę”, tego jeszcze nie wiadomo. Na razie natomiast jest pewne, że ci, którzy kupowali książki podczas promocji na wrocławskim Rynku byli spisywani przez mundurowych.
Roman Zieliński, fot. wprawo.pl

Książka jest do nabycia we Wrocławiu w sklepie „Kibol” przy ul. Kościuszki 32.

komentarzy: 15

 1. Troszkę manipulujecie – Najsztub został skazany zaocznie, a zwykle kary w tego typu procesach (zaocznych) są niskie. Prokuratura się odwołała, więc pewnie dostanie bardziej racjonalną karę.

  Sprawa Piekary – wyrok też zaoczny, tak naprawdę Piekara miał przeprosić i wpłacić 25 tys na konto jakiejś fundacji. Nie uważam tego za drakońską karę. Sędzia jednak nie zdawał sobie sprawy z kosztów publikacji przeprosin, a i wyliczenia Piekary pozostawiają moim zdaniem wiele do życzenia. Nawet Michnik nie bierze 400 tys za ogłoszenie w GW. Poza tym Piekara jest łagodnie mówiąc ciapą, bo nie odwołał się od wyroku w wyznaczonym terminie. Dodam, że mimo wszystko Sąd Apelacyjny uchylił wyrok i sprawa wraca do punktu wyjścia.

  1. 1. „Najsztub został skazany zaocznie, a zwykle kary w tego typu procesach (zaocznych) są niskie.”
   To żart, prawda? Rok temu w Jemenie zaocznie to nawet prezydenta kraju skazano na (uwaga!) śmierć.
   2. Nawet „tylko” 25 000 za wpis o przytoczonej treści, to nie jest karą drakońską? W ogóle, i to pytanie na poważnie – za co jest ta kara? O ilu przedstawicielkach płci pięknej powiedziałeś „tą to rucha tylko zbok lub desperat” lub coś w tym stylu? Ilu powiedziałeś, że są grube i brzydkie? Ile osób Tobie powiedziało coś niemiłego? Każdy powinien zapłacić niemal roczną pensję robola?
   RZ

  2. Ad. 1 Rozumiem, że to szydera ze strony Redakcji, więc nawet nie będę się ustosunkowywał.

   Ad. 2 Oczywiście, że pewnie powiedziałem kiedyś, że tej czy tamtej panny nie dotknąłbym nawet patykiem, ale nie robiłem tego stojąc na wielotysięcznej widowni i drąc japę na całe gardło. A właśnie to zrobił Piekara na Tweeterze. Używając mediów typu Tweeter czy Facebook trzeba umiejętnie dobierać słowa. Dyskusja publiczna powinna być kulturalna, trzymać jakiś poziom. Z tego powodu też, jak Redakcja może zauważyła, nazwałem Piekarę ciapą i nie pominąłem jednego „a” w tym przymiotniku.

  3. Zatem wszyscy, którzy nawoływali do „uduszenia kaczki”, czy z drugiej strony „Donald matole” powinni być represjonowani?
   RZ

 2. To są ludzie bez moralności, bez sumienia, bez przyzwoitości, czyli jednym słowem; komuniści.
  Mieszkowski i tym podobni grzmieli w mediach, że jak to można krytykować sztukę teatralną z aktorami porno, kiedy jej się jeszcze nie widziało, albo jak to można krytykować sztukę teatralną „Klątwa” plującą Chrześcijanom w twarz bez jej obejrzenia. Lewactwo w identycznej sytuacji grzmiało w mediach krytykując książkę Romana „Jak pokochałem Adolfa Hitlera”, choć oczywiście nikt lub prawie nikt z licznych krytykujących nie zadał sobie trudu zaznajomienia się z jej treścią.
  Sztuką wg nich ma być to, co wskaże Janda, Nergal, Mann, Stuhr, czy jakiś poj…ny reżyser chorwacki i za taką „sztukę” z definicji nie można prawnie rozliczać autora/wydawcę, ale już spalenie kukły z czyjąkolwiek podobizną nie może być jakimś performancem, czy innym rodzajem sztuki.
  Kasta broni się jeszcze. Ciekawe, jak długo to potrwa.

  1. A może coś pomyliłeś, może chodziło o to, że w ramach protestu Janda jadła korę, a Niesioł szczał na mirabelki.

  2. Pieprzą głupoty nie walczyła… była antyklerykalna ale z KOD-em nie miała nic wspólnego… Man Grubas ledwo łażące, ledwodyszący i ledwowidzący puścił jakiegoś bąka na pogrzebie… że żyła w komunie, transformacji, demokracji i parodii demokracji…z którą walczyła… nie walczyła bo walczyła z Rakiem od 6 lat… chyba, że o czymś nie wiem.
   A to, że ktoś jest antyklerykałem nie znaczy, że jest lewakiem.

 3. Wiesz co jest fajne… chciałbym widzieć miny garusów jak wjeżdżasz pod celę z w witach manżur… sześcian, kostka wielka że twarzy nie widać…. podbija koleżka….
  -za co cię wsadzili…?
  -za używanie czasowników modalnych…?
  -czyli za alimenty…?
  -nie…!
  -majty…?
  -nie…!
  -65-tke miałeś…?
  -nie
  – Pokaż białko…
  – masz, czytaj…!
  Rozkminiacze trzy dni i trzy noce pracowaliby nad tekstem w pocie czoła…. pytali po spacerniakach co mądrzejszych w prawie…
  Po tygodniu…Na spacerniaku podbił by jakiś wysuszony zgred…
  -znaczy polityczny jesteś….?
  -jak wykminiłeś…?
  -nie wykminiłem… z wolki przyszło….

 4. Wyrok motywowany zemstą polityczną który dostał Redaktor Naczelny,tego zacnego portalu,wraz z wyrokami za Baumana powinny być przesłane do tych mądrali z KE,niech zrobią sobie z nich ksero,i je czytają za każdym razem kiedy będą chcieli bredzić, o rzekomym łamaniu praworządności w Polsce. Pozdrawiam z nad Zalewu Solina.

 5. Gdzie byli „obrońcy demokracji” jak sędziowie wydawali w/w wyroki?
  Dlaczego różnej maści zagraniczne instytucje wówczas nie były zaniepokojone sytuacją prawną w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *