Nos każe inwestować

 Aby mieć zdanie wyrobione w jakimkolwiek temacie, trzeba mieć przynajmniej podstawowy zasób wiedzy o danej kwestii. Inaczej lepiej nie zabierać głosu, gdyż łatwo wyjść na durnia.
Żeby stwierdzić, czy taka inwestycja, jak Centralny Port Lotniczy jest sensowna, trzeba mieć pojęcie o geologii (na jakim gruncie robić lotniska), hydrologii (czy ów grunt z czasem nie zostanie podmyty), stosunkach własnościowych (jak łatwo będzie pozyskać interesujące inwestorów tereny – pod samo lotnisko, pod drogi dojazdowe, pod kolej), a przede wszystkim o prognozach rozwoju rynku lotniczego w tym rejonie Europy. I o kilku innych dziedzinach.
O żadnej z wymienionych rzeczy nie mam pojęcia. Najmniejszego. Zatem jeśli powiem coś na temat planów powstania centrum lotniczego w centralnej Polsce, to mogę zaufać jedynie intuicji.
Jeśli o Centralnym Porcie Lotnictwa źle mówi totalna opozycja, to w zasadzie nic nie oznacza. Bo totalna opozycja będzie protestować przeciwko PiS-owi niezależnie, czy PiS będzie robił rzeczy genialne, czy głupie.
Ale jeśli bardzo źle o polskim projekcie wypowiadają się Niemcy, a według jednego z moich kolegów, zainteresowanego tematem, przebywającego w Niemczech, w takim właśnie tonie o CPL wypowiadają się ich media głównego nurtu, to znaczy, że taki projekt narusza niemieckie interesy.
A to oznacza, że na tym można nieźle zarobić. I że taki projekt może stanowić problem dla Szwabów. Zatem na 100% jest czymś, w co powinno się zainwestować.
degrelle, fot. rafmuseum.org

27+

komentarzy: 17

 1. Niemiaszki dostają sraczki bo ich Berlin-Brandenburg od kilku lat nie może zostać otwarty z uwagi na partactwo począwszy od projektantów, zatwierdzających ale też i głównych wykonawców. Koszty są niewyobrażalne a końca nie widać. Potencjalna ość w gardle jakim by był tańszy CPL jż dziś powoduje niewątpliwe rozwolnienie.

  17+

 2. Redakcjo Fana, stosunki własnościowe na tym trzeba się znać to fakt, od 2 lat już Wolne polskie media mówią, że Ziemie pod te lotnisko nabyli umiłowani bracia bez napletków. Kiedyś ludzie umieli czytać między wierszami i jakoś ciężko dzisiaj napisać gazetom polskim, niezależnym dlaczego unja przez lobby niemiecko francusko holenderskie zakazała nam poprawy żeglowania na Odrze i Wiśle, byśmy nie mieli konkurencyjnego transportu . https://kaczydol.blogspot.com/2018/03/wstyd-krzywousty-banksterze-mateuszu.html?spref=fb&m=1

  14+

 3. Zastanówcie się z kim walczymy… z Niemcami, Ruskimi, liberałami, Ukraińcami czy żydami… bo o ile nie można udać ruskim i Niemcom to od razu wpadamy w łapy Amerykanom, tranpkiwi i Żydom… unia potrafi napiętnować Izrael… Messi ostatnio publicznie powiedział, że nie zagra w meczu towarzyskim s Jerozolimie bo Izrael to mordercy dzieci palestyńskich… nie z wypadku czy przypadku giną tylko od kul snajperów…. a Jarek Kaczyński na ostatnim spotkaniu z żydami wybełkotał… że Izrael to cud państwo wspierane przez Boga…?!? Zobaczcie film na youtube..
  Posłuchajcie ostatniego Brauna… cała wierchuszka Izraela podczas marszu upokarzała prezydenta Judę, męża krakowskiej Żydówki Agaty kornhauzer…której ojcem był działacz „wolnościowy” powiązany z Kuroniem, Michnikiem i Geremkiem… Braun twierdził, że miesiąc po marszu 120 funkcjonariuszy policji i wojska oglądało właśnie teren pod Kielcami i Bełchatowem skąd ma być wysiedlonych 32 wioski… akcja jak za okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie. Po co to wszystko… żeby kopać byle jaki węgiel do starej niewydolnej elektrowni…?!?
  Braun twierdzi, że o desant chodzi z Izraela… a chronić ich ma armia amerykańska za nasze 2 miliardy złotych rocznie… rocznie ! Myśleliście, że ty My będziemy spijać śmietankę z międzymorza… nieeee Amerykanie a my będziemy płacić podatki, żyć w wozach kempingowych jak babcia Jenny z „Forresta Gumpa” i zbierać ketchup z KFC na zupę pomidorową jak 20% biedaków w USA. Trampek oszukał wszystkich miał być prawicowcem a stał się siewcą wojny w imię… jak to Jarek powiedział cudu świata chronionego przez Jahwe… co na to starsi bracia… podnieceni jak nigdy… co na to młodsi bracia… nic ! Zawsze kochali albo polskiego króla albo Cara, albo Willego Brandta, albo Angelę… pokochają Trumpa… wydymali nas znowu!
  Jeszcze rok temu chciałem absolutnej władzy dla PiS.. po obejrzeniu filmu z Kaczyńskim siadłem i zaniemówiłem…w pamięci mam cały czas Solidarność, która za niemieckie 80 milionów dolców miała rozsadzić system… żeby Niemcy mogli powrócić na swoje ziemie wschodnie jak Układ Warszawski przestanie ich bronić… teraz do mnie dochodzi, że ty nie Bolek załatwił z pijanym Jelcynem wycofanie wojsk „północnej grupy” a Kohll zapłacił za to Markami zachodnioniemieckimi. Teraz nikt nie ma pretensji do Ruskich, że prowadzą wojnę zabijając codziennie ludzi a w Moskwie robią igrzyska ale świat skupia się na Messim, że powiedział prawdę…?!? Jakaś schizofrenia. Czaputowicz coś pierdzielił, że ustawa o IPN powinna być zmieniona dla dobra stosunków z Izraelem i USA… a Polin maluje za polskie pieniądze Baumana na filarach mostu Poniatowskiego.. czekając na reakcję antysemitów…
  Co na to episkopat… nic…! Co na to prezydent Juda… nic co NATO pierwsza dama… choruje podczas obchodów świąt państwowych… co na to Kukiz.. nic ! Co na to Schetyna, Budka i Kopaczka… zacierają ręce i tworzą gabinet cieni… a dlaczego. Bo cały świat jest harmonią i wszystko w naturze ma swoje granice… granice mają komórki, granice mają atomy, struktury i układy… więc świat nie może być bez granic.. nie może być globalną wioską i chaosem liberalnym bo masa krytyczna doprowadzi do przeciążenia i wybuchu… pociesznie się Europą bez granic bo to jeszcze kwestia dwóch, trzech może pięciu lat. Trzeba będzie to zamknąć, uzbroić i okopać… i jak najszybciej wprowadzić pobór wojskowy…

  27+

  1. Żart? Od zawsze jest tak że taniej budować od podstaw niż modernizować co jest… Przy modernizacji masz dużo obostrzeń, gdy budujesz nowe, w większości sam decydujesz.

   13+

 4. Jestem historykiem z wykształcenia, tak więc tym bardziej nie jest to moja dziedzina. Ale skoro po I wojnie światowej Polsce tak bardzo zależało na utworzeniu portu w Gdyni, mimo że nieopodal znajdował się port w (teoretycznie niezależnym od Niemiec Wolnym Mieście) Gdańsku, to znaczy że takie inwestycje są potrzebne. Mało tego. Jest potrzeba, aby znajdowały się na ziemiach w pełni administrowanych przez Polskę. Bo ja w sojusze i wieczną przyjaźń polsko-niemiecką nie wierzę.

  18+

  1. Tak. Ale zawsze mogliśmy korzystać z portu w Gdańsku. Tak jak dziś w Berlinie (co forsuje Trzaskowski). A jednak ktoś słusznie zauważył, że lepiej mieć swój.

   8+

 5. CPL byłby zagrożeniem dla lotnisk we Frankfurcie nad Menem i Monachium. Oba lotniska to główne węzły lotnicze w „naszym” regionie na cały świat. CPL zapewne ograniczyłby ich monopol.

  15+

 6. Niemcy będą przeciwko polskiemu przemysłowi i wielkim firmom usługowym. Przeciwko polskim stoczniom i polskim kopalniom. Przeciwko polskim firmom elektronicznym i przetwórstwa spożywczego, przeciwko polskim cementowniom. Jedyne, co ich interesuje, to polskie autostrady, ale tylko wschód – zachód.

  21+

 7. Centralny port lotniczy to zagrożenie dla portu lotniczego w Berlinie, który jest ogromną porażką wizerunkową Niemiec. Dlatego niemieckie media źle piszą o CPL.

  30+

  1. Niemcy budują Port lotniczy Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta od września 2006 i nic nie wskazuje, żeby szybko był oddany.
   Utopii tam wiele milionów Euro i na pewno nie” na rękę ” nasza konkurencja.

   14+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *