Musi się udać

 Ostatnio mieliśmy mniej meczów zgodowych. Wszystko wskazuje na to, że ich liczba ponownie wzrośnie. Niemal pewnym kandydatem do ekstraklasowego awansu jest Miedź Legnica.
Na 3 kolejki spotkań przed zakończeniem rozgrywek legniczanie mają aż 6 oczek przewagi nad trzecią drużyną w tabeli. Zatem do awansu potrzebują zaledwie 4 punktów. Te 4 sprawę załatwią definitywnie, choć może się zdarzyć, że legniczanie awansują nie powiększając swojego konta.
Miedź ma do rozegrania trzy mecze, w tym aż dwa u siebie.
W sobotę 19 maja o godz. 20:00 będą podejmować Pogoń Siedlce.
W niedzielę 27 maja o godz. 12:45 zagrają u siebie z Chojniczanką
W niedzielę 3 czerwca o godz. 12:45 zagrają w Niepołomicach z Puszczą.
Miedź ma obecnie 56 punktów. Kto jej może jeszcze zagrozić?
Zagłębie Sosnowiec na 52 oczka. Zagłębie zagra z: Podbeskidziem (d), Ruchem (w), GKS Tychy (d).
50 punktów mają GKS Katowice, Stal Mielec i Chojniczanka.
Katowice zagrają z: GKS Tychy (d), Olimpia Grudziądz (w), Górnik Łęczna (d).
Stal Mielec zagra z: Bytovia (d), Stomil Olsztyn (w), Podbeskidzie (d).
Chojniczanka zagra z: Chrobry Głogów (d), Miedź (w), Bytovia (d).
Teoretycznie Miedź mogą jeszcze przegonić Wigry Suwałki, które mają obecnie na koncie 49 oczek.
Wigry zagrają z: Stomil Olsztyn (d), Podbeskidzie (w), Ruch Chorzów (d).
Dziś (poniedziałek 14 maja) dojdzie do ostatniego spotkania 31 kolejki, w którym zmierzą się posiadający po 46 punktów GKS Tychy i Raków Częstochowa. Zwycięzca tego spotkania będzie miał, podobnie jak Wigry, 49 oczek na koncie i teoretyczne szanse na prześcignięcie Miedzi.
W 3 ostatnich kolejkach Tychy zagrają z: GKS Katowice (w), Odra Opole (d), Zagłębie Sosnowiec (w).
Natomiast trzej ostatni rywale Rakowa to: Olimpia Grudziądz (d), Górnik Łęczna (w), Pogoń Siedlce (d).
Gdyby się okazało, że Miedź zakończy rozgrywki z identyczną liczbą zdobytych punktów, to ma takie bezpośrednie bilanse:
Miedź – Zagłębie Sosnowiec 4-1 i 2-0
Miedź – Stal Mielec 0-0 (d) i 1-1 (w)
Miedź – GKS Katowice 1-1 i 0-1
Miedź – Chojniczanka 0-0 i ?
Miedź – Wigry 2-0 i 2-0
Miedź – GKS Tychy 2-1 (d) i 0-1 (w)
Miedź – Raków 1-1 (d) i 0-0 (w)
Biorąc pod uwagę, że do ligi awansują dwa zespoły Miedź jest o krok od historycznego, bo pierwszego w dziejach klubu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Czego im serdecznie życzymy.
Andrzej P, fot. miedzlegnica.eu

PS. Tychy Tarasiewicza dostały łomot u siebie z Rakowem 0-3 i już w walce o awans się nie liczą. Natomiast Raków ma obecnie 49 punktów i jeszcze może powalczyć.

komentarzy: 14

 1. Dzięki dla Czytelników, którzy wyjaśnili o co z tymi zgodami i kosami chodzi. Temat zamykam. Redaktor Naczelny wyjaśnił mi dwa pojęcia, które pojawiały się w artykułach i na tym moja wiedza się kończy. Czytając artykuły mam teraz komfort o czym mowa. Świat kibicowski jest bardziej złożony niż go sobie wyobrażałem.

 2. W 1990 r zaczęła się moja przygoda ze Śląskiem i kibicowanie właśnie meczem z Miedzanką teraz mieszkam daleko ale nic mnie nie powstrzyma przed pojechaniem na mecz w 1 lidze najlepiej przy Orła Białego bo właśnie wyjazdem to się zaczęło (i pierwsza pała od szkieła też na tym meczu).

  1. Kolega podający się dziś za @Set jest kumaty. Często prowokuje do dyskusji. Chyba chce o czymś przypomnieć.
   A @zz top jest stałym Czytelnikiem Fana ze wschodniej Polski i faktycznie nie ma pojęcia o sprawach kibicowskich. Trafił tu jako narodowiec i świat kibicowski zna jedynie z internetu.
   Jak czujesz się na siłach, to wyjaśnij mu o co w tym wszystkim chodzi.

 3. Przeglądając stronę – Stadionowi Oprawcy, zaciekawiło mnie to, że Śląsk ma zgodę z lublinianami i z gdańszczanami. Ale oni mają kosę między sobą. Niech mi ktoś rozkmini o co tu chodzi i z czym się to je. Gdyby co do czego doszło, pomiędzy nimi, to kibice Śląska będą brawo bić? Tylko komu? Albo podrzuci jakiś link do ogarnięcia tego tematu.Na czym polega układ?

  1. Z Lechią mamy najdłuższą zgodę, to po pierwsze. Z kibicami z Lublina mamy o około 10 lat krótszą (nie będę pisał dokładnej liczby, żeby nie wprowadzać w błąd) i można rzec „od zarania dziejów” a oni między sobą mają kosę. Logicznym jest z tego przekazu to, że Śląsk musiał jakgdyby porozmawiać z Lechia na temat tego, czy oni się na to zgadzają (pozrawiam szarków) w sensie zawarcia zgody z kibicami z Lublina. Lechia się zgodziła, więc obie zgody trwają do dnia dzisiejszego i niech jak najdłużej taki stan trwa. A co do tego, jak Śląsk się określa? Nie miesza się.

  2. Nic tu nie ma do rozkminiania. To tak jakbyś miał dwóch dobrych przyjaciół, którzy się serdecznie nie znoszą. Jak są sami, to biorą się za łby. Jak goszczą u Ciebie, to z szacunku do Twojej osoby nie biją się w tym czasie. Ty nie wtrącasz się w ich konflikt. Na polskich trybunach były i są podobne sytuacje, nie jest to nic wyjątkowego. Ot, choćby Górnik Wałbrzych ma zgodę z Arką Gdynia i z Zawiszą Bydgoszcz, klubami, które za sobą nie przepadają. Lub inna, świeża zgoda. Kibice z Poznania przybili ją z ŁKS-em Łódź. W dalszym ciągu Poznaniacy mają zgodą z Arką, która ŁKS-u szczerze nie cierpi.

  1. A jakie to ma znaczenie ? Gdy ostatnio byłem w Sosnowcu to ledwie wyszedłem z knajpy Zagłębia mówiąc , że jestem z Wrocławia….na czterech nogach jeżeli kumasz o co biega. Śląsk Wrocław zawsze był tam lubiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *