Nadchodzi czas zmian?

 Za tydzień ruszają rozgrywki ligowe. Śląsk na przywitanie ligi zagra z Cracovią, której kibice chcą się pojawić we Wrocławiu po zakończeniu swojego protestu. Wcześniej WKS rozegra jeszcze mecz sparingowy ze Slovanem Liberec. A jeszcze wcześniej, bowiem dziś, na Oporowskiej zaplanowana jest prezentacja drużyny.
O godzinie 21 będzie się można przyjrzeć sporej grupie nowych twarzy, co ostatnio jest we Wrocławiu normą. Nowy sezon – nowi zawodnicy, za rok to samo.
Nie będzie jednego z naszych ulubieńców, Jakuba Koseckiego, którego bardziej od pierwszoligowego Wrocławia interesuje się drugoligową turecką prowincją. I nie chodzi o wielkość Adany, bo to miasto jest trzykrotnie większe od stolicy Dolnego Śląska, lecz o jego położenie. Rzut kamieniem od Syrii. 150 kilometrów od opisywanego niemal w każdym dzienniku telewizyjnym miasta Aleppo.
Bardzo kibicujemy Kubusiowi, by znalazł porozumienie z Turkami, gdyż jego pobyt we Wrocławiu to jedno wielkie nieporozumienie. Na dodatek nieporozumienie bardzo wiele kosztujące Śląsk.
Na nasz nos, to Kubuś w Turcji zostanie, bowiem po zmianie trenera nie można liczyć na ojcowskie oko Janka Urbana. Są tacy, co twierdzą, iż Urban jako dobry znajomy taty Koseckiego jest autentycznym ojcem chrzestnym Kubusia, lecz pewnie to tylko złe języki ludzie mają.
Śląsk do sezonu 2018/19 przystąpi jako drużyna w której wszystko jest nastawione na zmiany. Na razie zmieniono politykę personalną w drużynie. Za niedługo zmieniona zostanie polityka związana z prowadzeniem klubu. Skorumpowane urzędasy po wyborach samorządowych będą musiały opuścić ciepłe posadki w Urzędzie Miejskim i wówczas najprawdopodobniej dość szybko Śląsk zmieni właściciela.
Sezon ligowy 18/19 zacznie mecz Miedź Legnica – Pogoń Szczecin (piątek 20 lipca godzina 18:00).
Spotkanie Śląsk – Cracovia odbędzie się dzień później, w sobotę 21 lipca o godzinie 15:30.
Roman Z, Andrzej P. fot. Bz (feta w Legnicy z okazji historycznego, pierwszego awansu Miedzi do ekstraklasy). Sklep „Kibol” – koszulki zgodowe Ślask – Miedź.

Terminarz (aktualizowany na bieżąco) meczów Śląska: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/11198

30+

komentarzy: 13

 1. Jedynie sprzedaż klubu daje nam jakiekolwiek szanse na przetrwanie. Bardzo naiwnym jest pogląd, że po odejściu gościa z Mikstatu, przyjdzie nowa ekipa i będzie pompować pieniądze w Nasz klub.

  19+

 2. Może redaktor wytłumaczy słowa trenera Pawłowskiego, który mówił o wejściu do pierwszej ósemki tabeli. Kto nakreślił taki cel? Czy u nas za planowanie odpowiada trener? Czy w klubie nie ma nadzoru właścicielskiego?

  12+

  1. Asekuracja. Znowu nikt nie nakreślił konkretnych celów na ten sezon. Będzie co ma być. W razie czego nie będzie winnych. Przyznam, że mnie również zaniepokoiły słowa trenera Pawłowskiego.

   7+

 3. Trzeba pamiętać że zmiany nie zawsze niosą za sobą dobre skutki, miejmy nadzieje (tylko ona nam pozostała) że bedzie dobrze. Szczerze chyba gorzej nie będzie chociaż u nas nigdy nie wiadomo. Jeżeli chodzi o Kosę, tutaj moim skromnym zdaniem to żaden z niego zawodnik, przebujane życie na historii ojca i paru dobrych występach w całej karierze. Pomógł nam w końcowce sezonu (z perspektywy czasu może bardziej pomogał swojemu transferowi, ale kto to wie). Nowy sezon nowe nadzieje a one umierają ostatnie więc do boju po mistrzostwo marsz. Hej Śląsk

  11+

 4. Kosecki odejdzie to będzie super informacja. Podsumowując jego sezon ciągłe bóle nóżki i gra chaotyczna, tragedia, zawodnik do widzenia.

  15+

  1. @Realista Dokładnie,jak będzie pajacował tam,tak jak i tu ,to turasy mu gębe obiją i tyle.Mam nadzieję że tamtejsi kibole,nie będą patrzeć przez palce na żenadę Kubutka. A nie oszukujmy się że Kubuś nagle nie dostanie przysłowiowego olśnienia.Będzie odwalał tam to samo co tutaj.

   3+

  2. Najlepszy numer Kubuś odwalil z Piastem Gliwice we Wrocławiu gdzie uciekł do szatni na jednej nodze jak chłopak grający z kolegami na podwórku

   2+

 5. Czy Śląsk szybko zmieni właściciela? Tę śpiewkę o zmianach właścicielskich słyszymy od dobrych paru lat. Nie chcę być złym prorokiem, ale po wyborach samorządowych to Śląsk może być bez właściciela, a już na pewno bez jakiegoś sensownego właściciela. Obym się mylił.

  15+

 6. A ja swoje ! Wszyscy po karnety i ma każdy mecz Śląska!!! Zydzew
  …15000 karnetów sprzedane….koniec marudzenia , gadania!!! Na mecze!!! Hej Śląsk!!!!

  48+

 7. „i wówczas najprawdopodobniej dość szybko Śląsk zmieni właściciela”.- jakiś przeciek? Media lokalne nawet nie spekulują, żeby jakiś inwestor kręcił się koło Śląska. A tą nową politykę, raczej bym przedstawił w czarniejszyh barwach, bardziej koło tego – nie będzie wyników i frekwencji, to my już wam przestaniemy dawać kasę jak to robiła poprzednia ekipa i podążacie drogą Ruchu czy łódzkich klubów.

  14+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *