Porażka intelektualna

 Przyglądam się temu, jak PiS stacza się z prawej strony sceny politycznej licząc na mityczne „polityczne centrum”, mając w d…gdzieś tych wszystkich, którzy będąc na prawo dawali im swoje poparcie.
Właśnie swoje antypisowskie credo wygłosił Matka Kurka vel Piotr Wielgucki na swoim blogu kontrowersje.net. Sam punktowo zauważam, że PiS jest po prostu głupi. Dobra, Judasz vel Andrzej Duda mógł się przytrafić, bo po wyborze na prezydenta każdemu mogło odbić. Ale chęć zarżnięcia polskiego przemysłu futrzarskiego czy pokazowe wręcz oddanie polskiej suwerenności w ręce żydków to już nie jest kwestia widzimisię pajaca, którego nie sposób ściągnąć ze świecznika.
Swego czasu napisałem tekst o tym, co mnie w PiS-ie niepokoi lub drażni:
http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/7586
Jeśli po dwóch latach miałbym coś w tym tekście zmienić, to może podostrzyłbym zdanie o przyjmowaniu imigrantów.
Kiedy moje widzenie świata zaczęło się rozjeżdżać z wizją proponowaną przez PiS? Na pewno w momencie w którym się okazało, że żyd w Polsce może więcej niż Polak. Gdy żydofilia wylazła z całej wierchuszki pisowskiej.
A ubaw mam po pachy obecnie.
Większość Czytelników Fana jest politycznie wyrobiona, zatem nie muszę opisywać batalii o Pomnik Katyński w USA, bo znacie te perypetie.
Dziś usłyszałem pytanie (uwaga!) 10-latka. Co prawda jak na swój wiek wybitnie wyrobionego politycznie i historycznie, ale chłopak ma 10 lat! Czwarta klasa szkoły podstawowej!
– Dlaczego oni się z tym amerykańskim burmistrzem wdają w rozmowy? Czemu Kaczyński nie zadzownił do Trumpa? To powinno wystarczyć.
Ku… mać, te gamonie biją pianę w polskich mediach, straszą, liżą zadki, plują na koszernego burmistrza, a sposób na rozwiązanie problemu jest oczywistą oczywistością dla 10-latka.
Roman Zieliński, fot. arch IPN – zdjęcia ze bijatyki z milicją za stanu wojennego (31 sierpnia 1982 z Wrocławia) pokazuję, jakie są efekty rozjazdu świadomości władzy z oczekiwaniami społecznymi.

komentarzy: 25

 1. Krytkować PiS to teraz jest modne, ale zaproponować / wskazać jakąś realną polityczną alternatywę to nie ma komu…
  Akurat w sprawie pomnika interweniowali na miejscu „pisowski” konsul generalny i „pisowski” ambasador Wilczek.
  Prezydent nie ma startu do samorządowca. Nawet w Polsce byłoby to trudne. Burmistrz to de facto pan na miejskich włościach.
  PiS jeszcze to jakoś to trzyma. Szkoda, że nie czytaliście komentarzy o pomniku na GWnie. Podczas gdy żydzi nie dadzą zdjąć jakiejkolwiek tabliczki o holokaustu świecie, w polskojęzycznej gazecie domagają się usunięcia pomnika katyńskiego. Przy naszych kłótniach po prawej stronie do żłoba do mediów do ministerstw do sejmu tworząc lewackie prawo wracają Schetyna, Frasyniuk, Budka, Kopacz, Biedroń, Środa. Naprawdę tego chcemy…?

  1. @Dziobaq PO to może mordę tylko podrzeć z bezsilności,na tych kilkuset osobowych spędach oderwanych od koryta UBeków,KODiarzy i innego oszołomstwa.Tyle im zostało.

 2. Co niektórzy darli łacha z Michalkiewicza, Brauna, a często i redaktora naczelnego. I wyszło na to, że to wymieniona trójka ma rację.

 3. Tu następny przykład, idący od „sojuszników”z USA https://www.tysol.pl/a19085-Stanowcza-i-szybka-reakcja-IPN-u-wobec-amerykanskiego-profesora-negujacego-Katyn Tak na szybko ,to trzeba wiedzieć że, „sławny”napis w żydowsko-niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau,który głosi w języku niemieckim” arbeit macht frei” to napis wymyślony przez żydów,co dziwne,bo żydzi nie pracują,i nie pracowali,a jedynie robią różne parchate biznesy,oparte na wyzysku i upadlaniu innych.Najgorszym tego przykładem,w czasach nowożytnych jest handel organami,pomordowanych przez nich Palestyńczyków.

 4. Palenie głupa rządzących,milczenie lub udawanie że ustawa 447,podpisana przez wyczesanego Trumpa, jest nie grożna, przypomina sytuację, gdy Niemcy wraz z Żydami, mówili Polakom których pędzili do komór gazowych w obozach koncentracyjnych,żeby się rozebrali ,bo idą tylko pod prysznic się kąpać.
  Co zaś tyczy się tego burmistrza Jersey City Fulopa, to mam nadzieję że trafi kosa na kamień pewnego dnia.

  1. Pan Józef Orzeł z pochodzenia jest Żydem. Sam to powiedział w jednym z programów w Klubie Ronina, w którym uczestniczyła dr Ewa Kurek.

  2. Ponad 400 polskich oficerów zamordowanych w Katyniu było Żydami. Byli też polscy oficerowie, Niemcy z pochodzenia, których zamordowali np. żydzi komuniści. Twój komentarz jaki ma sens?

  3. @Rollinpol My Polacy w Katyniu ponieśliśmy największe ofiary,żydzi zawsze podpinają się tam,gdzie mogą zwietrzyć dla nich najlepszy interes.Obawiam się i słusznie,że żydzi widzą nas Polaków nadal,albo w komorach gazowych,albo z kulą w potylicy,albo w najlepszym razie wyrzucanych z mieszkań na bruk.

 5. Głosowałam na Beatę i na Antoniego, nie na przydup… tuskowego. A właściwie dwóch bo Gowin też pupil Tuska. To była dobrze Polakom znana klasyczna podmiana elit. Chyba Kaczor bardzo chory a nie na kolanko. Teraz jest obżydzony POPiS. Nie dam głosu na nich. Kornel też odpada, on najwcześniej wiedział i powiedział kto będzie premierem. Mateusz szydzi z Tuska, że wyprzedawał zakłady a sam jeszcze dopłaca do szkopskich lufthans i innych budowanych na naszych najlepszych ziemiach.

 6. Niestety młody jest za młody i się myli. Ponieważ tam burmistrzowi Trump może co najwyżej pomachać ręką. Takie tam jest prawo. Koniec i kropka. Mały dobrze kombinuje ale jeszcze troszkę szkoły przed nim.

 7. Racja Romku ale czy jest jakaś alternatywa dla PiS? Być może nie będę mógł patrzeć w lustro jak oddam swój głos na PiS a oni dogadają się z parchami i zrobią z nas kolonię swoją, ale nie dam swojego głosu na złodzieji z PO bo wtedy moja wątroba by tego nie wytrzymała. Może ktoś da mi jakąś alternatywę????

  1. Właśnie, że nie ma. Ruch Narodowy rozbity, a twarze to albo niezależni, albo u Kornela Morawieckiego, bądź w Ruchu 11 Listopada. Klątwa jakaś ciąży nad narodowcami.

  2. Drodzy Państwo od 1939 roku najlepsi(elita) została wycięta, nie odsunięta, pomijana itd. Mówiąc wprost została wymordowana albo została na wygnaniu za morzami,oceanami…
   Jeśli ktoś ma nadzieję , że Polska się pozbiera w dwa lata rządów PiS to jest wspaniałomyślnym marzycielem. My potrzebujemy co najmniej 20, 30 lat na wytworzenie elity. Zatem dbajmy o wychowanie naszych dzieci,pilnujmy by rosły wśród kultu służby dla Rzeczpospolitej. A na teraz cieszmy się ,że udało nam się cokolwiek i pilnujmy obecnej władzy i ją dyscyplinujmy. My musimy być cały czas zmobilizowani , bo niektórzy uwierzyli, że jak PiS wygrał wybory to wszystko jest załatwione. Bardzo złudne wyobrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *