Musi się udać

 Ostatnio mieliśmy mniej meczów zgodowych. Wszystko wskazuje na to, że ich liczba ponownie wzrośnie. Niemal pewnym kandydatem do ekstraklasowego awansu jest Miedź Legnica.
Na 3 kolejki spotkań przed zakończeniem rozgrywek legniczanie mają aż 6 oczek przewagi nad trzecią drużyną w tabeli. Zatem do awansu potrzebują zaledwie 4 punktów. Te 4 sprawę załatwią definitywnie, choć może się zdarzyć, że legniczanie awansują nie powiększając swojego konta.
Miedź ma do rozegrania trzy mecze, w tym aż dwa u siebie.
W sobotę 19 maja o godz. 20:00 będą podejmować Pogoń Siedlce.
W niedzielę 27 maja o godz. 12:45 zagrają u siebie z Chojniczanką
W niedzielę 3 czerwca o godz. 12:45 zagrają w Niepołomicach z Puszczą.
Miedź ma obecnie 56 punktów. Kto jej może jeszcze zagrozić?
Zagłębie Sosnowiec na 52 oczka. Zagłębie zagra z: Podbeskidziem (d), Ruchem (w), GKS Tychy (d).
50 punktów mają GKS Katowice, Stal Mielec i Chojniczanka.
Katowice zagrają z: GKS Tychy (d), Olimpia Grudziądz (w), Górnik Łęczna (d).
Stal Mielec zagra z: Bytovia (d), Stomil Olsztyn (w), Podbeskidzie (d).
Chojniczanka zagra z: Chrobry Głogów (d), Miedź (w), Bytovia (d).
Teoretycznie Miedź mogą jeszcze przegonić Wigry Suwałki, które mają obecnie na koncie 49 oczek.
Wigry zagrają z: Stomil Olsztyn (d), Podbeskidzie (w), Ruch Chorzów (d).
Dziś (poniedziałek 14 maja) dojdzie do ostatniego spotkania 31 kolejki, w którym zmierzą się posiadający po 46 punktów GKS Tychy i Raków Częstochowa. Zwycięzca tego spotkania będzie miał, podobnie jak Wigry, 49 oczek na koncie i teoretyczne szanse na prześcignięcie Miedzi.
W 3 ostatnich kolejkach Tychy zagrają z: GKS Katowice (w), Odra Opole (d), Zagłębie Sosnowiec (w).
Natomiast trzej ostatni rywale Rakowa to: Olimpia Grudziądz (d), Górnik Łęczna (w), Pogoń Siedlce (d).
Gdyby się okazało, że Miedź zakończy rozgrywki z identyczną liczbą zdobytych punktów, to ma takie bezpośrednie bilanse:
Miedź – Zagłębie Sosnowiec 4-1 i 2-0
Miedź – Stal Mielec 0-0 (d) i 1-1 (w)
Miedź – GKS Katowice 1-1 i 0-1
Miedź – Chojniczanka 0-0 i ?
Miedź – Wigry 2-0 i 2-0
Miedź – GKS Tychy 2-1 (d) i 0-1 (w)
Miedź – Raków 1-1 (d) i 0-0 (w)
Biorąc pod uwagę, że do ligi awansują dwa zespoły Miedź jest o krok od historycznego, bo pierwszego w dziejach klubu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Czego im serdecznie życzymy.
Andrzej P, fot. miedzlegnica.eu

PS. Tychy Tarasiewicza dostały łomot u siebie z Rakowem 0-3 i już w walce o awans się nie liczą. Natomiast Raków ma obecnie 49 punktów i jeszcze może powalczyć.

21+

komentarzy: 14

 1. Dzięki dla Czytelników, którzy wyjaśnili o co z tymi zgodami i kosami chodzi. Temat zamykam. Redaktor Naczelny wyjaśnił mi dwa pojęcia, które pojawiały się w artykułach i na tym moja wiedza się kończy. Czytając artykuły mam teraz komfort o czym mowa. Świat kibicowski jest bardziej złożony niż go sobie wyobrażałem.

  4+

 2. W 1990 r zaczęła się moja przygoda ze Śląskiem i kibicowanie właśnie meczem z Miedzanką teraz mieszkam daleko ale nic mnie nie powstrzyma przed pojechaniem na mecz w 1 lidze najlepiej przy Orła Białego bo właśnie wyjazdem to się zaczęło (i pierwsza pała od szkieła też na tym meczu).

  6+

  1. Kolega podający się dziś za @Set jest kumaty. Często prowokuje do dyskusji. Chyba chce o czymś przypomnieć.
   A @zz top jest stałym Czytelnikiem Fana ze wschodniej Polski i faktycznie nie ma pojęcia o sprawach kibicowskich. Trafił tu jako narodowiec i świat kibicowski zna jedynie z internetu.
   Jak czujesz się na siłach, to wyjaśnij mu o co w tym wszystkim chodzi.

   18+

 3. Przeglądając stronę – Stadionowi Oprawcy, zaciekawiło mnie to, że Śląsk ma zgodę z lublinianami i z gdańszczanami. Ale oni mają kosę między sobą. Niech mi ktoś rozkmini o co tu chodzi i z czym się to je. Gdyby co do czego doszło, pomiędzy nimi, to kibice Śląska będą brawo bić? Tylko komu? Albo podrzuci jakiś link do ogarnięcia tego tematu.Na czym polega układ?

  5+

  1. Z Lechią mamy najdłuższą zgodę, to po pierwsze. Z kibicami z Lublina mamy o około 10 lat krótszą (nie będę pisał dokładnej liczby, żeby nie wprowadzać w błąd) i można rzec „od zarania dziejów” a oni między sobą mają kosę. Logicznym jest z tego przekazu to, że Śląsk musiał jakgdyby porozmawiać z Lechia na temat tego, czy oni się na to zgadzają (pozrawiam szarków) w sensie zawarcia zgody z kibicami z Lublina. Lechia się zgodziła, więc obie zgody trwają do dnia dzisiejszego i niech jak najdłużej taki stan trwa. A co do tego, jak Śląsk się określa? Nie miesza się.

   12+

  2. Nic tu nie ma do rozkminiania. To tak jakbyś miał dwóch dobrych przyjaciół, którzy się serdecznie nie znoszą. Jak są sami, to biorą się za łby. Jak goszczą u Ciebie, to z szacunku do Twojej osoby nie biją się w tym czasie. Ty nie wtrącasz się w ich konflikt. Na polskich trybunach były i są podobne sytuacje, nie jest to nic wyjątkowego. Ot, choćby Górnik Wałbrzych ma zgodę z Arką Gdynia i z Zawiszą Bydgoszcz, klubami, które za sobą nie przepadają. Lub inna, świeża zgoda. Kibice z Poznania przybili ją z ŁKS-em Łódź. W dalszym ciągu Poznaniacy mają zgodą z Arką, która ŁKS-u szczerze nie cierpi.

   15+

  1. A jakie to ma znaczenie ? Gdy ostatnio byłem w Sosnowcu to ledwie wyszedłem z knajpy Zagłębia mówiąc , że jestem z Wrocławia….na czterech nogach jeżeli kumasz o co biega. Śląsk Wrocław zawsze był tam lubiany.

   9+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *