Krwawa środa

(AKTUALIZACJA) W 75 rocznicę Krwawej Niedzieli, czyli nasilenia największych ukraińskich mordów na Polakach na Wołyniu, dokładnie 11 lipca o godzinie 09:00 na placu Solnym we Wrocławiu stanie autobus w którym można oddać krew, tzw krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.
Akcję na cele dobroczynne zorganizowana została przez: Ku Korzeniom i Narodowcy RP. Potrwa do godziny 13:00.
O wydarzeniu na fejsbuku:
https://web.facebook.com/events/506913349739709/

We Wrocławiu prosimy naszych Czytelników o uważanie na to, kto jest organizatorem obchodów i imprez związanych z tą rocznicą. Może się okazać, że wybieracie się na coś, co jest inspirowane i wykonywane przez pracowników żydowskich stowarzyszeń, jak to miało miejsca dwa lata temu i wcześniej.

W środę o godzinie 19: 00 pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Wołyńskiej zwanym również Pomnikiem Ofiar Rzezi UPA znajdującym się we Wrocławiu przy ul. Frycza-Modrzewskiego* parę osób złoży kwiaty i zapali znicze. W tym kameralnym wydarzeniu wezmą udział m. in. Jacek Międlar i Roman Zieliński. Kto ze środowisk narodowych, kibicowskich, nacjonalistycznych, moherowych i tym podobnych ma ochotę się przyłączyć, dołożyć świeczkę lub kwiatek od siebie, może się czuć zaproszony.
Adam K, RZ

* Ulica Frycza-Modrzewskiego znajduje się w okolicach Hali Targowej przy Akademii Sztuk Pięknych niedaleko Panoramy Racławickiej. W tych godzinach w tamtej okolicy nie jest trudno znaleźć miejsce do parkowania, choćby pod nieodległym Urzędem Wojewódzkim jest zawsze dużo wolnych miejsc.

 

13+

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *