Czeski wypad

 Chwali sobie wrocławska ekipa wyjazd do Pragi z naszymi ziomkami z Opavy. Około 1200 osób na sektorze gości, z tego mniej więcej 70 to fani Śląska. Raczej więcej, niż mniej, bowiem zapisanych było 58 osób, a do tego z 4 aut ekipy „Ł” biletów nie miał nikt, a weszli wszyscy.
Opava jechała pociągiem specjalnym, Śląsk dosiadał się w drodze. Dla naszych kolegów był to wyjazd specyficzny, po 13 latach wrócili w szeregi najlepszych i od razu przytrafił im się wyjazd do najbardziej medialnego klubu Czech. Gdy Opava grała po zadupiach, Sparta walczyła w Lidze Mistrzów… Nic zatem dziwnego, że pojedynek wywołał ogromne zainteresowanie. Dla uzmysłowienia sobie faktu zaliczenia wyjazdu w 1200 osób trzeba podać liczbę mieszkańców – około 60 tysięcy. Na dodatek mają bardzo mało fanklubów.
Wrocławianie byli ciekawi, jak wygląda Sparta. To znaczy jej kibice. Na tym meczu nie pokazali nic specjalnego, zatem żądnym sensacji sprawili zawód.
Sam mecz – jak to określono – sędzia chyba trochę pomagał utytułowanym gospodarzom. Ostatecznie Sparta inaugurację ligi wygrała 2-0.
Obok – mini fotorelacja z tego wyjazdu. Wysiadka z pociągu, marsz na stadion oraz flagi Śląska, które wisiały na stadionie. W sumie były „Łaziory”, „Trójkąt” oraz „PDW”.
P-K, B, RZ, fot. P-K

komentarzy: 7

 1. @Zygmunt70
  Jeżdżę do Opavy i na wyjazdy Opavy od 7 sezonów. Przeżyłem z nimi spadek do 3 ligi, awans do 2 ligi i teraz awans do 1 ligi. Byłem z nimi na czeskich zadupiach na których często było po 20 wyjazdowiczów.
  Pierwszy mecz po 13 sezonach w 1 lidze to jest coś czego nie mogłem odpuścić. Takich jak ja było więcej.

  Za svým klubem věrně budem stát,
  když půjdeš s náma nemusíš se bát,
  v našem srdci je,
  láska k Opavě,
  to Ty nevíš to nemůžeš znát.

  1. no i świetnie, jeźdź dalej za Opavą i rowijaj naszą przyjaźń. Opinia Zygmunta chyba nie była obrażająca? Tylko po prostu stwierdzająca fakt.

  2. Nie musisz się tłumaczyć Twój wybór. A ja pamiętam takich, co to na mecze Ślaska chodzili w koszulkach Wisły, chociaż byli z Wrocławia. A teraz to im pewnie głupio. Naszym zgodom życzę jak najlepiej, ale zawsze najważniejszy będzie dla mnie interes Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *