Napięcie

 Telefon:
– Ilu widzów będzie dziś na meczu?
– Pustki. Od jesieni lecimy z frekwencją na pysk. A skąd pytanie?
– Na fejsbuku tłumy…
Okazało się, że wpis informujący w żartobliwy sposób o wydłużeniu pracy przez sklep „Kibol” namieszał w głowach. Niektórzy nie wyczuli szydery. Pisząc o nieprzebranych, ubranych na zielono tłumach przewalających się przez miasto zakpiono sobie z ostatnich wrocławskich frekwencji.
Nie, tłumów na meczu Śląsk – Pogoń spodziewać się nie można. Fanów ze Szczecina może być trochę powyżej 50 (tu na zdjęciu jest ich 130 – fotka z ostatniej bytności Pogoni we Wrocławiu w październiku 2017). Będzie to ostatnia okazja zobaczenia przyjezdnych na sektorze gości w obecnym sezonie, bo goszczący we Wrocławiu w sobotę Piast ma obowiązujący zakaz wyjazdowy. Za zamieszki podczas meczu z Górnikiem Zabrze.
*
Cały czas nasłuchujemy informacji z Gdyni. Tam wszyscy czekają na decyzję wojewody. Policja zawnioskowała o niewpuszczanie kibiców na sektor fanów przyjezdnych. Powodem ma być między innymi śledztwo prowadzone w stosunku do kibiców Arki po wydarzeniach jakie miały miejsca podczas finału Pucharu Polski.
*
Ciężar gatunkowy meczu Śląsk – Pogoń jest żaden. Podobnie jak innego zaplanowanego na 20:30 pojedynku Arka – Cracovia. Natomiast wojna o życie będzie się odbywać o 18:00 na stadionach w Gliwicach i w Niecieczy. My co prawda już dawno położyliśmy krzyżyk na ekipach grających u siebie na stadionie w Niecieczy, ale jak widać sami zainteresowani nagle ożyli i nie mają się zamiaru grzecznie układać do grobu. Dziś między sobą rozstrzygną, kto wciąż będzie się mógł łudzić.
Natomiast w Gliwicach odbędzie się wojna o to kto będzie się bawił w ucieczkę do samego końca. W tych meczach przegrywający będą mieć problem.
*
Elektrycznym meczem będzie jutrzejsze spotkanie Miedzi Legnica z Olimpią Grudziądz. Rozpoczynający się o 20:00 w Legnicy pojedynek może być tym momentem, w którym wszystko zaczyna iść z górki. Wszakże na 5 kolejek przed końcem Miedź ma 5 oczek przewagi nad rywalami. Zasięgnęliśmy języka w klubie na ul. Orła Białego, a tam nastroje dość bojowe:
– Hamulcowych pogoniliśmy i efekty przyszły nadspodziewanie szybko. Sami nie przypuszczaliśmy, że dostaniemy swoją szansę już w obecnym sezonie. Teraz z przewagą 5 punktów nad rywalami czekamy na wynik z meczu Olimpią.
RZ, G-K, Ł-ML, fot. NI-FO

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *