Nasze miasto i zasady

 Odnosząc się do tego, co się wydarzy we Wrocławiu na placu Dominikańskim 1 sierpnia 2018 o godzinie 17:00.
Nie wierzę w dobre intencje KODomitów (czerwonym nie ufam z założenia). Sam styl, w jakim jest napisane ich wezwanie do manifestacji o tym świadczy (cytat: To jedyne, oficjalnie zgłoszone do Centrum Zarządzania Kryzysowego, zgromadzenie w tym miejscu. Na mieście można zauważyć plakaty nawołujące do tej uroczystości drukowane przez ONR, ale oni nie będą jej organizatorem, bo odebraliśmy im przestrzeń publiczną. Nie będą mogli używać swoich symboli. Nad bezpieczeństwem będą czuwały odziały prewencji policji z Trzemeskiej. Porządek wewnętrzny będzie pilnowała Straż Obywatelska zorganizowana przez fundację Wolni i Równi).
Dla nich najważniejsze jest to, że zgłosili i jak sami piszą odebrali nam przestrzeń publiczną. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, co oznacza podkreślanie ochrony przez OP z Trzemeskiej (pomijając szczegół, że na Trzemeskiej nie ma OP – jedyna baza OP znajduje się na Połbina) – jednak tęczowi wiedzą ze my z Trzemeską wyjątkowo się nie lubimy i zapewne dlatego to akcentują. Dodam jeszcze, że fundacja Wolni i Równi (WIR) to ci od sławetnego Farmazona – tego starego, brodatego UB-eka, który wyzywał od k… dziennikarkę TVP.
Tylko oni będą mogli decydować o tym, kto i jakie transparenty będzie miał prawo rozwijać… Teraz cytat z „regulaminu zgromadzenia” (cytat: – dopuszczamy używanie symboli współorganizujących zgromadzenie) – oznacza to tyle, że symbolika KODerastów, UBywateli, tęczowych, partii razem czy innego SLD będzie dozwolona natomiast żadna inna nie. Dodatkowo (cytat: – nie wnosimy i nie używamy środków pirotechnicznych, (…) Każdy taki fakt prosimy zgłaszać policji, Straży Obywatelskiej lub organizatorom. (…) Nie będzie również, znanej z piłkarskich stadionów, oprawy racami. Wszelkie materiały pirotechniczne są prawnie zakazane podczas jakichkolwiek zgromadzeń) – odpalisz racę a oni na Ciebie doniosą i będą żądali opuszczenie miejsca zgromadzenia i/ lub spisania przez milicję.
Ich intencje są dla mnie jasne – chodzi o prowokację. Będą robili wszystko, aby nas sprowokować.
Nie możemy dać się sprowokować! Łatwo powiedzieć… Zgadzam się w stu procentach z postem Kolegi Legion (cytat: Teraz pytanie, co dalej? Uśmiecham się filuternie zadając to pytanie.. bo najfajniej byłoby ich dojechać i tyle) – sam jestem tego zdania, ale… Również z postu Kolegi Legion (cytat: Jednak uroczystość zacna zapewne tez będzie spora grupa ludzi którzy chcą faktycznie oddać hołd Powstańcom a na wojnie jak to wojnie różnie bywa i chyba sprawa najważniejsza już słyszę te larum w mediach jak to naziści bili prawdziwych polaków (jakoś nie mogę wstawić dużej litery) ten przekaz pójdzie na cały świat z odpowiednim komentarzem. Zatem trzeba niestety nie dać się sprowokować pro publiko bono) – nic dodać, nic ująć…
KODerastom tylko o to chodzi – nagrać film jak dostają łomot od faszystów (współpracujących i finansowanych przez Kaczora oczywiście)…. Nie dać się sprowokować…
Swoją drogą „siłowe rozwiązanie kwestii lewackiej” przy monitoringu, setkach kamer, milicji jawnej i tajnej nie jest najlepszym rozwiązaniem… Wiem, że pokusa jest spora, wielu z nas pała wielką „miłością” do lewactwa, a tak mało jest okazji, aby spotkać się z nimi twarzą w twarz. Na ustawkę z nimi nie ma co liczyć, pokusa jest spora… Jednak nie możemy dać się sprowokować – chociażby z uwagi na zwykłych ludzi którzy naprawdę i szczerze będą chcieli oddać cześć Powstańcom – matki z dziećmi, ludzie nastawieni neutralnie czy nawet lekko sympatyzujący z nami – nie możemy ich narażać!
Niestety możliwy jest jeszcze inny scenariusz – załóżmy, że jakoś wytrzymamy i nie damy się sprowokować. Oni, jako organizatorzy mogą decydować, kto ma prawo przebywać na terenie ich zgromadzenia… Tak prawdę mówiąc to organizator ma prawo wezwać do opuszczenia zgromadzenia osobę, która jemu nie odpowiada… Nie spodoba im się Twoja koszulka, Twój transparent, odpalisz racę – podchodzi do Ciebie ich „Straż UBywatelska” lub proszą o interwencję milicję… Milicja wkracza do akcji i zaczyna się zadyma – co idzie w świat? A to, że w ramach obchodów Powstania Warszawskiego kibole i faszyści biją się z policją.
Nie mam pojęcia, co może się wydarzyć. Tak, nie możemy dać się sprowokować. Pewne też jest to, że nie możemy ustąpić nawet na milimetr. Bo co? Możemy nie przyjść… Oddamy im teren i uroczystość, którą to my od lat organizowaliśmy? Może potem oddamy im 11 listopada, 13 grudnia i 1 marca? Na to nie możemy pozwolić!
Tak naprawdę jest tylko jedno logiczne rozwiązanie. Musimy tam być, musimy tam przyjść wszyscy. Musi nas być na tyle dużo, aby to ONI stanowili garstkę, która przeszkadza normalnym ludziom w oddawaniu czci Powstańcom. To jest nasze miasto, nasze ulice, nasze zasady, nasza uroczystość i nasza Polska! To właśnie musimy im pokazać. Spokojnie, z Polska dumą i godnością.
Jeżeli ktoś bardzo chce na nich pokrzyczeć może to zrobić, ale nie na Dominikańskim. Po godzinie 17 KODomici planują przemarsz (ulicą Oławską) pod Pręgierz…
PSW, fot. wykop.pl, ekologia.pl, rebelya.pl, studioars.flog.pl

komentarzy: 19

 1. Trzeba być w większej grupie. Zarzucić 3 hasła.
  Cześć i chwała bohaterom.
  Śmierć wrogom Ojczyzny.
  Jebać ruskich* i pedałów.

  Żaden nie lewak nie zaprotestuje. Nie oburzy się. Myślę że nawet przyklaśnie, a ewentualna interwencja służb bezpieczeństwa, będzie przyjęta przez osoby postronne odpowiednio.

  * Można inny naród, ale w tym wypadku jest najlepszy wybór.

  1. Lepiej się powstrzymać od wulgaryzmów. Obawiam się jednak że „wyp…lać” poleci.
   Słowa „j…ć” raczej bym unikał, zwłaszcza w stosunku do pedałów – przecież im o to chodzi…

   Cześć i chwała Bohaterom!
   Śmierć wrogom Ojczyzny!
   Raz sierpem, raz młotem…
   Precz z komuną!
   A na drzewach, zamiast liści…
   Znajdzie się kij na kodowca ryj.

 2. Nie zgadzam się z tym,żeby iść z marginesem pod pedalską flagą. Zrobimy im tylko frekwencję i w świat pójdzie ilu to zjebów było. I my w śród nich będziemy. Nie możemy dać się sprowokować więc ch…j z jakąś szmatą na kiju będzie chodził w koło Ciebie i nic!!!! Nie ma szans być z boku,osobno. Wystarczy jeden na końcu z kretyńskim transparentem i wszyscy przed nim te hasła firmują. Barwy?! Tym mamy się wyróżnić!? Powiedzą, że kibice Śląska „bronią demokracji” i pokażą nas we wszystkich serwisach pedalskich tv, a jest i szansa że Romek trafi na okładkę Głosu Tel Awiwu z tytułem „Nawrócony faszysta”, ale miał bym ubaw…. Powinniśmy wybrać inne miejsce i zrobić to sami bez ubeków i dewiantów. Wydymali nas, bez dwóch zdań. Wiem że w latach ubiegłych,że to już tradycja, że miejsce itp… ale na Boga nie z tym ścierwem.Uważam ,że każde inne miejsce będzie lepsze od tego. Powstańców/Piłsudskiego?! Jana Pawła ?! Gdziekolwiek choćby plac Solny.

  1. Lepiej się powstrzymać od wulgaryzmów. Obawiam się jednak że „wyp…lać” poleci.
   Słowa „j…ć” raczej bym unikał, zwłaszcza w stosunku do pedałów – przecież im o to chodzi…

   Cześć i chwała Bohaterom!
   Śmierć wrogom Ojczyzny!
   Raz sierpem, raz młotem…
   Precz z komuną!
   A na drzewach, zamiast liści…
   Znajdzie się kij na kodowca ryj.

 3. Nie chodzę na manifestacje, nie byłem na żadnej od 10-15 lat. Nie dlatego, że ich nie popieram ale dlatego, że jestem zbyt leniwy i mi się nie chce.
  Widzę jednak, że jutro jest stan wyższej konieczności więc zrobię wszystko, żeby zerwać się godzinę wcześniej z pracy i przed siedemnastą zjawić się na placu Dominikańskim.

 4. Chyba jesteśmy świadkami ciekawego momentu.
  Oczywiście, że lewacy postanowili „zawładnąć przestrzenią publiczną”, zresztą sami to przyznali. Ale jest też coś, na co zwrócił uwagę redaktor naczelny w poprzednim artykule. Już dawno zauważyli, że Polaków pociąga nutka patriotyczna, natomiast teraz już chyba na poważnie postanowili się do niej przylepić.

 5. Dokładnie obserwować, nagrywać, robić zdjęcia wszystkich ubeckich mordek. Świat jest mały, kiedyś te zdjęcia się jeszcze przydadzą. Oczywiście po to aby dostali kwiaty za swój patriotyzm.

 6. Obserwować, zapamiętywać, a po skończonej imprezie dyskretnie odprowadzić i po drodze pożegnać. Żegnać tak żeby się następnym razem lewackiej patologii odechciało wychodzić z mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *