Krwawa środa

(AKTUALIZACJA) W 75 rocznicę Krwawej Niedzieli, czyli nasilenia największych ukraińskich mordów na Polakach na Wołyniu, dokładnie 11 lipca o godzinie 09:00 na placu Solnym we Wrocławiu stanie autobus w którym można oddać krew, tzw krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.
Akcję na cele dobroczynne zorganizowana została przez: Ku Korzeniom i Narodowcy RP. Potrwa do godziny 13:00.
O wydarzeniu na fejsbuku:
https://web.facebook.com/events/506913349739709/

We Wrocławiu prosimy naszych Czytelników o uważanie na to, kto jest organizatorem obchodów i imprez związanych z tą rocznicą. Może się okazać, że wybieracie się na coś, co jest inspirowane i wykonywane przez pracowników żydowskich stowarzyszeń, jak to miało miejsca dwa lata temu i wcześniej.

W środę o godzinie 19: 00 pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Wołyńskiej zwanym również Pomnikiem Ofiar Rzezi UPA znajdującym się we Wrocławiu przy ul. Frycza-Modrzewskiego* parę osób złoży kwiaty i zapali znicze. W tym kameralnym wydarzeniu wezmą udział m. in. Jacek Międlar i Roman Zieliński. Kto ze środowisk narodowych, kibicowskich, nacjonalistycznych, moherowych i tym podobnych ma ochotę się przyłączyć, dołożyć świeczkę lub kwiatek od siebie, może się czuć zaproszony.
Adam K, RZ

* Ulica Frycza-Modrzewskiego znajduje się w okolicach Hali Targowej przy Akademii Sztuk Pięknych niedaleko Panoramy Racławickiej. W tych godzinach w tamtej okolicy nie jest trudno znaleźć miejsce do parkowania, choćby pod nieodległym Urzędem Wojewódzkim jest zawsze dużo wolnych miejsc.

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *