Inny Śląsk

 Pozamiatane definitywnie. O ile do dziś można było jeszcze coś tam liczyć pisząc jakieś niestworzone, czarne scenariusze, to po wygranej z Lechią Gdańsk 3-1 nawet rachunek prawdopodobieństwa „czy Śląsk może polecieć” staje się rachunkiem nieprawdopodobieństwa.
Po siermieżnym meczu z Sandecją, po meczu z Termaliką, gdzie zwycięstwo zawdzięczamy dodatkowemu, dwunastemu zawodnikowi, Śląsk tym razem zagrał naprawdę fajny mecz.
Zwycięzców się nie sądzi, zatem babole, których też naliczyliśmy sporo, idą w niepamięć. Natomiast Śląskowi udawało się naprawdę wiele. Setny gol Robaka, Kosecki, który wreszcie zrobił to, po co był kupowany do Wrocławia. Do tego racowisko, zapełnienie sektora „D” młodzieżą… Wszystko się poukładało jak powinno.
Mieliśmy pretensje, że nie ma w składzie młodzieży. No to po kopaninie z Lechią (nie w sensie – kopanina jako słaba gra, lecz jako cięcie po łydkach i nerkach) pewnie paru graczy będzie mniej zdolnych do biegania na 100 procent w piątek w meczu z Cracovią. I chyba nie będzie wyjścia, trzeba będzie repów zastąpić. A że innych repów nie ma dużo, to pewnie wejdzie młódź.
My kończymy sezon, dla Lechii jeszcze on potrwa. Bo 5 oczek przewagi nad strefą spadkową na 4 kolejki przed końcem to jeszcze może się coś wydarzyć.
red, fot. blogmagdaxd.bligspot.com

Pawłowski – 3 wygrana z rzędu.

komentarzy: 30

 1. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić co jest z tym Stomilem Olsztyn. Sam widziałem gościa w bluzie Stomilu przechodzącego przez kołowrotki.

 2. Przede wszystkim gratulacje dla kopaczy, okazuje się że są słabsi od nich w tej pseudo profesjonalnej lidze. Po drugie podobno Celik jesteś na tej stronie czasami…. Więc chciałbym Ci powiedzieć że Wy kopacze (bo piłkarze są w lidze hiszpańskiej czy angielskiej) macie psi obowiązek podejść po meczu nie tylko do Fanatyków na Oporowskiej czy wyjątkowo na D ale po całej koronie stadionu! Chcecie więcej niż około 15tyś. ludzi na trybunach? Czym chcecie ich przyciągnąć? Swoją widowiskową, kombinacyjną „grą”? Finezyjnymi akcjami czy strzałami? Niesamowitą pasją i maksymalnym zaangażowaniem przez 95′ gry? Chyba wszyscy wiemy że na dzień dzisiejszy nie dotyczy to niestety „naszego” Śląska i ubolewamy nad tym! Ale waszym psim obowiązkiem jest podejść po meczu i przybić „5”-ki z dzieciakami, zrobić sobie z nimi zdjęcie bo być może to przez Was nie ma u nas w mieście wyremontowanych szkół czy placów zabaw lub zajęć dodatkowych…. Szacunek dla Ciebie że byłeś na D ale jeszcze większy dla Robak (życzymy 200 bramek) i Tarasovsa którzy byli i pod Oporowską i pod A i pod D a na koniec podeszli pod dzieciaki na C które stały tam 30′ żeby zrobić sobie z „idolami” zdjęcie. Jeżeli to zrozumiecie to wtedy będziecie profesjonalistami…..

 3. Mecz fajny, oprawa fajna, doping wybitnie zgodowy i fajny, więc nie ma o czym mówić, ale warto odnotować pojedyńcze osoby ze Stomilu w ich koszulkach na naszych trybunach.

 4. @ Kibol 13, szkoda, że Twoja pamięć sięga góra 5 meczów wstecz. Przewiń taśmę pamięci I wypowiadaj się wowczas o myśli szkoleniowej naszej legendy TP. A najlepiej sięgnij do jej (pamięci) archiwum. Tam znajdziesz odpowiedź nt. fachowości pana trenera. Czy moja opinia o Rumaku czy Urbanie ma być (koniec końców) mega pozytywna, bo wygrali kilka meczów (np. 6-0, 4-1) z ogórami typu Ruch Chorzów czy Arka w grupie słabeuszy? Albo dlatego, bo spięli raz czy drugi na Amicę czy Legie? Bynajmniej. Liczy się szerszy ogląd rzeczywistości (w tym przypadku piłkarskiej), a nie jego wyimki. Co Śląsk osiągną z w/w trenerami (myślę tu również o Pawłowskim). Ano nic. Wygrał grupę spadkową? No po prostu szczyt naszych marzeń I ambicji. Oczywiście cieszę się z wczorajszego zwycięstwa. Stylu, zaangażowania, bramek strzelonych I wypracowanych okazji. Z Robaka, Słowika, Koseckiego, Picha, Chrapka, Danka, „Cholewy” etc. Ale jest to radość „punktowa”, nie rzutuje to na ocenę całości. Śląsk z tym składem, budżetem, potencjałem (stadion, miasto, kibice), powinien być co najmniej tam gdzie stoją obecnie takie „potęgi” rodzimej kopanej jak Płock, Lubin czy Kielce.

  1. @Karol,jeżeli zaczynasz dyskusję na temat pamięci to rozumiem,że u Ciebie jest doskonała. Na pewno bardzo dobrze pamiętasz jak Tadeusz Pawłowski objął posadę trenera Śląska w lutym 2014 i bilans rundy wiosennej to siedem zwycięstw,sześć remisów i dwie porażki. Następny sezon to czwarte miejsce i awans do europejskich pucharów. I wtedy następuje tzw. cięcie kosztów w Śląsku połączone z wyprzedażą piłkarzy i totalnym burdelem w klubie,co skutkuje zwolnieniem trenera. Także przewiń taśmę pamięci i wypowiadaj się wówczas o myśli szkoleniowej naszej legendy TP. A najlepiej sięgnij do jej(pamięci)archiwum. Tam znajdziesz odpowiedź na temat fachowości pana trenera.

  2. Twoja pamięć też nie sięga zbyt daleko, bo z Pawłowskim graliśmy w pucharach, a nie tylko o utrzymanie, także wrzucanie go do jednego worka z Rumakiem i Urbanem nie do końca jest sprawiedliwe. Co jest potrzebne, by jego warsztat szkoleniowy naprawdę błysnął, to napisałem trochę niżej.

 5. Potwierdza się moja teza , że nasze wkłady grają tylko dla kasy . Wygrywają kiedy im to na rękę. Po podziale grają żeby dostać premię za utrzymanie . System działa bo już 3 rok . Ach ci kopacze ..a tak to cały rok w dupie mają .

 6. Rozumiem, że barwy Stomilu są akceptowane na naszym stadionie? Z tego co wiem – nowej zgody czy układu z Olsztynem chyba nie mamy…?

 7. @Macho
  Słowo klucz – „powygrywał”.
  Bo ostatnio mieliśmy świetnych fachowców którym to słowo nie groziło w żadnej wariacji. Ani przy melepetach, ani przy przy innych tuzach rodzimego futbolu.

 8. Lecą 2 kluby z Niecieczy-jak to o nich pisze Roman:-) Wasze ziomki z BKS-u raczej się utrzymają. Najlepiej by było dać im kolejny raz zagrać ze śledziami i wtedy byłaby okazja świętowania przez nich 10 wygranej w ekstraklapie.

 9. Ten wasz „Pan Tadzio” już drugi raz ratuje nas przed spadkiem, a pozbierać do kupy po Urbanie to nie jest prosta sprawa.

  1. A ja czekałem na komentarz kogoś, kto nie musi zakładać różowych okularów do subiektywnej oceny rzeczywistości, bo po trzecim wygranym meczu z rzędu rogówki oczu zrobią się różowe.
   Wygraliśmy z dwa mecze z buraczanką i trzeci z bardzo słaba obecnie Lechią. „Pan oczko” miał taki wpływ na dzisiejszą dobrą grę np. Koseckiego, czy Picha, jak Karol na moralność Diany.
   Ale dla wierzących w mityczne odbudowanie Mili przez TK taka ocena jest niedopuszczalna.
   TK w przyszłym sezonie na ławce trenerskiej Śląska jest gwarantem emocji, niestety, w walce z dzbanami o utrzymanie.

  2. Jak na razie, to Miły Tadzio, powygrywał z podobnymi Śląskowi, równie żałosnymi melepetami, więc radzę opanować się z popadaniem w euforię.

  3. Tylko żeby nam Legia Tadzia nie podkupiła po sezonie bo będzie tragedia. A poważnie to zobacz kibol13 ilość łapek w górę pod postem macho.

  4. Śmiem twierdzć, że Urban też poradzłby sobie w grupie spadkowej, a pozwalają na takie przypuszczenie sukcesy na własnym boisku z Legią, Amicą, czy Lechią właśnie. Potencjał trenerski Pawłowski ma, o czym świadczy rok 2014, kiedy posprzątał po Levym, a w rundzie jesiennej tamtego roku Śląsk grał efektownie i atrakcyjnie, będąc wiceliderem tabeli po 20 kolejkach. Jest tylko jeden szkopuł. Żeby realizować swoją filozofię Pawłowski musi mieć w drużynie profesjonalnych piłkarzy, a nie bandę dekowników, pozorantów i takich którym po prostu brak umiejętności, by walczyć o coś więcej niż 9 miejsce w polskiej ekstraklasie.

  5. Daleki jestem od wpadania w euforię gdyż cały czas twierdziłem,że należy dać czas trenerowi by przepracował z drużyną okres przygotowawczy,poukładał sobie skład i wtedy będziemy oceniać. Jednak po zmianach na ławkach Śląska i Lechii różnicę widać gołym okiem(bez różowych okularów) a przypomnę,że zwolenników Stokowca w Śląsku było całkiem sporo.

  6. Pamiętaj o tym że Pawłowski był w Śląsku cały czas, z tym że na innym stanowisku – miał więc okazję do obserwacji tego co się dzieje od środka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *