Pierwszy awans

(AKTUALIZACJA) Przed chwilą zapadła decyzja o awansie Opavy do najwyższej klasy rozgrywkowej w Czechach. Jeden z rywali, Pardubice, poległ na wyjeździe 2-4 i nie ma już szansy na wyprzedzenie naszych ziomków. Zatem co się nie wydarzy, to Opava nie zajmie miejsca niższego niż druga, a to oznacza awans.
Czeskim ziomkom gratulujemy.
W drugiej lidze polskiej (zwanej ligą pierwszą) w meczu Miedzi w Łęcznej padł remis 1-1. Wczoraj drugie przed tą kolejką Katowice niespodziewanie uległy Ruchowi, dziś trzecia Chojniczanka padła w Siedlcach i teraz droga Miedzi ku ekstraklasie stoi otworem. Cztery oczka przewagi nad wiceliderem – Zagłębiem Sosnowiec i aż sześć punktów przewagi nad trzecią pozycją. To powoduje taką sytuację, że w ostatnich trzech kolejkach Miedzi wystarczy zdobyć 4 oczka, by bez względu na inne rezultaty na pewno awansować do ekstraklasy. Miedź gra jeszcze z zespołami znajdującymi się blisko strefy spadkowej – Pogonią Siedlce i w ostatniej kolejce z Puszczą Niepołomice (wyjazd), oraz wcześniej z Chojniczanką.
RZ, fot. sfc.cz zdjęcia z ubiegłorocznego finału Pucharu Czech, a którym niestety Opava przegrała.

komentarzy: 5

  1. Gratulacje dla naszych czeskich ziomków. Nie tylko Miedź ma szanse na awans ale także nasi ziomale z Lublina czego im serdecznie życzę!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *